Teranje vojnih penzionera iz kasarni

d.vedran

Početnik
Poruka
2
Dali je iko mogao da zamisli sta sve moze da zadesi vojne penzionere sa novim ministrom. Njegova odluka da ono malo sirotinje koja se potucala po ratistima i koja nije kao ove beogradske primadone gledala rat iz toplih fotelja i navijala za "nase" pri tom iduci kuci svakog dana u 15,00h i resavajuci svoja stambena pitanja. Zar smo zasluzili da budemo da budemo izbaceni na ulice kao kerovi zar veca prava imaju romi od srpskog vojnika. Ovako nesto nepamti srpski narod. Pa kako onda ocekivati od mladih da se bore za svoj narod i zemlju kad vide kako se sad drzava odnosi prema onima koji su to radili "nezaleci da u toj borbi daju i svoj zivot". Neka sluzi na cast ministru odbrane odluka koju je doneo i neka nemisli da ce se svezavrsiti tako lako kako je on planirao imali smo mi i tezih momenata u zivotu pa smo izlazili kao pobednici samo neka se zamisli i shvati da bog sve vidi pa ce videti i ovu nepravdu.
 
Kao sto kazes Bog sve vidi pa ce videti i ovu nepravdu,ali pitanje je sta cemo mi preduzeti da bi nam i on uzvratio sa svojom pomoci,jer ako mi nista ne cinimo za nas,nece ni on,ako mi mrdnemo prstom za nase probleme i on ce,a to je vec pomoc i pomak kod nas,jedini problem je koliko sam ja sagledao a i najveci sto sve nase kolege koje su jos uvek u aktivnoj sluzbi nas penzionere posmatraju kao nizu kategoriju ljudi,sta ces siroka im pamet pa misle da ce vecno biti aktivni i imati karijeru,a kod njih je sramota jos veca,toliko su jadni kad ih vidim po ovim programima za prekvalifikaciju za majstore cnc masina i to visoke oficire,a kad je imao priliku da se bori za nas i sebe bolela ga ona stvar,ili koji je to kolega aktivni bar samo jedan ustao protiv isaljenja nekog penzionera s porodicom iz nuznog kasarskog smestaja,NIJEDAN,e oni su nam najveca sramota,isprani mozgovi koji su se priklonili trendu i pomodarstvu,a sve ce ih ubrzo zadesiti ista sudbina kao i nas,ni novinare i medije mi vise ne zanimamo,kao ni nasi problem,pa nismo mi glasali po kojekakvim referendumima za razne ponude politicara,vec narod a i on nas je ostavio na cedilu,jos samo da krenu da nas pljuju,za pomenutu odluku ministra nisam cuo,bilo je nesto na tv-u prosle godine vezano za vojni hotel da li balkan ili na slaviji kao tu je neka biblioteka od nekog nacionalnog znacaje sa vrednim istaorijskim spisima koje niko ne moze da vidi i kad bi hteo,sta reci,misljenja sam da prvo aktivni moraju preduzeti nesto konkratno jer ce i oni biti penzioneri,e sad ako nece da se bore za sebe nama nikad nece biti bolje,jer smo mi kao Jevreji u nacistickoj Nemackoj,nepozeljna rasa koju treba istrebiti,sto se vidi i iz izjava i ponasanja i samog ministra odbrane i vrhovnog komandanta kao i njihove partije i ostalih politickih poltronskih partija,cak su i srs i sns jos veci uvlakaci nego sps po nasim pitanjima i cini mi se da zastupaju jos gore stavove u vezi nas nego vladajuce partije,ako ti je ovo pomoglo dobro je ,ako nije opet je dobro.
 
