Укинимо кредите и решићемо проблем

Astral-Blade

Aktivan član
Poruka
1.684
Да ли иком овде допире до мозга да је проблем светске кризе у хебеним кредитима. Сав новац који се икада одштампао и пустио у оптицај је дуг и мора се вратити са каматом. То важи и за наше динаре. Како онда неће бити кризе и беспарице, па мора по логици ствари.

Новац је нешто што има само симболичку вредност и ту је да припомогне размену добара. Никакве велике филозофије ту нема. У ту сврху су се могли употребити и кликери, да су се људи тако договорили. Да ли схватате о чему причам?

Не, уместо тога шачица банкара је решила да људима потури практично безвредни ПАПИР и да им га зајми као да ти банкари нису део истог тог друштва, него су дошли са неке друге планете, па сад рекетирају и уцењују све живо.

Тако сад имамо апсурдну ситацију да људи имају робу, а не могу је размењивати међусобно јер је нестало папира :eek:

Или држава која може без проблема одштампати новац и дати га за дечије додатке, пензије и остало али КАО ПОКЛОН, само да пре тога укине сумануту праксу кредитирања. Инфлације више нема, јер се новац КОНТРОЛИСАНО додаје у оптицај по тачно одређеним критеријумима, а то су раст БДП-а и смањење брзине оптицаја.

ДОЛЕ НЕСПОСОБНИ ГУВЕРНЕР, ДОСТА ЈЕ БИЛО РОБОВАЊА И ПОНИЖАВАЊА
 
Priča koju je astral otvorio dosta je široka i tiče se samog današnjeg funkcionisanja centralnih banaka i stvaranja novca koji se zasniva na čistom dugu . U Americi fizičkog novca u opticaju ima svega 3 odsto ostalo je sve virtuelno i naduvano .
Problem današnje krize je u tome što je finansijsko tržište kredita daleko premašilo realnu kreditnu sposobnost svetske ekonomije , zato je taj balon pukao pa se to prenelo i na realni sektor koji je sada u recesiji .
 
Да ли иком овде допире до мозга да је проблем светске кризе у хебеним кредитима. Сав новац који се икада одштампао и пустио у оптицај је дуг и мора се вратити са каматом. То важи и за наше динаре. Како онда неће бити кризе и беспарице, па мора по логици ствари.

Новац је нешто што има само симболичку вредност и ту је да припомогне размену добара. Никакве велике филозофије ту нема. У ту сврху су се могли употребити и кликери, да су се људи тако договорили. Да ли схватате о чему причам?

Не, уместо тога шачица банкара је решила да људима потури практично безвредни ПАПИР и да им га зајми као да ти банкари нису део истог тог друштва, него су дошли са неке друге планете, па сад рекетирају и уцењују све живо.

Тако сад имамо апсурдну ситацију да људи имају робу, а не могу је размењивати међусобно јер је нестало папира :eek:

Или држава која може без проблема одштампати новац и дати га за дечије додатке, пензије и остало али КАО ПОКЛОН, само да пре тога укине сумануту праксу кредитирања. Инфлације више нема, јер се новац КОНТРОЛИСАНО додаје у оптицај по тачно одређеним критеријумима, а то су раст БДП-а и смањење брзине оптицаја.

ДОЛЕ НЕСПОСОБНИ ГУВЕРНЕР, ДОСТА ЈЕ БИЛО РОБОВАЊА И ПОНИЖАВАЊА

Ништа ново, што не знамо!

Него, да ли позиваш народ да не узима потрошачке, готовинске,
стамбене....кредите или
позиваш ову влаСТЕЛУ да нас не задужује више оволико са кредитима који
нас воде у дужнички суновРАТ!??

.
 
Да ли иком овде допире до мозга да је проблем светске кризе у хебеним кредитима. Сав новац који се икада одштампао и пустио у оптицај је дуг и мора се вратити са каматом. То важи и за наше динаре. Како онда неће бити кризе и беспарице, па мора по логици ствари.

