POMOC!!! POTREBAN MI JE DRIVER ZA CD-ROM HITACHI CDR-8335

Ne postoji drajver za CD (zapravo postoji, ali ti nije potreban jer ga imaš), nešto drugo ti nije u redu.

Proveri kakva ti je situacija u Device manageru, idi na start - control panel - system - hardware - device manager i vidi imaš li kakvih žutih uzvičnika i da li postoji CD rom. Probaj da prođeš kroz new hardware wizard.

Javi šta se događa, možeš i da probaš kada startuješ Windows da pritisneš F8 i da izabereš Last Known Good Confguration ukoliko imaš uzvičnike.

Pa javi pomaže li šta.
 
Ja imam windows ME i pokusao sam da u device menager-u nadjem CD-ROM ali ga nije nasao niti sam imao zute uzvicnike. Kada sam otisao na Hardware wizard i on nije nasao novi hardver. Kada sam restartovao kompjuter i isao na F8 dobio sam sledece opcije:
1.Normal
2.logged (bootlog.txt)
3.Safe mode
4.Step-by-step confirmation
Na windows2000 imam cd-rom i kad stisnem F8 izmedju ostalih opcija imam i Last Known Good Confguration sto kao sto vidis nemam na WIN ME.

STA DA RADIM DALJE?
 
Bio sam na putu neko vreme i nisam mogao da procitam poruke sa foruma. Skinuo sam driver koji mi je DEVIL pronasao i isao sam na automatsku instalaciju i zavrsijo je. restartovao sam komp. i cd-roma i dalje nema. kada sam skidao driver pisalo je da je za vise OS ali u read me sam procitao da je za win95. Hvala vam svima na pomoci, ako neko ima jos neku ideju neka mi kaze.
 
e ma neces ti nista zeznuti ako prebacis tamo. Desavao se i meni slican problem da mi nije moglo prepoznati taj CD-ROM. Nekad je kod mene samo Restart bio dovoljan da se pojavi taj CD-ROM. A nekad sam isto kao i ti sad promjenio Iglice, i proradilo je. Pokusaj ti to jos jednom sa tom spajalicom i sa iglicama znam da to mora uspjeti.
Kod mene je uspevalo. Sad mozda je kod tebe nesto drugo u kvaru. Ne razumem ovaj problem, radi sve ok al' nece da ga prepozna. Probaj kao sto rekoh i obavezno mi javi ako ga prepozna
Sretno
Pozdrav
 
Tasa!:
Nisi napisao najvaznije, a to je koju plocu imas. Takvi problemi su se javljali kod nekih ASUS placa kojima pri instalaciji Windowsa nisu dignuti originalni drajveri za IDE kontroler vec je ostavljeno na generickim (najcesce svi tako rade, mada...).
Znaci napisi koju plocu imas i sl. pa cu ti onda mozda vise pomoci.

Pozdrav,
Tasa!

Ajd' pokusaj da me poslusas i napises ono sto sam trazio. Pre neki dan sam imao slican sucaj...

Pozdrav,
Tasa!
 
Sa spajalicom sam prebacio i na one 2 iglice pored MASTER i SLAVE. Kada sam upalio komp. napisao mi je CD-ROM ERROR.
Stisnuo sam F1 i nastavio dalje isao sam na control panel-system i nije ga bilo. Isao sam na add new hardware i nije ga nasao. Da li smem da ih sve spojim?

Taso evo ti neki od podataka sa Sandre. nadam se da ti to nesto znaci i da mi mozes pomoci.

SiSoftware Sandra

System
Manufacturer : Hewlett-Packard
Model : HP Vectra
Version : VL 7/266
Serial Number : FR82041642

System Chassis
Manufacturer : Hewlett-Packard
Type : Desktop
Can be locked : Yes
Version : Version 1.0

Mainboard
Manufacturer : Hewlett-Packard
MP Support : No
Model : HP VL Mainboard
Version : PUMA
Serial Number : ÿÿÿÿÿ

POZDRAV!
 

Back
Top