Zašto Tadiću Kirgistan dobija kredit od Rusije a Srbija šipak?

nesko101

Elita
Poruka
18.150
Ovo pitanje Tadiću bi trebalo da postave danas i traže odgovor svi Srbi u Srbiji.
Dve milijarde dolara kredita za Kirgistan u ovo vreme krize je dokaz da je Srbija trebala iskreno da se približi Rusiji a ne kao naša vlada koja se hvali kako su uspeli kao neki tobože junaci da se izbore za kredit od zapada za bednih 500 miliona dolara.
Ovo je dokaz da se naš presednik totalno udaljio od najveće pravoslavne zemlje i sad želi da stvori ponovo neku kumunističku tvorevinu,brastva i jedinstva.
Krenuo je sada da se udvara Šiptarima dok ne dođe i do samog izvinjenja kao Hrvatima a koje traži terorista Tači.Kome se pre izvinjavao to već i rode znaju tako da više nije potrebno dokazivati da neko želi da postane neki novi Tito.

VEST:



Rusija je odobrila Kirgistanu kredite ukupne vrednosti dve milijarde dolara i dodelu bespovratne finansijske pomoći od 150 miliona dolara, potvrdio je sinoć ruski predsednik Dmitrij Medvedev. On je rekao da su finansijska sredstva predviđena za potrebe stabilizacije budžeta Kirgistana, kao i za razvoj ključnih infrastrukturnih objekata, posebno u hidroenergetici.

. Medvedev je rekao da uprkos PROTIVLJENJU AMERIKE, Rusija nastavlja pomoć Kirgistanu.
 
Poslednja izmena:
Одговор је једноставан :

Киргистан је отказао гостопримство Америчкој бази која се налази на њиховој територији ...

Када би ми иселили Бондстил, добили би много више,

али за то је потребно изнова успоставити државни суверенитет на целој територији
што се пак Тадићу не свиђа јер онда не би могао да се извини Тачију ...
 
Одговор је једноставан :

Киргистан је отказао гостопримство Америчкој бази која се налази на њиховој територији ...

Када би ми иселили Бондстил, добили би много више,

али за то је потребно изнова успоставити државни суверенитет на целој територији
што се пак Тадићу не свиђа јер онда не би могао да се извини Тачију ...
Naravno brate, ali hrabri u Srbiji su sada stavljeni na rub srama i pakao na zemlji.
Nijedna zemlja na svetu ne juri svoje branioce junake i vojnike kao Tadićeva Srbija.
 
Ovo pitanje Tadiću bi trebalo da postave danas i traže odgovor svi Srbi u Srbiji.
Dve milijarde dolara kredita za Kirgistan u ovo vreme krize je dokaz da je Srbija trebala iskreno da se približi Rusiji a ne kao naša vlada koja se hvali kako su uspeli kao neki tobože junaci da se izbore za kredit od zapada za bednih 500 miliona dolara.
Ovo je dokaz da se naš presednik totalno udaljio od najveće pravoslavne zemlje i sad želi da stvori ponovo neku kumunističku tvorevinu,brastva i jedinstva.
Krenuo je sada da se udvara Šiptarima dok ne dođe i do samog izvinjenja kao Hrvatima a koje traži terorista Tači.Kome se pre izvinjavao to već i rode znaju tako da više nije potrebno dokazivati da neko želi da postane neki novi Tito.

VEST:



Rusija je odobrila Kirgistanu kredite ukupne vrednosti dve milijarde dolara i dodelu bespovratne finansijske pomoći od 150 miliona dolara, potvrdio je sinoć ruski predsednik Dmitrij Medvedev. On je rekao da su finansijska sredstva predviđena za potrebe stabilizacije budžeta Kirgistana, kao i za razvoj ključnih infrastrukturnih objekata, posebno u hidroenergetici.

. Medvedev je rekao da uprkos PROTIVLJENJU AMERIKE, Rusija nastavlja pomoć Kirgistanu.

Ako ti postavljaš ovo pitanje, to znači da baš nemaš puno veze s trenutnim vojno - strateškim kretanjima u svetu. Kirgistan je trenutno tačka gde se sudaraju ruski i američki vojni uticaji značajni za budući uticaj od evrope do japana. Rusija je iskoristila priliku dok je amerika bila u izborima, da pritisne Kirgistan da poveća cenu zakupa za vojnu bazu (i ostalu logistiku). Ameri su to odbili, a Rusija je lobirala da u kirgistanu to postanje nacionalna katarza gde se Kirgistanci vraćaju svojim korenima. Baza se zatvara, kitrgistan pada pod gotovo 100% Ruskog uticaja (Rusi ih drže za yayca). Strateški, to je veliki poraz SAD, pogotovo zbog Afganistana.
 
Gradjani Kirgistana se posle ove vesti nadaju svetlijoj buducnosti, javljaju agencije.

Sto se na sledecoj slici da i primetiti.

