poremecaj uma

Frank Lampard

Aktivan član
Poruka
1.630
da li ljudi uyimaju alkohol, da bi se izbavili od problema kojima je zatrpan...ili uzima zato sto je to porodicna tradicija ili zato sto mu uslo vec u krv ili nesto drugo.

postoje ljudi koje treba sazalijevati, postoje i neki koji budu agresivni od alkohola, -*--te treba m,ozda zatvorit" u prdekanu.

k2o sto kaze grupa "Lete Stuke" u jednoj pjesmu, nije vazno, da l2 je droga ili joga...bitan je efekat koji dobijemo....


zasto bjezimo od svog uma..?
zasto bjezimo od realnosti?
zasto bjezimo od stvarnosti?
zasto bjezimo od problema?

da li ih resavamo kad uzmemo alkohol?
 
tacno je gica da covjek iznese istinu koja mu je na srcu kad je u alkoholisanom stanju , ali da li neke ljude treba osvijestit vec jednom, zasto uvijek alkohol, zasto droga....ZAO MI JE MLADOG SVIJETA KAD VIDIM STA SVE RADE DA BI BILI SRECNI...SAV SE NAJEZIM...ZASTO NE MOGU BITI SRECNI KAD SU "NORMALNI"??
 
зато што "нормално" није нормално. 24 сата дневно, цео живот нам се испирају мозгови, бивамо прилагођавани нечијим туђим потребама науштрб својих и мало по мало одлазимо к врагу. тек кад се напијемо, надрогирамо или заљубимо осећамо мало правог, нашег живота
 
зато што "нормално" није нормално. 24 сата дневно, цео живот нам се испирају мозгови, бивамо прилагођавани нечијим туђим потребама науштрб својих и мало по мало одлазимо к врагу. тек кад се напијемо, надрогирамо или заљубимо осећамо мало правог, нашег живота

NE MORAS DA SE PRILAGODJAVAS NI NA STA???ZASTO?JE L TE NEKO TJERA?NE!! ZASTO NE ZIVIS ISPRAVAN ZIVOT (NARAVNO NE KAZEM TEBI)
 
Zaboravio si kofein i nikotin, to su takodje droge. Pijes li ti kafu? Zavisnost od kafe je jaca nego zavisnost od marihuane-to znam jer sam video sebe kakav sam kad nemam kafu i coveka kakav je kad nema marihuanu, bilo mi je gore. (Postati zavistan od marihuane je jako tesko, meni se nije desilo, a pusim je vec...)
 
Poslednja izmena:
Na prezentaciji o štetnosti alkohola, alkoholičarima, prezenter stavio na stolu ispred publike čašu sa vodom i čašu sa alkoholom. Zatim je spustio crva u čašu sa vodom a drugog u čašu sa alkoholom. Onaj u vodi je plivao dok se drugi u alkoholu rastvorio.
Pitao je prisutne alkoholičare. "Koji je zaključak iz ovoga? Jedan je ustao i rekao, "Treba piti alkohol da ubijemo crve u stomaku."
Šalu na stranu.
Svi ne uzimaju alkohol iz istih razloga. Ima onih koji se ne mogu sučeliti sa svojom realnošću pa pribegavaju alkoholu. Nije loše pribeći mogućnosti da ne osudjujemo jedni druge. Jer, život sasvim sigurno od svakog od nas stalno traži povećani stepen odgovornosti i sa vremena na vreme svakom od nas zaklecaju kolena.
Baš onda kada pomislimo da smo dovoljno jaki i nesavladivi nešto nam se dogodi i mi se povijemo kao izujedani pas. Tada se povučemo dok nam rane ne zacele pa opet krenemo u život ali sada malo mudriji sa shvatanjem da i nismo tako jaki - idemo sa smanjenom ohološću.

 
Mislim da se ovakve teme otvaraju uglavnom onda kada neko hoce da iskritikuje nekoga, a nema zasto, jer je covek ok i gospodin i fer, pa krene da ga kritikuje sto se drogira ili alkohol uzima (takodje droga).

Ne moze alkohol neagresivnog coveka uciniti agresivnim. Da je tako svi bi bili agresivni kad popiju. Naravno, od licnosti zavisi kako ce dejstvo alkohola da bude na nju.

O "poremecajima uma" izazvanim dejstvima alkohola ili droge moze se govoriti samo u slucaju da se utvrdi da kod osobe pre nego sto joj je to dato (a da ona i ne zna) um nije bio poremecen. 100 x sam bio nadrogiran u ucionici ili pred roditeljima ili pred neznam kime a da niko nije mogao da kaze da stvarno imam neki poremecaj tad, ili da shvati da sam drogiran, cak stavise, mentalne sposobnosti su mi bile pojacane. Kako za vreme drogiranosti, tako ni posle.
 
