Bol u stomaku

Modeus

Početnik
Poruka
13
Pozdrav. Imam jedan problem koji me muci vec neko vreme, zapravo, nekih 11 meseci. Imam 23 godine. Dakle, negde u junu prosle godine, pojavila mi se infekcija na penisu koja se manifestovala sekretom koji je curio iz mokracnog kanala. Nisam mogao odmah da se javim doktoru, iz razloga sto sam bio na kampingu. Sa tadasnjom devojkom sam imao 3 nezasticena seksualna kontakta. Dakle, tih nekih 6 dana sam brisao taj sekret, kada sam stigao kuci, sekreta vise nije bilo, ali sam osecao svrab u mokracnom kanalu. Kada sam stigao kod dermatologa, uzeli su uzorak, ali nista nisu nasli, rekli su mi da sam trebao da dodjem dok je bilo sekreta. Dali su mi neke antibiotike i mislio sam da ce mi proci. Elem, devojku sam odmah poslao na analize i nije imala nista. Onda sam poceo da imam odredjene senzacije u predelu testisa, kasnije i u donjem delu stomaka. Otisao sam kod urologa (nekih mesec dana kasnije) i rekao mi je da imam uretritis. Dao mi je da pijem antibiotike i poslao me kuci. Eh, posle dve nedelje, nista se nije promenilo, cak se senzacija na testisima pojacala, kao i nedefinisan bol u trbuhu. Kada sam otisao opet, uradio sam test na Chlamydiu, i jos nekoliko testova na polne bolesti, ali sve su bile negativne. Urolog mi je rekao da je verovatno bila Chlamydia i da je uzrokovala, ovaj put, prostatitis i da zbog toga imam te simptome. To je bilo vec u oktobru prosle godine. Onda mi je neprijatna senzacija u testisima prosla, ostao je bol u trbuhu. Onda je i on nestao, decembar i januar je bilo u redu, onda februar i mart sam stalno imao povremene bolove u donjem delu stomaka, sa napomenom da sam jednom u tri nedelje imao tecnu stolicu. Onda sam opet bio miran nekih par nedelja, sada su opet poceli odredjeni bolovi u stomaku. Treba da napomenem da su se tecne stolice pojavile kada sam poceo da pijem antibiotike i prestale kada ih vise nisam uzimao, ali od prestanka uzimanja antibiotika, imam ove simptome u stomaku. Druge simptome nemam, posledanja analiza krvi je bila sjajna, ali niko ne zna zasto imam povremene tecne stolice i bolove u donjem delu stomaka, zajedno sa krcenjem creva. Unapred hvala.
 
Ovo se zove detaljan opis tegoba, svaka cast.
Pa sve vreme ste isli kod urologa,dermatologa...specijalnosti vezane za muske polne organe a koliko sam shvatila niste bili kod gastroenterologa?
Pa bilo bi pozeljno da se javite gastroenterologu,da se uradi ultrazvuk stomaka,eventualno snimak i kolonoskopija ako zatreba.Od svega je najvazniji naravno pregled.Takodje bi bilo dobro da date stolicu na bakterioloski i mikoloski pregled.
Pa onda da se vidi sta se desava sa tim stomakom.
 
Istina je da kod specijaliste, zapravo gastroenterologa nisam isao, ali mi je uradjen bakteoroloski nalaz stolice, naravno nista nisu nasli, i uradjen mi je i ultrazvuk stomaka, negde u januaru ove godine, i receno mi je da je stomak u redu, samo sto imam "dosta gasova" u stomaku. Pitam se da li je u pitanju strucnost lekara ili 'pak nesto trece? Analizirao sam sve polne bolesti, i pocetak mojih problema lici na tegobe uzrokovane Chlamydiom, ali, vise ih nemam. Da li je moguce da sam zbog silnih prepisanih antibiotika (neke sam placao i po 25evra, recimo Vioxx-rofecoxib, a izmenjao sam najmanje 5 vrsta antibiotika, jer sam zbog svih imao tecnu stolicu) mozda ucinio stomak preosetljivim? Treba da napomenem da nisam alergican na penicilin i da je to bilo prvi put da zbog lekove imam i odredjene nuspojave. Obraticu se specijalisti u sto kracem roku, ali bih vas zamolio sa vase strucno misljenje. Hvala vam i na pohvali za opis tegobe, nisam hteo da mi bilo sta izmakne :) Pozdrav
 