Новац је нешто што има само симболичку вредност и ту је да припомогне размену добара. Никакве велике филозофије ту нема. У ту сврху су се могли употребити и кликери, да су се људи тако договорили. Да ли схватате о чему причам?

Не, уместо тога шачица банкара је решила да људима потури практично безвредни ПАПИР и да им га зајми као да ти банкари нису део истог тог друштва, него су дошли са неке друге планете, па сад рекетирају и уцењују све живо.

Тако сад имамо апсурдну ситацију да људи имају робу, а не могу је размењивати међусобно јер је нестало папира :eek:

Или држава која може без проблема одштампати новац и дати га за дечије додатке, пензије и остало али КАО ПОКЛОН, само да пре тога укине сумануту праксу кредитирања. Инфлације више нема, јер се новац КОНТРОЛИСАНО додаје у оптицај по тачно одређеним критеријумима, а то су раст БДП-а и смањење брзине оптицаја.

ДОЛЕ НЕСПОСОБНИ ГУВЕРНЕР, ДОСТА ЈЕ БИЛО РОБОВАЊА И ПОНИЖАВАЊА

Nije problem u kreditiranju, vec u nepromishljenosti. Neki ljudi se, jednostavno, zaduzuju vishe nego shto mogu da vrate... A posle je kriva drzava i nesposobni guverner. A, ukoliko vracanje novca koji si pozajmio smatrash robovanjem i ponizavanjem... Imaj na umu da ti niko nije uperio utoku u glavu, i naterao te da uzmesh kredit... To si uradio sam.
 
Nije problem u kreditiranju, vec u nepromishljenosti. Neki ljudi se, jednostavno, zaduzuju vishe nego shto mogu da vrate... A posle je kriva drzava i nesposobni guverner. A, ukoliko vracanje novca koji si pozajmio smatrash robovanjem i ponizavanjem... Imaj na umu da ti niko nije uperio utoku u glavu, i naterao te da uzmesh kredit... To si uradio sam.


А, да ли те неко питао кад је у твоје име узео кредит?

.
 
Nije problem u kreditiranju, vec u nepromishljenosti. Neki ljudi se, jednostavno, zaduzuju vishe nego shto mogu da vrate... A posle je kriva drzava i nesposobni guverner. A, ukoliko vracanje novca koji si pozajmio smatrash robovanjem i ponizavanjem... Imaj na umu da ti niko nije uperio utoku u glavu, i naterao te da uzmesh kredit... To si uradio sam.
ne tera te niko utokom, tera te indirektno ceo industrijski, ekonomski, socijalni, politički i kulturni sistem u kojem svi mi živimo.
moja porodica i ja imamo samo svoju kuću, ostalo ništa. oćeš šporet, diži kredit. oćeš komp, diži kredit. oćeš lokal da pokreneš biznis, diži kredit. a ni automobil nemamo (nije da se žalim, meni ni ne treba). samo pokušavam da kažem da nije to tako bezazleno: "niko te ne tera". jeste, niko te ne tera, ali moraš.
mislim, na kojoj ti planeti živiš... vi teranje, pritisak i diktaturu vidite samo kad se pojavi slobodan milošević il adolf hitler. društvene, ekonomske i kulturne sile koje takođe pritiskaju i diktaturišu, niste u stanju da registrujete.
 
А, да ли те неко питао кад је у твоје име узео кредит?

.

Mislim da u svim državama na svetu oni koji su na vlasti odlučuju koje poteze će povući i da mi na to imamo uticaj samo kada biramo da li ćemo glasati za ove ili za one, pošto nam nude različite stvari a mi procenjujemo alternative. Koliko znam živiš u demokratskom društvu gde odlučuje većina i pored tvog punog prava da kukaš, ne možeš mnogo da promeniš dok ta većina glasa ovako kako glasa.

