Doping za Šoping.

Dana

Poznat
Poruka
9.936
Upravo sam se vratila iz VELIKE kupovine. :klap:

I kupila uloške za brijač (imam brkove :( ) i onu kartonsku kutiju od 200 din u Liliju za kojekakve gluposti. :neutral:

A pošla sam da obnovim garderobu, neke farmerice, pantalone, bluzice i tako to, sve i svašta.

Ali, meni se nikada ništa ne sviđa!!! Ali, ništa.

Ovako ja to radim: uđem sva skvrčena u prodavnicu, kao da će neko da me pita "Štasdošla?", bucam po stvarima sa nekom jadnom facom (osećam da je jadna jer se i ja u kupovini osećam jadno), ako slučajno, ali slučajno vidim nešto što mi se malo bar sviđa, pola sata zagledam da li da probam, najtišim glasom promumlam prodavačici/prodavcu kako bih ja, eto, to probala...
I naravno, kad u kabini ostanem sama sa sobom, ja vagam nekih 300 stvari u glavi, a kad vraćam prodavačici/prodavcu stvar, ja joj/mu pola sata objašnjavam, kako eto, to baš i nije to što sam tražila, pa bar da ima ovo duže, ovo šire, ovo uže...
Ma, užas, i naravno kupim vrlo retko nešto. To je kad pogodim jedan od 4 dana godišnje kad sam raspoložena za kupovinu. :(

Jednostavno, mrzim da idem da kupujem!!! Mrzim da gledam one stvari, jer sam se nekako navikla da neće ništa da mi se svidi, dosadno mi je, osećam se bzvz, preznojavam se dok isprobavam...
I to je tako, verujte mi, od kad znam za sebe... I naravno, sve stvari su mi rasparene, tj. ništasničim, jer se na kraju iznerviram, pa ne gledam da kombinujem, nego kupujem nešto bzvz...



Kakve ste vi u kupovini, znam većina ženskih uživa u tome, šta je tu što vam je posebno zanimljivo ili lepo (sem što verovatno kupite ono što vam se sviđa)?

Šta da radim, kad da idem, u čemu da nađem zanimaciju, kako da se ponašam? :(


Hvala na iskrenim odgovorima. :)
 
ja odem da kupim jednu stvar a vratim se sa deset.
al' ne zato sto volim da kupujem,
nego zato sto mi glupo da izadjem napolje,
kad se prodavacica polomi pola sata pokazujuci mi nesto
a ja ne umem da proglavim -
ne svidja mi se, bre, necu to, i dovidjenja.
nego cutim k'o budala.
i kad ne mogu vise, ja samo kazem "spakujte mi"
da se gubim odatle sto pre.
:neutral:
 
ja odem da kupim jednu stvar a vratim se sa deset.
al' ne zato sto volim da kupujem,
nego zato sto mi glupo da izadjem napolje,
kad se prodavacica polomi pola sata pokazujuci mi nesto
a ja ne umem da proglavim -
ne svidja mi se, bre, necu to, i dovidjenja.
nego cutim k'o budala.
i kad ne mogu vise, ja samo kazem "spakujte mi"
da se gubim odatle sto pre.
:neutral:

Gle nju! :lol: :heart:

E, pa to se i meni dešava, bar to, pa imam šta da obučem, ali ni to nije dobro.
Kapiram da mora da se ima stav, tj. ideš, kupiš ono što si naumio, ako ti se ne sviđa-neću, hvala, doviđenja.

Ali, daleko sam ja od tog stava, još. :(
 
eto vidis ista si kao ja(cak ti i brkovi rastu :D :D :D ) npr. ja kada kupujem vidim neku stvar i svidimi se. e sad je problem sto je ta stvar jeftina i onda je namerno ne kupim! a ako vidim neku ruzhnu stvar i ima jaku cenu ta stvar mi se odmah svidi! i prvih dana kada gledam u tu stvar odusevljen sam, a posle 5-6 dana vidim koliko je ta stvar ruzhna :D !! to je tako sa duksevima,majcama,jaknama a najcesce sa patikama, nosim 1-2 nedelje i posle kupim nove. :D
Jos jedna slicnost je sto isto mrzim da idem te stvari da probam,uznem najskuplju probam,platim i idem :D
 
Води неку другарицу са собом, увек.

А мислио сам да се само мушки тако осећају у продавници... мада имам пар другара што умеју да иду сами и да добро одаберу. Ја немам тај таленат. :(
 
eto vidis ista si kao ja(cak ti i brkovi rastu :D :D :D ) npr. ja kada kupujem vidim neku stvar i svidimi se. e sad je problem sto je ta stvar jeftina i onda je namerno ne kupim! a ako vidim neku ruzhnu stvar i ima jaku cenu ta stvar mi se odmah svidi! i prvih dana kada gledam u tu stvar odusevljen sam, a posle 5-6 dana vidim koliko je ta stvar ruzhna :D !! to je tako sa duksevima,majcama,jaknama a najcesce sa patikama, nosim 1-2 nedelje i posle kupim nove. :D
Jos jedna slicnost je sto isto mrzim da idem te stvari da probam,uznem najskuplju probam,platim i idem :D

Pa ne znam, da li je rešenje da jurim markirane stvari? :think:
 
Води неку другарицу са собом, увек.

