Kukasti krstovi na očima romskog dečaka na bilbordima.

Da li su Srbi rasisticki narod?

  • Da Srbi su rasisti

  • Ne Srbi nisu rasisti

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.789
Sad gledam na b92.. digla se dzeva oko nekog huligana koji je na bilbordu, gde je prikazano romsko dete, na ocima roma nacrtao kukaste krstove.

Da li mislite da to znaci da su Srbi nacisticka nacija?

Na b92 je gostovao Rados Ljusic (koga cenim) koji se na to bukvalno nasmejao i rekao da je to nebuloza. Rekao je da u Svedskoj ima mnogo vise nacista nego u nas, ali da to NVO i b92 kod nas anti srpski spektakularizuju.

Bila je naravno i Vuco koja je ostro upozorila na razvoj rasizma u Srbiji. :D
 
Poslednja izmena:
Mraznju prema Romima zaista vise ne mozemo nazivati rasizmom...Mislim prodjite Srbijom kroz bilo koji grad ili selo i pitajte ljude sta misle o ciganima svi bi vam isto odgovorili...kakvo misljenje normalan covek moze imati o ljudima koji nsakate sopstvenu decu da bi na njima zaradjivali?!To je monstruozno...Licimerno je sad pljuvati tog huligana kad je on samo rekao javno ono sto 99% Srba (i ne samo Srba vec i drugih nacionalnosti)misli...
 
Mene zanima zašto BEEE92 ne zapošljava novinare rome kad se toliko kao bori za njihova prava?

Tesko se nalazi obrazovani Rom. ;)

Ne mogu da generalizujem, ali ono sto mi najvise ide na zivce, to je da svi ti "veliki Srbi" misle da su veliki Srbi ako mrze sve ostale religije i nacije, lome i kradu bas Srbiju, zagadjuju nas Dunav, i ponasaju se maloumno. Pritom ni srpski jezik ne znaju pravilno. :roll:
 
Tesko se nalazi obrazovani rom. ;)

Ne mogu da generalizujem, ali ono sto mi najvise ide na zivce, to je da svi ti "veliki Srbi" misle da su veliki Srbi ako mrze sve ostale religije i nacije, lome i kradu bas Srbiju, zadadjuju nas Dunav, i ponasaju se maloumno.
Ja poznajem par novinara Roma koje je BEEE92 demokratski otkačio.Znači,ima ih.
 
Mraznju prema Romima zaista vise ne mozemo nazivati rasizmom...Mislim prodjite Srbijom kroz bilo koji grad ili selo i pitajte ljude sta misle o ciganima svi bi vam isto odgovorili...kakvo misljenje normalan covek moze imati o ljudima koji nsakate sopstvenu decu da bi na njima zaradjivali?!To je monstruozno...Licimerno je sad pljuvati tog huligana kad je on samo rekao javno ono sto 99% Srba (i ne samo Srba vec i drugih nacionalnosti)misli...

Ok... ja bih pre rekao da su Srbi ROMOFOBICNI.

A nisu rasisti... recimo ima sve vise crnaca u nas i niko ih ne dira... a i kineza.. al Romi.. oni opet prenose zarazne bolesti razumes. jer su stalno po kantama.

ja sam recimo anti nacista teski. :D
 
Ma naduvali su zhabu u konja , ne verujem da je Srbija rasistichka , ima ovakvih ispada , ali mi josh vishe zabrinjava kakvi su ti "neonacisti". Da li bi se chovek koji sebe smatra Srbinom kitio oznakom koji su koristili istrebitelji srpskog naroda ? U Srbiji je veoma izrazhen problem nedostatka prave nacinalne svesti , kad je cela shkola u kojoj idem ishla na projekciju filma " Gde cveta limun zhut" nije bilo trecine uchenika , a za vreme scena gde su prikazivani izlgadneli srpski vojnici neki su se i smejali , smejali se patnji svog sopsvtenog naroda . Kako mozemo ochekivati da poshtujemo druge kad same sebe ne mozhemo isposhtovati kao treba.
 
Drugo je Svedska,oni su saradjivali sa nemcima u drugom svetskom ratu tako da to kod njoh nije neki veliki greh ako ima nacista,no medjutim u Srbiji bi svaki vid nacizma trebao biti kaznjen najsurovijom kaznom.Srbija je stradala puno od nacista i sramota je da se crtaju kukasti krstovi po zidovima i da se vice hail hitler po ulicama.
U Norveskoj se nacizam suzbija sa najtezim kaznama.Pre nekolike godine na jednoj skoli neko je nacrtao kukasti krst,odmah ujutro krst je bio prefarban,ali dzaba,vec je stiglo u lokalne novina odakle se prosirilo kroz celu zemlju,odmah se digla buka oko nacizma,pohvatali su gomilu na koje su sumnjali,vecina je kaznjena...
 
I dalje mislim da ste licimerni po pitanju Roma... Mislim jbte kad je svako od nas bio dete prva stvar sa kojom su nas plasili je da ce nas Cigani ukrasti ako ne budemo dobri...debilno? Jete...Al sto ne kazu ukrasce te kinezi...ili crnci? ne kazu Cigani i toi je to...dakle hteli to da priznamo ili ne imamo predrasude o Ciganima, ne volimo ih, a ja samo dodajem da nije ni cudo s obzirom koliko se njihov mentalitet razlikuje od naseg...
 
I dalje mislim da ste licimerni po pitanju Roma... Mislim jbte kad je svako od nas bio dete prva stvar sa kojom su nas plasili je da ce nas Cigani ukrasti ako ne budemo dobri...debilno? Jete...Al sto ne kazu ukrasce te kinezi...ili crnci? ne kazu Cigani i toi je to...dakle hteli to da priznamo ili ne imamo predrasude o Ciganima, ne volimo ih, a ja samo dodajem da nije ni cudo s obzirom koliko se njihov mentalitet razlikuje od naseg...

Jeee tebi debil ne izlazi iz usta. Ali opet... Romi su narod. mi moramo da postujemo razlicitosti. Nemoj deci da govoris da ce da ih ukradu ROmi...
 
Ok... ja bih pre rekao da su Srbi ROMOFOBICNI.

A nisu rasisti... recimo ima sve vise crnaca u nas i niko ih ne dira... a i kineza.. al Romi.. oni opet prenose zarazne bolesti razumes. jer su stalno po kantama.

ja sam recimo anti nacista teski. :D

Koja glupost......problem je samo u higijeni......u skoli osnovnoj recimo kad sam krenuo u prvi razred bio jos jedan cigan i dve ciganke.....i niko od dece se sa njima nije druzio posto se isti nisu nikada kupali.....cak se taj ciga par puta bio i upisao na casu....onda su njih troje da li prebaceni u drugu skolu ili sta vec posle 3-4 razreda ..pojma nemam....e onda smo dobili u sestom razredu jos jednog cigana koji je bio ok ...tj normalan.....cist....i svi su se normalno druzili sa njim ....sve je u higijeni..a ne u rasi.....
 

Back
Top