Ti lično ne moraš da uzmeš kredit ako ne želiš a ako ti toliko smeta što se država zadužuje i smatraš da ti je vraćanje državnih kredita toliko veliko opterećenje da ne možeš da funkcionišeš (što mi zvuči totalno nerealno) ne verujem da će ti predstavljati problem da emigriraš u neku manje zaduženu sredinu. :gace:
 
A sa kojim ekonomskim stručnjakom imamo čast?
Мислим да је много важније разумети проблем, него бавити се именима. Ја нисам јавна личност, па не знам колико би ти то значило. Дипломирао сам економију, а после сам самостално проучавао проблематику новца, да би као круна сазнања дошло учење овог човека

Проблем кредита тренутно разуме само шачица људи код нас и у свету и ја то желим да променим, јер сами не можемо ништа учинити. Потребна је критична маса људи да се ствари доведу у ред.

Моја идеја је следећа. Пошто је читав концепт некредитног новца је у суштини прост и свакоме разумљив, ако се само мало потруди, потребно је пренети ово сазнање што већем броју људи који ће потом по систему ланчане реакције објаснити то другима све дотле док нас не буде довољно да натера људе да демонстративно изађу на улице. Мислим да би се ови на власти да простите у****ли од страха. Они се више од свега плаше просвећеног народа, јер онда манипулације нису могуће.
 
koji argument.
a da ti emigriraš na Pluton i povedeš svog bankara sa sobom, pa da se tamo kreditirate do mile volje?

Zašto bih kada ja ovde nemam problem niti uzimam bilo kakve kredite? Koliko vidim nisam ja u manjini pa da moram bilo gde da emigriram a da mi nešto smeta u tolikoj meri svakako da bih se sklonila pre nego da se nerviram.
 
Mislim da u svim državama na svetu oni koji su na vlasti odlučuju koje poteze će povući i da mi na to imamo uticaj samo kada biramo da li ćemo glasati za ove ili za one, pošto nam nude različite stvari a mi procenjujemo alternative. Koliko znam živiš u demokratskom društvu gde odlučuje većina i pored tvog punog prava da kukaš, ne možeš mnogo da promeniš dok ta većina glasa ovako kako glasa.

Ti lično ne moraš da uzmeš kredit ako ne želiš a ako ti toliko smeta što se država zadužuje i smatraš da ti je vraćanje državnih kredita toliko veliko opterećenje da ne možeš da funkcionišeš (što mi zvuči totalno nerealno) ne verujem da će ti predstavljati problem da emigriraš u neku manje zaduženu sredinu. :gace:


Све и да желим да узмем кредит, не могу,
не дају незапосленима!
Знам ја да ова власт може да узме кредит, кад год јој се прохте
(у моје име,..и у име свих нас,
макар смо ту сви равноправни,..сваког од нас задужује)..
и то чини кад год јој недостаје новца за ЛИЧНУ промоцију успешности..
Без обзира на то ПРАВО које сте јој дали ви који сте гласали за њу,
искрено се надам да ће јој већ неко "препречити" пут у том срљању на
нашу штету!

.
...Ти то мени увијено у обланду саветујеш да емигрирам..?

.
 
Poslednja izmena:
dobro, onda se vrati na planetu Zemlju i shvati da "emigriraj ako ti se ne sviđa" nije nikakav argument.


Zašto? Zar je bolje sedeti i nervirati se? Ja u tome ne vidim ništa loše. Ne kažem da bih odmah pobegla da na vlast dođu DSS, SNS i njima slični ali da država godinama vodi politiku za koju ja smatram da je pogrešna i da imam utisak da mi vezuju ruke onda bih se sklonila i uradila nešto dobro za sebe i za svoj život. Najlakše je sedeti i kritikovati a od toga samo može da se dobije čir na želucu i ništa više.
 
Ништа ново, што не знамо!

Него, да ли позиваш народ да не узима потрошачке, готовинске,
стамбене....кредите или
позиваш ову влаСТЕЛУ да нас не задужује више оволико са кредитима који
нас воде у дужнички суновРАТ!??
Итекако је ново, молим те прочитај пажљиво шта сам написао.

Држава убацује новац у систем без посредства банака, тако што отвара посебан рачун на који депонује паре, а после их по тачно одређеном кључу и временским интервалима даје буџетским корисницима. Мислим да су по том питању приоритетни дечији додаци и пензије, мада су и други у игри.

