NECE DA MI SE UGASI PC NEGO SE RESTARTUJE

pa to mi se desavalo i ranije pa odjedanput prestane. pa opet pocne nicim izazvano.
ja formatirao ceo HDD, stavio drugi windows XP i on opet odmah pocinje sa svojim ne iskljucivanjem. A novi su mi napajanje, maticna ploca, Ge Force Fx 5200 128MB i modem.
jel sad dovoljno?
cuo sam i drugima se to desavalo :( :shock: :roll:
 
KTULU:
pa nista jos ne instaliram.
i kada kazem shutdown on se gasi i u trenutku kad treba da se iskljuci on ponovo podize sistem

Postavi to pitanje na HARDWER I NA OPERATIVNI SISTEMI bice da ti nije u redu ili instalacioni disk ili nesto u hargveru obzirom da si stavljao nove elemente, jedino nisi napisao da li se to desavalo dok nisi menjao hardwer i zasto si stavio to sve novo???
 
Ako imas neki eror mozda je podeseno automatsko restartovanje pa oroveri ovako: Desni klik moj komp.-propertis-Advanced Tab.
Pod Startup and Recovery-Settings.
Ako System Failure ima cekirano Automatically restart, odcekiraj i to bi bilo to osim sto ti ostaje jos eror ako ga imas!!!
 
To ti se desava zato sto parametri u Biosu nisu dobro postavljeni-pokusaj sa flesovanjem BIOS-a. Mozda ti se i hardver ne slaze sa XP-om.
Pokusaj da resis problem tako sto ces gasiti racunar pomocu tastature - (ako imas tu opciju u BIOS-u pronadji je) - Power on by Keyboard i namesti je na enabled. Posle toga izaberi tipku kojom ces ukljucivati i iskljucivati kompjuter. Samo pazi da ga ne iskljucujes na dugme jer se posle nece hteti ukljuciti - moras vise puta uzastopno ponoviti paljenje preko tastature. Onda u opciji Soft OFF by PWRBTN (takodje u BIOS-u) izaberi Instant OFF (za brzo gasenje)ili 4 second delay (moras tipku drzati pritisnutu 4 sekunde da bi se ugasio)
 
ma negde ja procitah da je xp sranje, i ljudi su u pravu,
imam i ja xp i zezaju me igrice,malo igram i onda zakoce pa ja moram da restatujem pa opet igram 2 min.
pa tako 3-4 puta pa onda popizdim pa bi ga razbio majke mi......
A ZNAS ZASTO SE TO DESAVA?
tako je vidis da si ti pametan,
xp a sta bi drugo. :evil: :evil: :evil:
 
Najlakse je software optuziti ako nesto ne radi kako treba. Jesi li ikad razmisljao da ti konfiguracija ne odgovara OS-u. Kad sam kupila novu IV pre 4 godine nije htela da radi na 98. Sa XP-om radi savrseno. Ne mozes masinu naterati da radi ono sto ti mislis da treba da radi ako nemas kvalitetne komponente a koliko vidim overlokovanje je ovde u modi pa se posle cude sto imaju problema sa svim i svacim...
 

Back
Top