Uverenje o diplomiranju

igi87

Početnik
Poruka
1
Poštovani,
molio bih ako bi neko mogao da mi kaže šta sve stoji u "uverenju o diplomiranju" . Moj stric, naime poseduje zanatsku radnju za cinkovanje i bio mu je potreban neko sa fakultetom da mu vodi knjige ali jedini koji se javio nije imao diplomu već nekakvo uverenje. Pošto mi ne znamo ništa o tome molili bismo vas da nam kažete da li je to uverenje validan dokumenat i kako bi trebalo to uverenje da izgleda kako bismo kasnije mogli da prihvatamo takve dokumente.
Nisam znao gde prvo da se obratim pa sam to učinio ovde. Nadam se da je ovo pravo mesto.
hvala unapred
Igor
 
Poštovani,
molio bih ako bi neko mogao da mi kaže šta sve stoji u "uverenju o diplomiranju" . Moj stric, naime poseduje zanatsku radnju za cinkovanje i bio mu je potreban neko sa fakultetom da mu vodi knjige ali jedini koji se javio nije imao diplomu već nekakvo uverenje. Pošto mi ne znamo ništa o tome molili bismo vas da nam kažete da li je to uverenje validan dokumenat i kako bi trebalo to uverenje da izgleda kako bismo kasnije mogli da prihvatamo takve dokumente.
Nisam znao gde prvo da se obratim pa sam to učinio ovde. Nadam se da je ovo pravo mesto.
hvala unapred
Igor

ima istu sadrzinu kao i diploma. Naziv fakulteta, zvanje, prosjecna ocjena, datum diplomiranja, datum izdavanja...... i oznake fakulteta, pecat.......
 
A posto kod nas nisu toliko revnosni da izdaju diplome odmah nakon diplomiranja, oni izdaju uverenja o diplomiranju. Zavisi na kom fakultetu, negde se ceka nekoliko meseci da dobijes diplomu a negde i nekoliko godina (moj drug je diplomirao pre 3 godine a pre neki dan je dobio diplomu).
 
Znam coveka koji diplomu nikad nije ni digao, radi 30 god. sa uverenjem. Bar tako kaze. Ja sam sa uverenjem bez problema radila u drzavnoj skoli. I da, diplomirala sam u februaru, a diplomu uzela u oktobru (na Filoloskom u Bg-u). I jos znam da sam dobro prosla, jer ima slucajeva da su ljudi po 2 god. cekali istu. Tako da, nemoj se cimati, moze i sa uverenjem bez problema da se radi. Isto je.
 
Obican papir A4 formata . Nista uzorno. Naravno mora da ima pecat datog fakulteta. U sustini bi ove potvrde trebalo da imaju vaznost od 6 meseci jer se ocekuje da se za to vreme izda diloma kao trajan dokument. Ali iz dosta primera se vidi da mogu i duze vreme da pokrivaju ono sto bi trebalo da pokriva diploma
 

Back
Top