Dali je iko mogao da zamisli sta sve moze da zadesi vojne penzionere sa novim ministrom. Njegova odluka da ono malo sirotinje koja se potucala po ratistima i koja nije kao ove beogradske primadone gledala rat iz toplih fotelja i navijala za "nase" pri tom iduci kuci svakog dana u 15,00h i resavajuci svoja stambena pitanja. Zar smo zasluzili da budemo da budemo izbaceni na ulice kao kerovi zar veca prava imaju romi od srpskog vojnika. Ovako nesto nepamti srpski narod. Pa kako onda ocekivati od mladih da se bore za svoj narod i zemlju kad vide kako se sad drzava odnosi prema onima koji su to radili "nezaleci da u toj borbi daju i svoj zivot". Neka sluzi na cast ministru odbrane odluka koju je doneo i neka nemisli da ce se svezavrsiti tako lako kako je on planirao imali smo mi i tezih momenata u zivotu pa smo izlazili kao pobednici samo neka se zamisli i shvati da bog sve vidi pa ce videti i ovu nepravdu.

Oseca li se to primesa rasizma utvom postu?Kakva to prava imaju Romi?
Brale ko je hteo da se dnadje imao je vrmena za to.Proslo je 12 godina od egzodusa iz Hrvatske i delova bosanske krajine.Je8iga pametni i vredni su pokusali do tada da se skuce i mnogi su uspeli.Kupili neke manje placeve po selima i na neki nacin obezbedili sebe i porodice.Ko se potrudio taj je nasao nacina?Uostalom tako je sve u zivotu.Kakve veze imaju staresine po Beogradu i Srbiji kad vecina mladjeg staresinskog kadra zivi podjednako tesko kao i ta izbegla lica.Je8ote i oni imaju porodice i vecina su podstanari.
Srpski vojnki nikada nije bio cenjen to je prica za budale.Kreni od Z.Misica na ovamo
 
Svi su svesni da i aktivni kadar tesko zivi,ali izgleda da ne moze nista da uradi da bi poboljsao situaciju,koji srpski vojnik,na kog to vojnika mislis kad nema uticaja ni na gradsku cistocu,jos malo pa ce da vojnike lincuju samo zato sto su vojnici,to je prava slika,pitanje je zasto kod nas vojska nema ama nikakvog uticaja,pogledajmo Tursku armiju,fakat tamo niko ne sme da pr...e,nesto ako je protiv interesa drzave i naroda,zato nije slucajno sto je bas turska armija do sada svrgavala vlade,koje nisu radile svoj posao,a o ovoj nasoj da ne pricam,njih bi trebalo iznajmiti amerikancima da ameriku dovedu do propasti,a sto se tice roma tu su nevladine organizacije i njih ce da zastupaju,a ti probaj da se obratis nevladinoj organizaciji za zastitu pa kad navedes da si vojnik ima da te odj....u samo tako,to znam jer sam isao kod njih kad sam imao problema u vezi uts-a i neisplacivanja istog kao i za ratni staz 91-92,procenili su da verovatno nisam ugrozen,a sto se tice tvoje opaske za kupovinu imanja po selima,najbolje bi bilo da pocnemo da naseljavamo susne i nepristupacne predele Afrike,pa zar ti mislis da Srbi sede u foteljama raznih vladinih institucija i samoj vladi,pa raspitaj se vidi kako se zove i preziva predstavnica Srbije pri nasoj stalnoj misiji pri MMF-u,ne znam sta je po nacionalnosti i veroispovesti a jos manje znam odakle joj nase drzavljanstvo,a kako obavlja povereni joj posao to vidimo,ime nisam naveo iz razloga sto ne bi bilo lose da ga sam saznas,jer ipak je ona samo jedna od sumnjivih lica,pogledaj i za ostale vlastodrsce sta su po nacionalnosti,pa ce ti biti jasno ko radi protiv Srba i srpskog vojnika,nemoj samo gledati vesti i dnevnike i verovati demokratskom izvestavanju,malo edukacije sa terena ti nece skoditi,sve ovo je receno u dobronamernoj formi kao odgovor na tvoj prethodni post bez pomisli atakovanja na tvoju licnost,karakter i nacionalnoversku opredeljenost.
 
