Да ли призивате Бога у помоћ када сте у невољи?

Hm6Jje.jpeg
 
auuu..sta je ateista na pdf religija....ima li ovde neki Pravoslavni vernik da malo popricamo....ovde ko sta radi,ateisti se KUNU kako ne veruju...mislim,u redu je,zato se i zovete tako....jedino ako niste sigurni u to sto "verujete"...
Тренутно су сви заузети... гледају Шојића...:mrgreen:
 
Питање наравно важи и за атеисте?
Да ли тиме што у тренутку слабости изговорите ''боже помози'', постајете верник?
Заиста верујете да ће вам помоћи?

Ne pada mi na pamet Bog uopšte do uveče kada počnem da čitam ovde razne tekstove.
Imao sam i jednu smrtnu opasnost pre 4-5 godina. Naime u jednom opasnom, i veoma dugačkom brzaku sam se prevrnuo sa čamcem i pomislio sam da je to kraj jer sam bio obučen a neka mi je jakna spala na ruke. Mozak mi je rado 100 na sat kako da se spasim a Bog mi nije pao na pamet ni jednom. Iii vidite, spasio me je a ja ga nisam prizivao:D.
I ima još jedna zanimljivost. Znajući da sam teški ateista mene neki poznanici često zezaju sa "Pomaže Bog", a ja im odogovaram sa "Bog te ubio" i svi prsnemo u smeh.
Ma kakav Bog i njegova pomoć: "samo u se i u svoje kljuse".
 
neke nevolje su potstrek coveku na ,trpljenje, nadu ,ljubav i veru u Boga :)

Zašto nevolje povezuješ sa ljubavlju? A ovo "i veru u Boga" važi samo za vernike. Ja sam bio u nekim nevoljama, bilo je trpljenja i nade i nikad vere u Boga. Doduše prorokovali su mi da ću 3 sekunde pred smrt da postanem vernik i eto ja to jedva čekam.:D Tada ću valjda da nastavim da živim bez nevolja jer je Bog uz mene.:D
 
Zašto nevolje povezuješ sa ljubavlju? A ovo "i veru u Boga" važi samo za vernike. Ja sam bio u nekim nevoljama, bilo je trpljenja i nade i nikad vere u Boga. Doduše prorokovali su mi da ću 3 sekunde pred smrt da postanem vernik i eto ja to jedva čekam.:D Tada ću valjda da nastavim da živim bez nevolja jer je Bog uz mene.:D



ziveti, znaci umirati
znas mnogo puta u zivotu budemo blizu smrti ili u nekoj nevolji , ali na neki cudan nacin budemo spaseni, neko u tome vidi prst boziji , a neko ne zeli da prizna ,nego pridaje dogadjaj slucajnoscu,,

ja licno sam u mnogim slucajevima prizivao boga, ucenje pravoslavno govori drugacije , da treba trpeti , i prepustiti se bogu. mada ja konbinujemi jedno i drugo. poz
 
najzad.....a da,ne odgovorih na temu..da,naravno da se molim Bogu kad sam u opasnosti...na primer,skoro sam u Bugarskoj bio na motornom zmaju(nisam ja vozio naravno)...u jednom trenutku pocinje jak ceoni vetar i kao da hoce da se prevrne zmaj....vidim ja da se majstor bori sa zmajem ali kapiram,valjda je to normalno..iako nisam bas panican i plasljiv posto se to desava vec neko vreme i cini se da majstor nece na kraju moci da obuzda zmaja vec ozbiljno kapiram da cemo se na kraju i prevrnuti...u tom trenutku kapiram da u takvoj situaciji ne mogu ama bas nista da uradim...i pocinjem da se molim Bogu,da nam pomogne ako je takva Volja Njegova....ISTOG trenutka,vetar staje i mi nastavljamo voznju sasvim normalno....po sletanju pitam ja,onako usput,vozaca nesto tipa:a jel su normalni onakvio vetrovi koje smo imali?...covek kaze nisu,pogotovo ne onako jaki...a i delovao je malo uplaseno..
 
ziveti, znaci umirati
znas mnogo puta u zivotu budemo blizu smrti ili u nekoj nevolji , ali na neki cudan nacin budemo spaseni, neko u tome vidi prst boziji , a neko ne zeli da prizna ,nego pridaje dogadjaj slucajnoscu,,

ja licno sam u mnogim slucajevima prizivao boga, ucenje pravoslavno govori drugacije , da treba trpeti , i prepustiti se bogu. mada ja konbinujemi jedno i drugo. poz

Ne BOKY. Po meni živeti ne znači umirati jer mi to zvuči prilično pesimistički.Ja sam racionalniji od tebe jer za mene živeti znači obavljati sve ono što je karakteristično za živo, svesno biće, a biti svestan sigurnog prestanka života-umiranja.
Ja u svom životu nikad nisam prizivao Boga, i opstajem, možda već i predugo:D.
Znači BOKY, Bog ti treba samo ako veruješ u njega.
 
Ne BOKY. Po meni živeti ne znači umirati jer mi to zvuči prilično pesimistički.Ja sam racionalniji od tebe jer za mene živeti znači obavljati sve ono što je karakteristično za živo, svesno biće, a biti svestan sigurnog prestanka života-umiranja.
Ja u svom životu nikad nisam prizivao Boga, i opstajem, možda već i predugo:D.
Znači BOKY, Bog ti treba samo ako veruješ u njega.

ali veruj da iako si ti zaboravio Boga ili nisi ga nikada ni znao, ipak on nije ostavio tebe ni zaboravio , i stalno kuca na vratima srca tvoga koja su kamena, da otvoris i upoznas se sa njim, dok je covek ziv ima sanse da prizove Boga u pomoc , a posle telesne smrti nema pokajanja , i dusa ostaje onakva kakva je bila na ovome svetu, a ako je prazna i u nju nije bilo boga da je ocisti, kakva ce se onda naci , i sta moze biti tu naseljeno?
zato prizivaj jos dok si ziv , i neces se pokajati
 

Back
Top