Izbor zivotnog partnera?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uh, ne .. Mislim da je zivot splet okolnosti i sudbine, ima i jednog i drugog.. al' ne moze mi neko reci da je necija 'sudbina' recimo zivot u z partnera koji maltretira drugog.. Postoji dakle nas svesni odabir nekog ;)
Naravno postoji tu neka energija koju saljemo , koja nam se kasnije vraca...
 
Da li je izbor zivotnog partnera sudbinski odredjen?

Mnogi kazu da jeste i pored toga sto svi tvrdimo da se ceo nas zivot bazira na nasim odlukama i slobodnoj volji..

Ja kao ne vjerujem u sudbinu....al' opet je cesto pomenem :mrgreen:

jooooj....al' nije ni ono sta trazimo to i nadjemo....jer mm je totalna suprotnost mojih djevojackih mastarija,trazenja....:mrgreen:
al' ako je sto zasluzujemo to i dobijemo....onda hvala sudbini sto imam njega.....:D
 
А зар ''оно што заслужимо'' није управо неко фаталистичко схватање? Испада да све лоше што нам се деси у животу - заслужујемо јер смо и сами лоши... Нешто као Божија казна, шта ли?


Иначе, мој одговор на тему би био: комбинација сплета околности, понекад чак случајности, тајминга, нашег свесног чињења, личних афинитета и избора...значи, свега по мало!
 
uf Dzordzi kad ces prestati da bukvalishesh..........................:)

:lol:pa nash kolko ima takvih brakova da se covek prekrsti sta traze zajedno..ne znam stvarno..pre verujem u slucajnost tipa..sretnes nekoga svet je mali..nego u sudbinu..ne ono kao mi krojimo sudbinu..nego ne pravim famu oko toga sto sam se glat mogao ozeniti sa pola devojaka:lol:dakle moj izbor valjda;)
 
kuco ako zaista verujes da ces natji tipa iz Srednjeg doba
pun ti je forum textopisaca ali ako hoces tipa na prevaru ,baju sam ce dotji (ja nisam jer nosim masku) i ne moras se brinuti o tome
ionako je sve to zaludjivanje ..( :lol: )
the end is near
 
А зар ''оно што заслужимо'' није управо неко фаталистичко схватање? Испада да све лоше што нам се деси у животу - заслужујемо јер смо и сами лоши... Нешто као Божија казна, шта ли?


Иначе, мој одговор на тему би био: комбинација сплета околности, понекад чак случајности, тајминга, нашег свесног чињења, личних афинитета и избора...значи, свега по мало!

Mislio sam pre svega na suprotnost...parovi koje poznajem su dijametralno razliciti da moram da verujem da zato i opstaju.Ne mora to sa zaslugom po difoltu da bude negativno.
 
Da li je izbor zivotnog partnera sudbinski odredjen?

Mnogi kazu da jeste i pored toga sto svi tvrdimo da se ceo nas zivot bazira na nasim odlukama i slobodnoj volji..

Мислим да многи кажу:,, Таква им је судбина'' кад се људи растану или разведу.

Ретко ко каже да му је судбина да лепо живи са неким.

Некако испада да нам је суђено да будемо несрећни, а да оно што би се могло назвати срећом бирамо сами.

Мислим да има помало свега, и среће, и ,,судбинске предодређености'', али углавном зависи од нас самих кога изаберемо, и зашто баш њега и баш тада.

Можда би свако од нас у неком другом времену или другој ситуацији направио другачији избор.

Али, пошто то не знамо, онда некако испада да нам је судбина ово што нас је задесило, како год да је!


Их, бре, Куцо, куд зададе овакву тему, сад ћу целе ноћи да мислим да ли ми је судбина овај који хрче поред мене! :)
 
zezas ili ozbiljno pitas ?
znas sta za, porodicu ti ne treba diploma ,imas diplomiranih i nikakvih prvnica koji su modovi ali nikakvi ljudi tako da nemoj ti meni dobro ;)

a gde si se ti osetila prozvanim ?

p.s. i microwave se tebi smeje :lol: eto toliko o tome
 
verujem da neke stvari u zivotu moraju da nam se dese.
Mozda za njih i postoji objasnjenje ali ga mi nemamo.
Pa se nekad zapitamo:zasto bas ja?
Onda kazemo-sudbina.
Opet,mislim da nije bas tacno,da nas negde tamo ceka nasa srodna dusa ,i da je sve pre toga bezveze,a da mi zivimo u iscekivanju dana kada je sudjeno da se sretnemo.
Prosto sa nekim se sretnes ni sam ne znas zasto...desilo se...a posle zaivisi od tebe i te osobe sta ce se odvijati dalje....
 
Dal se i on zahvaljuje sudbini ;):hahaha:

:lol:
naravno :manikir:

:lol:pa nash kolko ima takvih brakova da se covek prekrsti sta traze zajedno..ne znam stvarno..pre verujem u slucajnost tipa..sretnes nekoga svet je mali..nego u sudbinu..ne ono kao mi krojimo sudbinu..nego ne pravim famu oko toga sto sam se glat mogao ozeniti sa pola devojaka:lol:dakle moj izbor valjda;)

Tacno....rekoh ne vjerujem u sudbinu........e sad sto pomenem nekad u frazi :mrgreen:

Vjerujem samo u izbor,odluku..... naravno ima desavanja......okolnosti......ali opet sve je na nama samima :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top