Ture osnovni je red da navedes kome se obracas.
Kao i u svim profesijama u Srbiji ljudi su bukvalno naje8ali,zasto vojska mora biti izuzetak?
Mislis da ne znam kakvo je stanje u vojsci?Pa matori mi je radio u vojsci i dobio nogu pre 5 godina,nakon 34godine rada, od tada sljaka svaki dan na gradjevini ko ga sta pita.Mislis da kuka?Svako jutro ustaje i ide na posao jer zna da mora da se osloni na sebe nece mu pasti sa neba ili od Sutanovca,a za penziju jos nema uslov,tek za godinu dana.Sto se tice imanja da, kolege su mu takodje dobile nogu.Neki su bili civilna lica na sluzbi ,drugi profesionalni kadar ranije penizonisani.Ima ih koji su na potezu N.Pazova-Ruma-S.mitrovica po selima kupili kuce sa okucnicom za 20ak hiljada evra.Sad zive opustenije,imaju svoje bastice,nesto uhrane ,penzijica,i ne zale se nikome.
Shvatate li vi da je opsta situacija u Srbiji katastrofalna i vojska je naje8ala kao i svi ostali?Ko pita kako je onim civlima u Boru,ili onima po enklavama na KiM?Snalazi se kako znas i umes jer od drzave nema pomoci.Kome je do kukanja neka kuka.Pametan se oslanja na sebe.Pomozi sebi pa ce ti i Bog pomoci.
Zasto u svaku situaciju uplicete Rome?Sta to Romi imaju od drzave?Qrcinu kao i svi ostali.To sto ce neki od njih biti premesteni sa Gazele nije zasluga Srbije,vec Evropa sponzorise neke projekte.Znaci Sutanovac tera porodice iz nekadasnjih domova JNA i kasarni,kako to sad vidi sta sve imaju Romi????kakvo razmisljanje, kao da je cudo sto je Srbija skurcala kad se ovako razmislja.
Sto se tice Turske i poredjenja sa nama.Pa tamo je vojna hunta tako reci na vlasti.Zadji malo u istocne delove Turske sirotinja kakvu nigde po Srbiji neces videti.Turci se kresu medjusobno drugo ,trece koleno.Ugovaraju brakove medju bliskim rodjacima.Zar takvi treba da nam budu uzor?Zasto nepogledamo kakvo je danas stanje u Hrvatskoj i Sloveniji.Ipak smo sa njima bili u JNA.
Brale Srbin Srbinu je najveci naprijatelj
 
Kako god okrenes u pravu si,a i ja kako god okrenem u pravu sam,jer i ti sto velis i ja jeste tako,ja znam da sam se zarekao da ovaj nas narid vise ne bih branio kao vojnik,bio referendum narod glasao i bombardovanje,ja nisam glasao jer sam zastupao stav da pripadnici vojske ne treba da glasaju kako tad za referndum o kosovu tako uopste,kostao me takav stav,alto je ispravno,da bi me posle 30-ak dana rokanja,kad god me vide u uniformi stanovnistvo prozivalo i nagrdjivalo,e sto kazes svako nek gleda sebe,ili pomozi sebi pa ce ti i Bog pomoci,zar je nelogicno da sadasnji pripadnici vojske pomognu sebi a time i buducim pa i proslim kolegama pa ce im i Bog pomoci,nelogicno je samo iz jednog razlog,vecina su nevernici,jedni drugima bi iskopali oci,da ne govorim o potkazivanju sopstvenih kolega,te ovaj je pobegao sa dezurstva u kafanu,otisao sa svalerkom sa duznosti,zaspao u radno vreme,a sta da radi kad posla nema,a tvoj matori budi siguran pored toga sto se oslanja na sebe u sebi proklinje mnogo toga,evo i ovde kod mene potpukovnik u mirovini obezbedjuje postu,pre njega radio jedan zaca,pa mu nabili pistolj u glavu i opljackali postu,od tad vise ne sljaka,pa zar pod stare dane da ga krimosi koje je silom zakona morao da cuva pljackaju,a nas ministar kad sam cuo da je 68 godiste,kud ga nisam lemao dok je isao u skolu ili faks,ali dace se kad napusti polozaj,kad politicki posrne njegova partija kad vise ne bude imao gorila oko sebe tesko njemu, a romi su ti upetljani u sve ovo preko evropske zajednice koja nas rastura eto ti odgovora .
 
