Ako nece Tijanic,hoce Matic !

al bundy

Legenda
Poruka
63.993
Veran Matić, direktor RTV B92
Hoćemo da prenosimo sednice parlamenta

Autor: J. Diković

Beograd - Televizija B92 zainteresovana je za direktno prenošenje sednica Narodne skupštine na svom Info kanalu, ali monopol nad emitovanjem rada Skupštine ima RTS, jer jedino njihovi snimatelji imaju slobodan pristup u veliku salu u kojoj zasedaju poslanici - kaže za Danas direktor RTV B92 Veran Matić.
http://www.danas.rs/vesti/politika/hocemo_da_prenosimo_sednice_parlamenta_.56.html?news_id=152657


Ovo bi moglo da bude dobra ideja ako se usvoji ,kao i resenje problema koji je nastao izmedju RTSa i Skupstine Srbije , jer stoka neradnicka u skupstini ne bi mogla vise da kuka i da radi 3 sata dnevno zbog nedostatka TV prenosa , a sa druge strane ni Tijanic ne bi (opravdano ) kukao kako mu prenosi sednica skupstine u potpunosti remete i ruse programsku semu i uredjivacku politiku RTSa .
Za nas obicne gradjane je isto korisno jer pored toga sto moramo da finansiramo pomenute poslanike preko plata i dnevnica , sada vise ne bar bi morali da placamo i da ih gledamo na javnom servisu , a ako Matic i B92 vide korist od emitovanja skupstine samo nek izvole ionako imaju 2 kanala .
Takodje je dobro sto bi se oslobodio 2. program RTSa koji inace jedan od retkih koji prenosi koliko toliko korisne i edukativne sadrzaje , emisije iz kulture , istorije , programe za decu ,domace i strane dokumentarce ,neke nekomercijalne ili starije filmove , prenose sportskih takmicenja i ostalih stvari koje i cine sustinu postojanja javnog servisa .
 
Poslednja izmena:
Veran Matić, direktor RTV B92
Hoćemo da prenosimo sednice parlamenta

Autor: J. Diković

Beograd - Televizija B92 zainteresovana je za direktno prenošenje sednica Narodne skupštine na svom Info kanalu, ali monopol nad emitovanjem rada Skupštine ima RTS, jer jedino njihovi snimatelji imaju slobodan pristup u veliku salu u kojoj zasedaju poslanici - kaže za Danas direktor RTV B92 Veran Matić.
http://www.danas.rs/vesti/politika/hocemo_da_prenosimo_sednice_parlamenta_.56.html?news_id=152657


Ovo bi moglo da bude dobra ideja ako se usvoji ,kao i resenje problema koji je nastao izmedju RTSa i Skupstine Srbije , jer stoka neradnicka u skupstini ne bi mogla vise da kuka i da radi 3 sata dnevno zbog nedostatka TV prenosa , a sa druge strane ni Tijanic ne bi (opravdano ) kukao kako mu prenosi sednica skupstine u potpunosti remete i ruse programsku semu i uredjivacku politiku RTSa .
Za nas obicne gradjane je isto korisno jer pored toga sto moramo da finansiramo pomenute poslanike preko plata i dnevnica , sada vise ne bar bi morali da placamo i da ih gledamo na javnom servisu , a ako Matic i B92 vide korist od emitovanja skupstine samo nek izvole ionako imaju 2 kanala .
Takodje je dobro sto bi se oslobodio 2. program RTSa koji inace jedan od retkih koji prenosi koliko toliko korisne i edukativne sadrzaje , emisije iz kulture , istorije , programe za decu ,domace i strane dokumentarce ,neke nekomercijalne ili starije filmove , prenose sportskih takmicenja i ostalih stvari koje i cine sustinu postojanja javnog servisa .



kriticki pogled na rezim uvek dobro dodje, kao i na separatisticke ministre iz `pokrajine`

naravno, izraz nije moj, ako se kaznjava neko, moze onda postavljac teme
 
jer stoka neradnicka u skupstini ne bi mogla vise da kuka i da radi 3 sata dnevno zbog nedostatka TV prenosa


Javnost rada skupstine je uslov za njen rad, a ne nekakvo izvoljevanje.

, a sa druge strane ni Tijanic ne bi (opravdano ) kukao kako mu prenosi sednica skupstine u potpunosti remete i ruse programsku semu i uredjivacku politiku RTSa .

Tijanic ne kuka opravdano vec po nalogu svojih zutih gospodara. Tijanic je morao programsku semu da pravi u skladu sa rasporedom Skupstinskih sednica pa ne bi imao nikakvih problema niti izgovora.

