Lepota - sta sa njom?

jao pa ne verujem, juče smo koleginica dana i ja vodile veoma sličnu diskusiju.
i ja joj kažem, otvori dano temu, onda nije i eto joj ga sad =)

ne znam.. ja baš volim da gledam lepe stvari i lepe ljude i to, ali najčešće je to samo stvar estetike, mislim ne izazovu neko uzbuđenje ili želju ili šta ti ja znam... o ljubavi/zaljubljenosti da i ne govorimo.
mada, moram da priznam da jedan nivo dopadljivosti jeste nužan, ali ne i dovoljan uslov da bi se nešto desilo, pa ako se desi, onda se iznutra, i iz mojih osećanja lepota te osobe.. hm.. nadograđuje u mojim očima.
 
Lepota, spoljasnja, fizicka, je potpuno beznacajna, nebitna, ako vec postoji dobro je, neka je tu gde je, ali ne predstavlja bas nista, ne garantuje nista, ne ispunjava, ne zadovoljava, nije presudan kvalitet...

Sa ovim se apsolutno, nimalo, uopste, nikako, ama bas ne slazem.
Pa sta mislis u cemu umetnici nalaze inspiraciju?
Ne mogu sad da pisem sastav, ali sutra cu...ako me ne bude mrzelo. :)
 
ja ne volim da umanjujem znacaj fizicke lepote, ma koliko znam da je unutarnja isto tako vazna. mislim da je najvazniji sklad izmedju ta dva i neki unutarnji balans. ako svi podjemo od sebe, pa volimo i TANJIR da nam bude nekako lep:). dukserica, plocice u kupatilu:). tako da, znacaj tog VIDLJIVOG nikako ne treba umanjivati zarad neke prenaglasene i cesto lazne duhovnosti. jedno drugo preplice i jedno bez drugog ne moze.

tako nesto
 
Sa ovim se apsolutno, nimalo, uopste, nikako, ama bas ne slazem.
Pa sta mislis u cemu umetnici nalaze inspiraciju?
Ne mogu sad da pisem sastav, ali sutra cu...ako me ne bude mrzelo. :)

Shvatam, i sam sam pomislio na to umetničko viđenje lepote kao nečeg što oplemenjuje i inspiriše, ali zaboravio sam da dodam da je moj post više nego subjektivan, ne odnosi se na umetnost nego na moj život. Osim toga drugačije ljudi vrednuju fizičku lepotu kad ih stignu godine... :rumenko:
 
eh imala bih mnogo na ovu temu da dodam...ali ovako da pocnem....udala sam se za coveka koji je i dan danas najlepsi muskarac koga sam uzivo videla....i svaki put kad ga vidim konstatujem isto...ali, sve je to za dz kad me je realnost zveknula po tintari.....i lekcija je naucena...vise ne padam na lepotu....sad imam sivog mishica pored sebe, koji se sexa kao supermen....:D

– || –
 
otkad je odma to ljustura bez sadrzaja..
to ona fora da su lepi ljudi automatski glupi i prazni
blah
lepota vam ulepsava zivot..i to ne samo ljudi..lepota svuda oko vas...pa i kad nema neku prakticnu svrhu kako je vi zamisljate
lepota nikad nije beznacajna
da li je sama sebi dovoljna...naravno da ne...ali beznacajna:confused:
 
zasto se pominju samo lepe ljusture?:) sta je sa zapustenim ljusturama, neopranih zuba, smrdljivog daha, masne neuredne kose, neopranog tela kome ne moze da se pridje ni na 8 metara...sta sa takvim ljudima, a ima ih. neoprana garderoba koja smrdi jos od pre 3 meseca, zapusteno (mozda debelo) telo koje se belasa na kaucu sto siri miris znoja do naredne zgrade....
sta sa takvim ljudima? hoce mi neko reci da vam je takav aspekt NEBITAN samo ukoliko je unutarnja lepota prisutna??!! kao, covek obrazovan, duhovit, mlogo dobar..i uopste vam nema veze sto se kupa 2 puta godisnje, garderobu ne menja dok ne pocne da rastu gljive po njoj od neopranosti, i vama je sve to ok samo ukoliko je on dobar, sarmantan itd???
ma nemojte mi kasti:P
 
Sedimo ja i drugar sinoc sa nekim zenama
i sad, gledamo ih, a one kao pucke, divno..i nesto razmisljamo pa smo zapoceli temu
Lepota. Sta sa njom?

Mislim, vidimo je, ali sta raditi sa njom, da li je ona dovoljna samo takva? Ili dobijes zelju da je opipas? Dodirnes? Nesto drugo radis sa njom? A onda?

Da li ima ikakve razlike u mraku? Da li ona postoji tada? Ili je dodir za sve isti?

Sta mislite o ovome? Sta raditi sa lepotom?

diablo.gif

............lepota je kao i talenat ,bogom dan dar ,neko ga iskoristi a neko upropasti ,u svakom sluchaju treba ga negovati i poshtovati .......:D
 
zasto se pominju samo lepe ljusture?:) sta je sa zapustenim ljusturama, neopranih zuba, smrdljivog daha, masne neuredne kose, neopranog tela kome ne moze da se pridje ni na 8 metara...sta sa takvim ljudima, a ima ih. neoprana garderoba koja smrdi jos od pre 3 meseca, zapusteno (mozda debelo) telo koje se belasa na kaucu sto siri miris znoja do naredne zgrade....
sta sa takvim ljudima? hoce mi neko reci da vam je takav aspekt NEBITAN samo ukoliko je unutarnja lepota prisutna??!! kao, covek obrazovan, duhovit, mlogo dobar..i uopste vam nema veze sto se kupa 2 puta godisnje, garderobu ne menja dok ne pocne da rastu gljive po njoj od neopranosti, i vama je sve to ok samo ukoliko je on dobar, sarmantan itd???
ma nemojte mi kasti:P

:rumenko::whistling:
 
kako šta sa njom?
da ti pomogne da završiš fakultet
da estetski prijaš učesnicima razgovora
da se tvoje lice skladnošću izdvaja iz gomile
da garderoba na tebi izgleda sasvim kao višak
da prijaš sam sebi u ogledalu
da skineš bar jedan razlog za smušeno stanje sebi sa vrata
da ti budeš srećnik koji je dobio spoljašnju lepotu
da ljudi zastanu da te saslušaju
da ti poklone koju milu reč i nahrane ego (možda i oba)
da ne mogu da ti upropaste dan komentarom vezanim za tvoj loš izgled
da dobijaš pare za naslovnice
da navataš milijardera

medjutim

čudo je jedno koliko unutrašnja lepota
može da razobliči spoljašnju
da je oplemeni ili za vjek vjekova ogadi
i da od nje napravi najbolji ili najgori kec u rukavu
a od nas najbolje ili najgore ljude...
 

Back
Top