А мислио сам да се само мушки тако осећају у продавници... мада имам пар другара што умеју да иду сами и да добро одаберу. Ја немам тај таленат. :(

I ja biK vodila, ali moje drugarice su sve u drugom gradu. :(
 
Gle nju! :lol: :heart:

E, pa to se i meni dešava, bar to, pa imam šta da obučem, ali ni to nije dobro.
Kapiram da mora da se ima stav, tj. ideš, kupiš ono što si naumio, ako ti se ne sviđa-neću, hvala, doviđenja.

Ali, daleko sam ja od tog stava, još. :(

pa, ja se nadam da cu nauciti do cetrdesete. :lol:
sto je najcrnje, na kraju i ne kupim to za sta sam posla. :D
hihihi
 
...a ne, evo ovako, iskustvo govori iz mene, dugogodishnje, treba shto cheshtje itji u grad i gledati stvari po radnjama koje su po tvom ukusu i u tvom stilu, nikad ne itji namnski u kupovinu negro samo na gledanje nako usput i kad ti se neshto svidi to je to, nema greshke...
...ja kad krenem da kupim cipele, kad ono bash shvatim da mi trebaju i onda snamerom da ih kupim krenem put radnji i butiga obavezno kupim neke shpicaste i ondak ih poklonim komshinici...:)
 
...a ne, evo ovako, iskustvo govori iz mene, dugogodishnje, treba shto cheshtje itji u grad i gledati stvari po radnjama koje su po tvom ukusu i u tvom stilu, nikad ne itji namnski u kupovinu negro samo na gledanje nako usput i kad ti se neshto svidi to je to, nema greshke...
...ja kad krenem da kupim cipele, kad ono bash shvatim da mi trebaju i onda snamerom da ih kupim krenem put radnji i butiga obavezno kupim neke shpicaste i ondak ih poklonim komshinici...:)

Piči, u tom pravcu sam i ja razmišljala, da idem onako bzvz, pa ako mi se nešto svidi, nikako namenski, dobro si odgovoriJo. :)

Nego, te špicaste cipele obavezno sledeći put meni da daš, nosim broj 37-38, hvala. :)
 
Piči, u tom pravcu sam i ja razmišljala, da idem onako bzvz, pa ako mi se nešto svidi, nikako namenski, dobro si odgovoriJo. :)

Nego, te špicaste cipele obavezno sledeći put meni da daš, nosim broj 37-38, hvala. :)
...pa ja samo tako kupujem el sam picajzla i teshko nalazim stvari koje mi se bash svidjaju...:)
...meni patike nisu samo patike nego deo mene i neshto shchime delim svoje mirise...:rumenko:
...a za cipele nemash frke, i ja nosim 37-38 aa ako mi se svide bash ondak ide i do 46-47...:)
 
kao prvo..moras da razvijes samopouzdanje
oni su tu zbog tebe a ne ti zbog njih
ti za svoje pare mozes da biras gde ces da kupujes,
tako da trgovac mora da upotrebi svu svoju umesnost da ti te pare izvuce
zato ti imas pravo da izvoljevas sve sto ti padne na pamet
moras da vezbas
pare ostavi kuci i kreni u smisljeno maltretiranje prodavacica
nemoj nikom da se pravdas zasto ti nesto ne odgovara
neka ti mantra bude ono gore napisano
oni su tu zbog mene a ne ja zbog njih
provedi posle-podne isprobavajuci sve redom
neka ti cilj bude sto vise isprobanih stvari
to jest sto veca kamara na pultu
posle par sati se okreni i otidji
sutra sve opet
i naravno u istu prodavnicu
tako sve dok se ne naucis...
ebi ga..znam da nije lako
al' niko se naucen nije rodio
imaj poverenja u sebe...
 
kao prvo..moras da razvijes samopouzdanje
oni su tu zbog tebe a ne ti zbog njih
ti za svoje pare mozes da biras gde ces da kupujes,
tako da trgovac mora da upotrebi svu svoju umesnost da ti te pare izvuce
zato ti imas pravo da izvoljevas sve sto ti padne na pamet
moras da vezbas
pare ostavi kuci i kreni u smisljeno maltretiranje prodavacica
nemoj nikom da se pravdas zasto ti nesto ne odgovara
neka ti mantra bude ono gore napisano
oni su tu zbog mene a ne ja zbog njih
provedi posle-podne isprobavajuci sve redom
neka ti cilj bude sto vise isprobanih stvari
to jest sto veca kamara na pultu
posle par sati se okreni i otidji
sutra sve opet
i naravno u istu prodavnicu
tako sve dok se ne naucis...
ebi ga..znam da nije lako
al' niko se naucen nije rodio
imaj poverenja u sebe...
Lele... Hvala na odgovoru, ali nisam sigurna da bih to mogla, moraću da počnem stvarno da ponavljam mantru pa da se jednog dana usudim. :)
 

Back
Top