Ko krade Niške pare?

Poruka
4.292
Pogledajte gradski prihod samo po jednoj stavki po mojoj racunici:
PARKING SERVIS:
-200 automobila u proseku po jednoj ulici se parkira po mojoj oceni (mada realno je verovatno i vise).
- 200 ulica u užoj gradskoj zoni gde se naplacuje 30 din parking na sat (dakle ne uzimam u obzir drugu zonu gde je daleko veći broj ulica i veći broj vozila)
- 30 din svako ko parkira plaća po satu parkinga
- Neka je 16 sati aktivnog parkiranja, mada je verovatno više
- Kao što znamo u godini ima 365 dana i to sve kad se pomnoži dobijamo:

200 x 200 x 30 x 16 x 365 = 7 008 000 000 DIN
U evrima je to 7 008 000 000 DIN / 92 = oko 76 000 000 evra
Znači zarada samo od parkin servisa je 76 miliona EVRA, plus jos 1000 drugih prihoda od poreza, razreza, megareza, terareza itd, sto sigurno realno donosi preko 110 ili 120 miliona evra gradu NIŠU a možda čak i 150 miliona evra.
EPA LJUDI MOJI VERVALI ILI NE BUDŽET GRADA NIŠA JE SAMO 263 203 000 DINARA, ILI TI 2 860 902 EVRA. DRUGIM REČIMA TO JE SAMO OKO 3% REALNIH PRIHODA.
PITAM KO GRADJANIMA NIŠA UZIMA SVAKE GODINE 97% PRIHODA REALNOG GRADSKOG BUDŽETA ??????????
 
Pogledajte gradski prihod samo po jednoj stavki po mojoj racunici:
PARKING SERVIS:
-200 automobila u proseku po jednoj ulici se parkira po mojoj oceni (mada realno je verovatno i vise).
- 200 ulica u užoj gradskoj zoni gde se naplacuje 30 din parking na sat (dakle ne uzimam u obzir drugu zonu gde je daleko veći broj ulica i veći broj vozila)
- 30 din svako ko parkira plaća po satu parkinga
- Neka je 16 sati aktivnog parkiranja, mada je verovatno više
- Kao što znamo u godini ima 365 dana i to sve kad se pomnoži dobijamo:

200 x 200 x 30 x 16 x 365 = 7 008 000 000 DIN
U evrima je to 7 008 000 000 DIN / 92 = oko 76 000 000 evra
Znači zarada samo od parkin servisa je 76 miliona EVRA, plus jos 1000 drugih prihoda od poreza, razreza, megareza, terareza itd, sto sigurno realno donosi preko 110 ili 120 miliona evra gradu NIŠU a možda čak i 150 miliona evra.
EPA LJUDI MOJI VERVALI ILI NE BUDŽET GRADA NIŠA JE SAMO 263 203 000 DINARA, ILI TI 2 860 902 EVRA. DRUGIM REČIMA TO JE SAMO OKO 3% REALNIH PRIHODA.
PITAM KO GRADJANIMA NIŠA UZIMA SVAKE GODINE 97% PRIHODA REALNOG GRADSKOG BUDŽETA ??????????

Nesto si se ti preracunao, jer:

Grad Niš je u ovogodišnjem budžetu, koji iznosi 7,5 milijardi dinara, za obrazovanje je predvideo oko 560 miliona dinara. To je visok procenat, negde na nivou grada Beograda, ali ipak podmiruje samo polovinu svih potreba osnovnih i srednjih škola u gradu. Zato smo prinuđeni da balansiramo između potreba i mogućnosti - kaže član Gradskog veća Miodrag Radović, koji brine o obrazovnim projektima u Nišu.

http://www.danas.rs/dodaci/vikend/n...u_potreba_i_mogucnosti.26.html?news_id=151735
 
Nesto si se ti preracunao, jer:

Grad Niš je u ovogodišnjem budžetu, koji iznosi 7,5 milijardi dinara, za obrazovanje je predvideo oko 560 miliona dinara. To je visok procenat, negde na nivou grada Beograda, ali ipak podmiruje samo polovinu svih potreba osnovnih i srednjih škola u gradu. Zato smo prinuđeni da balansiramo između potreba i mogućnosti - kaže član Gradskog veća Miodrag Radović, koji brine o obrazovnim projektima u Nišu.

http://www.danas.rs/dodaci/vikend/n...u_potreba_i_mogucnosti.26.html?news_id=151735

Evo ti dokument, crno na belo a ko sta kaže i ko sta laže njegov problem. Nije to prvi put da političar laže. Čak šta više u Srbiji je veće čudo kad neki političar kaže nekad neku istinu. Evo ti dokument o budžetu grada Niša za 2009 godinu, konkretno član 3:
http://www.ni.rs/uploads/doc/odluke/081224odluka2.pdf
 
Za pocetak, nabroji bar 50 ulica u uzoj gradskoj zoni. Smanji dozivljaj!

