Bespomocnost...

Frank Lampard

Aktivan član
Poruka
1.630
Naslov teme, rekli bi mozda i nije dobra jer za sve kazu postoji pomoc.

Pokusacu da dam svoj stav, kako nam neko diktira, da svakakvo muzicko smece ulazi u nase usi.
Inspirisan upravo vecerasnjim dogadjajem, gdje sam se osjetio upravo bespomocnim...
Naime, zovnem taxi, da me odbaci do jedne destinacije, nije bitno za pricu koje, al' srecom ,,,....vazno je reci nije bilo daleko putovanje...tj. moje muke su bile kratke...
O kakvim mukama pricam, ...evo ....ulzazeci u taxi, cujem narodne pjesme ...koja je bila.. ne znam jer ne pratim..posle nje na repertuaru je dosla pjesma "Sankeru", valjda se tako zove?
Dok sam slus'o ovu pjesmu, im'o sam osjecaj da cu se ugusit, ...a sdruge strane...pogled mi skrene ka taksisti koji je na svako izgovaranje u pjesmi (od autora kome je prezime pravi zastitni znak)...kad goj se culo ono "Sankeru"...bacalo ga takoreci u trans...njegovoj sreci nema kraja...pronas'o se covjek u pjesmi...srceparajuca numera nema sta.....

Skoro da sam ja zamalo poceo pjevati taksisti inspirisan Kitinom pjesmom taksisti: "Taksisto prijatelju moj, ako je ne iskljuciiis)pjesmu naravno), imacemo problemeeeeeeee"
Jedva sam cek'o da izadjem iz njegovog vozila....da bih prekratio muke...cak sam izas'o ranije nego sto je trebalo....pjesacio sam nekih 2 minuta...sa zadovoljstvom sto sam ipak nekako nas'o spas...a sta da se radi kad ne budes u mogucnosti da pjesacis...kad budes u godinama kad noge ne slusaju...

Desavalo vam se svima nesto slicno siguran sam...pa mislim da bi trebali svi da se dignemo protiv ovakvog ispiranja mozga...da pronadjemo nacin da sj.ebemo taj nenormalni "grand"...i da ironija bude veca ...sjutra kad cujem pjesmu SAnkeru" i kazem da je pjeva M.KItic, ljudi kazu, : Aaaa, ipak znas pjesme od njega..."..pa kako neces znat'...upravo zahvaljujuci ovakvim situacijama koje sam napomenuo.

Ponekad je nemoguce izoteti se iz kandzi granda....
 
Naslov teme, rekli bi mozda i nije dobra jer za sve kazu postoji pomoc.

Pokusacu da dam svoj stav, kako nam neko diktira, da svakakvo muzicko smece ulazi u nase usi.
Inspirisan upravo vecerasnjim dogadjajem, gdje sam se osjetio upravo bespomocnim...
Naime, zovnem taxi, da me odbaci do jedne destinacije, nije bitno za pricu koje, al' srecom ,,,....vazno je reci nije bilo daleko putovanje...tj. moje muke su bile kratke...
O kakvim mukama pricam, ...evo ....ulzazeci u taxi, cujem narodne pjesme ...koja je bila.. ne znam jer ne pratim..posle nje na repertuaru je dosla pjesma "Sankeru", valjda se tako zove?
Dok sam slus'o ovu pjesmu, im'o sam osjecaj da cu se ugusit, ...a sdruge strane...pogled mi skrene ka taksisti koji je na svako izgovaranje u pjesmi (od autora kome je prezime pravi zastitni znak)...kad goj se culo ono "Sankeru"...bacalo ga takoreci u trans...njegovoj sreci nema kraja...pronas'o se covjek u pjesmi...srceparajuca numera nema sta.....

Skoro da sam ja zamalo poceo pjevati taksisti inspirisan Kitinom pjesmom taksisti: "Taksisto prijatelju moj, ako je ne iskljuciiis)pjesmu naravno), imacemo problemeeeeeeee"
Jedva sam cek'o da izadjem iz njegovog vozila....da bih prekratio muke...cak sam izas'o ranije nego sto je trebalo....pjesacio sam nekih 2 minuta...sa zadovoljstvom sto sam ipak nekako nas'o spas...a sta da se radi kad ne budes u mogucnosti da pjesacis...kad budes u godinama kad noge ne slusaju...

