Uskoro i Spanija postaje ruska gubernija

Srborus

Poznat
Poruka
8.219
Kako sam propustio ovu vest ne znam ni ja sam Rusi preuzimaju 30% vlastistva nad spanskom naftnom kompanijom Repsol:

Lukoil će preuzeti 29,9 odsto akcija Repsola
25. novembar 2008. | 14:05
Izvor: Tanjug
Grad: Moskva
Vlasti Španije su ukinule ranije uvedenu zabranu da ruska naftna kompanija Lukoil preuzme 29,9 odsto akcija najveće španske naftne kompanije Repsol.
Španske vlasti su pre nekoliko sedmica takođe zabranile preuzimanje manjiskog paketa akcija te kompanije od strane ruskog Gazproma, uz objašnjenje da Španija treba da zaštiti svoje strateški važne kompanije, podseća se na Internet sajtu polit.ru.
Pobornici odobravanja kupovine, među kojima su ne samo vlasnici akcija Repsola, već i mnoge španske kompanije i banke, podsećaju da je Lukoil, za razliku od Gazproma, privatna kompanija, prisutna u mnogim zemljama sveta i da je registrovana na berzama u Moskvi, Londonu i Frankfurtu, kao i da se značajan paket njenih akcija nalazi u rukama najveće američke kompanije KonokoFilips.
Glavni motiv za odobravanje prodaje je, kako ocenjuju španska glasila, produbljenje ekonomske krize koje prinuđava Evropljane da traže elastičnija rešenja u pitanjima pristupa stranaca ključnim nacionalnim aktivama koje su u teškoj finansijskoj situaciji.

Inace Repsol YPF je najveca kompanija u Spaniji i u Argentini nesto kao NIS kod nas samo sto spanski Repsol ima prihode 67 milijardi dolara isto koliko i Lukoil i jedna od 15 najvecih naftnih kompanija u svetu, a sa uskoro ce to biti rusko vlasnistvo, znaci Spanija i Argentina uskoro postaju ruske gubernije, nije ni cudo sto Spanci nece da prizanju Kosovo. :hahaha:

http://en.wikipedia.org/wiki/Repsol
 
Eto u toku je sada trenutno ruski Drang nach West, na meti su najveca naftna kompanija u Spaniji Repsol, najveca aviokompanija u Italiji Alitalia, najveca aviokompanija u Austriji Austrian Airlines... a negde sam pre par meseci jednom bio procitao da bi Rusi mogle da kupe drugu najvecu svajcarsku banku Credit Suisse i najveceg nemackog proizvodjaca celika ThyssenKrupp. Ima cela Evropa uskoro da bude ruska gubernija. :D
 
Lukoil, za razliku od Gazproma, privatna kompanija, prisutna u mnogim zemljama sveta i da je registrovana na berzama u Moskvi, Londonu i Frankfurtu, kao i da se značajan paket njenih akcija nalazi u rukama najveće američke kompanije KonokoFilips.

A sve to opet u rukama Amera! :hahaha::hahaha:

Ljubo, americki uticaj u svetu je splasnuo, dok ruski neprestano raste, sto je zasluga americke gluposti i Putinove odlucnosti da Rusiju dovede na 1 mesto u SVEMU, od Evrovizije pa do vojne sile. Putin nije glup, i pogresice svi oni koji ga potcenjuju, to o cemu pricas je smesno...sitnica...
 
Ljubo, americki uticaj u svetu je splasnuo, dok ruski neprestano raste, sto je zasluga americke gluposti i Putinove odlucnosti da Rusiju dovede na 1 mesto u SVEMU, od Evrovizije pa do vojne sile. Putin nije glup, i pogresice svi oni koji ga potcenjuju, to o cemu pricas je smesno...sitnica...

Američka, kao i svjetska privreda je u krizi, svjetskoj, globalnoj, ekonomskoj. Niko nije i neće biti pošteđen toga. Ni Srbija, ni Hrvatska, pa ni Rusija.
Refleksija krize na Rusiju malo kasni zato jer Rusija ima još uvijek zakržljalu proizvodnju. Rusi će iskoristiti ovaj međuprostor i hvala Bogu, nek ga iskoriste. Imaju prirodna bogatstva i može im se. Ali stići će ova ista kriza i u Rusiju, ne brini.
Osim toga, čemu toliko oduševljenjem Rusijom i njenim ekonomskim uspjesima? Pa nisu to srpski uspjesi. Ili mislite da će vas "majčica Rusija" šlepati sa sobom?
Yeah! Aha!:mrgreen:
 
