(не)Остварљива жеља.....

Poruka
20.103
Сигурна сам да жеље сви имамо...Неко више, неко мање, а неко можда само једну!....
(надам се да нису, као у оном вицу о златној рибици, увек три жеље у питању)

Зашто желимо,..зашто "измишљамо" све те жеље:?:

Да ли су оне настале као производ неког...нашег незадовољства са тренутном ситуацијом,...........као покушај да сакријемо неки недостатак у нашем животу или да је у питању властита немоћ да прихватимо себе...
.......... онаквом какве јесмо .....
или је пак нешто.................. сасвим друго у питању..:think:


Јесмо ли спремне да те своје жеље... увек поделимо са неким или их
1.gif

себично скривамо у најудаљенијем кутку наше душе?


.
Искрена да будем,
ма скоро увек сам имала неке жеље...и колико сам била упорна.....
... оне су се и остваривале,
13.gif

а ваљда су биле реалне??!..............................Е, сад...
постојале су и неке, за које би можда нека од вас рекла,...
да су
нереалне,.....неостварљиве, ..а
ЗАШТО?


.
13.gif
15.gif
13.gif

Надам се да ћемо овде, на овој теми читати о безброј прелепих жеља, које су нам се оствариле........а да ћемо заједнички одгонетнути
ЗАШТО нам се неке,.....можда и многе жеље,.......... нису оствариле.


.
 
Poslednja izmena:
ček, kad sam još jednom pročitala, postavljačica teme pita koje su lepe želje koje su nam se ostvarile
hm....to je porodica, muž koji je porodičan tip kao i ja, deca, zdrava i lepa...
ostvario mi se životni san, da mi kućom mirišu kolači napravljeni za decu , koji čekaju da muž i deca dođu...:heart::heart::heart:
ostvarilo mi se i puno malih želja....
da dobijem mobilni i to omiljenu nokiu (dobila sam na poklon) iako imam već jedan sony ericsson, ali nokiu sam želela odavno, a kad sam kupovala ovaj sony što imam novih nokia nije bilo kod tog prodavca
 
jao što lepo izgleda ova gornja poruka, ovaj uvodni post
i ja imam samo jednu želju.... da imam puuunoooo para ostalo ću lako....

...је ли ти та жеља остварљива или неостварљива:cao:


ček, kad sam još jednom pročitala, postavljačica teme pita koje su lepe želje koje su nam se ostvarile
hm....to je porodica, muž koji je porodičan tip kao i ja, deca, zdrava i lepa...
ostvario mi se životni san, da mi kućom mirišu kolači napravljeni za decu , koji čekaju da muž i deca dođu...:heart::heart::heart:
ostvarilo mi se i puno malih želja....
da dobijem mobilni i to omiljenu nokiu (dobila sam na poklon) iako imam već jedan sony ericsson, ali nokiu sam želela odavno, a kad sam kupovala ovaj sony što imam novih nokia nije bilo kod tog prodavca

Заиста су све ове твоје жеље,
које су се оствариле (деца,...миришу колачи који чекају децу, мужа..)
прелепе,..
12.gif


оне мале жеље,..мобилни телефони,...су можда за тебе лепе,..
за некога можда и нису,...

Него ниси ништа написала,..ЗАШТО желимо.......
или можда на који начин "измишљамо" ...смишљамо те жеље,.....
које су реалне,..да ли има иреалних...:bye:

.
 
Hm, zelim svasta i uvek dosta...Ima tu realnih i nerealnih... Konstantno zelim vise novca, jos jedan par cipela, da mi fax ide ok, da nemam neke probleme..
A one neke vece i teze ostvarljive dozivljavam vise kao cilj.. Jer po meni nekada nije dovoljno samo zeleti..
Zelju fino pretvorim u cilj i onda se trudim da ga dostignem ;)
 
pa ono, trudim se da zelim samo ono sto zavisi od mene, tako da su te zelje realne, manje-vise..
a zasto zelim...pa...kada bih prestala da zelim ostala bih ovde gde jesam...
mislim, ne zalim se na svoj zivot, naprotiv, ali ako hocu da jednoga dana budem neko i nesto a ne da kupim tudju slavu, moram to i da zelim..
a onoga trenutka kada prestanem da zelim, prestacu i da zivim..
uf sad ovo malo glupo zvuci, ali valjda cete shvatiti sta sam 'tela da kazem.
 