Za nas obicne gradjane je isto korisno jer pored toga sto moramo da finansiramo pomenute poslanike preko plata i dnevnica , sada vise ne bar bi morali da placamo i da ih gledamo na javnom servisu , a ako Matic i B92 vide korist od emitovanja skupstine samo nek izvole ionako imaju 2 kanala . .

valjda je u vecem drustvenom interesu prenosenje sednica Narodne skupstine od repriziranja Ranjenog orla?
Skupstina moze da se prenosi samo na kanalu kome ima pristup cela drzava dakle nikakve kablovske zajebancije.
 
pa verovatno im nudi za dzabe jer ionako na tom info kanalu pre podne daju reprize emisija od juce ili neke starije, veremenske prognoze , snime sa ulica vecih gradova i slicno, tako da mu to nije neki gubitak , a verovatno ima gomila dokonih budala koje provode pre podne gledajuci skupstinu , cak i dosta vise nego njihov info kanal .
A i opet bi B92 bio popularan medju penzionerima i sredovecnim domacicama patriotske orijentacije kao u vreme kada im je pustao krepanog Slobu iz Haga , i svi bili odusevljeni kao "ala se branio svaka mu dala , sve im je reko " i slicno
naravno javno medju svojim prijateljima ili slucajnim prolaznicima po ulicama , pijaci i zadimljenim periferijskim birtijama su i dalje pricali kako U92 ne bi gledali ni za zivu glavu ,al su svi bili pred TV-om ,pune 4 godine , 3 dana u nedelji ,tako bi bilo i sa skupstinom
 
ja sam cuo da su se neki zalili u skupstini da ako se osnuje poseban kanal za prenose sednica on ce biti deo kablovskog programa, pa kao mnogo ljudi koji nemaju kablovsku ne bi mogli da prate te sednice; zar i info kanal B92 isto tako nije deo kablovske ponude, tj. oni koji nemaju kablovsku opet ne bi mogli to da gledaju?
 
Javnost rada skupstine je uslov za njen rad, a ne nekakvo izvoljevanje.



Tijanic ne kuka opravdano vec po nalogu svojih zutih gospodara. Tijanic je morao programsku semu da pravi u skladu sa rasporedom Skupstinskih sednica pa ne bi imao nikakvih problema niti izgovora.



valjda je u vecem drustvenom interesu prenosenje sednica Narodne skupstine od repriziranja Ranjenog orla?
Skupstina moze da se prenosi samo na kanalu kome ima pristup cela drzava dakle nikakve kablovske zajebancije.
Prvo, ovo boldovano sve ne stoji jer se ni u ustavu Srbije ,ni u Zakonu o Radiodifuziji , ni u Poslovniku o radu skupstine nigde ne spominju TV prenosi , dakle osnova prava -nullum crimen sine lege, znaci ono sto ne stoji u ustavu i zakonu, nije obavezno te stoga Tijanic nista nije "morao " i nije imao nikakvu zakonsku obavezu prema parlamentu
dalje nemoguce je uskladiti program sa skupstinskim zasedanjima jer znamo kako ona teku kod nas i koliko je to stalna i redovna kategorija da se prema tome bilo sta tempira
ili kao sto je bio sada slucaj sa prenosima AO za koje su placene debele(nase ) pare za otkupljivanje prava koje se inace radi mesecima pa nekad i godinama ranije , pa kako onda mislis da ako RTS sada otkupljuje prenos za svetsko prvenstvo u Juznoj Africi 2010. recimo .da gleda u pasulj dal ce tada biti zasedanja skupstine , dakle uskladjivanje je nemoguce , a nema ga ni u zakonu
sto se tice Ranjenog orla ne pratim ga ali je sigurno da manje narusava koncepciju programa jer traje 45 minuta , a ovo nekad traje ceo dan , nekada pola , nekada traje i nocu i danju , ili se iznanada prekida dakle nije isto u opste
uostalom po zakonu o Radiodifuziji jasno stoji da RTS autonomno vodi uredjivacku politiku pa valjda oni znaju sta im smeta a sta ne
Na kraju ja se slazem da je neko protiv potpunog ukidanja prenosa , zato je i dobro da postoji bilo kakva alternativa ,uopste ne bitno koji privatnik hteo to da radi dal Matic ,Mitrovic ili MTV meni je sve jedno
 
Poslednja izmena:
ovakvo jako obrazlozenje ukidanja prenosa bi mogla svaka raspolozena nesvrsena gimnazijalka da sastavi

te drz, te ne daj, te orao, te nije orao, te tenis. pa jos briga za nase pare. nemojte da se brinete o nasim parama, sami cemo.