Pa Niš nije selendra. Jel si bila curice nekad u Niš? Ajdemo ovako, Niš ima oko 300 000 stanovnika. Neka ima čak i 5 člana u porodici (mada je prosek garant manje). Znači otprilike ima oko 50 000 automobila. Plus ko zna koliko dnevno automobila dolazi sa strane u Niš, itd itd, Znači okreni obrni garant 40 000 automobila prodefiluje i zadržise, to jest parkira se u užem centru grada Niša. Stim što sam ja reko da sam računao samo prvu zonu a ima i druga veća zona gde se plaća 20 din sat vremena parkiranja, a to nisam uračunavao
 
Evo ti dokument, crno na belo a ko sta kaže i ko sta laže njegov problem. Nije to prvi put da političar laže. Čak šta više u Srbiji je veće čudo kad neki političar kaže nekad neku istinu. Evo ti dokument o budžetu grada Niša za 2009 godinu, konkretno član 3:
http://www.ni.rs/uploads/doc/odluke/081224odluka2.pdf

Decko, umes li ti da citas ili da upotrebis zdravu logiku.To sto si postovao odnosi se na transferna sredstva a ne na budzet grada. Evo ti pravi podaci pa se malo zanimaj.

http://www.ni.rs/uploads/doc/odluke/081212odluka-budzet09.pdf
 
Decko, umes li ti da citas ili da upotrebis zdravu logiku.To sto si postovao odnosi se na transferna sredstva a ne na budzet grada. Evo ti pravi podaci pa se malo zanimaj.

http://www.ni.rs/uploads/doc/odluke/081212odluka-budzet09.pdf

Ok eto i po tome je opet neka kradja. Po tom dokumentu je budžet 6 600 000 000 din što je opet manje čak i od prihoda od parking servisa, a gde su ostala primanja od poreza itd. Opet nešto ne štima. Mada verujem da je realni prihod garant bar 150 000 000 evra a budžet je 70 miliona evra. Znači opet fale više od 50% primanja realnih.
Ha ha a još jedna nebuloza tamo piše da je od parking servisa i drugih drumskih prihoda sakupljeno godišnje 80 000 000 a što svako zdravorazzumski može da vidi kako je to velika obmana jer je realno 100 puta više. Znači i oko drugih prihoda lažu za 100 puta. Znači ako je budžet prijavljeni 7 milijardi realno je 700 milijardi. Znači prijavljuju lopovi samo 1% od stvarnog novca a ostalo trpaju u džakove i odnose u inostranstvo.
 
Poslednja izmena:
Pa Niš nije selendra. Jel si bila curice nekad u Niš? Ajdemo ovako, Niš ima oko 300 000 stanovnika. Neka ima čak i 5 člana u porodici (mada je prosek garant manje). Znači otprilike ima oko 50 000 automobila. Plus ko zna koliko dnevno automobila dolazi sa strane u Niš, itd itd, Znači okreni obrni garant 40 000 automobila prodefiluje i zadržise, to jest parkira se u užem centru grada Niša. Stim što sam ja reko da sam računao samo prvu zonu a ima i druga veća zona gde se plaća 20 din sat vremena parkiranja, a to nisam uračunavao


Ej, ne moras ti da mi pricas o Nisu.Zivim u centru grada, pa mi je situacija itekako poznata.
 
OOO čim braniš te lopuže mora da ti je ćale neki političar a? Samo da znaš ako ti je ćale političar da jedeš proklet hleba !!! Dok ljudi gladuju u Nišu i skupljaju po kontejnerima da se prehrane tvoj ćale krade i šakom i kapom

Ti bolje da posetis Toponicu dok jos nije kasno.Nisam polemisala da li neko krade ili ne.Pricamo o budzetu i broju ulica.Tvoj tekst je nebuloza koja me je slatko nasmejala.Tata mi nije politicar, cisto da znas.
 

Ama ženska glavo ja nisam računao drugu zonu, mnogo veću, a osim toga mnogi ne ostanu na parkingu baš sat vremena. Na primer stane 20 minuta a plati ceo sat. A takvih ima mnogo. Drugim rečima u sat vremena se naguraju dva pa i tri automobila na jednom parking mestu u proseku sto znači da je cena realna za sat vremena veca od 30 dinara, mozda cak i 50 ili 60 din u proseku. Kontas? Ali kako god ona prijavljena sredstva nisu realna, to jest da se od parkinga zaradi samo budjavih 80 000 000 dinara. Ajde racunaj i neka ima 50 ulica to jest 4 puta manje opet je veca zarada
 
Poslednja izmena:
Ama ženska glavo ja nisam računao drugu zonu, mnogo veću, a osim toga mnogi ne ostanu na parkingu baš sat vremena. Na primer stane 20 minuta a plati ceo sat. A takvih ima mnogo.

