Kako je studirati biologiju?

hellena90

Početnik
Poruka
2
Evo, ovde neka se jave studenti koji su na Bioloskom faxu u Beogradu, kako im je, mislim na smer biologija, da li ima posla nakon toga, posto mene to jako zanima, a svi mi govore da je bolje da upisem pravni. Problem je u tome sto ja ne znam ni da li mogu da upisem bioloski sa pravnom skolom, nije mi problem da naucim bios, ali ne znam sta sa hemijom, da li je mnogo teska posle, posto smo je mi u pravnoj imali jednu godinu (isto i bios)
 
molim vas da mi pomognete....obozavam biologiju,odnosno biljke i zivotinje i zelim da upisem neki fakultet sto ce biti najblizi njima-razmisljam o biologij-opsti smijer,ekologiji ili poljoprivrednom....stvarno sam neodlucna i ne znam sta da radim :( i mozete li mi objasniti kakvo je zaposlenje poslije bioloskog fakulteta -smijer biologija,gdje se sve mogu zaposliti???//??molim vas odgovorite................:besna:
 
Cao, studiram biologiju pa da ti pomognem da se odlucis. Ukoliko bas volis da proucavas biljke i zivotinje onda je biologija zaisto pravo resenje za tebe. Naravno, pored zoologije i botanike biologija se bavi i drugim naucnim disciplinama kao sto su anatomija, mikrobiologija, citologija, antropologija i druge. Sve ove grane biologije se izucavaju na opstom smjeru biologije. Medjutim, ako si posebno zainteresovana bas za proucavanje biljaka ili zivotinja posle osnovnih studija mozes nastaviti magistraturu ili doktorat i dobiti zvanje botanicara ili zoologa. Posle fakulteta mogucnosti za zaposlenje su gotovo neogranicene. Mozes raditi u vecini labolatorija medicinskih i bioloskih, u raznim naucnoistrazivackim centrima a ako si zainteresovana za pedagoski rad mozes i predavati biologiju u srednjim ili Osnovnim skolama. Pozdrav.
 
Sto se specijalizacije tice, imas sve pojasnjeno na sajtu bioloskog fakulteta. Sto se toga kakvi djaci upisuju tice, pogledaj na infostudu, oni cuvaju liste sa prijemnih zadnjih par godina za sve fakultete. Kad sam ja upisivala, za molekularnu ti je trebalo da budes sve cetiri godine odlican (poslednji na listi je imao 92 poena), za biologiju i za ekologiju i ne, zavisi kako uradis prijemni (poslednji upisan imao oko 82-3 poena), a za smer profesor biologije i hemije za osnovnu skolu se upisivalo i sa mnooogo manje. :snesko5:
 
Pozdrav,
Cetvrta sam godina gimnazije opstog smera i dvoumim se izmedju biologije i medicine. Svi mi kazu da je bolja perspektiva sa medicinom ali ja sam vise zainteresovana za biologiju. Moze li neko da mi kaze kako je studirati na Bioloskom, koliko ima hemije posto je inace bas i ne volim. Svaki komentar bi mi pomogao. I da li ikako postoji mogucnost zaposlenja bar kao profesor. Unapred hvala.
 

Back
Top