Kultura u Kragujevcu

Poruka
18.523
Da li ste zadovoljni kulturnom "razvijenoscu" grada ili mislite da Kragujevcu fali vise kulturnih dogadjanja? Mislim,trenutno nam bisokop ne radi(kao renoviraju ga),u pozoristu se jedna ista predstava vrti stalno (tu pre svega mislim na "Gospodju ministarku"),a informacije o knjizevnim promocijama i izlozbama je jako tesko "pohvatati".Sto se tice muzike,tu malo bolje stoje stvari,ali sve u svimu,prilicno slabo za jedan takav grad,kao sto je Kragujevac.Sta vi mislite o tome?
 
pa nije bas tako u gimnaziji cesto imate koncerte e sad ne znam sta vas zanima, ali tu je i joakim fest i slicne stvari...

Joakim fest je jednom godisnje i to je ok,ali je redovni program prilicno slab.Predstave se svode na adaptaciju Nusicevih komada i to je to.Mogli bi da se malo "ponove" sto se tice repertoara.Sto se koncerata tice,to je ok.Poboljsala se situacija poslednjih godina,ali bi recimo,mogli da imamo jos nekih desavanja,kao npr.onaj Jazz festival u nasem gradu,sto me je bas obradovalo :D
 
Joakim fest je jednom godisnje i to je ok,ali je redovni program prilicno slab.Predstave se svode na adaptaciju Nusicevih komada i to je to.Mogli bi da se malo "ponove" sto se tice repertoara.Sto se koncerata tice,to je ok.Poboljsala se situacija poslednjih godina,ali bi recimo,mogli da imamo jos nekih desavanja,kao npr.onaj Jazz festival u nasem gradu,sto me je bas obradovalo :D

Da nije bas idealno, ali ako se malo potrudis lako mozes naci dosta od tog , kulturnog , u Kragujevcu... ne znam za vas, ali ja idem redovno na izlozbe nasih umetnika poput Jelene Todorovic to vam je trenutno iznad cvetnog trga ( dobro mene to zanima)... u svakom sucaju ima da se nadje po nesto u skladu sa nasim interesovanjima , , ali ne zaboravite dosta spominjanu decentralizaciju sa kojom bi i nas grad mogao da stekne vise takvih dogadjanja...
 
Da nije bas idealno, ali ako se malo potrudis lako mozes naci dosta od tog , kulturnog , u Kragujevcu... ne znam za vas, ali ja idem redovno na izlozbe nasih umetnika poput Jelene Todorovic to vam je trenutno iznad cvetnog trga ( dobro mene to zanima)... u svakom sucaju ima da se nadje po nesto u skladu sa nasim interesovanjima , , ali ne zaboravite dosta spominjanu decentralizaciju sa kojom bi i nas grad mogao da stekne vise takvih dogadjanja...

eto vidis da se slazemo u mnogo stvari...
 
pa mislim nije bas da nema kulturnih dogadjaja.....ima ih, ali na vrlo niskom nivou.....npr. u gimnaziji imaju silni koncerti klasicne muzike, na koje nas tera da idemo profesorka.....a i sad kad bude bioskop opet radio bice novih predstava i filmova........
 
Kulturu jednog grada, pa i naseg kreiraju ljudi koji u njemu zive!!!Na zalost starosedelaca koji postaju manjina u rodjenom gradu, kulturu "diktira" masa dosljaka drugacijeg mentaliteta kojima je glavna zabava slusanje radija sa muzikom Grand produkcije i slicnom. Verujem da vise od polovine gradjana i nezna gde je sediste Narodne biblioteke a tek neke Galerije ako vec slucajno nisu u prolazu videli kroz izlog ....to potvrdjuje da bi ponuda bila bolja ukoliko bi postojalo interesovanje za neki kuturni dogadjaj ozbiljnijeg (edukativnog) sadrzaja , naravno svaki od tih desavanja bi morao da ima i finansijsku isplativost za organizatore.Beograd je dzungla za sebe i logocno je da ce u jednom milionskom gradu svaki sadrzaj biti bolje posecen nego kod nas.Meni je nekako najvise zao zbog pozorisnih predstava zato sto cesce ne gostuju kod nas.:(
Ostaje nam da pronalazimo alternativna resenja, svako po svom ukusu i snalazljivosti!
Ziveli!:)
 
Kulturu jednog grada, pa i naseg kreiraju ljudi koji u njemu zive!!!Na zalost starosedelaca koji postaju manjina u rodjenom gradu, kulturu "diktira" masa dosljaka drugacijeg mentaliteta kojima je glavna zabava slusanje radija sa muzikom Grand produkcije i slicnom. Verujem da vise od polovine gradjana i nezna gde je sediste Narodne biblioteke a tek neke Galerije ako vec slucajno nisu u prolazu videli kroz izlog

Surova istina !
 