Нико неће бити закинут. Они који не добију некредитни новац, добиће га као и до сада из буџета. Буџет се пуни порезима и доприносима који се сада могу сразмерно смањити, јер се новац без оптерећања слива из руку потрошача и размена несметано тече. Привреда би буквално "продисала" и препородила се. Можете ли замислити колико би онда било више и посла и плата и свега другог што су банкари до сада отимали.

Кад кажем банкари, мислим пре свега на Централну банку која емитује сав новац, погађате у облику кредита. НЕМА БЕСПЛАТНОГ ПАПИРА кажу. То се мора крваво зарадити. Ко да су дијаманти еботе. Е па доста је било "господо" из НБС.
 
А, да ли те неко питао кад је у твоје име узео кредит?
Molim? U moje ime niko nije uzeo kredit. Ne znam na shta mislish.


ne tera te niko utokom, tera te indirektno ceo industrijski, ekonomski, socijalni, politički i kulturni sistem u kojem svi mi živimo.
moja porodica i ja imamo samo svoju kuću, ostalo ništa. oćeš šporet, diži kredit. oćeš komp, diži kredit. oćeš lokal da pokreneš biznis, diži kredit. a ni automobil nemamo (nije da se žalim, meni ni ne treba). samo pokušavam da kažem da nije to tako bezazleno: "niko te ne tera". jeste, niko te ne tera, ali moraš.
mislim, na kojoj ti planeti živiš... vi teranje, pritisak i diktaturu vidite samo kad se pojavi slobodan milošević il adolf hitler. društvene, ekonomske i kulturne sile koje takođe pritiskaju i diktaturišu, niste u stanju da registrujete.

Pazi sada dobro. Znam ja da se nema para, i da treba svima kesha. Ali, nemoj da se zaduzujesh da bi doshao do mrtvog kapitala ( Novca kojim cesh kupiti komp/frizider/automobil/biloshtashtotinedonosikesh ), vec uradi jedinu pametnu stvar koju si naveo - Pokreni biznis. E, onda radi kao crnac, i mocicesh da vratish kredit, i da pride kupish sve shto ti treba... A moze to i bez kredita... Prosto, prvo radi kao crnac, dok ne ushtedish dovoljno za posao. Mozesh i da uchish vishe, da se obrazujesh, i da vremenom stichesh potvrede tog znanja koje ti donosi vece prihode. Je*iga. Onda te drzava ne dira, i tako radish poshteno svashtaneshto/biloshta. I ja ne kazem da je to u redu, nego da je to chinjenica. Uopshte nisam pristalica drzave i drzavnih aparata, a davno je josh Diogen rekao da je svaki vid drzavnog uredjenja forma nasilja nad ljudima, sa chime se potpuno slazem. A chinjenica je da, sada, drzava " ochekuje " da ti neka pravila poshtujesh. E, a ako ti to ne odgovara, pukni banku. Ili zabodi neshto na josh originalniji nachin. Kako god. Ili napravi kompromis. Ono, u svakodnevnom zivotu. " Iskriviljuj " malo pravila u svoju korist, ali nemoj da ih krshish. Sedi kuci, trazi rupe u zakonu koje cesh da iskoristish. Budi, bre, kreativan malo. :mrgreen: I nisam ti ja vi. :roll: Nema tu mi, razumesh, ja sam samo ja. I shta koji moj poredish Slobu i Hitlera? :roll: Sloba je bio prosechan chovek, ali izuzetno snalazljiv. A Hitler je bio je*eno chudovishte. Sloba je za Hitlera andjeo. Ne bi meni veliki smor bio ni da Sloba ustane iz groba, i dodje ponovo na vlast. Ja znam chime bih se bavio.
 
