Dal da se umijem il da se ubijem

Poruka
20.421
Jer ustala sam na tri ćoška i posle dva minuta me zvala moja mila majka.
Pita sta je cerko sto si takva , reko mama nesto mi nisu sve ovce na broju.

I tu ona krenu ....videla je to i juce :roll:: sva sam bleda i nikakva i ne jedem nista i tuzna sam i ona vise ne moze da gleda to i njoj je tesko sto je meni tesko i ona to ne moze da podnese i ......poce zena da place i da vice a ja :eek:

Uglavnom...da skraim ispade da je njoj teze nego meni i da ce ona da crkne zbog toga. :eek:


Pa sad ja vas pitam ( jer nju nisam mogla zena me šokirala po stoti put istom dramom ) dal je ovo normalno i šta raditi kad dodje do zamene teza kao sto je ova. Šta kad ti nekom najiskrenije kazes il zatrazis indirektno razumevanje a dobijes "ovo" ???
 
Jer ustala sam na tri ćoška i posle dva minuta me zvala moja mila majka.
Pita sta je cerko sto si takva , reko mama nesto mi nisu sve ovce na broju.

I tu ona krenu ....videla je to i juce :roll:: sva sam bleda i nikakva i ne jedem nista i tuzna sam i ona vise ne moze da gleda to i njoj je tesko sto je meni tesko i ona to ne moze da podnese i ......poce zena da place i da vice a ja :eek:

Uglavnom...da skraim ispade da je njoj teze nego meni i da ce ona da crkne zbog toga. :eek:


Pa sad ja vas pitam ( jer nju nisam mogla zena me šokirala po stoti put istom dramom ) dal je ovo normalno i šta raditi kad dodje do zamene teza kao sto je ova. Šta kad ti nekom najiskrenije kazes il zatrazis indirektno razumevanje a dobijes "ovo" ???



Ali mozda nije samo "ispalo" da je njoj teze ( nemam pojma sta je u pitanju) mozda joj stvarno i jeste teze. Neke majke su zaista takve da zbog svoje emotivnosti, prevelike ljubavi ili neceg slicnog zaista teze podnose probleme svoje dece nego deca sama.
Ako vec ne stanujete zajedno pokusaj da je "postedis" stvari koje ne mora znati i tako olaksas i sebi i njoj.
 
Al ja sam mislila da nije sustina u tome da se nas dve nadjacavamo i takmicimo u tome kojoj je teze nego u medjuosbnom razumevanju i podrzavanju.

Zasto je bitno da ja prihvatim da je njoj teze ?
Jel bi ja sad na moje bube trebalo da imam razumevanja i za njene nepostojece nastale cinjencom da je meni nesto loš dan ???
 
Jer ustala sam na tri ćoška i posle dva minuta me zvala moja mila majka.
Pita sta je cerko sto si takva , reko mama nesto mi nisu sve ovce na broju.

I tu ona krenu ....videla je to i juce :roll:: sva sam bleda i nikakva i ne jedem nista i tuzna sam i ona vise ne moze da gleda to i njoj je tesko sto je meni tesko i ona to ne moze da podnese i ......poce zena da place i da vice a ja :eek:

Uglavnom...da skraim ispade da je njoj teze nego meni i da ce ona da crkne zbog toga. :eek:


Pa sad ja vas pitam ( jer nju nisam mogla zena me šokirala po stoti put istom dramom ) dal je ovo normalno i šta raditi kad dodje do zamene teza kao sto je ova. Šta kad ti nekom najiskrenije kazes il zatrazis indirektno razumevanje a dobijes "ovo" ???
Razvedi se.
 
Al ja sam mislila da nije sustina u tome da se nas dve nadjacavamo i takmicimo u tome kojoj je teze nego u medjuosbnom razumevanju i podrzavanju.

Zasto je bitno da ja prihvatim da je njoj teze ?
Jel bi ja sad na moje bube trebalo da imam razumevanja i za njene nepostojece nastale cinjencom da je meni nesto loš dan ???

Nije bitno kome je teze, bitno je kako olaksati prvenstveno sebi ali posle i njoj , a da bi olaksala prvo moras da izbegnes nerviranje i razmisljanje o tome kako i sa koliko emocija tvoja majka reaguje na tu neku poteskocu.
Osim "razvoda" :) imas tri mogucnosti:
- Da na neki nacin ocutis da ti se desavaju stvari koje bi nju uznemirile
- Da ignorises njene izlive emocija i brige ako ti tako smetaju
- I treci da se i dalje nerviras i razmisljas da li da se umijes ili da se ubijes :)

Ja uvek biram prvu opciju, ne iz istog razloga kao ti ali ta opcija je najlaksa za primenu.
 
Jer ustala sam na tri ćoška i posle dva minuta me zvala moja mila majka.
Pita sta je cerko sto si takva , reko mama nesto mi nisu sve ovce na broju.

