Da li volite ukrštenice i ostalu enigmatiku?

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
39.624
Da li kupujete enigmatske časopise?
Da li ponekad volite da provodite slobodno vreme rešavajući neku ukrštenicu, skandinavku ili osmosmerku? Ili možda više volite one "male" enigmatske zagonetke, kao što su anagrami, rebusi i slično?
Ako volite: Koja vrsta ukrštenica vam je omiljena? Koji vam je omiljeni enigmatski časopis?
Ako ne volite: Da li neko u vašoj porodici ima ovaj hobi?

Moji baba i deda obožavaju enigmatiku i svakodnevno je rešavaju. Kupuju sve što im padne pod ruku: "Razonodu", "Sfingu", "Iks", "Enigmu", "Džoker", "Marbo"... Ja sam nekad, kao mali, voleo da rešim ponešto sa dedom, ali sad me ne privlači: kad dođem kod njih prelistavam te časopise jedino zbog strana sa vicevima :D
 
Nekada sam pasionirano rešavala ukrštene reči, ali i ostalo. Posebno su mi bile omiljene osmosmerke. Prilično dugo sam se time razonodila, 15-ak godina. Doduše, ne sve vreme istim intenzitetom, ali sam se rado tome vraćala.
Sada, već duže vreme (par godina) ne kupujem enigmatske časopise, tek ako baš naletim u novinama na nešto od toga, rešavam.
Sudoku je kod nas postao aktuelan nešto kasnije, tako da nisam previše rešavala, a i ne privlači me nešto posebno. Više volim druge vrste igara sa brojevima.
 
Nekada sam pasionirano rešavala ukrštene reči, ali i ostalo. Posebno su mi bile omiljene osmosmerke. Prilično dugo sam se time razonodila, 15-ak godina. Doduše, ne sve vreme istim intenzitetom, ali sam se rado tome vraćala.
Sada, već duže vreme (par godina) ne kupujem enigmatske časopise, tek ako baš naletim u novinama na nešto od toga, rešavam.
Sudoku je kod nas postao aktuelan nešto kasnije, tako da nisam previše rešavala, a i ne privlači me nešto posebno. Više volim druge vrste igara sa brojevima.

Ја сам то радио као основац и средњошколац... деда ми је био пасионирани енигмата, па сам уз њега и ја све решавао. Само, оно је време било некако спорије, било је дугих и досадних сати, нарочито зимских, када једноставно не одеш нигде, интернета није било, а на ТВ-у свега 3-4 канала. Стварно, у последњих 10 година се не сећам да сам икад купио неку енигматику... поготово од поплаве оних јефтиних ИКС-ева и сличних где имаш утисак да комбинују једну те исту укрштеницу. Сећам се "Еуреке" да је имала разноврстан садржај и честа специјална издања.

А судоку јесте постао актуелан тек касније. Ја га нисам никад ни решавао до пре пар недеља када сам тестирао неки програм и упознао се са правилима. Интересантан је судоку и просто је невероватно колико само једна табла може одузме времена... а да не буде досадна. Једино што га нисам играо у "папирној" форми...
 
Da li kupujete enigmatske časopise?
Da li ponekad volite da provodite slobodno vreme rešavajući neku ukrštenicu, skandinavku ili osmosmerku? Ili možda više volite one "male" enigmatske zagonetke, kao što su anagrami, rebusi i slično?
Ako volite: Koja vrsta ukrštenica vam je omiljena? Koji vam je omiljeni enigmatski časopis?
Ako ne volite: Da li neko u vašoj porodici ima ovaj hobi?

Moji baba i deda obožavaju enigmatiku i svakodnevno je rešavaju. Kupuju sve što im padne pod ruku: "Razonodu", "Sfingu", "Iks", "Enigmu", "Džoker", "Marbo"... Ja sam nekad, kao mali, voleo da rešim ponešto sa dedom, ali sad me ne privlači: kad dođem kod njih prelistavam te časopise jedino zbog strana sa vicevima :D

Ne... ne... i ne... o5 ne... i jos jedno NE...!!! :manikir:
 
... где имаш утисак да комбинују једну те исту укрштеницу. ...

Jedan od razloga zašto sam prestala sa rešavanjem ukrštenih reči je i gore naveden.
Većina ukrštenica su počele ličiti jedna na drugu; ponavljale su se, ako ne iste, ono bar malo modifikovane ukrštenice u različitim izdanjima, ili u istom izdanju, samo par brojeva kasnije. Sve je to uticalo da se izgubi draž u rešavanju istih.
Kao kada neki film gledate više puta i znate kraj unapred...
"Eureka" jeste nekada imala stvarno dobar sadržaj. Od nje sam i počela... Kasnije mi se sviđalo kako je osmišljen "Marbo".
Sada, pošto već duže vreme ne kupujem enigmatske časopise, ne znam kakvo je stanje sa pomenutim; da li se šta promenilo na bolje ili ne.
 

Back
Top