Lauri 95 ss

KODZO

Zainteresovan član
Poruka
118
Ne znam dali je neko imao prilike da koristi ovaj noz. Ja sam sa karbonskim secivima lauri generalno zadovoljan ali sam hteo da probam i jedan nerdjajuci noz ove firme. Pokusao sam da saznam nesto o njima ali izgleda da nisu previse popularni. E pa sada posto je moj primerak stigao donekle vidim i zasto. Secivo je nesto tanje od karbonca i po sebi ima dosta dubokih tragova brusenja(za razliku od onog na fotografiji). Inace sa ove moje fotografije to necete moci da vidite ali sam je svejedno okacio da ne bude da sam slikao dzabe.

Lauri95ss-1.jpg



A kad noz bude gotov reci cu vam i kako radi.
 
Da je primetna jeste stvarno se vidi i najmanja razlika. Mislio sam nešto drugo da nije to toliko presudno Coffeinn je uradio jedan od 2.5 i mogu da ti kažem da je jako zanimljiv I lep nož, imao sam ga u ruci. Učinilo mi se da si blago razočaran, Mislim da je bitnije da on zadovolji svoju funkciju i da je čelik zadovoljavajući
 
Bio sam voljan da napravim tutorial ali je aparat crko. Tih tutoriala za skandi sečiva ima dosta po netu pa to i nije strašno.

Dva noža sa ovim sečivima su gotova pa evo prvog.

lauri95ss-1-1.jpg
 
Prvo hvala svima na komplimentima i izvinite što odgovor ovoliko kasni.

Da krenem od materijala. Drvo na oba noža je trešnja. Ovo belo su parčići roga od irvasa. Crveno je nešto što zovu vulcanfiber i nema ga kod nas ustvari možda i ima u nekim oblicima ali u ovim dimenzijama i boji ne. I nije mesing već neka legura srebra i nikla(bele boje).
Lepak epoxy.

Mauser veruj mi nije milimetar uopšte toliko mali koliko izgleda:D . Šalu na stranu ako hoćeš dokaz povuci tri linije rapidografima od 0.1 0.3 i 0.5 i videćeš da je razlika nebo i zemlja.

Kad ti kažem cenu nećeš verovati. Prvi je otišao za 70 a drugi za 40 ali dinara:D
Ja to radim za prijatelje a to je od ruke. Inače pala je posle teletina kod Miša u kafani i pivo toliko da smo se četvoronoške odvukli kućama. Inače da za uloženi rad uračunam majstorsku nadnicu nebih mogao da ih prodam.
 
Prvo hvala svima na komplimentima i izvinite što odgovor ovoliko kasni.

Da krenem od materijala. Drvo na oba noža je trešnja. Ovo belo su parčići roga od irvasa. Crveno je nešto što zovu vulcanfiber i nema ga kod nas ustvari možda i ima u nekim oblicima ali u ovim dimenzijama i boji ne. I nije mesing već neka legura srebra i nikla(bele boje).
Lepak epoxy.

Mauser veruj mi nije milimetar uopšte toliko mali koliko izgleda:D . Šalu na stranu ako hoćeš dokaz povuci tri linije rapidografima od 0.1 0.3 i 0.5 i videćeš da je razlika nebo i zemlja.

Kad ti kažem cenu nećeš verovati. Prvi je otišao za 70 a drugi za 40 ali dinara:D
Ja to radim za prijatelje a to je od ruke. Inače pala je posle teletina kod Miša u kafani i pivo toliko da smo se četvoronoške odvukli kućama. Inače da za uloženi rad uračunam majstorsku nadnicu nebih mogao da ih prodam.
Svaka cast za majstorstvo ! Dali postoji uopšte šansa da uradiš onaj prvi ima da obrnemo celo TELE !:worth::super:
 
Prvo hvala svima na komplimentima i izvinite što odgovor ovoliko kasni.

Da krenem od materijala. Drvo na oba noža je trešnja. Ovo belo su parčići roga od irvasa. Crveno je nešto što zovu vulcanfiber i nema ga kod nas ustvari možda i ima u nekim oblicima ali u ovim dimenzijama i boji ne. I nije mesing već neka legura srebra i nikla(bele boje).
Lepak epoxy.

Mauser veruj mi nije milimetar uopšte toliko mali koliko izgleda:D . Šalu na stranu ako hoćeš dokaz povuci tri linije rapidografima od 0.1 0.3 i 0.5 i videćeš da je razlika nebo i zemlja.

Kad ti kažem cenu nećeš verovati. Prvi je otišao za 70 a drugi za 40 ali dinara:D
Ja to radim za prijatelje a to je od ruke. Inače pala je posle teletina kod Miša u kafani i pivo toliko da smo se četvoronoške odvukli kućama. Inače da za uloženi rad uračunam majstorsku nadnicu nebih mogao da ih prodam.


E svaka chast, zaista vrhunski rad.
Shto se rapidografa tiche, u pravu si ali ako uporedjujesh tri iscrtane linije. Medjutim, ako gledash na predmet kao shto je noz i trazish razliku u debljini oshtrice koja je 300 mikrona deblja ili tanja...malo je teshko, zar ne? To sam hteo da kazem.
Imash josh koju sliku?
 
Opet ja držim svoje ali sa razlogom pošto sam
radio i Lauri carbon a on je taman toliko deblji i veruj mi primećuje se.

Evo neka sličica od noževa koje sam skorije radio.

Noz2-1.jpg

Noz1-1.jpg

Slika0466-1.jpg

NozN-1.jpg

Slika0461-1.jpg


Mislim da ima još slika ovde na forumu pa da ih ne ponavljam.
 

Back
Top