Imam dosta zelja...ustvari to su vise planovi...neke mogu drugima da kazem, neke ne...cak ni najblizima...jer ne nailazim na razumevanje...i onda cutim i potiskujem i mucim se u sebi...

Uglavnom, sve je ostavrljivo, nista nerealno, nista nemoguce, a mnogo lepo...barem za mene...Ne smisljam i ne izmisljam zelje..

Jedino mi je krivo sto u jednom periodu svog zivota nisam iskoristila priliku koju sam imala i ostvarila svoju najvecu zelju...ali, uvek govorim sebi, vraticu se tamo...jos mogu...
 
pa ono, trudim se da zelim samo ono sto zavisi od mene, tako da su te zelje realne, manje-vise..a zasto zelim...pa...kada bih prestala da zelim ostala bih ovde gde jesam...
mislim, ne zalim se na svoj zivot, naprotiv, ali ako hocu da jednoga dana budem neko i nesto a ne da kupim tudju slavu, moram to i da zelim..
a onoga trenutka kada prestanem da zelim, prestacu i da zivim..
uf sad ovo malo glupo zvuci, ali valjda cete shvatiti sta sam 'tela da kazem.

:ok:samo cvrsto stajati na zemlji..i retko ko dodje do ostvarenja svojih ciljeva..koji nisu klasika tipa..zavrsetak skolovanja..dobar posao..kola..stan..porodica..ne bih se samo time zadovoljio
 
Poslednja izmena:
Hm, zelim svasta i uvek dosta...Ima tu realnih i nerealnih... Konstantno zelim vise novca, jos jedan par cipela, da mi fax ide ok, da nemam neke probleme..
A one neke vece i teze ostvarljive dozivljavam vise kao cilj.. Jer po meni nekada nije dovoljno samo zeleti..
Zelju fino pretvorim u cilj i onda se trudim da ga dostignem ;)

Ето видиш, како си ти лепо дефинисала своју жељу,...као ЦИЉ!

Онда, на питање из оне моје почетне поруке,
зашто желимо:

(незадовољства са тренутном ситуацијом,...........као покушај да сакријемо неки недостатак у нашем животу или да је у питању властита немоћ да прихватимо себе...
.......... онаквом какве јесмо .....
или је пак нешто.................. сасвим друго у питању
)


твој одговор би био , нешто сасвим друго.....ЦИЉ!

Па, добро и лепо




pa ono, trudim se da zelim samo ono sto zavisi od mene, tako da su te zelje realne, manje-vise..
a zasto zelim...pa...kada bih prestala da zelim ostala bih ovde gde jesam...
mislim, ne zalim se na svoj zivot, naprotiv, ali ako hocu da jednoga dana budem neko i nesto a ne da kupim tudju slavu, moram to i da zelim..
a onoga trenutka kada prestanem da zelim, prestacu i da zivim..
uf sad ovo malo glupo zvuci, ali valjda cete shvatiti sta sam 'tela da kazem.

Твоје жеље су реалне, али да ли су производ незадовољства са
постојећим стањем?

То некад ни мени није јасно, кад имам неку жељу.
Да ли је жеља дошла сама по себи или сам је ја просто натерала,
зато што се не мирим са стањем "status qvo"


.
 
Imam dosta zelja...ustvari to su vise planovi...neke mogu drugima da kazem, neke ne...cak ni najblizima...jer ne nailazim na razumevanje...i onda cutim i potiskujem i mucim se u sebi...

Uglavnom, sve je ostavrljivo, nista nerealno, nista nemoguce, a mnogo lepo...barem za mene...Ne smisljam i ne izmisljam zelje..

Jedino mi je krivo sto u jednom periodu svog zivota nisam iskoristila priliku koju sam imala i ostvarila svoju najvecu zelju...ali, uvek govorim sebi, vraticu se tamo...jos mogu...

Од тебе смо сазнали да жеља може да буде и ПЛАН,
зашто да не!