Zato je bitno da moramo da placamo Tijanicu tv pretplatu i jos da ih dotira drzava,da bi voditelji imali oko sto soma platu,pa placena putovanja za reportaze i sl.jer oni su nam od nacionalnog znacaja,da ne kazem sigurnosti,a rvi ko sisa,mislim koja je to tematika za obradu i pravljenje opsezne istrazne reportaze o njima i nebrizi drzave srbije za njih,ne znam ja mislim da im cak ni invalidska kolica ne bi kupili,a bilo je jednom ili dvaputa,na tv-u kad su sa invalidskim kolivima dolazili pred skupstinu i demonstrirali,samo me cudi kako se neko od ovih nasih dobrotvora,tajkuna koji brinu za privredu nije setio da im iznajmljuje kolica za demonstracije,i jos da im uvede povoljnost da mogu da ih rentiraju na rate,a imamo televizija ne zna im se broj i niko reportaze da napravi,Tijanic ce sigurno da se seti,jednog dana.
 
Dali je iko mogao da zamisli sta sve moze da zadesi vojne penzionere sa novim ministrom. Njegova odluka da ono malo sirotinje koja se potucala po ratistima i koja nije kao ove beogradske primadone gledala rat iz toplih fotelja i navijala za "nase" pri tom iduci kuci svakog dana u 15,00h i resavajuci svoja stambena pitanja. Zar smo zasluzili da budemo da budemo izbaceni na ulice kao kerovi zar veca prava imaju romi od srpskog vojnika. Ovako nesto nepamti srpski narod. Pa kako onda ocekivati od mladih da se bore za svoj narod i zemlju kad vide kako se sad drzava odnosi prema onima koji su to radili "nezaleci da u toj borbi daju i svoj zivot". Neka sluzi na cast ministru odbrane odluka koju je doneo i neka nemisli da ce se svezavrsiti tako lako kako je on planirao imali smo mi i tezih momenata u zivotu pa smo izlazili kao pobednici samo neka se zamisli i shvati da bog sve vidi pa ce videti i ovu nepravdu.


Kao prvo, ima ih još koji rade a nisu rat gledali iz fotelje, kako kažeš...Nepravedno je oduzimati vam smeštaj, ali dok ste vi živeli u tim nužnim smeštajima, porodice ostalih vojnih lica niko nije pitao da li je i onaj uts dovoljan za pohlepu gazda kojekakvih rupa i šupa.
Dalje, ovde je neko dobro primetio da je prošlo već dosta vremena i da ste se mogli nekako snaći, da se ne lažemo, mnogi su u Hrvatskoj i Bosni prodali imovinu, a i da nije tako, ima i drugih građana ove zemlje koji su "krvarili" na ratištima, pa danas kao veterani nemaju ama baš ništa od toga.
 
Moj ti je predlog da se organizujete i da slučajno ne napuštate sadašnji smeštaj u kasarni. Ako treba i silom se branite. Svi mediji bruje kako je mafija u stambenom i kako su se delili stanovi u vojsci. Šta je sa cvećarom kod VMA u koju se useliše generali i nikom ništa. Mogao bi ovako do sutra da pišem o malverzacijama u podeli vojnih stanova, nek ministar prvo reši te probleme i vrati bespravno dodeljene stanove.
 
Ne želim da me pogrešno shvatite,ali dosta ljudi je kivno na oficirski kadar.Imali su sve šta su poželeli a ništa od znanja nisu pokazali.U vojnim naseljima su bile radnje koje su bile mnogo jeftinije od ostalih,posebna odmarališta i da ne zaboravim posebno lečenje gde običan građanin nije mogao da uđe.Kada ste mogli nešto da uradite vi ste ćutali,a sad očekujete da drugi za vas ....
 
kakvo teranje?
za izgubljena 3 rata NEMA bre nishta...
za zadrigle ,raspojasane, dembele, koji sebe nazivaju nekim oficirima je samo RUDNIK!
Е свашта. Какве везе има војска са три изгубљена рата?
Која ТРИ рата? Зна се како су се водили ратови и како су се кројиле границе.
Војска извршава наређења политичког врха...војни врх је слушао наређења политичког.
 
