PSI NAPADAJU...

EGYPTIAN CAT

Domaćin
Poruka
3.869
"Psi napadaju, mnoze se tuzbe" - naslov teksta na sajtu lista "Politika".

Ko zeli neka procita, prokomentarise. Ja svakako hocu jer mislim da treba da se cuje glas onih koji, mislim, ipak malo sire posmatraju stvari i ugrozenost raznih strana.

Neki mozda znaju kako je napustenim zivotinjama, ali ih nije briga. Ali mnoge od nas jeste, zar ne ?

Link je http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Psi-napadaju-mnoze-se-tuzbe.sr.html
 
ako je grad stvarno pun divljih izgladnelih agresivnih pasa,pitam se kako to da ja nikada ne nailazim na takve....
ne kazem da svi lazu,ali me samo zanima na koji fazon,ja nikada ne nalecem na zveri?
Niti moj brat.....niti moja tetka....moja sestra od tetke,brat od tetke,ovaj-onaj.....niko od nas.....niko

meni stvarno nije jasno to

eto,pre nedelju dana sam sa drugarom i sa psom prolazila pored ciganmale ovde blizu....bila je noc,negde oko 1...
psi iz tog naselja su se zaleteli na nas i stali na 5 metara i lajali su....nista vise...
Drugar je poceo da panici i on to shvata kao napad i apsolutnu agresiju i u fazonu je "jedva smo se spasli"... :roll:

a sto se tih tuzbi tice,sta je sa onim likom sto ga je ujeo vlasnichki pas(njegov pas se pobio sa tim drugim vlasnichkim,pa dok ih je razdvajao ovaj ga je ujeo) i on je da bi uzeo pare od grada,rekao da ga je ujela lutalica...?
takvih ima koliko hoces.....
 
Juce sam nahranila vise pasa, copor prakticno, necu reci lokaciju zbog svih akcija koje se desavaju u zadnje vreme. Svi su bili miroljubivi, raspolozeni za ceskanje, hranu, a dvojica sa druge lokacije su me gledala sa strahom i nisu prisli dok se nisam odmakla. Ako su psi tako losi, a ljudi sjajni, zasto se zivotinje cesto plase ljudi ?

Jednom me je scepao vlasnicki pas kojeg sam poznavala. Zasto - ne znam. Da li sam bila istraumirana - jesam. Pas je ubrzo dobio visoku ogradu (pravio je vec probleme slicne pomenutom).

Nisam odgonetnula sta se desilo u njegovoj glavi, trebalo mi je vremena da predjem preko dogadjaja, ali nisam izgubila pozitivan odnos prema zivotinjama. Mnogo je vise ljudi koji znaju da "ujedu" bolnije od zivotinja, pa opet idemo dalje...
 
A zasto grad ne promeni politiku malo? Zasto ne apeluje na gradjane (na ove koji se plase i koji bi da se rese pasa) da se malo pobrinu sami za resenje svog problema, da uzmu stvari u svoje ruke, sami sterilisu pse iz svog okruzenja i na taj nacin sprece mnozenje pasa. Neka celu stvar prikazu kao da je to jedino moguce resenje, naravno uz ostru opomenu da ako tim psima na neki nacin naude-nece proci nekaznjeno.
 
ma to nema sanse.da neko ko mrzi pse i tuce ih da uzme kera i sterilise ga.nema sanse!umesto da budu zahvalni nama koji to radimo oni jos vise kamenje na nas i pse.nikad im nista ne valja.oni bi da puknu prstima kazu sta ne voli i ajmo poubijate sve sto im smeta
ko su oni da kazu sta im smeta--niko i nista.kad ja moram da cutim sto oni --manijaci--postoji i ne mogu da ih roknem nek cute i oni
 
Nekako mi je sva ova prica cudno pocela. Prvo sam na forumu citala poziv jednog forumasa da sinteri krenu u akciju u jednom gradu u Srbiji, pre ili posle toga krenula je prica o besnilu u Srbiji, pa u Beogradu, pa tuca u Ovci... Ne znam da li jos nesto izostavih, ali onda danas citam o psima koji napadaju po Beogradu, tuzbama od kojih ima i laznjaka, troskovima tih sudjenja... Mozda pogresno povezujem slucajnosti (i sigurno pogresih negde u redosledu), ali nekako mi deluje kao niz dogadjaja koji se nadovezuju, mozda i povezuju.

Zaboravih i ukidanje vakcinisanja i cipovanja za 100 dinara... I ta tema je prozujala pre ovih danasnjih tekstova.
 
Poslednja izmena:
A to da ce "mrzitelji" zivotinja da obavljaju sterilisanje... Bilo bi divno, ali bojim se u nekoj drugoj prici... :aha:. Ostavice nama koji ih volimo da radimo sve sto i do sad + da se borimo sa raznim problemima u koje spadaju i ovi sto ih em ne vole, em bas cine lose...
 
