Tači: Vreme je da Srbija zamoli narod Kosova za izvinjenje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Predsednik Vlade Kosova Hašim Tači ocenio je u intervjuu za današnji "Frankfurter rundšau" da je "došlo vreme da Srbija zamoli narod Kosova za izvinjenje" i dodao da "na Kosovu Srbija znači isto što i genocid".

Navodeći da je "budućnost Mitrovice zapravo budućnost Kosova", Tači je rekao da je "teritorijalni integritet Kosova nepovrediv".
"Beograd mora da nauči da za Srbiju nema evropske perspektive ako pod znak pitanja stavlja suverenitet jedne druge države", rekao je predsednik Vlade Kosova.
Na opasku da o Mitrovici govori kao što Beograd govori o Kosovu, Tači je naveo da "Kosovo nije nikada bilo vlasništvo Srbije", već da ga je "držala silom, okupirala, i na njemu počinila genocid". Rekao je i da će kosovske vlasti "veoma skoro" početi da kontrolišu i severnu granicu Kosova dodajući da je "misija Euleksa već tamo" i da "treba samo još i da počne svoj mandat".


Tači ignoriše Zanijera
Kosovski premijer Hašim Tači nije odgovorio na poziv šefa UNMIK-a Lamberta Zanijera za sastanak na kojem bi Tači bio informisan o susretu Zanijera sa ministrom spoljnih poslova Srbije Vukom Jeremićem, piše dnevnik "Koha Ditore".
Na tom sastanku bi trebalo da se razgovara o novim modalitetima za eventualne razgovore Prištine i Beograda o šest tačaka iz plana generalnog sekretara UN Ban Ki-muna.
Zvaničnici administracije UN na Kosovu su izjavili da su dostavili kabinetu premijera zvaničan poziv za taj susret, ali da do ponedeljka popodne nisu dobili nikakv odgovor.
Zanijer je tražio susret sa Tačijem da bi ga informisao o susretu koji je imao u Njujorku sa Jeremićem, "ali nismo dobili nikakav odgovor", rekao je prištinskom listu portparol UNMIK-a Aleksandar Ivanko.
Portparol kosovske vlade Memlji Krasnići je potvrdio da je poziv primljen, navodeći da će održavanje susreta zavisiti od "agende premijera koja je mnogo opterećena".
"Koha Ditore" piše da poziv za sastanak nije upućen kosovskom predsedniku Fatmiru Sejdijuu.

http://www.blic.rs/politika.php?id=77229

Ako Srbija ima ikakva obeležja države treba da nađe način da odgovori na ovakve jadne provokacije...ne mora diplomatski ništa da kaže.Imamo neku tajnu službu,policiju,vojsku...treba u ime izvinjenja izrokati šiptarske dilere i kriminalce,zapleniti svu imovinu šiptara koja je nezakonito stečena.:)Zanimljivo je da neko ko je iseckao 400 ljudi i prodao u komadima traži izvinjenje.Treba mu učiniti.:cool:
 
Meni ništa od toga nije smešno.Svaki put kad čujem neku ovakvu glupost sa bilo koje strane pomislim kako je ceo naš državni aparat nesposoban za bilo šta.

Dobro kažeš. Tu apsolutno ništa nije smiješno.
Tači je izvrijeđao Srbiju, a vama smiješno! Poziva se na teritorijalni integritet Kosova, a nipodaštava teritorijalni integritet Srbije.
Prijeti da će VOJNO POKORITI sjever Kosova, a vama smiješno!
Izjava o izvinjenju je goli racku! Samo paravan za ovo ostalo što je iznio!
Dajte se probudite više u toj Srbiji! Treba svim diplomatskim sredstvima prosvjedovati u svim međunarodnim institucijama! Treba lobirati, boriti se!

:dontunderstand:
 
Dobro kažeš. Tu apsolutno ništa nije smiješno.
Tači je izvrijeđao Srbiju, a vama smiješno! Poziva se na teritorijalni integritet Kosova, a nipodaštava teritorijalni integritet Srbije.
Prijeti da će VOJNO POKORITI sjever Kosova, a vama smiješno!
Izjava o izvinjenju je goli racku! Samo paravan za ovo ostalo što je iznio!
Dajte se probudite više u toj Srbiji! Treba svim diplomatskim sredstvima prosvjedovati u svim međunarodnim institucijama! Treba lobirati, boriti se!

:dontunderstand:

aman covece ej takvih dusebriznika nam stvarno vishe ne treba
mislim koliko covek mora biti blesantrop da bi shvatio da je smejanje sad vec jedina moguca opcijaa na sva s r a nja koja nam se desavaju
mislim sta sad ti hoces
kao mi smo kreteni pa ne razumemo i ne znamo
a da je krenula pljuvacina onda bismo bili nekulturni
mi smo probudjeni ne brigesaj
a od ,,prosvjedovanja,,mi ti nemamo korsiti
probali smo to do sad vec hiljadu puta i uvek vuk pojede magarca
cuja sad njega izmislio rupu na saksiji
treba lobirati,,boriti se..pa to radimo..i? ajd kazi sta smo dosad uradili
na cemu si bre ti na kojim drogama
 
aman covece ej takvih dusebriznika nam stvarno vishe ne treba
mislim koliko covek mora biti blesantrop da bi shvatio da je smejanje sad vec jedina moguca opcijaa na sva s r a nja koja nam se desavaju
mislim sta sad ti hoces
kao mi smo kreteni pa ne razumemo i ne znamo
a da je krenula pljuvacina onda bismo bili nekulturni
mi smo probudjeni ne brigesaj
a od ,,prosvjedovanja,,mi ti nemamo korsiti
probali smo to do sad vec hiljadu puta i uvek vuk pojede magarca
cuja sad njega izmislio rupu na saksiji
treba lobirati,,boriti se..pa to radimo..i? ajd kazi sta smo dosad uradili
na cemu si bre ti na kojim drogama