I tu ona krenu ....videla je to i juce :roll:: sva sam bleda i nikakva i ne jedem nista i tuzna sam i ona vise ne moze da gleda to i njoj je tesko sto je meni tesko i ona to ne moze da podnese i ......poce zena da place i da vice a ja :eek:

Uglavnom...da skraim ispade da je njoj teze nego meni i da ce ona da crkne zbog toga. :eek:


Pa sad ja vas pitam ( jer nju nisam mogla zena me šokirala po stoti put istom dramom ) dal je ovo normalno i šta raditi kad dodje do zamene teza kao sto je ova. Šta kad ti nekom najiskrenije kazes il zatrazis indirektno razumevanje a dobijes "ovo" ???


Odlicno te razmem jer kao da si opisala jednu moju situaciju!!!

I moja mila majka sve iz prevelike ljubavi prema meni (ili prema sebi:think:) vidi moje nezadovoljstvo zivotom i kako i ona to ne moze da gleda i kako joj se srce slama i sve ostalo sto ide sa tim.
Najdraza recenica joj je "ja te vidim kako iz dana u dan polako tones u depresiju" a meni se vise dize kosa na glavi kada to cujem!
Imam pratece zivotne ,recimo sitne probleme kao i svaki covek ali stvarno ne vidim da mi preti depresija!

I tako sta mi je drugo preostalo nego da precutim i te sitne problemcice kako bi izbegla kasnije zalopojke moje mame.
Cutim i gledam kako da resim problem,da se trgnem iz dana u kome mi nisu sve ovce na broju.I kada je malo bilje javim se mojoj mami sva leprsava i nasmejana.

Nesto i razmisljam kako meni bude tesko kada moja deca imaju neki svoj deciji i skroz bezazlen problem,mogu da zamislim kako ce mi biti kada budu imali prave probleme.Pa tako da malo mogu i da razumem moju majku.
 
Jer ustala sam na tri ćoška i posle dva minuta me zvala moja mila majka.
Pita sta je cerko sto si takva , reko mama nesto mi nisu sve ovce na broju.

I tu ona krenu ....videla je to i juce :roll:: sva sam bleda i nikakva i ne jedem nista i tuzna sam i ona vise ne moze da gleda to i njoj je tesko sto je meni tesko i ona to ne moze da podnese i ......poce zena da place i da vice a ja :eek:

Uglavnom...da skraim ispade da je njoj teze nego meni i da ce ona da crkne zbog toga. :eek:


Pa sad ja vas pitam ( jer nju nisam mogla zena me šokirala po stoti put istom dramom ) dal je ovo normalno i šta raditi kad dodje do zamene teza kao sto je ova. Šta kad ti nekom najiskrenije kazes il zatrazis indirektno razumevanje a dobijes "ovo" ???

e mirka ovo je ona tema za uz kafu na stazi dok ljubimci trce oko nas..:)al` posto je hitno, malo cemo ovde, pa cemo tamo da nastavimo..

to je onaj momenat kad postaje svesna da ti sad gubis i postajes oslonac..sad si u fazi da si ``jaca`` i ``veca`` od nje..menjaju se uloge..

i jeste njoj teze.

tebi se desava, a ona ne moze da pomogne..sta god da uradi..
to je ono sto boli roditelje..

kad je moja imala takve momente, sa zavrsnicom``e, moje dete..kako ti mnogo verujes ljudima..jesam li ti rekla...``a ja je uvek prekinem i zavrsim sa - ``treba mi samo neko ko ce da me saslusa.ne kajem se ni zbog jedne svoje odluke.i kad bi se opet nasla u takvoj situaciji, opet bi mi izbor bio isti``.

ajmo na kafu!:))
 
Nezgodno. Nemam takvih situacija, jer svoje probleme i nedoumice sebicno i ljubomorno cuvam za sebe. z:mrgreen:
Salu na stranu, shvatila sam da mi trazenje saveta ili razumevanja (od ljudi koji su slabi na mene) obicno donosi vise stete nego koristi, zato...
Sad se lepo umij, a drugi put - ocuti.
 
Pa sad ja vas pitam ( jer nju nisam mogla zena me šokirala po stoti put istom dramom ) dal je ovo normalno i šta raditi kad dodje do zamene teza kao sto je ova. Šta kad ti nekom najiskrenije kazes il zatrazis indirektno razumevanje a dobijes "ovo" ???

Ako se ovo desava vec 100-ti put, sta mislis da se promenilo sad? :)
Nista!

Nego sto znam za foru, odvratna je. Osetis se kao siroce ili jos gore ubica rodjene majke. :roll:
I sto je najgore, nesto sto je van tvoje kontrole, sto te cini da se osecas lose je sad predmet manipulisanja i nabijanja osecaja krivice. Da ti bude jos malo gore, kad vec moze.

