Musko-zensko prijateljstvo

Sally_Solomon

Poznat
Poruka
9.519
Ovaj mali iz teme latinoamericke me podseti..jel tvrdite da postoji musko-zensko prijateljstvo ali ono gde su bas bas bliski, cesto se cuju, vidjaju, imaju potrebu jedan za drugim a da apsolutno nista ne postoji u "romanticnom smislu" ni sa jedne ni sa druge strane?
ZNaci ne racunam ono poznanik, koleginica, ili od momka drugar pa smo dobri..nego bas bas bliski kao prijatelji, a bez sexualne privlacnosti sa obe strane?
 
Samo tako i postoji ako je prijateljstvo. I chesto je.

Drago mi je to cuti, ja nemam drugare bas..uvek je bilo nesto vise, ili sa njihove ili moje strane, jedini drugar sa kojim sam jaaako bliska-je iz detinjstva, ali on mi je vise kao drugarica :) osim toga samo poznanici..nekako su oni sa kojima sam htela samo druzenje uglavnom hteli vise, a sad je malo teze naci nove prijatelje nego ranije...
 
imam drugaricu koja dozivljava mnoge situacije kao i ja
tu smo jedno za drugo
i mada su mi rekli da je pri kraju srednje imala simpatija u tom vasem smislu prema meni
nista nisom pokusali
a ostali super drugari
moguce je i cak vrednije od mnogih muskih drugarstava
al nisam zenski-petko :P
 
Imam puno prijatelja. I vodim rachuna o tome da su oni mushkarci i da im ne dajem nikakve dvosmislene signale koji bi im probudili instinkte (ulovi,zaskochi! :lol:)
Deshavalo se da se neko zbuni ali uglavnom je uvek sve izbalansirano. Problem tog tipa smo imali chesto kada smo bili tinejdzeri. Ali tada nam svakako udaraju hormoni u glavu i nismo svoji...
 
imam drugaricu koja dozivljava mnoge situacije kao i ja
tu smo jedno za drugo
i mada su mi rekli da je pri kraju srednje imala simpatija u tom vasem smislu prema meni
nista nisom pokusali
a ostali super drugari
moguce je i cak vrednije od mnogih muskih drugarstava
al nisam zenski-petko :P

Mene zanima ako sa sa nekim toliko dobro slazes, da imas potrebu da ga/je vidjas cesto i sve delite...zar nece u nekom trenutnku doci i do seksualne privlacnosti? Mislim da je fizicki izgled nebitan tu, mozda i nije tvoj tip, ali ako se tako dobro uklapate, provodite, razumete zar nece doci momenat kad cete privuci jedno drugog? Ne znam...
 
Imam puno prijatelja. I vodim rachuna o tome da su oni mushkarci i da im ne dajem nikakve dvosmislene signale koji bi im probudili instinkte (ulovi,zaskochi! :lol:)
Deshavalo se da se neko zbuni ali uglavnom je uvek sve izbalansirano. Problem tog tipa smo imali chesto kada smo bili tinejdzeri. Ali tada nam svakako udaraju hormoni u glavu i nismo svoji...

Ja shvatam to, ali mozda eto sa njihove strane se jave neke zelje, pa ih ignorisu radi prijateljstva.... Ili je sto posto da je sve samo platonski cak i u glavi?
 
Mene zanima ako sa sa nekim toliko dobro slazes, da imas potrebu da ga/je vidjas cesto i sve delite...zar nece u nekom trenutnku doci i do seksualne privlacnosti? Mislim da je fizicki izgled nebitan tu, mozda i nije tvoj tip, ali ako se tako dobro uklapate, provodite, razumete zar nece doci momenat kad cete privuci jedno drugog? Ne znam...

nece
ja sam ti mnogo cudan tip
i kod mene je sve kontra, seksualnu privlacnost vezujem samo za lice i oci
znaci moze u telu biti i morz
a kako me ona ne privlaci u tom smislu, ostacemo dobri drugari za vek
mi smo nekliko puta zajedno i spavali pored jedno drugog
i nista se nije desilo iako smo drzali spojene ruke
 
Mene zanima ako sa sa nekim toliko dobro slazes, da imas potrebu da ga/je vidjas cesto i sve delite...zar nece u nekom trenutnku doci i do seksualne privlacnosti? Mislim da je fizicki izgled nebitan tu, mozda i nije tvoj tip, ali ako se tako dobro uklapate, provodite, razumete zar nece doci momenat kad cete privuci jedno drugog? Ne znam...

Mislim da muskarci mogu da se druze sa zenom koja ih ne privlaci fizicki u toj meri da je pozele. Sto ne znaci da ona nije zgodna ili da nije lepa, ali eto, nekog klika u glavi prosto nema, a svidja nam se njen karakter, njeni stavovi, osobine, kakav je drug, zabavna nam je, simpaticna ali ne gledamo je kao zenu i ne zelimo je kao zenu.

Opet, kao sto rece Pipi na drugoj temi, muskarci su tako uslovljeni da lako i brzo reaguju na stimulanse pa ne garantujem da bi bas svako mogao sa drugaricom da spava u istom krevetu, da je gleda dok se presvlaci, da mu sedi u krilu, ili da je grli i mazi a da ne reaguje instinktivno.
To i dalje ne znaci da ga ona privlaci kao zena, nego da ce se probuditi stari embeded mehanizam koji reaguje na zenu, njene fizicke atribute, situaciju ili blizinu.
 
