Dokaz ljubavi

Earring

Elita
Banovan
Poruka
21.131
Inspirisana ovom glupom frazom u pomalo naivnom serijalu Ranjeni orao, postavljam temu sa sledecim pitanjem:

Sta je za vas taj ‘dokaz ljubavi‘?
Kada ste sigurni da vas neko voli, iskreno, stvarno?
Ako ne mozete biti sigurni, kada ste uvereni u to?
Da li kada se jednom uverite, trazite stalne potvrde i dokazivanje?

Pa da pocnem.
Pitanje je veoma tesko.
Ja sam prvi put postala uverena da me moj covek voli kad sam imala jedan tezak zivotni pad, a on se nasao uz mene i pomogao mi da stanem na noge. I nastavim. Kad mi je svaki put kad sam bila u skripcu poturao ledja i pomagao bez reci. Za te padove bila sam sama kriva. A on je pomagao ne razmisljajuci da me kori, kad je vec sve tako, vec je samo pomagao.
Kad god nesto krenem da uradim, a on smatra da gresim, skrese mi sve u lice. I to smatram kao jednim ociglednim znakom iskrene naklonosti.

Medjutim, sumnja svakog coveka u ljubav onog drugog je stalno prisutna. Mislim da ta truncica sitne sujete i kod onih koji potpuno veruju jedno drugom nikada ne iscezne. Ne trazim potvrde, ali se trudim da dobijem njegovu paznju i ljubav bez zelje da mi je dokazuje, samo da mogu da je osetim...

Sta je s vama?
 
Ma ljubav se osjeti,ono znas Topli zagrljaj,mali sitni znaci paznje,iskrenost,vjernost,divno vrijeme koje provedete skupa,neiscrpne teme za razgovor,poljubac,postivanje jedno drugog,dijeljenje! I tako to....:)
 
mora da uchestvuje u mom zivotu, i da mi dozvoli isto.. ljubav i paznja su neophodni, svakodnevno.. sitnice.. kad treba da opijem lek, ili zakazem kod frizera.. da me "prati" i obraca paznju na neshto shto meni eventualno promakne...
 
Da li je uvek ljubomora dokaz ljubavi ili samo zaljubljenosti?
Kad prodje ta prva zaljubljenost i pocnu da izostanu ti sitni znaci paznje, mislite da je ljubav i nestala?
 
Kakvi bre dokazi, kakvi bakraci! Odnosi, pa cak i oni najnezniji, najodaniji podlozni su kvarenju. U sustini svaki odnos je zasnovan na iluziji samim tim sto postoji mogucnost njegovog propadanja. U tome je sav rizik s kojim covek mora da dobro da se nosi, pa sta bude bice. To je zivot. Najvaznije je da je covek siguran u sebe i da stoji iza svojih izbora i odluka. To je jedini dokaz da smo mi voleli i da volimo. Drugi su u tom smislu nebitni.
 
Kakvi bre dokazi, kakvi bakraci! Odnosi, pa cak i oni najnezniji, najodaniji podlozni su kvarenju. U sustini svaki odnos je zasnovan na iluziji samim tim sto postoji mogucnost njegovog propadanja. U tome je sav rizik s kojim covek mora da dobro da se nosi, pa sta bude bice. To je zivot. Najvaznije je da je covek siguran u sebe i da stoji iza svojih izbora i odluka. To je jedini dokaz da smo mi voleli i da volimo. Drugi su u tom smislu nebitni.

Jeste bitno je radi sebe ali i radi drugih,ali ako su odluke one prave,a ne sebicne i laznim sjajem okovane :)!

Jer ja,ja u ljubav vjerujem! :)
 
I to da su svi odnosi podlozni kvarenju, tu te Divlja moram malo dopuniti. Mnogi jesu, ali nisu svi odnosi.
Ljubav moze da se ugasi, rasplamsa, itd. ali ne moze da se ukvari, moze da se preoblici u neka druga osecanja itd ali bas da se pokvari to ne.
Na primer, ljubav prema detetu. Uvek je osecas i ona se ne moze pokvariti. To je negde zapisano u genima. Svasta se desava i da se odvoje deca od roditelja itd itd, ali ako zive zajedno ta ljubav ostaje. Ima jedna pesmica koja na kraju kaze: ‘Nek je gluvo i slepo, ono je majci lepo‘
Tako da samo pitam, ko hoce da ostri svoje emotivne vijuge, kada s osobom suprotnog pola u ljubavnom odnosu postaje ljubav takva i kako?
Da li uopste takva i moze postati?
Bas me zanima sta mislite!
 
I to da su svi odnosi podlozni kvarenju, tu te Divlja moram malo dopuniti. Mnogi jesu, ali nisu svi odnosi.
Ljubav moze da se ugasi, rasplamsa, itd. ali ne moze da se ukvari, moze da se preoblici u neka druga osecanja itd ali bas da se pokvari to ne.
Na primer, ljubav prema detetu. Uvek je osecas i ona se ne moze pokvariti. To je negde zapisano u genima. Svasta se desava i da se odvoje deca od roditelja itd itd, ali ako zive zajedno ta ljubav ostaje. Ima jedna pesmica koja na kraju kaze: ‘Nek je gluvo i slepo, ono je majci lepo‘
Tako da samo pitam, ko hoce da ostri svoje emotivne vijuge, kada s osobom suprotnog pola u ljubavnom odnosu postaje ljubav takva i kako?
Da li uopste takva i moze postati?
Bas me zanima sta mislite!

Mislim,da se majcinska ljubav ne moze mjeriti.A ni izjednacavati se s ljubavi prema osobi suprotnog pola.Mislim da je majcinska ljubav,cista,neiskvarena,povremeno sebicna,ali topla i njezna,cesto takvi i ocevi budu ali rijetko!

Tako da ljubav izmedju dvoje ljudi moze doseci iskrenost,vjernost,paznju,postivanje i uvazavanje ali nikada nece biti,ali sto mislim da je i dobro kao roditeljska ljubav,jer onda bi to bilo nesto,prema mom misljenju nastrano!:)
 

Back
Top