Режим затвара књижару Никола Пашић у Београду

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Српска радикална странка наоштрије осуђује покушај затварања књижаре Никола Пашић, која се налази у просторијама у државном власништву, што представља најновији у низу напада непознатих моћника на културу и писану реч.

У књижару која постоји преко четрдесет година, у среду је у пратњи униформисаних припадника полиције, дошла група људи који су без судског налога почели да врше мерење и процену простора, уместо да се сачека пресуда Врховног суда, којем је Републичко јавно правобранилаштво предало захтев за обнову поступка. Ниједна озбиљна власт не би се на овај начин играла са једном од ретких културних институција са патриотском предзнаком, поготово због чињенице да је књижара, на основу права одржаја, већ два пута могла да стекне власништво на том простору.

У читавој Србији је у последњих неколико година постао тренд да се затварају књижаре, које су најлакша мета и по правилу се налазе на атрактивним локацијама, а уместо њих се отварају казина, коцкарнице и бутици
.
http://www.srpskaradikalnastranka.org.rs/index.php?a=303

Српске књижаре које продају књиге о истини страдања српског народа и многе друге поучне ствари бивају затваране од режима док разне србождерске нво потпомогнуте са запада и квизлиншког антисрпског режима профитирају у Србији.
 
У читавој Србији је у последњих неколико година постао тренд да се затварају књижаре, које су најлакша мета и по правилу се налазе на атрактивним локацијама, а уместо њих се отварају казина, коцкарнице и бутици.
To je samo po sebi katastrofa, ali nije stvar ovog ili onog režima, nego opšteg trenda uvoza surovog kapitalizma i neselektivne globalizacije.
 
To je samo po sebi katastrofa, ali nije stvar ovog ili onog režima, nego opšteg trenda uvoza surovog kapitalizma i neselektivne globalizacije.

Катастрофа јесте. Једина књижара која има о геноциду над србима кроз историју, о западном односу према србима и још много поучно. На незаконит начин хоће антисрпска квизлиншка власт у Србији да је затвори.
 
Јасно ко дан.....
Избрисати све трагове о геноциду над србима кроз историју.

Не знам само што не поруше онолика сидра што су словенци поклањали бившој Југославији.....

Постављена су на трговима у многим градовима Србије......
Ваљда им се уклапа у ентеријер идеја.
 
А замислите, ретроградни Радикали догли гласп против затварања књижаре.

Потпуно се јасно види ко је ''ретро'' у земљи Србији.

И да се разумемо, а да они који не знају науче једном за сва времена: ратови се не воде искључиво оружијем већ и фалсификовањем историје, мањањем историјских чињеница, па и тиме што се затвара књижара у којој се може наћи литература која Србина може да научи о његовим коренима довољно да би му се свест о томе очувала и даља поколења образовала о вери, култури и традицији народа којем припадају.

По свему судећи, режим апсолутно спроводи све замисли бечко-берлинске школе: ми треба да будемо што мањи, нижи, што краће памети, да будемо што безначајнији.

Србија заиста никад није имала гору власт - Милошевић је био млака вода за ове.
 
Код мене у крају - Звездара- народ се побунио кад су хтели да им униште паркић.
Заблокирали су улицу Станислава Сремчевића и била је блокирана данима.
Исход- нису ни пришли паркићу.
ДемоНкратске пиз.де, да простите.
Плаше се и голоруког народа.
Могу мислити како би се укакали кад би им неко мало другачије запретио.





 
dobro, nije parkic knjizara, pa jos ova unikatna

ali kad budu u gradskom jezgru sirili parkove i zelene povrsine, neka se jave.

ali to je nemoguce. pa oni prodadose za sica lovu lcentralne lokacije na nbgdu, gde je najznacajnija od siva do save, pa to ni tito nije dirao, nego cuvao za buduce najznacajnije kulturne institucije drzave, npr opera i sl

ovako na tom prostoru imamo minorne firme i strane bancice sumnjivih i kontroverznih namera, pa one kupuju evre na angro kad je srbija u nevolji

svako ko zatvori knjizaru treba da bude javno zigosan, zauvek, svi da znaju
 
А замислите, ретроградни Радикали догли гласп против затварања књижаре.