Ne želim da me pogrešno shvatite,ali dosta ljudi je kivno na oficirski kadar.Imali su sve šta su poželeli a ništa od znanja nisu pokazali.U vojnim naseljima su bile radnje koje su bile mnogo jeftinije od ostalih,posebna odmarališta i da ne zaboravim posebno lečenje gde običan građanin nije mogao da uđe.Kada ste mogli nešto da uradite vi ste ćutali,a sad očekujete da drugi za vas ....

E moj druze,lako je na recima biti junak.
Osim toga ratove nije izgubila vojska nego politika.
Da si kojim slucajem krvario u tim ratovima ne bi tako pricao.
To sto su vojna lica imala radnje u kojima je sve bilo jeftinije mora da si sanjao ili u suprotnom lupas samo tako.Ono jeste da postoje ustanove tipa VU jedinstvo i da se tu moze kupiti dosta jeftino ALI SAMO UNIFORMA I SVE OSTALO VEZANO ZA UNIFORMU.
A sto se tice povoljnosti ostalih usluga i proizvoda jesi li nekada pojeo sendvic iz vojne kantine po povoljno 2x vecoj ceni nego da si ga kupio u "obicnoj"radnji.
Lecenje na VMA koliko vidim ti smeta.Pa koliko znam ratnu hirurgiju nema ni jedna druga klinika i zdravstvena ustanova,osim toga ni vojna lica nisu mogla u ostale zdravstvene ustanove na lecenje sem vojnih,osim u hitnim slucajevima.Eto sada ste dobili mogucnost da se lecite i na VMA pa sta hocete.
Vojna odmaralista?Koliko je meni poznato u prosla vremena je svaka iole ozbiljna firma imala svoje hotele i odmaralista,pa ne vidim razlog da se tu vojska izdvaja.
Pema tome nemoj da pljujes po vojsci jer u tim vremenima koja navodis je svaki gradjanin ziveo solidno ,vecina cak i bolje nego vojska.Jedino sto su ljudi cenili vojsku a ne pljuju po njoj kao sada.
 
Dali je iko mogao da zamisli sta sve moze da zadesi vojne penzionere sa novim ministrom. Njegova odluka da ono malo sirotinje koja se potucala po ratistima i koja nije kao ove beogradske primadone gledala rat iz toplih fotelja i navijala za "nase" pri tom iduci kuci svakog dana u 15,00h i resavajuci svoja stambena pitanja. Zar smo zasluzili da budemo da budemo izbaceni na ulice kao kerovi zar veca prava imaju romi od srpskog vojnika. Ovako nesto nepamti srpski narod. Pa kako onda ocekivati od mladih da se bore za svoj narod i zemlju kad vide kako se sad drzava odnosi prema onima koji su to radili "nezaleci da u toj borbi daju i svoj zivot". Neka sluzi na cast ministru odbrane odluka koju je doneo i neka nemisli da ce se svezavrsiti tako lako kako je on planirao imali smo mi i tezih momenata u zivotu pa smo izlazili kao pobednici samo neka se zamisli i shvati da bog sve vidi pa ce videti i ovu nepravdu.