Poslednja izmena:
Kultura u Kragujevcu!!!!!Sta to bese?
Stanje je katastrofalno zato sto su na funkcijama pogresni ljudi sto se tice kulture........Interesuje ih samo licni profit (ako mogu da uzmu neku kintu}......
Zabole njuh za kulturu u Kragujevcu.....Verka pa sve ostale nepismene koji nemaju pojma o kulturoloskim potrebama grada.......Pa gde je taj bioskop ........sad je 2010............sta radi Dom Omladine i cime se bavi...zasto postoji.....Ko ga vodi ....nepismeni.......Sta postoji jos na polju muzike sem koncerta za dan grada koji je besplatan i gde sviraju stalno isti izvodjaci zato sto se ovi tale sa njima.......:Osvajaci Agata .....pa ima valjda jos neko kome treba dati sansu ,neke mlade snage a ne matori neostvareni somovi ......
Da li Kragujevcu treba neki festival.....naravno ne filmski jer nemamo ni bioskop ,nego neki drugi npr muzicki jazz blues rock starogradski..........Nema ko da ga napravi ......kad je dzukce ineresovalo tako nesto sem da zderu po lokalnim kafanama na racun grada........
 
Kultura u Kragujevcu!!!!!Sta to bese?
Stanje je katastrofalno zato sto su na funkcijama pogresni ljudi sto se tice kulture........Interesuje ih samo licni profit (ako mogu da uzmu neku kintu}......
Zabole njuh za kulturu u Kragujevcu.....Verka pa sve ostale nepismene koji nemaju pojma o kulturoloskim potrebama grada.......Pa gde je taj bioskop ........sad je 2010............sta radi Dom Omladine i cime se bavi...zasto postoji.....Ko ga vodi ....nepismeni.......Sta postoji jos na polju muzike sem koncerta za dan grada koji je besplatan i gde sviraju stalno isti izvodjaci zato sto se ovi tale sa njima.......:Osvajaci Agata .....pa ima valjda jos neko kome treba dati sansu ,neke mlade snage a ne matori neostvareni somovi ......
Da li Kragujevcu treba neki festival.....naravno ne filmski jer nemamo ni bioskop ,nego neki drugi npr muzicki jazz blues rock starogradski..........Nema ko da ga napravi ......kad je dzukce ineresovalo tako nesto sem da zderu po lokalnim kafanama na racun grada........

Za bioskop se slazem apsolutno,a za muzicku scenu i ne bas...Naime,postoji jos uvek Sumadijski demo fest,postoji Jazz fest,a i forsiraju se mladi bendovi(i za taj Dan grada,uvek nastupi neko od tih lokalnih bendova)...E sad problem je kod tih mladih bendova zato sto vise teze kopiranju svojih idola,a ne nekom autenticnijem,svom zvuku,pa svi lice jedan na drugi,ali to je vec druga tema...:D
 
Obaveštavam vas o jednom našem mladom hevi-metal bendu...FOREVER STORM...uskoro putuju za Nemačku dobili su poziv da učestvuju na tamošnjim festivalima....mislimda su dobili i poziv iz Švajcarske..raspitaću se malo bolje imam njihov CD...iz ovog našeg grada, ipak se na neki volšeban način se iznedri pravi kvalitet...nema ko to da ceni i forsira.
E sad ja pričam, a možda ste već čuli za njih.
 
Obaveštavam vas o jednom našem mladom hevi-metal bendu...FOREVER STORM...uskoro putuju za Nemačku dobili su poziv da učestvuju na tamošnjim festivalima....mislimda su dobili i poziv iz Švajcarske..raspitaću se malo bolje imam njihov CD...iz ovog našeg grada, ipak se na neki volšeban način se iznedri pravi kvalitet...nema ko to da ceni i forsira.
E sad ja pričam, a možda ste već čuli za njih.

Culi smo, bar ja jesam...;)
 

Back
Top