Потпуно се јасно види ко је ''ретро'' у земљи Србији.

И да се разумемо, а да они који не знају науче једном за сва времена: ратови се не воде искључиво оружијем већ и фалсификовањем историје, мањањем историјских чињеница, па и тиме што се затвара књижара у којој се може наћи литература која Србина може да научи о његовим коренима довољно да би му се свест о томе очувала и даља поколења образовала о вери, култури и традицији народа којем припадају.

По свему судећи, режим апсолутно спроводи све замисли бечко-берлинске школе: ми треба да будемо што мањи, нижи, што краће памети, да будемо што безначајнији.

Србија заиста никад није имала гору власт - Милошевић је био млака вода за ове.
dusa me zaboli kada ovo sve citam,(zato sto se i ja osecam kao neki srbin)ali ne mogu da prokomentarisem zato sto sam davno otisao iz srbije,pa prema tome ne mogu da lupetam o situaciji koja tamo vlada, a otisao sam iz srbije samo zato sto su me i suvise lagali ivukli za nos (u to vreme komunisti). jedno ne mogu da razumem dali su ti politicari koji danas vladaju srbijom sami dosli na vlast ili su ih SRBI biraci birali da dodju na vlast, ako su ih srbi sami birali onda nisam svestan da toliko (budala)ima u srbiji (oprostite mi na izrazu budala ali tako je moralo biti) po mom misljenju i ubedjenju meni nebi niko mogao da plati da bih ga birao ako znam da ne sprovodi moje zelje to znaci necu birati onog koji ne odgovara mojim predrasudama e sad molim vas kazi te mi kako su ovi danasnji politicari dosli na vlast????? (molim za prihvatljivo objasnjenje jer ja sam malo tezi na shvatanju kako bi mi srbi rekli priglup).z:dm2:z:dm4:
 
dusa me zaboli kada ovo sve citam,(zato sto se i ja osecam kao neki srbin)ali ne mogu da prokomentarisem zato sto sam davno otisao iz srbije,pa prema tome ne mogu da lupetam o situaciji koja tamo vlada, a otisao sam iz srbije samo zato sto su me i suvise lagali ivukli za nos (u to vreme komunisti). jedno ne mogu da razumem dali su ti politicari koji danas vladaju srbijom sami dosli na vlast ili su ih SRBI biraci birali da dodju na vlast, ako su ih srbi sami birali onda nisam svestan da toliko (budala)ima u srbiji (oprostite mi na izrazu budala ali tako je moralo biti) po mom misljenju i ubedjenju meni nebi niko mogao da plati da bih ga birao ako znam da ne sprovodi moje zelje to znaci necu birati onog koji ne odgovara mojim predrasudama e sad molim vas kazi te mi kako su ovi danasnji politicari dosli na vlast????? (molim za prihvatljivo objasnjenje jer ja sam malo tezi na shvatanju kako bi mi srbi rekli priglup).z:dm2:z:dm4:

Ако ти кажем да су ови који су на власти покупили СВЕ националне мањине, од Шиптара и Мађара па до муслимана из Рашке и чак Цигана (за које не важи цензус од 5% него "природни праг") онда ти је јасно ко влада у Србији данас! Срби сигурно не!!!
 