Ja sam na istu foru razbila vec 10 telefona. :D
Nemam savet, osim da probas da joj ne pricas te stvari, makar dok se ne slegnu i dok ne budes dovoljno emotivno stabilna da moze da ti kaze sta hoce, a ti da iskuliras.
 
ja mojoj cak i ne pricam sta me muci,ali se desilo bezbroj puta da u 40 min razgovora ja ne progovorim rec a ona se iskuka za sve pare,i ono bilo sta da pricamo svede se na neko njeno kukanje na koje ne smem da odgovorim kako mislim nego samo sta ona zeli da cuje inace ce da pocne da se svadja
tako da je zovem sve redje,i to cisto da ne brine,sto bi se reklo da otkacim i to
a posle joj neprijatno kad mi ona kaze volim te a ja ne odgovorim,bude neprijatna tisina,ali tu rec ja ne mogu da lazem
 
Da se ukljucim malo,obzirom da sam i cerka i majka...ali ono prvo,na zalost vec bivsa.Svakom roditelju
je dete njegova reinkarnacija jos u ovom zivotu i preslikana slika na koju je ponosan iznad i izvan svega.S tog razloga ,normaln je i prihvatljivo preterivanje roditeljsko u zelji i potrebi da njegovo dete ostvari i vise i bolje od njega samog.Majke su narocito osetljive na ovu stvar,"jer koliko sam samo noci probdela i suza prolila,da ne pricam koliko sam se namucila da ga na svet donesem i na pravi put izvedem"...i sema je vec poznata.Njena reakcija je produkt straha, i deluje kontraproduktivno...zato ponekad neke stvari treba precutati,mozda samo u tom trenutku...mozda ce nakon sat vremena biti povoljnija prilika.Ono sto je zasigurno,a to sa ove pozicije mogu potvrditi iskustveno....tako mi nedostaje da poneki put razbijem telefon ili da se zapitam ,a sta mi je trebalo da joj uopste pricam...ali na zalost nemam tu mogucnost....i zaista mi nedostaje.....svako njeno kukumavkanje o bilo cemu i za bilo sta.....Zato,pusti je i *uzivaj* u tome koliko je njoj *teze*....sve dok mozes!!
 
Jer ustala sam na tri ćoška i posle dva minuta me zvala moja mila majka.
Pita sta je cerko sto si takva , reko mama nesto mi nisu sve ovce na broju.

I tu ona krenu ....videla je to i juce :roll:: sva sam bleda i nikakva i ne jedem nista i tuzna sam i ona vise ne moze da gleda to i njoj je tesko sto je meni tesko i ona to ne moze da podnese i ......poce zena da place i da vice a ja :eek:

Uglavnom...da skraim ispade da je njoj teze nego meni i da ce ona da crkne zbog toga. :eek:


Pa sad ja vas pitam ( jer nju nisam mogla zena me šokirala po stoti put istom dramom ) dal je ovo normalno i šta raditi kad dodje do zamene teza kao sto je ova. Šta kad ti nekom najiskrenije kazes il zatrazis indirektno razumevanje a dobijes "ovo" ???

Pa, to su ti majke Mirka!!!
"Samo da je sve u redu, i da ste dobro, i da nemate nikakvih problema- inače- ja ću da crknem!!!" (citat- moja majka)...Ko da ja hoću da budem loše, i da imam bilo kakvih problema , i da ne budemo dobro..
g025.gif

I kad probam da joj objasnim da ne može ona da se brine više zbog toga nečega što mene brine- eeee, onda vrisne i kaže da sam nezahvalnica, i da ništa ne znam, i da ne mogu misliti kako se ona oseća zbog toga, i da je ona majka( a, ja , kao , nisam??!), blablabla...


Elem- ja sam shvatila jedno( a sad ću ga podeliti s tobom): što manje opterećuj majku svojim problemima jer ćeš se tako manje ti iscrpljivati.Ako na kraju ipak toliko budu "veliki" da mora da se saopšte- onda će bar vreme za kukanje i naricanje tvoje majke biti kraće.Ovako, ako ih odmah saopštiš ( a npr.i nisu toliko "veliki" i daju se rešiti) rizikuješ da te njeno ispitivanje i briganje i huktanje i
a045.gif
....smoriti samno tako i moguće- i pogoršati problem...
k055.gif
Eto, ja tako...A imam malo više i životnog i bračnog iskustva od tebe...
 
Da stvar bude smesnija ja nisam precizirala problem ama ni u jednoj reci.
A realno i nemam problem , ako se izuzme hronicna neispavanost i smaranje sa majstorima .

DA sam obesila nos- jesam , al bez pravog razloga.

Ali neeeee, majka je odmah od ničega napravila nešto i dalje znate ....