Poslednja izmena:
k2o sto kaze grupa "Lete Stuke" u jednoj pjesmu, nije vazno, da l2 je droga ili joga...bitan je efekat koji dobijemo....
zasto bjezimo od svog uma..?
zasto bjezimo od realnosti?
zasto bjezimo od stvarnosti?
zasto bjezimo od problema?

da li ih resavamo kad uzmemo alkohol?

...alkohol i droga ne obogacuju niciji zivot, ne podsticu ga na razvoj nego na samodestrukciju ... zadovoljenje tih potreba ne moze doneti srecu... samo ispunjenje onih potreba koje su u covekovom interesu vodi ga ka sreci
 
da li ljudi uyimaju alkohol, da bi se izbavili od problema kojima je zatrpan...ili uzima zato sto je to porodicna tradicija ili zato sto mu uslo vec u krv ili nesto drugo.

postoje ljudi koje treba sazalijevati, postoje i neki koji budu agresivni od alkohola, -*--te treba m,ozda zatvorit" u prdekanu.

k2o sto kaze grupa "Lete Stuke" u jednoj pjesmu, nije vazno, da l2 je droga ili joga...bitan je efekat koji dobijemo....


zasto bjezimo od svog uma..?
zasto bjezimo od realnosti?
zasto bjezimo od stvarnosti?
zasto bjezimo od problema?

da li ih resavamo kad uzmemo alkohol?

Linija lakseg otpora...prosto.

Alkohol ili slicne stvari su samo "guranje problema pod tepih".To moze biti i ovaj forum."Narkotici" mogu biti razne stvari.Od LSD do manicnog citanja knjiga.Bezanje moze biti u alkohol ili u preterani rad.Zasto?Strah od suocavanja sa samim sobom.Preterana osuda samog sebe i strah da sebi necemo moci oprostiti.Odlaganje za "neko bolje vreme".Nezadovoljsto.Sumnja u sopstvene potencijale.Mnogo toga.Zajednicko im je cekanje na nesto...
Nesto i to sto trazimo je u nama i nije izvan nas.Ali potrebno je biti iskren prema sebi,shvatiti da postoji vreme za rad i vreme za odmor i san.I uspostaviti balans.Umerenost u svemu.Raditi,stvarati i zabavljati se.Sve se moze stici i postici.I kad se jednom krene,onda to i nije tako tesko ili strasno,kao sto deluje.

Nije svejedno...nikad nije svejedno.Cesto se to kasno shvati.Efekat zavisi od nacina.Dakle,nije svejedno.
 
Alkohol ima dejstvo da povisi prag na stres. Dakle, ono sto bi ranije bio stres za tebe, pod alkoholnim stanjem to nece biti. To je jedan od najcescih razloga prekomernog uzimanja alkohola. Sto se tice ,,porodicne tradicije", prepostavlja se da je alkoholizam nasledan samo u smislu predispozicije.
 
tacno je gica da covjek iznese istinu koja mu je na srcu kad je u alkoholisanom stanju , ali da li neke ljude treba osvijestit vec jednom, zasto uvijek alkohol, zasto droga....ZAO MI JE MLADOG SVIJETA KAD VIDIM STA SVE RADE DA BI BILI SRECNI...SAV SE NAJEZIM...ZASTO NE MOGU BITI SRECNI KAD SU "NORMALNI"??

Ne piju oni alkohol da bi bili srecni...nego da ne bi bili nesrecni...Naravno, ako govorimo o alkoholicarima. A sto se tice tinejdzera koji se opijaju na zurkama...tu su cesto neki drugi motivi ukljuceni.
 
Nebih se slozio sa mnogim konstatacijama ovde... prosto zato sto odskacu (na jedan sramno jasan nacin) od empirije.

Mnoga najveca dela umetnosti su pravljena za vremena dejstava droga (Hasis, Apsent, Opijum, Morfijum... + x). Dakle, droge nikako ne smanjuju kreativnost, bar ne njeno ispoljavanje (o cemu svedoce mnoge izjave nasih i svetskih najvecih kompozitora).

To su istovremeno i ona dela (recimo, Bodler) koja pogadjaju mase tacno u srce, koja barataju sa problemima (pesnikove) svakidasnjice, ali iz raznih drugih (mogucih) uglova, a tu "promenu ugla" odnosno uspesnost da se ne bude fiksiran na jedan ugao gledanja svakidasnjice nose upravo (hteli mi to da priznamo ili ne) droge.

Prosto, efekti droga se ne mogu shvatati kao necije ponasanje kad je uzme, posto to zavisi i od toga ko je uzima, a ne samo od droge.