dusa me zaboli kada ovo sve citam,(zato sto se i ja osecam kao neki srbin)ali ne mogu da prokomentarisem zato sto sam davno otisao iz srbije,pa prema tome ne mogu da lupetam o situaciji koja tamo vlada, a otisao sam iz srbije samo zato sto su me i suvise lagali ivukli za nos (u to vreme komunisti). jedno ne mogu da razumem dali su ti politicari koji danas vladaju srbijom sami dosli na vlast ili su ih SRBI biraci birali da dodju na vlast, ako su ih srbi sami birali onda nisam svestan da toliko (budala)ima u srbiji (oprostite mi na izrazu budala ali tako je moralo biti) po mom misljenju i ubedjenju meni nebi niko mogao da plati da bih ga birao ako znam da ne sprovodi moje zelje to znaci necu birati onog koji ne odgovara mojim predrasudama e sad molim vas kazi te mi kako su ovi danasnji politicari dosli na vlast????? (molim za prihvatljivo objasnjenje jer ja sam malo tezi na shvatanju kako bi mi srbi rekli priglup).z:dm2:z:dm4:
Чим си поодавно схватио да су те Комунисти лагали, онда ниси ни најмање глуп, напротив.

У Србији и даље владају ти исти- комунисти.

Кад почне да се чешља по родослову данашњих вајних нам политичара све су то татини комуњарски синови или ћере.
Узјашили па никако да сјашу.

Знаш кад је све почело?
Од доласка Броза.
Тад се у српску службу безбедности инкорпорирала циа, немци, ма ко год је желео.
Нашли погодне људе да им за кеш одрађују- е ти који то раде и који су радили су глупи, јер мисле да се од окрвављеног новца може добро и срећно живети.
Да су се зезнули, тек ће схватити- живот ће им објаснити и тад ће много да их боли и треба да их боли.

Народ у Србији је гласао у већини за народне- патриотске странке, али како је у житу било кукоља тј. оних који рађе раде за лову него за интерес државе коју као представљају, десило се шта се десило- запад је убацио своје људе на сва челна места.

Народ је наиван, верује на реч, а медији су моћно оружије.

Е сад, имаш две групе гласача за те прозападне маринете- једни су били наивни и ти се полако освешћују, други су они који би да седе на местима која им не припадају ни у ком смислу и свесни су да само у оваквом, анархичном систему могу опстајати- таквих се у Србији много накотило ( али и то је једна од последица комунизма)- дакле ови други гласају за распад Србије из личне користи, не схватајући да од тога никакве користи у некој скоријој већ будућности неће имати.

Тама се надвила над Србију.
 
Е сад, имаш две групе гласача за те прозападне маринете- једни су били наивни и ти се полако освешћују, други су они који би да седе на местима која им не припадају ни у ком смислу и свесни су да само у оваквом, анархичном систему могу опстајати- таквих се у Србији много накотило ( али и то је једна од последица комунизма)- дакле ови други гласају за распад Србије из личне користи, не схватајући да од тога никакве користи у некој скоријој већ будућности неће имати.

Тама се надвила над Србију.



glasaci - patrijoti su primitivni, nazadni ljudi, koji se boje svakog napretka,

spoljni svet je opasan, iza svakog ugla vreba neprijatelj, najbolje da se ostane u pecini

jer su tamo napolju opaki ljudi, a mi smo poslednja odbrana covecanstva.....ovako

moralni, nebeski, i posebni....
 
glasaci - patrijoti su primitivni, nazadni ljudi, koji se boje svakog napretka,

spoljni svet je opasan, iza svakog ugla vreba neprijatelj, najbolje da se ostane u pecini

jer su tamo napolju opaki ljudi, a mi smo poslednja odbrana covecanstva.....ovako

moralni, nebeski, i posebni....

Отвори нам очи, осветли нам пут, ООООООООООО Месијо наш...

Следићемо те слепо и безусловно!
 

Ако ти кажем да су ови који су на власти покупили СВЕ националне мањине, од Шиптара и Мађара па до муслимана из Рашке и чак Цигана (за које не важи цензус од 5% него "природни праг") онда ти је јасно ко влада у Србији данас! Срби сигурно не!!!

hahahaha
kakvo prosipanje sr4nja

pa do juče je Suljo Ugljanin bio cveće Voje Koštunice...
 

Back
Top