Pas za drzanje u dvoristu!?

@Ksenija02


...nekako mi je ogroman a cuo sam da zna da bude svojeglav i opasan,
mada priznajem da ne znam bas mnogo o njima.:confused:

iva_neja.jpg



...ali, kao jako mali stenci sto je uobicajeno za te ovcarske rase, prelepi su :D

kavkavski_5.gif
 
Poslednja izmena:
Zavisi da li hoćeš opakog čuvara ili psa koji će jednostavno svojom pojavom i dimenzijama da spreči eventualne lopove isl. da uopšte razmišljaju o ulasku. Ako je ova druga opcija ili neka sredina, moja preporuka bi bili njufaundlender ili bernski planinski pas ili eventualno labrador, crn ili boje čokolade. (Onih krem se niko ali baš NIKO ne boji.) Ako hoćeš psa koji će da čuva dvorište od uljeza a da bude blag prema porodici, razmisli o srpskom pastirskom psu, koliko sam čula, oni su flegmatični po prirodi. Ako pak hoćeš nekog ozbiljnijeg čuvara, ovim predlozima koji su već "pali" dodajem bosanskog tornjaka, turkmenskog alabaja, kuvasa (mađarska rasa, potpuno beli psi) i ostale molosoidne čuvare stada koji mogu da se nabave kod nas (jedino molosi važe za apsolutno nepotkupljive čuvare-bar sam tako čula) a od ostalih francuskog boserona, crnog ruskog terijera i već poznate-rota, dobermana, AST, nemačke i belgijske ovčare... Moraš da znaš da većina tih rasa prihvata jednog čoveka za svog vlasnika a da ostale ukućane voli i poštuje ali ni izbliza kao "alfu čopora" i da im je potrebna "čvrsta ruka". (Pod ovim ne podrazumevam batine koje su najčešće kontraproduktivne nego nenasilne metode nametanja svog autoriteta psu.)
 
Kupili bi psa za drzanje napolju tj. u dvoristu,

sta mislite koja rasa bi bila najpodesnija za zivot napolju,

naravno u u lepoj kucici na slobodiciz:).Hvala.

(moderatori ako je vec bila slicna tema brisite ovu z;))

Ma uzmes Sop-a!!! :cool:
1.odlican cuvar
2.kratka dlaka(ne zahteva dosta odrzavanja)
3.odlicno podnosi zimu i pored kratke dlake
4.visok stepen tolerancije prema clanovima porodice a posebno prema deci
5.privrzen vlasniku i brzo uci
6.nema naslednih oboljenja i dosta je otporan(tako da nema ni posete veterinara)

ovo su neki od razloga zasto ti preporucujem bas tu rasu,ostale rase slicne Sop-u su skuplje,teze ih je naci,meksi su sa zdravljem..itd..ipak na tebi je da odlucis.
 
Naravno da može ako se na vreme navikne. Oni potiču iz područja sa čak i zeznutijom klimom od naše (hladnijom i, s obzirom na svo to more okolo, i vlažnijom) i sasvim fino podnose hladnoću. Jedini problem je što ne podnose nikako samoću i traže puno pažnje i ljubavi, igranja, maženja... I uzvraćaju višestruko.
 
Pažnje, ljubavi, igranja i svega ostalog nece nedostajati. :) Jedini mi je to bio problem sto mnogi kazu da su previse osjetljivi i da ne mogu biti vani.
A ja sam zaludjena labradorima i kad bih i uzela neku drugu rasu ne bi to bilo to kao sa ovim nasmijanim plavusanima :)
 
Da li labrador moze podnositi zimu u dvoristu (naravno u svojoj kucici)? Jer ne bih mogla da uvodim psa u svoju kucu.

Itekako moze.

Labradori su razvijani kao psi za rad u hladnoj vodi,zato imaju gusto duplo krzno.

I kao sto rece mimi jedni od retkih rasa kod kojih se ocuvala funkcionalnost.

Pogledaj ovde u delu oglasavanje.

http://forum.krstarica.com/threads/283471

Joca je odgajivac koga poznajem, ima jos stenadi na prodaju koje mogu samo da preporucim,otac im je jedan od najboljih muzjaka u Srbiji Pepper
 

Back
Top