Mala pomoc oko roda vojske

Marko__88

Početnik
Poruka
1
Ukratko da opisem.. Na regrutaciji su mi rekli da sam regrutovao nesto u specijalnoj brigadi i u vojnoj knjizici mi pise Pesadija prve kategorije.. Rekli su mi da to nije obicna pesadija,nego kao neka specijalna jedinica.. Prolazio sam kroz silne bezbednosne provere i tek danas saznao da sam proso.. Sada me salju u Valjevo,vojna posta 9845..
Recite mi da li to ima uopste neke veze sa specijalnom brigadom ili nekom specijalnom jedinicom.
Hvala unapred
 
Pa Garda ti je pešadija :)
Ko je bio na pešadijskoj obuci u Valjevu (ne osnovnoj nego onoj za VES) taj ide u Gardu.
Idu u Gardu iz još nekih centara za obuku ali najviše iz Valjeva.
Izuzetci su ako je neko pravio sr*nja ili po fizionomiji ne odgovara ovoj jedinici.

Pozdrav od bivšeg Gardiste!
 
Ukratko da opisem.. Na regrutaciji su mi rekli da sam regrutovao nesto u specijalnoj brigadi i u vojnoj knjizici mi pise Pesadija prve kategorije.. Rekli su mi da to nije obicna pesadija,nego kao neka specijalna jedinica.. Prolazio sam kroz silne bezbednosne provere i tek danas saznao da sam proso.. Sada me salju u Valjevo,vojna posta 9845..
Recite mi da li to ima uopste neke veze sa specijalnom brigadom ili nekom specijalnom jedinicom.
Hvala unapred

hehe brate ti si dobio isto sto i ja!!! Sigurno cemo se videti i upoznati tamo! :) Meni stoji da treba da se javim v.p. 9845, Valjevo 03.03.09 do 15h, VES 11101/I kategorija.
Kako su meni rekli u vojnom odseku, moj VES (koji su mi dodelili pri regrutaciji `99 god.) je vojna policija, ali posto se od pre par god. vojnici na redovnom sluzenju vise se ne upucuju u vojnu policiju (mislim da je to sad samo za prof.vojsku) automatski sam pripao gardi. Inace 25.bataljon vojne policije je u sklopu garde, a sve to pripada pesadiji. I to je mene zbunilo kad sam cuo, pomislio sam samo ne pesadija! Inace u gardu moze da udje samo I kategorija, kao i za spec. jedinice. Isto sam bio na bezbednosnim proverama, kazu standardna procedura...
Koga interesuje (a vidim mnogi se prepucavaju, da li je ovako ili onako) neka poseti www.vs.rs, (ja sam tu ceprkao oko roda i dosta stvari saznao) a najinteresantija stvar koju sam pronasao je zakonska regulativa/zakon o vojsci, sluzenje roka redovnog, civilnog, naknade, odsustva, prava... itd.
 
dali je istina da ako oces da budes tenkista
da mora da si malecak?
i mrsav jer ako si debeo nemozes da udjes u tenk.

Ма можеш да уђеш али неможеш да изађеш. Наиме,на дну тенка постоји један округли отвор (манлок) који служи за ,,Принудни излаз`` у стајању или кретању тенка. Пречник тог отвора је 500 или 600мм. И замисли ситуацију да због хаварије или препреке, неможеш да изађеш на главни отвор за Улаз-Излаз. Остаје ти да сачекаш аутогено резање тенка. Шалим се наравно, такве дебеле и не примају у тенкиће. Могу да их само гледају споља.
 
Ма можеш да уђеш али неможеш да изађеш. Наиме,на дну тенка постоји један округли отвор (манлок) који служи за ,,Принудни излаз`` у стајању или кретању тенка. Пречник тог отвора је 500 или 600мм. И замисли ситуацију да због хаварије или препреке, неможеш да изађеш на главни отвор за Улаз-Излаз. Остаје ти да сачекаш аутогено резање тенка. Шалим се наравно, такве дебеле и не примају у тенкиће. Могу да их само гледају споља.

a sta ako se naprimer ugojim za ti par meseci dok sluzim vojsku?
i onda kao tenkista nemogu da udjem u tenk ili udjem a nemogu da izadjem :eek:
 
Ja sam bio u valjevu i da mubijes ne secam sa kako se zove kasarna..pretpostavljam da je ta glavna velika..mozda je to sad neki nov naziv kao spec prve kategorije ali ne verujem..vojska je sad sprdnja a ni tad nije bilo strasno..u odnosu na svilajnac nebo-zemlja..tako da sve pohvale za valjevo bice ti extra
 
Frrrrrrrrrrr
d022.gif
 
Ukratko da opisem.. Na regrutaciji su mi rekli da sam regrutovao nesto u specijalnoj brigadi i u vojnoj knjizici mi pise Pesadija prve kategorije.. Rekli su mi da to nije obicna pesadija,nego kao neka specijalna jedinica.. Prolazio sam kroz silne bezbednosne provere i tek danas saznao da sam proso.. Sada me salju u Valjevo,vojna posta 9845..
Recite mi da li to ima uopste neke veze sa specijalnom brigadom ili nekom specijalnom jedinicom.
Hvala unapred

Има везе
 

Back
Top