Posle se mislim šta bi bilo da IMAM problem , neki koji treba rešiti ?! :think:



Fala vam svima decama koji imate slične muke sa mamama ako ništa bar ste me razumeli bez da ste mi nabacili da imate veći problem od mog :mrgreen:
 
Хех, па дешавају се такве ствари, не само са мајкама...
Вероватно је у ствари она тих дана била нешто ''на леву ногу'', па јој твоје расположење добро дошло повод за сопствено пражњење...
 
Uh Mirka.....znas ja se tako zapitam kakva li sam ja u ocima moje djece..........:confused:


Majke su to........brinu uvijek....i kad sve cvijeta,moja nadje razlog.........:)

I shvatam te....bila sam u takvoj situacijiiiiiiiiiiiii x puta.................al' nikad nisam bila prisna s njom,i nekako sam uvijek ja bila ta da rjesavam njihove bracne probleme.....za moje se nije imalo ni kad ni prilike......i tako........sto kazes....sta da sada imam neki konkretan problem.....??????...............uf nista ti nisam pomogla...:rumenko:
 
Hoce nekako da ti pomogne,a ne zna kako....pa samo kuka:-)
Iz najbolje namere,naravno....Ja sam odavno,nasla formulu za resavanje tog problema.
Jos u periodu kada sam zaista,zaista bila u nekim velikim problemima-samo kazem dobro sam.
I ne samo mami i tati....vec svakoj osobi koja bi me,svojom brigom mogla opteretiti iz najbolje namere.
Ipak...neke stvari su morali da znaju...ali sto neko pametan rece ovde....dovela sam ih pred svrsen cin pa nisu imali mnogo vremena za kuknjavu.
Takve su ti majke.I ne samo to...takva ti je starost...sa godinama postajemo takvi,a to i ne primecujemo.
 
Najveci je problem kada mi NASIM majkama kazemo E neznas ti majko kako je roditi dete i u tome smo vrlo ubedljivi.A posto sam i majka i cerka moram ti dati jedan savet-kod mene to vrlo dobro funkcionise.Kad cujem glas moje majke i nisam ni za sebe ni za druge,istog momenta ja na silu promenim ton i veslo na salu kolko god mi nije do toga istrpim par minuta i sve je ok a ona zadovoljna i neopterecena mojim trenutnim problemom.Zasto bi joj pricala i dovodila u takvu situaciju da se kida a ne moze mi pomoci.To su vec dve stete a ne jedna.Nadmudrivanja cesto zatezu situaciju i komplikuju je pa te dovode i u problem kada se sledeci put cujes sa njom .I ako slucajno sazna za problem i pita pa sto mi ne rece-ja olako prevalim i kazem-a sto te zamlacujem svojim problemima kad mi ne mozes pomoci i nema vise price.:)
 
Ako se ovo desava vec 100-ti put, sta mislis da se promenilo sad? :)
Nista!

Nego sto znam za foru, odvratna je. Osetis se kao siroce ili jos gore ubica rodjene majke. :roll:
I sto je najgore, nesto sto je van tvoje kontrole, sto te cini da se osecas lose je sad predmet manipulisanja i nabijanja osecaja krivice. Da ti bude jos malo gore, kad vec moze.

Ja sam na istu foru razbila vec 10 telefona. :D
Nemam savet, osim da probas da joj ne pricas te stvari, makar dok se ne slegnu i dok ne budes dovoljno emotivno stabilna da moze da ti kaze sta hoce, a ti da iskuliras.

Ah, a moji roditelji idu u drugu krajnost.
Oni totalno konstruktivni ljudi, uvek gledaju na to kako da to izbegnu, poprave i sve je to zaista sjajno, ali oko nekih stvari, kada nema pomoci jednostavno ti samo treba neko da te neko saslusa, poprica sa tobom o tome... a oni se ponasaju kao da im pricam sta kuvam danas za rucak... podjednako frustrirajuce! Tacno se osecas ko da si pao sa Marsa i kao da te ignorisu.
 
Eh, Mirka, umij se...

Moja majka je jako dugo imala takve napade "brige", posebno ako je u mom zivotu postojalo bilo sta sto ona s pocetka nije odobravalai onda je svaki moj los dan na to svaljivala a nikada nije cak ni izgovarala konkretno ono cuveno "lepo sam ti govorila". Nju je konacno smirio nas na 2000km odvojen zivot koji je trajao 5 godina. Nekako je skapirala da sam ostala ziva i bez njene neposredne blizine. I ubedila sam je da je ona moja majka i da ce tako biti uvek, da zamena uloga ne dolazi u obzir i da ocekujem od nje da mi ostane roditelj i kad ja budem imala 50.

Negde se oni zbune u medjuvremenu i "postanu" nasa deca.
 

Back
Top