Danas su psi lutalice centru grada ispred narodnog pozorišta zaustavile saobraćaj. Njih oko pet lajali su bez prestanka na prvi automobil na semaforu i nisu dozvoljavali da kolona krene a kad je kolona krenula nisam više smeo da gledam jer je intezitet saobraćaj veliki a ovi se ne sklanjaju..To je ono što sam svojim očima video i nisam mogao da verujem da se tako nešto dešava u samom centru.

Po ovom može da se zaključi da se broj lutalica nije smanjio ...već povećao. Ništa nije ostalo od plana grada za rešavanje ovog problema.....rezultat je čista nula. Situacija je van kontrole stari plan je propao a novog nema.


Bojim se da će ovča još dugo da radi.
 
Nekako mi je sva ova prica cudno pocela. Prvo sam na forumu citala poziv jednog forumasa da sinteri krenu u akciju u jednom gradu u Srbiji, pre ili posle toga krenula je prica o besnilu u Srbiji, pa u Beogradu, pa tuca u Ovci... Ne znam da li jos nesto izostavih, ali onda danas citam o psima koji napadaju po Beogradu, tuzbama od kojih ima i laznjaka, troskovima tih sudjenja... Mozda pogresno povezujem slucajnosti (i sigurno pogresih negde u redosledu), ali nekako mi deluje kao niz dogadjaja koji se nadovezuju, mozda i povezuju.

Zaboravih i ukidanje vakcinisanja i cipovanja za 100 dinara... I ta tema je prozujala pre ovih danasnjih tekstova.

:think: Odlično zapažanje! I da, čak su i Slovenci usvojili Zakon o zaštiti živoinja tek pod pretnjom neulaska u EU. Mislim da ćemo i mi morati da sačekamo da EUrofilima dogori do nokata da bi psima lutalicama svanulo.
 
Iz veterinarske stanice beograd su rekli da su od 2000. god sterilisali 6500 pasa. Ranije je bilo receno da na ulicama ima oko 4500 pasa. Znaci tehnicki svi psi koji su bili na ulicama su sterilisani. Odakle novi, bas se pitam? Pa evo odakle-neko uzme kerusu, ne bitno rasnu ili mesanku, odluci da je upari jednom "reda radi" i proizvede (kad moram tako da se izrazim) najmanje pet stenadi. Pokloni dva, u najboljem slucaju tri, ostale - fic, na ulicu. Oni porastu, istraumirani od ljudi, saobracaja, svega i svacega, sastave copore, pocnu da se razmnozavaju i postanu divlji. I ko je tu kriv? Ta osoba koja je dozvolila da mu se zenka osteni jer nije pazio na nju/"valja se"/bolelo ga dupe/hteo je jedno njeno stene/itd...
Evo veceras sam poludela kada sam cula da ce moja tetka najverovatnije tri macke koje je omacila njena macka odneti u neko selo u blizini Beograda i lepo ostaviti! A macka joj se omacila jer joj je ona licno dovela macora, dakle nije izlazila na ulicu pa "slucajno" ostala trudna, poklonila je jedno mace, a sa ostailma, koje vec imaju 6 meseci, navodno ne zna sta ce, te je tako, mudro, odlucila da prebaci brigu na ne znam ni ja koga! Pride joj sterilizacija nije ni na kraj pameti! Sreca njena pa nisam ja pricala sam njom nego moja mama, jer bi je tako iznapusavala da bi se pusila! Besna sam za sve pare!:evil::evil:
I sad jelte zivotinje su krive sto ih ima puno, a stoka koja ih ostavlja kako gde stigne prolazi opusteno, ne plate ni dinara zbog toga sto pomazu da zivotinja na ulicama ima sto vise! Danas je moja drugarica gledala kako neki lik ostavlja stene u njenom parku i bezi kolima!:evil:
Pa znas sta, svi koji misle da je pasa previse, izvolte pa prevaspitajte prvo ljude, a broj zivotinja ce se nakon toga bez mnogo muke smanjiti.
 
pa da,al to je neciji pas....a ja pricam za lunjare...
i mene je jednom ujeo pas ali nije bio lunjara,vec je imao vlasnike
Ironichno zaista :D
Ovaj pitbul je lanac otkinuo da bi se zasladio mojim mesom :P
A shto se tiche lutalica, jednom me je jurio chopor, kao klinca, blizu hale Pionir :D
Bio sam istraumiran posle toga :D
 
Danas su psi lutalice centru grada ispred narodnog pozorišta zaustavile saobraćaj. Njih oko pet lajali su bez prestanka na prvi automobil na semaforu i nisu dozvoljavali da kolona krene a kad je kolona krenula nisam više smeo da gledam jer je intezitet saobraćaj veliki a ovi se ne sklanjaju..To je ono što sam svojim očima video i nisam mogao da verujem da se tako nešto dešava u samom centru.

Po ovom može da se zaključi da se broj lutalica nije smanjio ...već povećao. Ništa nije ostalo od plana grada za rešavanje ovog problema.....rezultat je čista nula. Situacija je van kontrole stari plan je propao a novog nema.


