Vlada Srbije poklonila Milu Djukanovicu 480.000 evra

07 Feb 2009. 07:46 | Izvor: ND Vijesti
Plata i do 6.000 eura, a honorar 2.200


Ako je suditi po visini plata u upravama pojedinih državnih kompanija i institucija, Crna Gora ne samo da ne trpi udare svjetske finansijske krize, nego živi srećne dane dane svoje ekonomije.

Posljednji primjer takvog gazdovanja novcem je tek osnovana Agencija za elektronske komunikacije.

Njen nedavo izbrani Savjet odredio je sebi rekordne plate.

Predsjednik Savjeta Šaleta Đurović, suprug potpredsjednice Vlade Gordane Đurović, prijavio je Komisiji za suzbijanje konflikta interesa da prima pet prosječnih neto plata u Agenciji.

Ako se zna da je velika većina zaposlenih u Agenciji sa visokom školskom spremom i da prosječno zarađuju oko 1.000 eura, nije teško izračunati da predsjednik Đurović, uz dodatak na godine staža, prima oko 6.000 eura. Prema nezvaničnoj informaciji Vijesti, zvanično niko ne želi da govori, nešto manja mjesečna plata pripala je i izvršnom direktoru Zoranu Sekuliću.

Ostatak Savjeta bio je “skromniji“, pa su stalno zaposleni članovi Aco Mijač, Ana Radonjić i Branko Kovijanić dobili platu veću od 4.000 eura.

Kad se ne bi znalo da Savjet mjesečno ima jednu redovnu sjednicu, moglo pi se pomisliti da je najgore prošla Milica Vukotić, kćerka uglednog profesora ekonomije Veselina Vukotića, koja je kao honorarni član Savjeta dobila dvije prosječne zarade, odnosno oko 2.200 eura.

Na pitanje novinara Vijesti čelnom čovjeku Agencije, kolika je plata predsjedniku Savjeta, odnosno kolika je prosječna zarada u toj instituciji, gospodin Đurović je odgovorio: “Ako želite tu informaciju, morate se zvaničnim, pisanim zahtjevom obratiti Agenciji za elektronske komunikacije.”

Visoke plate uprave Agencije za elektronske komunikacije zainteresovale su u i resorno Ministarstvo saobraćaja, koje je uputilo zvaničan zahtjev da mu dostave informaciju o visini plata i da se poništi odluka o primanjima članova uprave.

Prema nezvaničnoj informaciji Vijesti iz Ministarstva saobraćaja, u Agenciji su se oglušili o taj zahtjev, iako je stigao sa adrese nadređenog Vladinog resora.

Iako su plate uprave Agencije za crnogorski standard izuzetno visoke, imalo se odakle zahvatiti.

Ovogodišnji budžet te regulatorne instucije je 5,2 miliona eura, tri miliona viši nego prošlogodišnji.

Pošto je u Agenciji i resornom Ministarstvu saobraćaja nemoguće naći zvaničnog sagovornika za ovu temu, javnost ostaje uskraćena za objašnjenje zašto su potrebe Agencije ove godine veće za tri miliona eura.

Jedina poznata novost je da će, uz sadašnjih pedesetak zaposlenih, dobiti još desetak ljudi iz sektora za frekvencije, koji je do sada bio u okviru Agencije za radio-difuziju.

Građani će to povećanje budžeta dobro osjetiti, jer što god regulator zahvati od telekomunikacionih operatera, oni to kroz cijene usluga prebace na potrošače.
====
L I N K
 
to ce da ide tesko. al mislim da srbiju na kraju ipak ceka unutrasnji rat. krivac za najveci srpski problemi odavno se zna. oni doduse drze vlast i komandovanje sa srpska preduzeca al ipak ih je par stotina iljada i ipak je vojska srpska. policija je nazalost njihova ostala jos od miloseviceve diktature.. kad se sve sabere mislim da treba poceti od mesne zajednice di su oni uglavnom presednici pa nastaviti ciscenje javnih preduzeca i opstinskih struktura i tako sve do vlade.
brez revoluciju nema da se srede stvari. racunamo na njihovu lenjost i da ce ih mrzi da se branu. u moj grad vec su zaokruzeni getoi di su oni koncentrisani.
drzimo ih na oko.

inace nigde na svet ne postoji slucaj da jedan narod vlada u dve zemlje i da onu drugu koja nije njihova koriste za isisavanje kapitala ko sto je to slucaj kod tandem tadic-djukanovic

dosta vise cetinje - dedinje!
 
ko bre prica da je dobar?

nije dobar al je mnogo bolji od zla zvanog boris tadic i njegov milogorski pljackaskolopovskoizdajnicki klan u srbiji.

makar je nas - covek iz sumadije za razliku od vaseg milogorca tadica .

Pa kad vam nije valjao naš Zoran Živković.... Kukali ste da je glup.... Eto vam sad autentični primer Beograđanina!

P.S.

Ne mislim koknretno na tebe nego na srpsko javno mnenje..
 
Pa kad vam nije valjao naš Zoran Živković.... Kukali ste da je glup.... Eto vam sad autentični primer Beograđanina!

P.S.

Ne mislim koknretno na tebe nego na srpsko javno mnenje..

нисмо ми кукали, ал ста вреди кад једино ми из србије у србији нисмо организовани.
неорганизовани против организованих немају шансу, чак и кад су и у надмоћној већини.
 
нисмо ми кукали, ал ста вреди кад једино ми из србије у србији нисмо организовани.
неорганизовани против организованих немају шансу, чак и кад су и у надмоћној већини.

nismo mi neorganizovani nego znas kako vlada mafija . sto sa zakon sto sa teror sto sa ekonomski pritisak a ako budes uporan u ova tvoja pisanja mos i da naleti kamion na tebe na ibarsku magistralu kad se vrces spijacu.
to je odlicno prioradjena tehnika mafijaske vlasti po uzoru na americku vladu.
i mislim da ne treba da pominjemo tadica i ostale milogorce na vlasti u srbiju doklem god ne raskrcimo nas komsiluk. tadic ce padne kad njegova crnogorska glasacka masina bude vracena u crnu goru. a bogami i bosanci koji jos i nemaju pojma da je tadic *********.
 

Back
Top