Poslednja izmena:
Astral-Blade,postoji jedan mali problem.99% ljudi su glupsoni koji reč ''kredit'' shvataju kao aksiom.Drugo,ovo tržište se godinama borilo da postane deo svetske slobodne trgovine.Ako ukineš kredite i koristiš u novčanom prometu samo vrednost koju si stvorio nećeš moći da se zadužuješ.Probušiće se prividni balon visokog standarda koji samo čeka pravi trenutak da i ovako pukne.I Srbiji se desi scenario Argentine.
Ali osnovna stvar je mali procenat ljudi koji može da shvati ovo što pričaš.I još manji koji bi se s time složio.:)
 
Molim? U moje ime niko nije uzeo kredit. Ne znam na shta mislish.


.

Не само у твоје, него и у моје име и у име свих грађана Србије,..
ево само неких "случајева"

***
22. mart 2002.
Jugoslovenska delegacija predvodjena potpredsednikom Savezne vlade Miroljubom Labusom sklopila je s Medjunarodnim monetarnim fondom nov trogodisnji finansijski sporazum vredan 800 miliona dolara
***
Srbija od EIB dobila 72 miliona evra kredita
30. oktobar 2003.
***
Vlada Srbije dobila 520 miliona dolara kredita
14.11. 2008
***
Srbija dobila kredit od 120 miliona evra
12.Dec.2008 god

.....има тога колико хошећ,.
3.gif
..да не пишем даље..



A ko je to uzeo kredit u tvoje ime?

....одговор је написан изнад!

.
 
I ti mislis da ces time sto se drzava zaduzuje biti primetno ostecena? Blago tebi ako tako povrsno posmatras stvari. Koliko ja znam USA je najzaduzenija zemlja na svetu pa su pored toga godinama imali odlican standard u poredjenju sa nama. Ko to tebi otima pare iz dzepa da vraca drzavne dugove?

..ал` си нашао поређење,...
бежи бре!

.
 
Сви ови пацер - економисти који се залажу за укидање кредита, апсолутно нису у праву. Замислите само градњу куће или куповину стана без кредита. То би онда морало да се сведе на наменску штедњу. Отегла би се та штедња на 20 - 25 година, за које време као подстанар плаћаш кирију колико износи и рата за кредит. И увек искрсне нешто па се од уштеђевине ,,штрбне``, тако да овај вид некредитне изградње постаје немогућ. Исто важи и за друге крупније послове:куповина аута,намештаја,земље,...
Па све озбиљније и веће фирме користе кредите за обртна средсва а нарочито у пољопривреди где циклус (обрт) траје годину дана.
Добро што ови стручњаци нису предложили укидање новца као средство за плаћање, већ добра размењивали. Онда би се стамбена политика заснивала на размени пећина. Зар не!
 
Колико мислите да су данашње банке у спрези са политичарима ?


"SPEKULATIVAN NOVAC PLJACKA SVET


Pre 50 godina u svetskim finansijkim tokovima bilo oko 5% ovog spekulativnog novca, danas je 97 % kapitala koji cirkuliše spekulativno. Nacionalni dug je 1996. u Velikoj Britaniji iznosio 380 milijardi funti, od cega je 30 milijardi funti samo kamata. Sa dugovima komercijalnih banaka on danas iznosi preko jedan trilion funti(u Britaniji je to broj sa 18 nula). SAD, namocnija i "najbogatija" zemlja, danas ima ukupan dug, 22 triliona dolara (americki trilion ima 12 nula). Japan je druga u svetu najbogatija ekonomija ima nacionalni dug 3 triliona dolara. Dugove imaju i sve ostale države u svetu. I to je najveca legalna prevara u istoriji covecnstva. To je beskonacna igra brojki, zaduživanja i stvaranja i prodavanja vrednosti koje NEMA. Tako je jedna grupa lihvara u periodu od tri stotine godina postala ugledna svetska bankarska elita, a danas su prakticno gospodari sveta. Citav svet danas se okrece na ovo strahovitoj bankarskoj vrtešci, gde se spekulativni kapital mora po svaku cenu negde investirati. Posledica takvih investicija je da lažni novac isisava prave vrednosti - tudju robu, rad i sirovine. Bukvalno, nema države, nema coveka na planeti, nema kompanije koja njima ne duguje novac. Taj dug je toliki da NIKADA ne može biti otplacen! Jer ako bi neka država i htela da dug otplati, morala bi da povuce iz novcanih tokova sav novac i sve hartije od vrednosti. To bi svaku državu dovelo do potpunog sloma.