rezim gusi demokratska dostignica, zbog svojih ubogih potreba. hoce da sakriju sta rade. prosto
 
pa verovatno im nudi za dzabe jer ionako na tom info kanalu pre podne daju reprize emisija od juce ili neke starije, veremenske prognoze , snime sa ulica vecih gradova i slicno, tako da mu to nije neki gubitak , a verovatno ima gomila dokonih budala koje provode pre podne gledajuci skupstinu , cak i dosta vise nego njihov info kanal .
A i opet bi B92 bio popularan medju penzionerima i sredovecnim domacicama patriotske orijentacije kao u vreme kada im je pustao krepanog Slobu iz Haga , i svi bili odusevljeni kao "ala se branio svaka mu dala , sve im je reko " i slicno
naravno javno medju svojim prijateljima ili slucajnim prolaznicima po ulicama , pijaci i zadimljenim periferijskim birtijama su i dalje pricali kako U92 ne bi gledali ni za zivu glavu ,al su svi bili pred TV-om ,pune 4 godine , 3 dana u nedelji ,tako bi bilo i sa skupstinom

a za koji moj onda mi placamo pretplantu srbije?

ako tijanic nema para nek otvori poseban info kanal samo za vesti i skupstinska zasedanja i da se to prenosi i preko ektra i preko kablovske

i ne samo da uzimaju pretplatu od naroda kao javni servis, nego prodaju i reklame na RTS-u i tu jos uzimaju pare i ako nigde javni servis ne emituje reklame - banda lopovska
 
ovakvo jako obrazlozenje ukidanja prenosa bi mogla svaka raspolozena nesvrsena gimnazijalka da sastavi

te drz, te ne daj, te orao, te nije orao, te tenis. pa jos briga za nase pare. nemojte da se brinete o nasim parama, sami cemo.

rezim gusi demokratska dostignica, zbog svojih ubogih potreba. hoce da sakriju sta rade. prosto

Pa naravno. Ova opravdanja koja daju Tijanic i bundy su toliko retardirana da je to smesno.
Pa nije Skupstina podredjena Tijanicu i nije narod podredjen Tijanicu pa da on jednostrano odredjuje koliko ce nam naplacivati i sta ce nam zauzvrat davati.
Prenosi Skupstine Srbije su demokratska tekovina a glavonja Tijanic ima dva kanala pa moze da bira sta ce na kome da emituje. Ako nije sposoban da napravi programsku semu ima ko jeste.
 
ovakvo jako obrazlozenje ukidanja prenosa bi mogla svaka raspolozena nesvrsena gimnazijalka da sastavi

te drz, te ne daj, te orao, te nije orao, te tenis. pa jos briga za nase pare. nemojte da se brinete o nasim parama, sami cemo.

rezim gusi demokratska dostignica, zbog svojih ubogih potreba. hoce da sakriju sta rade. prosto
zabole mene za tvoje pare ,ja brinem za svoje koje mi uzimaju svakih mesec dana za tv prenos
a sto se tice rezima ne znam dal ce on pristati na ovo resenje ,koje inace ne znaci ukidanje prenosa nego prebacivanje na drugi kanal , ja samo rekoh da se meni licno svidja a sta ce se vlast i opozicija dogovoriti i dal ce se to realizovati to nemam pojma
 
zabole mene za tvoje pare ,ja brinem za svoje koje mi uzimaju svakih mesec dana za tv prenos
a sto se tice rezima ne znam dal ce on pristati na ovo resenje ,koje inace ne znaci ukidanje prenosa nego prebacivanje na drugi kanal , ja samo rekoh da se meni licno svidja a sta ce se vlast i opozicija dogovoriti i dal ce se to realizovati to nemam pojma

zabole mene za tvoje pare izostavio is jednu rec *****, bas smo fini danas

neka rezim ide na nekakav kablovski kanal, kad je to dobro
 
Pa naravno. Ova opravdanja koja daju Tijanic i bundy su toliko retardirana da je to smesno.
Pa nije Skupstina podredjena Tijanicu i nije narod podredjen Tijanicu pa da on jednostrano odredjuje koliko ce nam naplacivati i sta ce nam zauzvrat davati.
Prenosi Skupstine Srbije su demokratska tekovina a glavonja Tijanic ima dva kanala pa moze da bira sta ce na kome da emituje. Ako nije sposoban da napravi programsku semu ima ko jeste.
a ovo su vec krunski visokointeligentni argumenti :mrgreen:
A ovo boldovano si u pravu ,ali isto tako ni RTS nije podredjen skupstini i ne postoji nijedan obavezujuci pravni propis koji mu nalaze da prenosi skupstinu
takodje ne postoji nijedan dokaz da vecina gradjana ,pretplatnika zeli da gleda prenose na RTSu tako da je to pozivanje na narod besmisleno u ovom slucaju , jer nema ni najmanjih naznaka sta je vecinska volja po tom pitanju
sto se tice tekovina demokratije u zemlji sa najduzom i najrazvijenijom parlamentarnom tradicijom zasedanja prenosi privatna kuca SKY , a ne javni servis BBC
 

Back
Top