Sa jedne strane i pozdravljam odluku da se u kasarni nemoze stanovati.
Koliko ima samo momaka koji svoje slobodno vreme provode u kasarni,tj.stanuju u njoj.To pre svega nije normalno a ni zdravo.Ne vredi im da se vade da su im primanja mala jer ima dosta veci broj ljudi koji sa manjim primanjima i vecim brojem clanova domacinstva iznajmljuju i placaju stanove.
Sledece,zar treba po kasarni da se suse gace i posteljina.Kasarna je za vojsku i vojnike a ne da se u njoj zivi.
S druge strane kako nam je tako je .Socijala.Ali to nije opravdanje da se kuka,jer opet daleko veci broj penzionera ceka u nekom redu ili radi za neku crkavicu i ne zivi u kasarni nego placa kiriju.
Prema tome,bili su ratovi,prosli su i oni a i 10 godina od poslednjeg.Za tih 10 godina je svako mogao da se snadje,a ne samo da kuka kako mu je nekada bilo.
Osim toga,gospodo penzionisana vojna lica,Vas posao i jeste bilo da ratujete ako treba i zato ste se i skolovali i primali platu,i zato sada primate penziju.To se ne odnosi samo na penzionere vec i na aktiva vojna lica.Ako mogu svi ostali da se snalaze mozete i vi.
Da drzava nije odradila svoje-nije.Da je to razlog za kukanje opet nije.
Nece nas niko spasiti osim nas samih.
 
Nisam mislio da komentarisem ovu temu,previse je zalosna,"snalazenje"profesionalnog vojnika dok je u sluzbi bi znacio kradju vojne opreme sto je nedopustivo ,a "snalazenje" penzionisanog profesionalnog vojnika u zavisnosti od specijalnosti ne prelazi 300 evra mesecne nadoknade,a sto sa penzijom pokriva osnovni trosak cetvoroclane porodice za osnovne potrebe.Ali da ne razglabam jer svi znaju o cemu pricam,penzionisani profesionalni vojnik je teret za vladajucu garnituru,ali i za aktivne pvl.U ratu dobar deo pvl prezivi zahvaljujuci obuci i treningu,a po okoncanju borbenih dejstava ..........znamo kako je bilo.pitam se cime su cigani ispod gazele i oko delte vise zaduzili ovaj grad od ljudi koji su zalozili svoje zdravlje i svoj zivot u odbrani Otadzbine ,pa da budu stambeno zbrinuti,a da penzionisane pvl ,grupa neljudi pokusava da izbaci iz kolektivnih smestaja na ulicu ko poslednje klosare.
 
Nisam mislio da komentarisem ovu temu,previse je zalosna,"snalazenje"profesionalnog vojnika dok je u sluzbi bi znacio kradju vojne opreme sto je nedopustivo ,a "snalazenje" penzionisanog profesionalnog vojnika u zavisnosti od specijalnosti ne prelazi 300 evra mesecne nadoknade,a sto sa penzijom pokriva osnovni trosak cetvoroclane porodice za osnovne potrebe.Ali da ne razglabam jer svi znaju o cemu pricam,penzionisani profesionalni vojnik je teret za vladajucu garnituru,ali i za aktivne pvl.U ratu dobar deo pvl prezivi zahvaljujuci obuci i treningu,a po okoncanju borbenih dejstava ..........znamo kako je bilo.pitam se cime su cigani ispod gazele i oko delte vise zaduzili ovaj grad od ljudi koji su zalozili svoje zdravlje i svoj zivot u odbrani Otadzbine ,pa da budu stambeno zbrinuti,a da penzionisane pvl ,grupa neljudi pokusava da izbaci iz kolektivnih smestaja na ulicu ko poslednje klosare.

Nisi mi jasan.
Zasto bi recimo rad kod nekog bravara ili u nekom TV servisu,posle radnog vremena predstavljao kradju vojne opreme?
Malo li je i tih 300eura preko penzije?
90% gradjana Srbije nema ni tih 300eura.
Sta vi ljudi zapravo hocete, da vam neko nesto udeli?
Sta vam smetaju Romi ispod gazele?
Ako ih vec uzimate za primer,onda zivite njihovim zivotom i u njihovim kartonskim kolibama pa ce i vama drzava dodeliti socijalni smestaj.
Prestanite da kukate i cekate da vam drzava da milostinju.
Generalno je svima lose,sirotinje koliko hoces.Koliko samo vojnih penzionera i pvl radi i snalazi se ,placa kiriju i ne kuka?Nije fer prema njima da jedni ne mogu u kolektivan smestaj,a drugi da uzivaju blagodeti istog.
Kako nastupamo u javnosti nije ni cudo sto ljudi pljuju po vojsci.
 

Back
Top