Само, да ли је добро то што потискујеш у себи, пошто се плашиш,
да саопштиш чак и најближима, а
зашто?

Можда би жеља била онда баш права жеља, а не план,
можда би ти неко помогао,...
7.gif

па, ето видиш и сама си рекла да ниси искористила прилику коју си имала
и није ти се остварила највећа жеља....
Можда је решење ипак да не потискујеш жеље у себи,..:think:
напред, само храбро,...никад није касно да нам се не би
све неостварене
жеље оствариле,.
.само их треба увек желети и РАДИТИ на томе да се
и остваре, понекад и уз помоћ других...
4.gif




]
 
kisela bombono mislim da je u prirodi coveka da uvek tezi boljem...bar kad su ti osnovne egzistencijalne potrebe zadovoljene,naravno da ces krenuti da razmisljas o tome sta bi mogla da uradis da popravis kvalitet svog zivota.bar je u mom slucaju tako.imam ostvarive zelje,za neke dosta treba da se pomucim,neke zavise i od drugih ljudi ali sve u svemu nista preterano daleko ili nedostizno.bitno je shvatiti svoj trenutni domet i u skladu sa njim i zeleti...svoje zelje doduse ne volim da delim ni sa kim,jer je to nesto najlicnije i cesto najvise zavisi od mene a ne volim da me neko postrojava i dahce mi za vrat proveravajuci sta i kako sam uradila :)
 
...је ли ти та жеља остварљива или неостварљива:cao:



Заиста су све ове твоје жеље,
које су се оствариле (деца,...миришу колачи који чекају децу, мужа..)
прелепе,..
12.gif


оне мале жеље,..мобилни телефони,...су можда за тебе лепе,..
за некога можда и нису,...

Него ниси ништа написала,..ЗАШТО желимо.......
или можда на који начин "измишљамо" ...смишљамо те жеље,.....
које су реалне,..да ли има иреалних...:bye:

.
nokiju sam želela jer mi se sviđaju nokije, prosto rečeno, nemam onu želju za dokazivanjem mobilnimm telefonima ko što možda imaju neki ljudi, npr nikad ne vadim tel u kafiću i sl sem ako me baš neko ne zove na mob.
a nokija je stigla kao prijatno i neočekivano iznenađenje
i kad god je uzmem u ruke, uvek se setim osobe koja mi je tel dala (moj dobri bata) koji živi daleko i koji se eto setio šta ja volim. E zato je više volim, manje više što je nokija.

Zašto želimo? Nisam ni razmišljala do sad o tome. Valjda je to normalno za ljude, sastavni deo života. Što se kaže- zdrav čovek ima 1000 želja a bolestan samo jednu. Uvek nešto želimo, imamo želje, svaki dan, svakog momenta
a ona prva želja, da imam puno para , naravno da je ostvarljiva , pare uvek mogu da se uštede i zarade
 
Твоје жеље су реалне, али да ли су производ незадовољства са
постојећим стањем?

То некад ни мени није јасно, кад имам неку жељу.
Да ли је жеља дошла сама по себи или сам је ја просто натерала,
зато што се не мирим са стањем "status qvo"


.

ma kakvog nezadovoljstva...vide li ti da ja napisah da sam zadovoljna?
nije to u pitanju, ja moj zivot ne bih menjala ama bas uopste..trenutno..
ali...student sam (a zelim da zavrsim fax), nisam udata (a zelim da se za 5,6, god udam), nemam dece (a zelim bar cetvoro), imam 2 kg viska (a zelim da imam jedan manjka) itd...
i kad zavrsim fax, udam se, rodim decu i smrsam, opet cu imati neke zelje..
dakle, ako neko ima zelje, apsolutno uopste ne znaci da je nezadovoljan (sem ako zeli kamion para koji ce mu "resiti sve probleme", to je vec...hm...)
o5, ako neko nema zelje, to ne mora da znaci da je zadovoljan.. u stvari, ja i ne poznajem osobu koja nema zelje... a mnooogi koje znam su zadovoljni svojim zivotom..
 
