Dinkic planira da daje pare iz naseg budzeta i drzavljanima tudjih drzava u regionu

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.389
"Punto” i za polovnjake iz regiona?
09:42 | Izvor: B92, Politika
Beograd -- Ministarstvo ekonomije razmatra ideju da se državne subvencije za kupovinu „punta” ponude ne samo građanima Srbije, već i stanovnicima susednih zemalja.

2
U Ministarstvu ekonomije se, naime, razmišlja da stare marke automobila za novi „punto” mogu da zamene i građani Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Crne Gore i Albanije, uz subvenciju od 1.000 evra.

Inače, još ne postoji precizna računica po kojoj će vlasnici starih automobila u Srbiji moći da kupe novi „punto” uz pomoć države.

Iako je ministar ekonomije Mlađan Dinkić najavio je da će građani uz doplatu moći da zamene bilo koji model starog automobila za novi „punto” uz državnu subvenciju, računica još nije napravljena jer treba obaviti razgovore sa firmama koje se bave reciklažom starih automobila.

Za sada se zna da će subvencija države biti 1.000 evra, da će osnovni model „punta” koštati oko 7.300 evra, a da će se taj model u sistemu zamene prodavati za 5.999 evra na kredit od sedam godina.

To je najavio ministar ekonomije i reginlanog razvoja Mlađan Dinkić, uz objašnjenje da će to povećati proizvodnju „punta” u Zastavi, građanima omogućiti da jeftinije dođu do novog automobila na kredit, a domaćim proizvođačima guma, akumulatora i limova nove poslove.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=02&dd=04&nav_id=343095


-------------------

Znaci nemaju pare da isplacuju nasem narodu penzije, bolovanja , trudnicka , decije dodatke a imaju pare da iz naseg budzeta subvencionisu citaj finansiraju kupovinu punta sa 1.000 eura po autu - cak i strancima.
 
2
U Ministarstvu ekonomije se, naime, razmišlja da stare marke automobila za novi „punto” mogu da zamene i građani Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Crne Gore i Albanije, uz subvenciju od 1.000 evra.

.

Super ako je tako, jer koliko juče si kukao nad zlom sudbinom koja će zadesiti radnike zastave. Sad će imati posla tako da tvoja briga za njih može da prestane:D
 
nisam ja brinuo nikad za njih z:D

to si se ti nesto zbunio

meni je u interesu da mi se oni skinu sa grbace , a smejao sam im se jer ih je dinkic prevario zajedno sa tadicem i izvacario po ko zna koji put z:D

Inace od posla "veka" sa FIAT-om - nema nista, FIAT za sigurno nece uplatiti novac prema ugovoru do kraja godine . Pisi propalo z:D

Zašto TEBI da se skinu sa grbače? Finansiraš se iz budžeta?:mrgreen:
Ako me pamćenje dobro služi, a služi, do sada si bar deset puta pisao kako zakidaš državi na svakom ćošku, šta te onda briga?
 
Zašto TEBI da se skinu sa grbače? Finansiraš se iz budžeta?:mrgreen:
Ako me pamćenje dobro služi, a služi, do sada si bar deset puta pisao kako zakidaš državi na svakom ćošku, šta te onda briga?

ne sinko nisam ja na budzetu z:D

nego posto ih drzava natovari na budzet, a u budzetu nema para , onda rezim izdajnika Tadica poveca meni cenu struje , telefona, grejanja, prevoza, benzina, tj svega zivog da bi taj budzet napunio i isplatio te drustvene parazite i neradnike
 
Tako da cemo mi poreski obveznici u Srbiji placati ne samo automobile sa po 1000 evra po autu likovima iz Srbije , vec cemo to raditi i gradjanima susednih drzava z:D

genijalni ekonomski potez dinkica i tadica z:D

Inace taj FIAT PUNTO je TOTALNO ITALIJANSKI PROIZVOD a u Srbiji se samo sklapa - tj to vam je tzv srafciger industrija

To znaci da se svi delovi za ta Fiat vozila proizvode u italiji, zatim se uvoze bez carine u Srbiju sklapaju u zastavi i onda dalje prodaju.