Nisam ja nikakav dušebrižnik. Nije problem Kosova samo problem Srbije, nego cijelog regiona. Ako je situacija u Srbiji nestabilna, to utiče na cijelu regiju. Yebe se meni oćete vi demonstrirati, lobirati ili se samo cerekati, samo da jednom riješite taj problem.
Ja se nešto ne sjećam da je bio jedan transparent na East Riveru, ili Downing Streetu, ili pred Bijelom kućom. Ne sjećam se da je recimo Larry King govorio o tom problemu. Nije mi poznato da se izvan Srbije nešto značajno događalo po tom pitanju.
A mediji čine čuda.
Vidiš, Tači hoda svijetom i brine se da se tema ne ohladi, da stalno drži interesovanje međunarodne javnosti na Kosovu. Tako se to radi.
Vaša vlada je povukla veleposlanike i to je to.
Reci šta hoćeš, al mi se čini da je premalo.
 
taci je malo ljubomoran ituzan jer se Boris Tadic zvani Boris Barbika izvinio svim neprijateljima Srbije - sem njemu

Boris Barbika se izvinio Amerikancima sto su nas bombardovali, Hrvatima tj Ustasama sto su nas klali, Bosnjacima sto su nas proterivali i poturcavali , sad jos da se izvine i Taciju i njegovim narko dilerima i trgovcima belim robljem sto su nas prodavali na komade i serija ce mu biti kompletna.
 
Nisam ja nikakav dušebrižnik. Nije problem Kosova samo problem Srbije, nego cijelog regiona. Ako je situacija u Srbiji nestabilna, to utiče na cijelu regiju. Yebe se meni oćete vi demonstrirati, lobirati ili se samo cerekati, samo da jednom riješite taj problem.
Ja se nešto ne sjećam da je bio jedan transparent na East Riveru, ili Downing Streetu, ili pred Bijelom kućom. Ne sjećam se da je recimo Larry King govorio o tom problemu. Nije mi poznato da se izvan Srbije nešto značajno događalo po tom pitanju.
A mediji čine čuda.
Vidiš, Tači hoda svijetom i brine se da se tema ne ohladi, da stalno drži interesovanje međunarodne javnosti na Kosovu. Tako se to radi.
Vaša vlada je povukla veleposlanike i to je to.
Reci šta hoćeš, al mi se čini da je premalo.

pa nisam ni mislila da brinete o nekom drugom osim o sopstvenom du petu
nije valjda da stvarno verujesh da nista nije pokusano
da li si cuo za blokadu medija
da li je tebi jasno da medijski obojeni bad boys ne mogu odjednom da se pojave i otkriju da je njihov medijski rat bio lazan
pa popucali bi svi oni cijom zaslugom je sve ovo dovedeno u regionu
dakle druze hvala ti na brizi
prilicno se trudimo ...a volela bih vas pametnjakovice da vidim da vam uzmu istru da li biste samo povukli veleposednike..ja sam ubedjena da bi povukli i obarac
jer stiti teritorijalni inategritet svim sredstvima je svima dozvoljen samo nama ne...da li si srecan zbog toga?
 
i bas zato sto je postavljeno da je Kosovo problem sveta doslo je do ovoga
svuda u svetu se sa teroristima i secesionista postupa ..zna se kako
a kodd nas Kosovo koje je bilo nash porblem i mi smo ga trebali resiti..je postalo pa ajd kad kazes regionalni
a mi bismo ga resili
ja sam bila za opciju kao Bugari
voz...u njega i brate teraj u maticu sve koji nemaju licnu kartu sa sve stadima ovaca koje su ;ladno preko granice dovodili
da smo te koji su dosli i nisu imali dokumenta lepo poslali tamo oadkla su dosli ne bi ti sad tu meni drzaao predavanja....a region bi bio miran
 
taci je malo ljubomoran ituzan jer se Boris Tadic zvani Boris Barbika izvinio svim neprijateljima Srbije - sem njemu

Boris Barbika se izvinio Amerikancima sto su nas bombardovali, Hrvatima tj Ustasama sto su nas klali, Bosnjacima sto su nas proterivali i poturcavali , sad jos da se izvine i Taciju i njegovim narko dilerima i trgovcima belim robljem sto su nas prodavali na komade i serija ce mu biti kompletna.

Što je tu kriv Tadić? Kakve on veze ima sa svim tim? Jeli se Kosovo odvojilo za vrijeme njegovog mandata? On je ima tu nesreću (nezgodu) da bude na svojoj poziciji kad se ovo desilo.
Dzaba vam je sve, sve da vam je Adolf Hitler sad na vlast vi biste u ovom trenutku sjeđeli i gledali što se radi od Kosova. Jer ne možete ništa drugo.
 
Upravu je Thaqi, to bi doprinelo mnogo cemu.... Ali za sada Srbija se igra ''gluvih telefona ''.

A šta misliš da Tači napravi prvi potez, pa da se, u znak dobre volje, prvi izvine Srbima radi etničkog čišćenja, ubistava, rušenja kuća i spomenika kulture, nerazjašnjenih ubistava i tako toga?

Jel da da bi to bilo baš divan 'komšijski' potez novopečenog 'državnika'?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top