18-14-kirgistan_reiten_2_kirgiesen_reiter.jpg
 
Ako ti postavljaš ovo pitanje, to znači da baš nemaš puno veze s trenutnim vojno - strateškim kretanjima u svetu. Kirgistan je trenutno tačka gde se sudaraju ruski i američki vojni uticaji značajni za budući uticaj od evrope do japana. Rusija je iskoristila priliku dok je amerika bila u izborima, da pritisne Kirgistan da poveća cenu zakupa za vojnu bazu (i ostalu logistiku). Ameri su to odbili, a Rusija je lobirala da u kirgistanu to postanje nacionalna katarza gde se Kirgistanci vraćaju svojim korenima. Baza se zatvara, kitrgistan pada pod gotovo 100% Ruskog uticaja (Rusi ih drže za yayca). Strateški, to je veliki poraz SAD, pogotovo zbog Afganistana.
Znači napokon priznaješ da smo mi već odavno stucani u sudaru Amerike i Rusije.
Pa zato i nismo više interesantni ni Americi ni Rusiji.
 
Ako ti postavljaš ovo pitanje, to znači da baš nemaš puno veze s trenutnim vojno - strateškim kretanjima u svetu. Kirgistan je trenutno tačka gde se sudaraju ruski i američki vojni uticaji značajni za budući uticaj od evrope do japana. Rusija je iskoristila priliku dok je amerika bila u izborima, da pritisne Kirgistan da poveća cenu zakupa za vojnu bazu (i ostalu logistiku). Ameri su to odbili, a Rusija je lobirala da u kirgistanu to postanje nacionalna katarza gde se Kirgistanci vraćaju svojim korenima. Baza se zatvara, kitrgistan pada pod gotovo 100% Ruskog uticaja (Rusi ih drže za yayca). Strateški, to je veliki poraz SAD, pogotovo zbog Afganistana.

Pa bogami u zadnjih pola godine Rusi su prilicno natrpali Amere.....prvo su isprasili onog majmuna u Gruziji, pa su malo pritegli Ukrajinu i stvorili uslove da na sledecim izborima pederska proamericka vlast ode u istoriju i sada im uvalili u Kirgistanu ..inaca ta baza im je najbitnija kad je Afganistan u pitanju tako da ce pasti berba americkih usiju tamo.
 
Pa bogami u zadnjih pola godine Rusi su prilicno natrpali Amere.....prvo su isprasili onog majmuna u Gruziji, pa su malo pritegli Ukrajinu i stvorili uslove da na sledecim izborima pederska proamericka vlast ode u istoriju i sada im uvalili u Kirgistanu ..inaca ta baza im je najbitnija kad je Afganistan u pitanju tako da ce pasti berba americkih usiju tamo.

Tako je. Rusi pritiskaju na svim frontovima. Jedan od prioriteta ruske vojske je neki plan, ne znam kako se tačno zove, koji otprilike vraća izgubljeni uticaj u ex-sovjetskim republikama. Videli Rusi da je teško sve rešavati vojnom silom, i poslednjih par godina učvršćuju pozicije u svojoj bivšoj državi. Poenta priče je što ruska vojna doktrina obezbeđivanja i održavanja kontrole ima totalno drugačiji koncept od američke. Naime, Ameri sve potrpaju u brodove i avione i odu da obezbeđuju zonu dejstava, dok je ruska doktrina podići vazduhoplove iznad Ex-SSSR i pustiti brodove blizu obale. Posle raspada SSSR, očekivalo se da će Rusi napustiti taj oblik vojne strategije, međutim Putim neće da baca pare da sve razvija izpočetka. JEdina prepreka trenutno Rusima su izraelci i njihov uticaj na B. istoku, ali Rusi rade i na tome. Šuška se o podršci Sariji, Iranu, pa i afganistanu i pakistanu, sve u cilju slabljenja američkog uticaja.
 
[. Šuška se o podršci Sariji, Iranu, pa i afganistanu i pakistanu, sve u cilju slabljenja američkog uticaja.


Suska se suska,da ja volem Duska...tako nekako bese:cool:....a gde se to "suska",imas neki link o tome.....:think::think:

Nemam. Nego chatujem ponekad s Rusima. Svet postoji i van ovog foruma. Igram neku igricu na netu, svojevremeno sam upoznao dva ruska vojnika koji su igrali sa mnom.
 
Znate li vi ljudi uopste de je Kirgistan, a gde Srbija? Da se mi granicimo sa Rusijom ja licno, da sam predsednik, ne bi razmisljao dve sekunde na ciju cu stranu, ali poshto ne mozemo da budemo Kuba u sred Evrope oprostite se od toga i bolje gledajte kako da smirimo ove sa zapada da nas ne bi unishtili skroz!

Tako je... Mi ne pripadamo Rusima, ne ide nam u prilog da idemo njihovim putem, i nikad nismo prolazili dobro podržavajući Ruse. Trebamo biti u dobrim odnosima i sa Rusijom, i sa Natoom. A to je moguće, samo mora pametno.
 
Igrom slucaja, ja se srecem sa Rusima maltene svaki dan,ali nisam cuo o tom "suskanju"...dobro hajde da verujemo tim Ruskim vojnicima na rec.......:D;)

Verovao ili ne, nisam ni trenutka posumnjao. Znaš li zašto? Pa zato što je to toliko logično, da teško da neko može da me ubedi u suprotno. ja se u principu ložim na ta vojna sra.nja, pa me je interesovalo. S druge strane, pročeprkaj po netu i videćeš da su ex-SSSR republike prilično aktivne po vojnim pitanjima i to sve pod pokroviteljstvom Rusije. I to ne samo oni. Indija ima licencu za proizvodnju Suhoja i S300 i još nekih naprednih tehnologija. Iran takođe. Nisu to naivne stvari koje se tek - tako dele po svetu.
 

Back
Top