Restart kompa u igrama

bajker01

Početnik
Poruka
26
Komp mi se zakucava u igrama, a to je najcesce u GTA 4. Kada igram sve je ok, ali kada spustim prozor od igrice pri njegovom podizanju kao da zagrebe malo HDD i ugasi se komp. Stavio sam najnovije drajvere, direct x, cak sam i sistem menjao nekoliko puta (XP-Vista-XP) proveravao sam nekoliko puta HDD od bad sectora ali nista nije pomoglo. Imam ASUS 4850 graficku, intel E8400 i GEIL 2x2GB...
Na nekom forumu sam procitao da su ATI kartice podesene da restartuju komp ako dodje do neke greske. Zna li neko kako to da proverim da li je ukljuceno ili u cemu je uopste problem?
 
Pa moze komp da podrzi GTA, cak i u maximali ga igram (1680x1050) i ostale jake igre mogu...
Kontam da je bagovit, ali bas ovoliko ne znam, a i minimiziranje slucajno odradim dok igram omakne mi se pa stisnem sto ne treba... mada on i pri pokretanju GTAa zna da se restartuje.
 
E vidiš ja se ne razumem mnogo u računare ali mi ATI kartica pravi neviđene probleme. Kada hoću da promenim rezoluciju ekrana, dignem neke slike na Facebook i pri još nekim radnjama samo mi se restartuje računar iz čista mira. Kad se opet upali ja lepo prijavim error i traži mi da skinem neki update za ATI ali ne znam gde tačno da ga nađem i to me izluđuje. Nemam pojma kako rešiti problem.
 
Ok!
Mada, kazem da mi se zakucava i kada se pokrece igra, ne samo kada je minimiziran...
Maticna je hladna (max 40 stepeni), a graficka se dosta greje (i do 80) ali kontam da nije do toga, jer nekada igram i po 2h neprekidno i ne zakuca se, a nekada chim je pokrenem ukuca se. Nemoguce da se za pola minuta zagreje.
E, sada valjda graficka nije slaba cim gura igru skoro u fullu i sve je ok i bez seckanja i kocenja. Jednostavno sve radi ok, sem sto se ponekad pri paljenju i mmiziranju upuca...
 
Imas problem isti kao i ja ,i ja imam identicnu konfiguraciju ko ti samo sto je moja kartica gainward 4850, restartuje ti zbog prevelikog zagrevanj agraficke karte, proveri temperaturu graficke, verovatno dodje do 100 stepeni i svadba! Moras podesiti kuler i mozda dodati jos ekstra kuler!
 
Instaliraj patch br.2 za GTA IV, onda skini crack za njega.
Obrisi stare drajvere za grafu i instaliraj najnovije sa ATI sajta.
Postavi kuler da radi na 100%
Ovo ce mozda resiti problem.

A problem sigurno resava kupovina boljeg kulera za grafu.

I nemoj vise da minimizujes i da igras na max.
Probaj na malo nizim podesavanjima......
 
Probao sam sa patchom: http://rapidshare.com/files/172897696/GTA_IV_update_from_live.zip (mada nisam opet morao da ga krekujem)
U pocetku nije toliko kucalo, ali nastavilo kasnije opet. Sada kada prvi put ukljucujem GTA onda upali lepo, a kada ga potom iskljucim i nakon nekog vremena opet pokrenem igra restartuje komp :(
Pokusavao sam i da smanjujem rezolucije i kvalitet grafike, ali se potpuno isto desava.
Sve se tripujem da nije mozda nesto od hardvera vrisnulo, pa dok je jos pod garancijom da menjam.
 
Poslednja izmena:

Back
Top