Desavalo vam se svima nesto slicno siguran sam...pa mislim da bi trebali svi da se dignemo protiv ovakvog ispiranja mozga...da pronadjemo nacin da sj.ebemo taj nenormalni "grand"...i da ironija bude veca ...sjutra kad cujem pjesmu SAnkeru" i kazem da je pjeva M.KItic, ljudi kazu, : Aaaa, ipak znas pjesme od njega..."..pa kako neces znat'...upravo zahvaljujuci ovakvim situacijama koje sam napomenuo.

Ponekad je nemoguce izoteti se iz kandzi granda....



Sjajno...upravo o ovome drvim vec 3 godine na ovom forumu...
Ti si morao to da istrpis 3 minuta....
Sta bi radio da moras da odrastas u vremenu gde si prinudjen da svaki izlazak i bilo kakvo veselje trpis takvu torturu? I ispadas izrod kada pokusas inace dragim ljudima da objasnis koliko je to djubre?


I na kraju spoznas poraz....ne mogu ja protiv vetrenjace....nije pametno da mi mladost prodje u toj borbi,jedna je ipak....nije pametno da kazem ljudima koje volim koliko mi nisko padaju u ocima kada ih vidim u transu dok to gov.no tresti u pozadini...nije pametno da dok moja generacija izlazi u tu diskoteku,ja sedim u parku sa pivom....a nije pametno ni da se popnem na sto u diskoteci,raskopcam kosulju,razbijem casu i viknem sankera...
Jako rado bih srusio tu vetrenjacu...ali ne mogu....i ne znam sta da radim....
Sada sam malo stariji,pa lakse to i podnosim,pronasao sam nekoliko istomisljenika,pa uspevam to sve da balansiram...samo mi zao onih koji sada imaju 17....
 
Ma kakva utoka u sake....Samo treba izgraditi cvrst mentalni stav, da te to ne moze izbaciti iz tvog kolosjeka.Sve je to stvar koncentracije. Mislim, ja uspijevam, u takvim situacijama, 'ukljuciti' muziku u svojoj glavi, tako da me ovo uopste ne dotice. Prije sam se mnogo kida i nervirao oko toga sta pustaju po taksijima. Mada, opet, nekad mi se desavalo da se vozim sa tipovima koji slusaju jazz ili Azru. Nekada mi je bio isti vrag, po osjecaju, da li je neko u kolima 'zaprzhio' najnovi turbo-psiho-folk ili kakav ubitacnih death-metal band. I prosto, izlazio sam iz kola napetiji i umorniji nego li sto sam u njih usao, pa sam nosio, uvijek, diskmen sa sobom, u slucaju da mi se muzika u autu ne sivdja. Sada vise ne nosim ni taj diskemn, prosto, slusam muziku rano ujutru, sto vise, i popamtim sve tonove, prelaze, akorde, i ostale zezalice, i kad mi se neka muzika na svidja, napolju, samo nastimujem nesto u glavi i pustim onu svoju muziku da mi svira. Proberem nesto. Znam da vam zvuci nevjerovatno, ili, blago receno, cudno, ali tako je...
 