Vrlo je moguce da su antibiotici poremetili malo crevnu floru i da zbog toga imate ceste stolice,ali to se relativno brzo sanira nakon prekida uzimanja terapije.
Veca kolicina gasova u crevima moze nastati kao posledica nepravilnog varenja,a to moze biti u vezi sa manjkom crevnih bakterija...a gasovi mogu biti neprijatni jer zbog rastezanja zida creva postoji osecaj bola.
Ako su svi nalazi bili ok,onda ne treba da se opetercujete sta je bilo...sta je bilo,bilo je.Sad su negativni nalazi,otidjite kod gastroenterologa na pregled i konsultaciju,malo izmenite ishranu ali mislim da se ti sve da lako srediti.
 
dr:
Vrlo je moguce da su antibiotici poremetili malo crevnu floru i da zbog toga imate ceste stolice,ali to se relativno brzo sanira nakon prekida uzimanja terapije.
Veca kolicina gasova u crevima moze nastati kao posledica nepravilnog varenja,a to moze biti u vezi sa manjkom crevnih bakterija...a gasovi mogu biti neprijatni jer zbog rastezanja zida creva postoji osecaj bola.
Ako su svi nalazi bili ok,onda ne treba da se opetercujete sta je bilo...sta je bilo,bilo je.Sad su negativni nalazi,otidjite kod gastroenterologa na pregled i konsultaciju,malo izmenite ishranu ali mislim da se ti sve da lako srediti.
dr, sta mislis o liobifu, kazu da je odlican kod problema sa stomakom tj. crevnom florom? Mozda da pita i lekara kad bude opet otisao na preglad :?: Meni liobif jako pomaze kad mi se desi ponekad neki kurslus u stomaku :lol:
 
nisam bas sigurna.... mozda si imao neku infekciju, a oni ti nisu nasli pa se sada to pogorsalo... mozda ti antibiotici nagrizaju stomak... da li si osecao pecenje u zelucu mozda ponekad???
 
VictorySun:
nisam bas sigurna.... mozda si imao neku infekciju, a oni ti nisu nasli pa se sada to pogorsalo... mozda ti antibiotici nagrizaju stomak... da li si osecao pecenje u zelucu mozda ponekad???

KAKO TO MISLIS "MOZDA TI ANTIBIOTICI NAGRIZAJU STOMAK" ????? Pa nisam ih uzima vec 7 meseci, nijedan jedini antibiotik.. a i koja je to infekcija koja traje toliko dugo? Pa umro bi do sada :) Inache, kada se menja vreme, isto imam tegobe. Znam da zvuci smesno, ali kada je tmurno, odmah osecam gasove po stomaku.. a moguce je da osecam neku vrstu bola zbog gasova.
Sta treba jesti da bi se oporavila flora stomaka i da li je normalno da se flora toliko sporo regenerise? Nisam bolesljiv, kada je 99% ljudi oko mene imalo gripu, ja nisam imao nista :) I nisam bio bolestan od tada, sto znaci da mi je imuni sistem u redu, a i trcim 4000m za 22minuta, sto znaci da imam i kondiciju. Primetio sam da dobijam strasne gasove posle mleka, a ranije mi nista nije bilo.. Laktoza??? Zeludac je u redu.
 
Modeus:
VictorySun:
nisam bas sigurna.... mozda si imao neku infekciju, a oni ti nisu nasli pa se sada to pogorsalo... mozda ti antibiotici nagrizaju stomak... da li si osecao pecenje u zelucu mozda ponekad???

KAKO TO MISLIS "MOZDA TI ANTIBIOTICI NAGRIZAJU STOMAK" ????? Pa nisam ih uzima vec 7 meseci, nijedan jedini antibiotik.. a i koja je to infekcija koja traje toliko dugo? Pa umro bi do sada :) Inache, kada se menja vreme, isto imam tegobe. Znam da zvuci smesno, ali kada je tmurno, odmah osecam gasove po stomaku.. a moguce je da osecam neku vrstu bola zbog gasova.
Sta treba jesti da bi se oporavila flora stomaka i da li je normalno da se flora toliko sporo regenerise? Nisam bolesljiv, kada je 99% ljudi oko mene imalo gripu, ja nisam imao nista :) I nisam bio bolestan od tada, sto znaci da mi je imuni sistem u redu, a i trcim 4000m za 22minuta, sto znaci da imam i kondiciju. Primetio sam da dobijam strasne gasove posle mleka, a ranije mi nista nije bilo.. Laktoza??? Zeludac je u redu.

E neznam ti pomoci... :wink:
 
Imam 48 god. Ima 20 god.kako imam 3 pati dnevno stolica. poslednive dve godini imam bolka vo levata strana i gasovi. pijam lanzul. Nemam kiselina ni zarenje i pecenje vo zeludnikot. Osekam bolka vo dolniot del na mocniot meur, a posle pocesto ispustanje na gasovi bolkata mi pominuva. Imam cista stolica bez krv i proliv i ne e tvrda.Pred tri godini sum operiran od CIN2 NA MOCEN MEUR.
 

Back
Top