Sve u svemu to u krajnoj prici znaci da drzava u stvari subvencionise italijansku firmu FIAT i njene proizvodjace delova Italijane z:D

SVE U SVEMU DINKIC I TADIC RASPISUJU ZAJAM ZA PREPOROD FIATA z:D
 
ne sinko nisam ja na budzetu z:D

nego posto ih drzava natovari na budzet, a u budzetu nema para , onda rezim izdajnika Tadica poveca meni cenu struje , telefona, grejanja, prevoza, benzina, tj svega zivog da bi taj budzet napunio i isplatio te drustvene parazite i neradnike

Daj časkom iskopaj onu tvoju temu o brzi za 10-15 hiljada radnika, plus neznamnijakoliko u povezanim firmama, kada si žalio nad njihovom zlom sudbinom i ružio tadića & dinkića:mrgreen:
A sad te iste radnika nazivaš društvenim parazitima i neradnicima:lol:
 
Tako da cemo mi poreski obveznici u Srbiji placati ne samo automobile sa po 1000 evra po autu likovima iz Srbije , vec cemo to raditi i gradjanima susednih drzava z:D

genijalni ekonomski potez dinkica i tadica z:D

Inace taj FIAT PUNTO je TOTALNO ITALIJANSKI PROIZVOD a u Srbiji se samo sklapa - tj to vam je tzv srafciger industrija

To znaci da se svi delovi za ta Fiat vozila proizvode u italiji, zatim se uvoze bez carine u Srbiju sklapaju u zastavi i onda dalje prodaju.

Sve u svemu to u krajnoj prici znaci da drzava u stvari subvencionise italijansku firmu FIAT i njene proizvodjace delova Italijane z:D

SVE U SVEMU DINKIC I TADIC RASPISUJU ZAJAM ZA PREPOROD FIATA
z:D




Brate ovim pricama samo pospesujes patriotizam.
Zamisli Srbija finasira italijansku auto-industriju,
u to ime: "Mladjo majstoreeeeeeee" :D
 
Daj časkom iskopaj onu tvoju temu o brzi za 10-15 hiljada radnika, plus neznamnijakoliko u povezanim firmama, kada si žalio nad njihovom zlom sudbinom i ružio tadića & dinkića:mrgreen:
A sad te iste radnika nazivaš društvenim parazitima i neradnicima:lol:

te radnike sam zalio jer su oni zaista svojevremeno proizvodili i profitabilno poslovali

Dok za radnike tzv Zastave to nije nikada bio slucaj

Od postanka te fabrike , ona je oduvek bila na budzetu tj na drzavnoj sisi, parazitirala, pa stoga smatram da zastavu treba zatvoriti , hale i ostale masine prodati u staro gvozdje , a zemljiste na kojem se fabrika nalazi isparcelisati i podeliti preostalim radnicima u placeve.
 
Od postanka te fabrike , ona je oduvek bila na budzetu tj na drzavnoj sisi, parazitirala, pa stoga smatram da zastavu treba zatvoriti , hale i ostale masine prodati u staro gvozdje , a zemljiste na kojem se fabrika nalazi isparcelisati i podeliti preostalim radnicima u placeve.

Uopšte ne zvuči loše, mogao bi to da predložiš radikalima kao jedan od programskih ciljeva za sledeću kampanju:mrgreen:
 
Novi prinudni odmori u "Fijatu"
4. februar 2009. | 13:07 | Izvor: Tanjug
Rim -- Italijanski "Fijat" poslaće na prinudni odmor u prve dve sedmice marta 5.000 zaposlenih zbog slabe tražnje novih automobila.


To je najavio sekretar sindikata radnika metalske industrije Fim-Cisl Bruno Vitali. "Situacija se pogoršava i sada je, više nego ikada, potrebna hitna akcija vlade. Veoma smo zabrinuti za situaciju u fabrikama 'Fijata'", rekao je on, a prenela italijanska agencija ANSA.

Većina radnika koji će u martu biti upućeni na prinudni odmor zaposleni su u fabrici "Fijata" u Torinu i za to vreme dobijaće naknadu za nezaposlene.

"Fijat" je srednom decembra poslao skoro 50.000 radnika na prinudni odmor od mesec dana zbog naglog pada tražnje novih automobila.


Prema podacima iz italijanske automobilske industrije, prodaja novih automobila pala je u januaru 32,6 odsto u odnosu na isti mesec prošle godine, dok je prodaja polovnih vozila smanjena 17,2 procenta.

Broj prodatih novih automobila prošlog meseca bio je najmanji od januara 1983. godine, navela je italijanska agencija.

Izvršni direktor "Fijata" Serđo Markione procenio je krajem januara da će 60.000 radnih mesta u italijanskoj automobilskoj industriji biti dovedeno u pitanje ako vlada ne pomogne tom sektoru.

"Fijat" ima 83.000 radnika, a kooperantske firme zapošljavaju još 375.000 radnika.

Za razliku od zemalja poput Francuske i Nemačke, italijanska vlada još nije navela kako će pomoći svoju automobilsku industriju koja je pretrpela veliki pad u prodaji vozila.

Direktna pomoć "Fijatu" nije moguća jer bi to značilo državnu pomoć koju Evropska unija ne bi dozvolila.

-----------------------

OD 80.000 radnika FIAT-a vec je skoro 60.000 na prinudnim odmorima

A mi se nadamo da ce ovu Zastavu da izvuku iz krize z:D
 

Back
Top