TV, TV, TV, TV...to je upropastilo srpski narod, koliko emitovanje nasilja sa zapada, toliko i ovo domace zlo, koje smo sami stvorili..."dkole", kazesh, zao ti je ovih shto sada imaju 17...ne bi trebalo...ko potpadne pod uticaj tog zla, nema dovoljno karaktera, a verovatno ni mozga...ja imam 17 i imam sasvim odredjen stav shto se tiche muzike, u koju ne ubrajam grand...postoji muzika i postoji grand...ali ono shto me najvishe nervira je kada ovi nashi jadni seljaci, dele slushaoce muzike samo na narodnjake i na rokere...to je jadno i samo pokazuje koliko nash neobrazovan narod ne vidi dalje od pinka...a pravi se pametan...starijima i da se oprosti, nisu rodjeni u vreme kompjutera, interneta, chak i prave televizije...pa drugo nisu mogli ni da chuju...ali ako moji danashnji vrshnjaci pored svega toga ne mogu da uvide prave vrednosti, nikako ne treba da mi ih bude zao. ne slusham sve vrste muzike intezivno, ali volim da chujem i pravu rap pesmu, i reggae npr, vrlo chesto klasiku, i bilo koje drugo kvalitetno muzichko ostvarenje, bez obzira na zanr, i da u tome uzivam, dakle ovo govorim kao nepristrasni posmatralac muzichke scene, a ne kao, ne daj boze, neki roker koji mrzi narodnjake...
 
Ovde se devedesetih deshavalo formiranje masovnog ukusa tj. formiranje ukusa shirih narodnih masa na osnovu svog lichnog. Na kraju krajeva, '90ih smo bili izolovana i ugushena zemlja, gde je sve osim para izgubilo bilo kakvu vrednost, najvishe su istrpeli moral, intelekt i druge stvari. U toku te ugushenosti imali smo svega 4-5 televizijskih programa + u nekim mestima one lokalne tv stanice ali nigde nije bilo razlike u muzichkom programu! Ako se nije vrtela brena, mira shkoric, karleusha na pochetku karijere i ne znam ni ja ko onda su se vrtele lichke i kordunashke narodne pesme koje su imale zadatak i gluve da rasteraju i naravno usled sve ugushenosti desilo se da budemo i izolovani, tako da je dotok kvalitetnih stvari a narochito muzike bio prekinut, dugo godina smo bili crna tachka na karti muzichara na turneji, mogli su da se kupe samo piratske kopije novih izdanja muzichara od preko ali sa nekoliko godina kashnjenja. Da je situacija bila drugachija, recimo da je bilo makar dotoka muzike od preko i da su nashi kvalitetni muzichari ostali da stvaraju umesto shto su otishli svojim kucama gde su se secali starih vremena, bilo bi drugachije, chak i ne bi bilo predrasuda o drugim muzichkim pravcima, niti bi bila varijanta da se grupa magarchina sa tarzankom na glavi koje su pritom mazali iste te tarzanke svinjskom mashcu vichu SEKTASHU, SATANISTO, NARKOMANE (a pritom su oni nagudrirani do maximuma) kad vide nekog u majici Metallica-e!
 
TV, TV, TV, TV...to je upropastilo srpski narod, koliko emitovanje nasilja sa zapada, toliko i ovo domace zlo, koje smo sami stvorili..."dkole", kazesh, zao ti je ovih shto sada imaju 17...ne bi trebalo...ko potpadne pod uticaj tog zla, nema dovoljno karaktera, a verovatno ni mozga...ja imam 17 i imam sasvim odredjen stav shto se tiche muzike, u koju ne ubrajam grand...postoji muzika i postoji grand...ali ono shto me najvishe nervira je kada ovi nashi jadni seljaci, dele slushaoce muzike samo na narodnjake i na rokere...to je jadno i samo pokazuje koliko nash neobrazovan narod ne vidi dalje od pinka...a pravi se pametan...starijima i da se oprosti, nisu rodjeni u vreme kompjutera, interneta, chak i prave televizije...pa drugo nisu mogli ni da chuju...ali ako moji danashnji vrshnjaci pored svega toga ne mogu da uvide prave vrednosti, nikako ne treba da mi ih bude zao. ne slusham sve vrste muzike intezivno, ali volim da chujem i pravu rap pesmu, i reggae npr, vrlo chesto klasiku, i bilo koje drugo kvalitetno muzichko ostvarenje, bez obzira na zanr, i da u tome uzivam, dakle ovo govorim kao nepristrasni posmatralac muzichke scene, a ne kao, ne daj boze, neki roker koji mrzi narodnjake...



Potpuno se slazem...
 

Back
Top