Ovaj mali iz teme latinoamericke me podseti..jel tvrdite da postoji musko-zensko prijateljstvo ali ono gde su bas bas bliski, cesto se cuju, vidjaju, imaju potrebu jedan za drugim a da apsolutno nista ne postoji u "romanticnom smislu" ni sa jedne ni sa druge strane?
ZNaci ne racunam ono poznanik, koleginica, ili od momka drugar pa smo dobri..nego bas bas bliski kao prijatelji, a bez sexualne privlacnosti sa obe strane?

obično je dopadanje sa jedne strane, ali to ne znači i sexualna želja (postoji i samokontrola)
 
Hmm..
Eto moj najbolji drug je stvarno prezgodan, lep, ma sjajan, ali meni je potpuno aseksualan.
Mi se super družimo i zezamo i pijemo i idemo zajedno na utakmice i (ranije :( ) u bioskop, ali baš nikad takva osećanja nisam razvila prema njemu.
Neću da tvrdim ništa za njega, ali koliko znam, nije ni on.
U svakom slučaju, nije ih pokazao.
 
Mislim da postoji :confused:,imam prijatelja koji je homoseksualac s njime mi priča najbolje ide...
a dugoročno sa heteroseksualnim, neznam,možda bi proradila nekka fizička privlačnost u određeno vreme,"prilika čini lopova ,lopovom"......
 
Ovaj mali iz teme latinoamericke me podseti..jel tvrdite da postoji musko-zensko prijateljstvo ali ono gde su bas bas bliski, cesto se cuju, vidjaju, imaju potrebu jedan za drugim a da apsolutno nista ne postoji u "romanticnom smislu" ni sa jedne ni sa druge strane?
ZNaci ne racunam ono poznanik, koleginica, ili od momka drugar pa smo dobri..nego bas bas bliski kao prijatelji, a bez sexualne privlacnosti sa obe strane?

moj najbolji drug je neko ko me zna bolje od svih. i ja njega. dakle ne postoji stanje koje nismo podelili jedno s drugim. od plakanja na ramenu do najvecih mogucih pomoci kada zaskripi. s njim sam delila i kasnjenje mece i dileme i trileme i on sa mnom sve svoje avanture i sva svoja razmisljanja i sve svoje probleme.
danas ima divnu zenu i koja to prijateljstvo razume i koja je jedna od najdivnijih ljudi koje sam srela.
 
Ovaj mali iz teme latinoamericke me podseti..jel tvrdite da postoji musko-zensko prijateljstvo ali ono gde su bas bas bliski, cesto se cuju, vidjaju, imaju potrebu jedan za drugim a da apsolutno nista ne postoji u "romanticnom smislu" ni sa jedne ni sa druge strane?
ZNaci ne racunam ono poznanik, koleginica, ili od momka drugar pa smo dobri..nego bas bas bliski kao prijatelji, a bez sexualne privlacnosti sa obe strane?

ja samo to imala jednom...i desilo se upravo što i njemu.....mada to ne mora ništa da znači...sad imam jednog druga koga mnogo volim...i gledam ga kao dobrog prijatelja i sigurna sam da on mene gleda samo kao prijateljicu :mrgreen::manikir:
 
Mislim da muskarci mogu da se druze sa zenom koja ih ne privlaci fizicki u toj meri da je pozele. Sto ne znaci da ona nije zgodna ili da nije lepa, ali eto, nekog klika u glavi prosto nema, a svidja nam se njen karakter, njeni stavovi, osobine, kakav je drug, zabavna nam je, simpaticna ali ne gledamo je kao zenu i ne zelimo je kao zenu.

Opet, kao sto rece Pipi na drugoj temi, muskarci su tako uslovljeni da lako i brzo reaguju na stimulanse pa ne garantujem da bi bas svako mogao sa drugaricom da spava u istom krevetu, da je gleda dok se presvlaci, da mu sedi u krilu, ili da je grli i mazi a da ne reaguje instinktivno.
To i dalje ne znaci da ga ona privlaci kao zena, nego da ce se probuditi stari embeded mehanizam koji reaguje na zenu, njene fizicke atribute, situaciju ili blizinu.


Слажем се, али морам да додам, ако јесте пријатељство у питању, онда ни нека жеља која се можда јави са једне или друге стране неће умањити или прекинути пријатељство.

Ја сам одрасла дружећи се са мушкарцима, и дан данас имам више другова него другарица.
Многи моји другови су ми рекли да сам им се допадала ,,онако'', али то никако није утицало на пријатељске односе.

Но, морам признати да немам искуство да ми се неко приближи другарски само да би ме некад мувао...
 
postoje musko-zenska prijateljstva mada meni nije jasan taj deo sa tim svaki cas se cuju i vidjaju i imaju potrebu jedno sa drugim...sta ja znam ja sam tako nesto u prijateljstvu prevazisla negde do srednje skole....mislim volim ja moje prijatelje,al se na telefon i mobilni skoro nikad i nikom ne javljam,nemam potrebu da mi se usele u stan i slicno :neutral:

i najgluplja stvar u zivotu je kad ti drug znacajno kaze da se lozi na tebe :neutral: ili kad da jos neko gluplje obrazlozenje tipa jao pa tako se smeje mojim forama,spontana bla bla...jok nego treba da cutim i sedim zgrceno u prisustvu...prijatelja :neutral:
 
Naravno da postoji...meni je cak najbolji prijatelj muskarac...prosli smo kroz mnogo toga zajedno, ali nikada na njega nisam gledala drugacije nego samo kao na druga...a ni on na mene, primetila bih da jeste...
I zato mi je skroz neobicno kad neko kaze da takva prijateljstva nisu moguca...
 

Back
Top