Postoje mnoge emisije ili voditelji u cijim emisijama zustri protivnici droga uzivaju... ne sluteci da upravo ti voditelji za te emisije konzumiraju dosta dobre droge. Osim toga, svako ko je probao drogu bar jedanput (nece se navudi) zna da ga tih 3-4 (nekad i 11) sati provoda nece "udaljiti" od svakidasnjice, pa ni od problema koje ona nosi. Problem je u tome sto pod "problemi svakidasnjice" ljudi "obicni" obicno misle na to "kako da se svide nekome" tj. "kako da se dopadnu vecini, da izgledaju normalni, zabavni"... i ... taj njihov "problem" je u stvari to sto po cele dane smisljaju kako da slazu "prijatelje" i da im daju laznu sliku o sebi, sliku koja ce se dopasti... problem je u stvari sto im to predstavlja problem. Naravno da ce takvi, kojima je to sastavni deo svakidasnjice, biti neskloni uzimanju droga i uzivaljavanju u umetnost, i bilo sta sto nije "povrsno" ili Grand production.
 
Poslednja izmena:
па тера те, како не
окружење те непрекидно усмерава

e ti sad ko neka ovca :thumbdown: što zove pastira svog :confused:
il si prase ili nisi ;)

poremećaji uma i poremećaji opažanja
su blisko povezane tvari, meni se čini :think:

lično mi se najviše dopalo da čitam
iz udžbenika za pschy... deo o Geštaltovcima,
oni zastupaju stav da pod odredjenim okolnostima
delove koji mogu ali i ne moraju biti u direktnoj vezi
najčešće opažamo kao celinu
 
Dokazano je da geshtalt "pravila" ne vaze kao globalna pravila, odnosno, ne mora svaka osoba nepovredjenog mozga opazati pod tim pravilima, zapravo, opazanje se uci. Neka druga pravila mogu vaziti za osobu jednako koliko za neku drugu osobu gestalt pravila. Dakle, to nisu nikakva "pravila", jer moze se opazati i drukcije, a da sve bude OK sa opazanjem (da osoba prodje sve testove).

Poremecaji (culnog) opazanja (o kome i govore Gestaltisti) nisu nikako usko vezani za poremecaje psihe, odnosno, mogu (mada ne moraju) to biti. Mentalno bolesna osoba sa 101 dijagnoza moze imati sasvim ok (culnu, tu o kojoj govore ovi) percepciju, ili ce bar svi testovi tako pokazati. Naravno, sa druge strane, osoba zdrava psihicki moze vrlo lako imati poremecaje (organske) sa opazanjem.

Naravno, u udzbeniku psihologije moze da se nadje svakakvih dezinformacija. U slucaju neverovanja u ovo sto pricam procitati dobro Hebb-ovu teoriju o opazanju. To je teorija fizioloska, koja dokazuje da za opazanje ne vaze nikakva "dozivotna" ili "za sve vazeca, globalna, opste ljutska, prirodna" ili "urodjena" pravila. On to pokazuje vrlo jasno, i vrlo lako, i vrlo "cudno", posto je dokaz za to navodjenje cinjenica iz fiziologije (vecim delom fiziologije rada oka i nervnih puteva iza oka). Te hebove teorije i nema u obicnim udzbenicima, dok u (ne bas, ali skoro) svakom specijalizovanijem za opazanje ima to. Teorija je vrlo stara (vremenski) tako da se ne moze prebaciti meni sto prebacujem prigovor protiv ovi reditelju udzbenika za psihologiju, jer su te godine "bili u stanju" da ubace i Hebovu teoriju.

Pravila za opazanje u sirem smislu mozda i ima, ali je dokazano da ne postoje 1. globalna, opste ljutska, za sve (sa neostecenim mozgom i sa sposobnoscu da prodju testove kognitivne) vazeca 2. urodjena 3. dozivotna pravila.
 
Poslednja izmena:
Cinjenica je da je slucajeva da se pod drogom napise remek delo, bilo da je to muzika, bilo da je bilo sta... bilo toliko da i dan danas kad se cuje dobra pesma svako uzme da se pita koja je to bila droga koju je ovaj tad uzeo itd.. Ako je to cinjenica, onda je cinjenica i to da je pitanje "Zasto narkomani beze od uma" veoma... nesrecno.
 
zasto bjezimo od svog uma..?
zasto bjezimo od realnosti?
zasto bjezimo od stvarnosti?
zasto bjezimo od problema?

da li ih resavamo kad uzmemo alkohol?

NE MOZES pobeci od svog uma
NE MOZES pobeci od realnosti
NE MOZES pobeci od problema
Niti uz pomoc alkohola, droge ili bilo cega ne mozes da pobegnes od svog zivota ili sebe. Mozes samo da ga menjas ako ti se ne dopada. Ili da menjas sebe.

Uzimanje alkohola ili droge koji ce privremeno nam otupeti cula, staviti ruzicaste naocare pa ce sve izgledati mnogo bolje samo ce produbiti probleme.

Zivot je posr.n vecini ljudi, jedimo sto mozemo je da stisnemo zube i borimo se da nesto
promenimo.
 

Back
Top