Delta Imperija!

Jevdjo

Ističe se
Poruka
2.995
Sta kazete na ovo? Po ovome ispada da Miskovic nije bas sve zaradjene pare pokrao od gradjana Srbije ispada da je nesto i posteno zaradio!

http://www.compromat.ru/main/ne_rossiya/rusforbes2006.htm
Серб Мирослав Мишкович (№21) тоже нам не чужой. Его Delta Holding не только владеет в России розничными сетями «Делта Спорт» и Intersport. В начале 1990-х, когда на Балканах шла война, Мишкович держал штаб-квартиру в Москве. Отсюда он вывез популярный тогда в России принцип организации бизнеса: заниматься всем сразу. Delta Holding выращивает коров и делает минеральные удобрения, торгует автомобилями, едой и модной одеждой, страхует жизнь и управляет недвижимостью.


http://www.rbcdaily.ru/2008/07/03/market/357898
Холдинг Finstar и сербская Delta Holding создали СП

Инвестиционный холдинг Finstar, управляющий активами Олега Бойко, и частная сербская компания Delta Holding, развивающая сети магазинов Maxi и Tempo, договорились о совместном развитии сети продуктовых магазинов на Украине и в Белоруссии. В рамках СП существующие магазины “Смак” холдинга Finstar на Украине будут переименованы в Maxi, в дальнейшем сеть планирует развиваться под обеими марками сербской компании.


Delta Sport u Rusiji ima preko 50 svojih prodavnica, u Ukraini otprilike toliko,u Bugarskoj su otkupili mrezu maloprodajnih prodavnica Pikadili,sad se sire sa Maxi i Tempom u Ukrainu i Belorusiju,ali naj interesantnija stvar kako je se matori uvukao u Intersport.
 
Za sta mu ih ti dajes,kakva je razlika gde kupujes,dal u Tempu ili Metrou ili si mozda mislio na nesto drugo?:)
pa dobro u Metrou je malo jeftinije mada nije velika razlika ,al ne diktira Metro cene nego Delta koja ima najveci udeo u maloprodaji , a pored toga sto je najvise njihovih radnji ,oni su i glavni uvoznici i zastupnici gomile proizvoda od hrane ,gotovo kompletne kucne hemije , do garderobe i automobila , a i najvise oranica imaju,mlionove , institute za ratarstvo i semenarstvo pa je vrlo verovatno da i deo od hleba koji kupis kod sipca u pekari ide Delti
mislim nemam ja neku posebnu paranoju od Delte i Miskovica ,ni ne smetaju mi narocito ali je cinjenica da je on najvise zasluzan za visoke cene ovde,naravno i svi politicari sa platnog spiska
 
U Presu sam procitao da je promet Delta holdinga 3,4 milijardi evra i da je veci nego bruto nacionalni proizvod Crne Gore! Znaci jedan Delta holding je ekonomski jaci od jedne drzave kao sto je Crna Gora. :ok: Bravo za Miskovica!!!
 

Back
Top