BANKARI KREIRAJU NOVI SVETSKI POREDAK



Pretvaranje novca u robu koja se tržišno vrednuje i prodaje ne samo da je bankare stvorila bogatim ljudima, vec je najveci deo covecanstva pretvoren u robove. Jer, sa spekulativnim (falš) novcem bankari su stotinama godina kupovali realna bogatstva: zemlju, naftu, rudnike, ljudski rad. Investirali su u gradnju inftastruktura u brojnim državama sveta, dok su istovremeno širili svoju bankarsku imperiju. Citav svet danas je vec podeljen na one koji rade i stvaraju istinske vrednosti i one koji te stvorene vrednosti bez rada prisvajaju. Ovo možda nekome lici na davno ukinuti robovlasnicki sistem. Ne, ne samo da lici, vec današnje društvo to i jeste. Citav svet se danas i formalno ustrojava upravo ka takvom sistemu gde ce najveci deo covecanstva raditi i stvarati za malu i odabranu elitu bankara i njihovih izvršnih upravitelja, koji se modernim recnikom zovu menadžeri. Primetili ste koliko bankari otvaraju škola za internacionalne menadžere i takozvane finansijske eksperte? Ocito, ako je svaki gradjanin na planeti zadužen, ako je svako preduzece zaduženo, svaka država, gde su onda ovi bankari našli taj novac kojim nas kreditiraju? Nisu ga našli nigde. Oni su ga izmislili, oni su ga kreirali . "Dajte mi da kontrolišem novcane tokove u nekoj državi, i nije me briga ko pravi zakone" shvatio je odavno Amšel Mejer Rotšild, osnivac dinastije koja vec tri veka drži pod kontrolom ekonomiju Velike Britanije i njenih kolonija. Još 1913. kongresmen Carls Lindberg prorocki je upozorio predsednika Vudro Vilsona i Kongres šta ce doneti njihova odluka o davanju prava privatnoj banci da kreira novac: "Kada predsedik potpiše tu odluku, legalozovace nevidjivu vladu koju cini monetarni mocnici". Uzalud. I Tomas Džeferson je shvatio kakva se opasnost sprema Americi: "Verujem da su banke opasnije za našu slobodu nego najjace armije. One su vec podigle novcanu aristokratiju koja poništava moc vlade. Ova moc bankarima mora biti oduzeta i vracena narodu". Uzalud."Ko god kontroliše kolicinu novca u bilo kojoj zemlji, aposlutni je gospodar industrije i privrede. Kada shvatimo da je citav sistem veoma lako kontrolisan, na ovaj ili onaj nacin, od nekolicine mocnih ljudi na vrhu, necete biti upozoreni kako periodi inflacije i depresije nastaju", reci su americkog predsednika Džejmsa Garfilda. Samo nekoliko nedelja nakon ove izjave, na njega je izvršen atentat, 12. jula, 1818. Predsednici Abraham Linkoln i Džon Kenedi pokušali su da izvrše moneterne reforme kojima bi povratili štampanje novca u okvire državnih institucija. U ovome su obojica spreceni na isti nacin - atentatom. Njihovi naslednici odmah su najavljene reforme obustavili. I genijalni izumitelj Tomas Edison pimetio je zavisnost države od bankara i to izrazio cistom logikom: "Ako naša država može da izda dolarsku obveznicu, može da izda i dolarsku menicu. Elementi koji obveznicu cine dobrom, cine dobrom i menicu". " … Apsurdno je da naša zemlja može izdati 30.miliona u obveznicama, a ne može 30 miliona u novcu. I jedno i drugo obavezuju na placanje, ali jedna popunjava zelenaša, a druga pomaže ljudima". Uzalud...:"
преузето са :
http://74.125.77.132/search?q=cache:VNxDSN3XD54J:forum.krstarica.com/showthread.php%3Fp%3D8061064+монетаризам&hl=sr&ct=clnk&cd=33
 

Back
Top