Covek ima potrebu da zeli,da se trudi oko necega,da tako kazem zivi za nesto i hrli necemu u susret.
Verujem da,imati sve u zivotu(mada je to tesko moguce)znaci isto kao i nemati zivot.
Lepo je ostvariti svoje zelje nema lepseg osecaja.Opet,lepo je nadati se necemu.
Imala sam puno zelja....neke su se ostvarile i jako sam srecna zbog toga.
Uvek zelim nesto.Uvek pre nego sto zaspim razmisljam o toj nekoj zeljici.
I volim svoje zelje.
Srecna sam sto imam sta da zelim.
Nisam nesrecna,ako neka ipak ostane samo-zelja.
 
Covek treba da bude realan u svojim zeljama..svestan svojih mogucnosti..sve preko toga je pusta masta..koje doduse nikome nije zabranjena..do sada sam uglavnom sve ono sto sam zelela i trebala da uradim uradila..zelim jos toliko toga..i nadam se da cu uspeti u ovom zivotu da to sve i ostavrim..od svih zelja .postoji jedna meni sada nabitnija..da sa covekom koga volim imam dete..i nadam se da cu to i ostvariti..
 
Covek ima potrebu da zeli,da se trudi oko necega,da tako kazem zivi za nesto i hrli necemu u susret.
Verujem da,imati sve u zivotu(mada je to tesko moguce)znaci isto kao i nemati zivot.Lepo je ostvariti svoje zelje nema lepseg osecaja.Opet,lepo je nadati se necemu.
Imala sam puno zelja....neke su se ostvarile i jako sam srecna zbog toga.
Uvek zelim nesto.Uvek pre nego sto zaspim razmisljam o toj nekoj zeljici.
I volim svoje zelje.
Srecna sam sto imam sta da zelim.
Nisam nesrecna,ako neka ipak ostane samo-zelja.

Мој отац увек говори:''Човек који има све - није срећан, јер више нема жеља!'' ;)
 
Plašim se da napišem svoju "(ne)ostvarljivu" želju- ko zna kako će je Kisela protumačiti...Onako-laički...:lol:

Можда је боље, ....
да ја ипак протумачим ту твоју жељицу "лаички", него да је
неко стручно анализира ...
3.gif




Мој отац увек говори:''Човек који има све - није срећан, јер више нема жеља!'' ;)

Јесте, у праву је,...али............ја
нисам сигурна да ли постоји такво биће које нема жеља,
што би онда значило да не постоји биће на овом свету које има све,
увек нешто недостаје...увек се за нечим чезне.

2.gif


...

Чула сам скоро неку јавну личност, мислим да је нека певачица,
која је изјавила да је остварила све своје жеље,,(велика кућа.добар муж,
деца, каријера,.....ццццц)......ма
не могу да верујем,..а да ли је то ..то?
 
Чини ми се да је ова моја тема отишла у оном правцу,...да ви мислите,..
да ја инсистирам да се изјашњавамо,
конкретно.............................. о тим нашим жељама.
Не!

Поставила сам тему, да бисмо лаганим, опуштеним "разговором"
дошле до неког заједничког закључка,
.............................зашто ................................нам се неке жеље
не остварују.
Прелепо је сазнати и за нечију конкретну жељу која се је остварила,
ако неко хоће да напише,...да је подели са нама,...
али не инсистирам на томе.

Ево да и ја напишем нешто о мојој, још неоствареној жељи.

Доста дуго имам једну жељу, која ми је ко зна кад, уопште се не сећам
кад,...пала на ум.
С времена на време сам је негде потискивала, па .заборављала на њу.
Никад је никоме, до недавно нисам спомињала..
А, замислите,...уопште није била неостварљива.:lol:

Кад сам је једном приликом саопштила мојој другарици, ова
само што није умрла од смеха.......:hahaha:
Рекла ми је да ме је већ замислила,..са том оставреном жељом.
Ево, да вам само мало напоменем о чему је била реч.
Кад се родила та жеља,
уопште не знам колико сам имала година, али ја сам замислила себе
обучену у неку конкретну одећу, обућу и да и шешир који је обавезно ишао
уз све то на мени.

Још увек нисам остварила ту жељу,......а желим је ..
па,.....................................макар се у томе појавила
само пред огледалом.:manikir::bye::bye::bye:

.
 

Back
Top