Američka, kao i svjetska privreda je u krizi, svjetskoj, globalnoj, ekonomskoj. Niko nije i neće biti pošteđen toga. Ni Srbija, ni Hrvatska, pa ni Rusija.
Refleksija krize na Rusiju malo kasni zato jer Rusija ima još uvijek zakržljalu proizvodnju. Rusi će iskoristiti ovaj međuprostor i hvala Bogu, nek ga iskoriste. Imaju prirodna bogatstva i može im se. Ali stići će ova ista kriza i u Rusiju, ne brini.
Osim toga, čemu toliko oduševljenjem Rusijom i njenim ekonomskim uspjesima? Pa nisu to srpski uspjesi. Ili mislite da će vas "majčica Rusija" šlepati sa sobom?
Yeah! Aha!:mrgreen:

Ja govorim realno, bez tog fanaticnog odusevljenja koje mi pripisujes, nisam tip koji sledi bilo koga, jos od Titove smrti, ali ne valja se ni radovati tudjoj nesreci i prizeljkivati da kriza i ostali svet zahvati.

A da Rusi gledaju samo sebe vidimo po tome sta se kod nas dogadja, inace ne bi Kosovo bilo to sto je danas. Uvek je tako bilo, pomagali su nam kad im je bio interes da nam pomazu, kao vama Nemci sto "pomazu"...
 
Ja govorim realno, bez tog fanaticnog odusevljenja koje mi pripisujes, nisam tip koji sledi bilo koga, jos od Titove smrti, ali ne valja se ni radovati tudjoj nesreci i prizeljkivati da kriza i ostali svet zahvati.

A da Rusi gledaju samo sebe vidimo po tome sta se kod nas dogadja, inace ne bi Kosovo bilo to sto je danas. Uvek je tako bilo, pomagali su nam kad im je bio interes da nam pomazu, kao vama Nemci sto "pomazu"...

Nisam mislio konkretno na tebe što se oduševljenja Rusijom tiče. A niti se ne radujem krizi. Ko se tome može radovati?
Zadnji dio mog prethodnog posta odnosio se na razno-razne rusofile koji nerealno očekuju da će ih Rusija financijski, ekonomski, vojno i politički pokrivati, ne tražeći ništa za uzvrat.
Prošla su vremena kad su Turci ugrožavali Rusiju, pa je Rusija stvarala saveznike gdje god je mogla. Na žalost, Srbi kao i Hrvati spadaju u male narode i, koliko god mi željeli drugačije, ne predstavljamo ama baš nikakav faktor na svjetskoj sceni. Zabole "velike" ona stvar hoćemo li živjeti u blagostanju ili sutra propasti. Čak im više odgovara druga varijanta, da imaju kontrolu nad nama.
 
Ne zaboravi da ruski narod i ruski tajkuni nemaju iste interese.Ja nešto nemam poverenja u ljude tipa Deripaske,Hodorkovskog ili Abramoviča.I mi imamo Miškovića,pa pogledaj šta nam radi.I da,30% je 30%,a 50+% je nešto sasvim drugo.

Jeste, samo sto oni imaju i Putina, dok Miskovic na lancu drzi sve lokalne majmune od predsednika, premijera, vlade, skupstine i opozicije, u Rusiji su stvari drugacije, sve te kerove Putin drzi na uzdi, setite se samo kako je prosao Mikhail Khodorkovsky ;)
Svi ti sto si ih nabrojao samo predstavljaju Ruske drzavne firme :D
 
Nisam mislio konkretno na tebe što se oduševljenja Rusijom tiče. A niti se ne radujem krizi. Ko se tome može radovati?
Zadnji dio mog prethodnog posta odnosio se na razno-razne rusofile koji nerealno očekuju da će ih Rusija financijski, ekonomski, vojno i politički pokrivati, ne tražeći ništa za uzvrat.
Prošla su vremena kad su Turci ugrožavali Rusiju, pa je Rusija stvarala saveznike gdje god je mogla. Na žalost, Srbi kao i Hrvati spadaju u male narode i, koliko god mi željeli drugačije, ne predstavljamo ama baš nikakav faktor na svjetskoj sceni. Zabole "velike" ona stvar hoćemo li živjeti u blagostanju ili sutra propasti. Čak im više odgovara druga varijanta, da imaju kontrolu nad nama.

To je ok.

Moras se naviknuti sa mnom tako razgovarati, bez podjeb....

Onda i sam kazem nesto sto normalno ne bi...
 
Stvarno vreme je da ruska cizma udje u Evropu i oslobodi je od NATO okupacije i jarma doduse prizajem da i u EU ima dosta zemalja koje su slobodne i nezavisne zemlje kao sto su Svedska, Finska, Irska, Austrija, Svajcarska, Kipar, Malta ali ima i puno neslobodnih zemalja koje treba osloboditi.
 

Back
Top