Bojim se da će ovča još dugo da radi.

:think: I meni su smetale pristalice Radovana Karadzica koje su svakodnevno blokirale saobracaj u gradu mesecima(cak nisam sigurna da su prestali jer ne idem vise u centar svakodnevno), pa eto niko nije resio da sprovede plan ciscenja istih sa ulice.
 
:think: I meni su smetale pristalice Radovana Karadzica koje su svakodnevno blokirale saobracaj u gradu mesecima(cak nisam sigurna da su prestali jer ne idem vise u centar svakodnevno), pa eto niko nije resio da sprovede plan ciscenja istih sa ulice.

:klap:

Upravo tako. Ne znam odakle ljudima, koji ne vole pse, ideja da oni imaju ekskluzivno pravo na zivot na ovoj planeti. I meni sto sta smeta, pa nisam uzela motku, niti predlozila eutanaziju agresivnih komsija. XXI vek je, treba da se ucimo da budemo civilizovani i da civilizovano resavamo probleme, koji su nastali nasom krivicom. Nisu krivi psi, nego ljudi. Dakle, mi treba da menjamo svoje navike, da bi se npr resio problem pasa. A do tada niko nam ne daje za pravo da ih maltretiramo.
 
Iz veterinarske stanice beograd su rekli da su od 2000. god sterilisali 6500 pasa. Ranije je bilo receno da na ulicama ima oko 4500 pasa. Znaci tehnicki svi psi koji su bili na ulicama su sterilisani. Odakle novi, bas se pitam?...

Ima vlasnika pasa (muzjaka), koji psa izvedu napolje da tamo potrazi zenku (napustenu, naravno) i eto nam belaja. Vlasnik se oslobodio potomstva, zadovoljava potrebe svog psa, a kuja i oni koji brinu o slicnima neka razmisljaju sta ce...

Pretpostavljam da ima i slicnih vlasnika macaka koji svoje muzjake nece da sterilisu, a mozda, ce im priustiti seksualno zadovoljstvo i stvaranje potomstva na tudj racun :confused:.
 
Danas su psi lutalice centru grada...

Te iste pse sam nahranila (jedan obrok) u proslu nedelju, ali lokaciju nisam htela da pominjem jer ne zelim da im nanesem jos vece zlo od onog u kojem zive. Videla sam i da jure za kolima sto me uzasava, jer jedan vec copa na zadnju levu nogu. Pretpostavljam da ga je ili zakacio auto ili neko sutnuo.

Neceg slicno Ovci i ljudi koji su u tom fazonu verovatno ce uvek biti. Nadam se da ce se sto pre naci resenje i za pse i za ljude koji na nehuman nacin ispoljavaju svoj odnos prema zivotinjama. To bi znacilo i nama koji smo ovde iz humanijih razloga.
 
Ironichno zaista :D
Ovaj pitbul je lanac otkinuo da bi se zasladio mojim mesom :P
A shto se tiche lutalica, jednom me je jurio chopor, kao klinca, blizu hale Pionir :D
Bio sam istraumiran posle toga :D

Imala svojevremeno problem sa par napustenih pasa koji su me spopali dok sam setala, uz lajanje, hvatanje za nogavicu i sl. Naravno, da sam se presekla. Pomogao mi je neki tip koji je podviknuo na njih i ovi se razbezali. Bilo je i jurnjave za biciklom, hvatanja za trenerku... Naucila sam da moram sto mirnije da odreagujem. Ako vozim bajs, stanem i nastavim setajuci - sto ih zaustavi. Za razliku ode mene neka teta je u istoj situaciji nastavila da vozi bicikl svom snagom i da vristi... To je sigurno pravo resenje... :lol:

Pretpostavljam da brane svoju teritoriju. Problem je sto negde moramo proci i mi i oni. Mora da postoji resenje kako se postaviti da ne bude problema.

Pre oko godinu dana bila je guzva izmedju copora pasa i vlasnika sa nekim ne bas pitomim psom (da li pit bul, doberman, nisam vise sigurna..). Vlasnik je uzeo motku, hteo i da pusti psa na ove napustene, a ja sa bajsom u centru guzve :eek:. Jedan od prolaznika mi je posle rekao da sam prebledela :eek:. Nemam pojma kako sam izgledala, ali sam bila u panici da ce vlasnik sa svojim psom povrediti ove ulicne, a da ja neznam kako to da sprecem. Mene nisu dirali, ali su to bili vrlo nezgodni momenti iako sa tim ulicnim psima i nekima blizu njih nisam imala problema. Cak sam ih i hranila kad tuda prodjem.

I nama svasta prolazi kroz glavu, verovatno i njima. Nije obrazlozenje i opravdanje, ali je nesto od cega se mozda moze poceti pa cemo valjda doci do resenja koje ce koliko - toliko da zadovolji sve zainteresovane strane, a da ne bude monstrouzno ubijanje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top