Microsoft ubrzo ukida podršku za XP

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
06 Feb 2009. 21:03

Microsoft ubrzo ukida podršku za XP


U narednih nekoliko nedjelja kompanija Microsoft započeće sa procesom postepenog ukidanja podrške za Windows XP operativni sistem.

Proizvodjač ovog izuzetno uspješnog operativnog sistema još ranije je imao u planu da ukine podršku za XP i na taj način "natjera" korisnike da predju na Vistu ali je takav poduhvat prošao prilično neslavno.

Mnogi su, naime, imali problema sa korišćenjem Viste koju je Microsoft hvalio na sva zvona, ali je uprkos tome pritisak javnosti uticao na to da se porška produži za period koji u kompaniji sigurno nijesu planirali.

======
link
 
Definitivno treba razmisliti i o linuxu.

Vistu cu pokushati da zaobidjem. Mada oni pod podrshkom verovatno misle na Update za winxp, ali i bez toga XP mozhe komotno da radi. Win7 beta ukidaju u avgustu tako da ne znam shta ce nam ostati. Dok ne izadje stabilna verzija Win7 drzhacemo se josh XPa.:D
 
Mislim da windows kao OS nece u skorije vreme nestati sa scene. Game lobi je za sada isuvise jak. Vec imaju razradjen sistem zarade novca i bilo bi im preveliki izdatak da se orijentisu i na Open Source. Vremenom ce doci do toga ali za sada ne, iako su neke game firme ponudile verzije za Linux.
Linux je idealan OS za one koje ne igraju igrice. Poseduje pakete za bukvalno sve + nema virusa+nema zloglasnog blue screen of death-a, padovi sistema su izuzetno retki. Doduse podizanje i podesavanje samog OS je komlikovanije al nista toliko komplikovano sto ziv covek ne moze da savlada. :D

LONG LIVE OPEN SOURCE
 
XP je vrhunac imperije sve posle toga je pad...XP ce se zadrzati jos dugo,dugo vreme makar se prodavao i ''najpiratskiji''...I pored svih mana ima po meni vise prednosti nad Linux,a osnovna je to sto i onaj najprostiji seljak koji je izasao iz njive ce uspeti da skonta pre XP nego Linux...

Radilo se dosta na priblizavanju Linuxa "obicnim" korisnicima. Ljudima je tesko da promene navike, al kao sto su se navikli na win odvicice se vremenom od istog i preci na druge operativne sisteme.
 
XP je vrhunac imperije sve posle toga je pad...XP ce se zadrzati jos dugo,dugo vreme makar se prodavao i ''najpiratskiji''...I pored svih mana ima po meni vise prednosti nad Linux,a osnovna je to sto i onaj najprostiji seljak koji je izasao iz njive ce uspeti da skonta pre XP nego Linux...

Hm, pa i nije tako...
Da su se ljudi prvo navukli i savladali Linux, windows bi im bio špansko selo... mada, ruku na srce, većini običnih korisnika je i taj xp mnogo...
Kao što sam mnogo puta rekao do sada, najbolji je onaj na kojem se najbolje snalaziš... i obično oni slabiji pljuju po nečemu drugom... posebno po onome što nisu probali i u šta nisu ušli...
Linux je tek počeo da se razvija... za par godina... imaće mnogo više korisnika...
Dalje, neke distribucije Linuxa su mnogo lakše i jednostavnije od xp-a, ali narod je pun predrasuda... prema novom... Linux ih plaši i ne usudjuju se da probaju...
Po mom mišljenju... Vista je sasvim ok. operativni sistem... a svi korisnici(uglavnom) xp-a pljuju po njoj... ne ulazim u to, verovatno neki od njih i imaju realne razloge... ali, većina je rekla-kazala i strah od nepoznatog...
 
.I pored svih mana ima po meni vise prednosti nad Linux,a osnovna je to sto i onaj najprostiji seljak koji je izasao iz njive ce uspeti da skonta pre XP nego Linux...

С овим се не би сложио... Нека човек прво дође у додир са линоксом и неко време нек ради на њему... После му дај виндовз па ћеш да видиш на чему ће остати... То је субјективно мишљење, а не објективно које си ти навео... + што су неке дистрибуције линокса потпуно преведене а хп је преведен делимично и изгледа накарадно са тим полу преводом...
 
Linux u principu nije losha stvar ali je konkretno meni problem shto nema adekvatne zamene za neki softver koji koristim na windowsu, konkretno Adobe paket, Corel... Postoje neke alternative (Xara, Scribus, Kompozer, GIMP,...) ali to ipak josh nije to...ne mozhe da parira ovima sa Windowsa.

Ima dobru podrshku za Open Source programiranje.

Za one koji kompjuter koriste za film, internet, slike i muziku linux je extra (legalno) reshenje. :)
 
To si upravu,da postoji nešto kod Win-a što ne može da se poredi sa Linuxom.Ne bih sad da nešto još pametnujem,ali kad smo već kod rešenja,jeste da je close source,ali je dosta bliži Win-u i u pogledu softverskih rešenja jeste eComStation odnosno bivši OS/2.Kao OS/2 je bio greška i dosta trom sistem,ali je sada razrađen.Ima ogromnu podršku za kreiranje baza podataka (DB2,Lotus,MySQL...),razne vrste office-a uključujući i Microsoft i OpenOffice,mogućnost za povezivanje 1000 računara u mrežu,nemogućnost da virusi atakuju na njega i pored zaštite tipa Kasperski,Norton,Clam,IBM AV i ostalih danas popularnih AV programa...Jedino što bi možda rastužilo Windowsčane je to što ne postoji verzija Internet Explorera za ovaj sistem,ali i to se da ispraviti instaliranjem ODIN-a koji omogućava pokretanje većine Windows programa...
 
Evo, i ja koji sam toliko hteo da predjem na Vistu letos sada da kazem: to je jedna najobicnija vreca da ne kazem cega. Toliko mi je izbagovala inace pazljivo odabran komp, da cu sad morati da se ne samo vratim na XP, vec cu na drugu particiju da metim i Linux... A MS moze da odj... sto se mene tice, odo` ja medju open-source-ovce... >D
 

Back
Top