Prvo si izneo netacne informacije o buzdetu a sada nastavljas da licitiras.Ljudska glupost nazalost nema kraja.Idi spavaj, da malo razbistris pametnu glavicu,Jutro je pametnije od veceri.:confused:
 
Prvo si izneo netacne informacije o buzdetu a sada nastavljas da licitiras.Ljudska glupost nazalost nema kraja.Idi spavaj, da malo razbistris pametnu glavicu,Jutro je pametnije od veceri.:confused:

Ok pametnice ajde racunaj sa tvojih 50 ulica pa ces videti koliko ispada zarada od parkiranja. Šta god računala opet je veće mnogostruko od prijavljenih sredstava od parkiranja što iznose 80 000 000 dinara po njima. Ja sam se uhvatio za parking servis jer je to ocigledno i lako izračunjljivo a pošto tu vidimo da kradu minimum 50%, znaci kradu i na ostalim stvarima možda i više.
 
Poslednja izmena:
Kazi mi da li ti zaista verujes da svaka niska porodica ima automobil i da je svaki od tih automobila svakodnevno parkiran u centru grada?

Jel si cuo za kategoriju rashoda?

Pa vidi ja sam uzeo da ima prosečna porodica 5 člana baš zbog toga što nemaju svi automobile. Realno je mnogo manji prosečan broj članova u porodici. Možda, 3 ili 3.5. A osim toga garant 20 000 autmobila svakodnevno dodje u Niš sa strane a to nisam ni računao. RASHODI ? Ha ha ha koji rashodi majke ti? Pa radnici na parking servisu primaju 200 ili 300 evra mesečno. Neka ih ima 100. Znači rashod nije više po osnovu plata 400 000 evra. Neka je i za one papiriće 10 000 evra. Sve skupa zaokružimo na milion evra što je ipak mnogo. Rashod je znači svega oko 1.5% do 2%.
 
Pa vidi ja sam uzeo da ima prosečna porodica 5 člana baš zbog toga što nemaju svi automobile. Realno je mnogo manji prosečan broj članova u porodici. Možda, 3 ili 3.5. A osim toga garant 20 000 autmobila svakodnevno dodje u Niš sa strane a to nisam ni računao. RASHODI ? Ha ha ha koji rashodi majke ti? Pa radnici na parking servisu primaju 200 ili 300 evra mesečno. Neka ih ima 100. Znači rashod nije više po osnovu plata 400 000 evra. Neka je i za one papiriće 10 000 evra. Sve skupa zaokružimo na milion evra što je ipak mnogo. Rashod je znači svega oko 1.5% do 2%.

Decko fizicki nije moguce da 40.000 automobila bude parkirano u uzoj gradskoj zoni gde se naplacuje parking.Jel si cuo da stanari zgrada placaju mesto po benificiranim cenama za mesec dana.Jel si video pune gradske autobuse?Prica ti je besmislena.
 
Decko fizicki nije moguce da 40.000 automobila bude parkirano u uzoj gradskoj zoni gde se naplacuje parking.Jel si cuo da stanari zgrada placaju mesto po benificiranim cenama za mesec dana.Jel si video pune gradske autobuse?Prica ti je besmislena.

Pa ajde računaj pa ćeš videti da li ne može. A ja sam samo računao ULICE a nisam računao parking mesta oko ZGRADA jer sam to ostavio za one koji tu žive. Neko će reći da se oni parkiraju i po ulicama, jeste ali se oko zgrada parkiraju i oni koji nemaju beneficije. Znači nisam računao benificirane mada i oni plaćaju mesečnu pretplatu činimise,a ponavljam njih nisam računao mada se i od njih prihoduje velika suma. A osim toga stavio sam 200 automobila istovremeno po ulici a realno je verovatno mnog više. Sa druge strane mnogi se zadržavaju i kraće od sat vremena, što znači da se u sat vremena naguraju i dva tri automobila, što ponavljam to proizvodi da 30 din po satu nije realno već je možda i 50 pa i 60 din. KAKO GOD OKRENEŠ PRIJAVLJEN PROFIT OD 80 000 000 DINARA OD PARKING SERVISA JE NERAZMNO MALA SUMA. REALNA SUMA JE PO MENI BAR 10 PUTA VIŠA
 
ИЗВИНИ,
али немој више да се проваљујеш са тим рачунима, а нарочито са бројем ( 200 у првој зони!!!??) улица, да нам се смеју људи!!!
Послушај мало и Морепловку, стани на лопту, разбистри главу и ум па сутра настави ( али молим те - немој овако:mrgreen:) са писанијем!!!
П.С.
Другарски савет!Да сам на твом месту променио бих НИК!!!

Ајд здраво - одох да размишљам и сањам где сутра да паркирам у тих твојих 200 улица!!!:mrgreen:
ЛАКУ НОЋ
 

Back
Top