Stav religija prema seksu iliti šta je vaša karta za pakao?

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
53.859
Poštovani forumaši,

ovde sam hteo da pokrenem važno pitanje stava raznih religija prema seksu. Pošto je opšte poznato da Bogovi vole da određuju ko kad može koga i pod kojim uslovima - napravio sam ovu listu, a Vas molim da iznesete svoje komentare na temu kako uspevate da budete toliko čedni a da ne zapadnete u najstrašnija iskušenja. Neke stvari u vezi JS nisam znao pa sam ostavio otvorenim, a nije nemoguće ni da sam kod nekih pogrešio. Svakako, (uz vašu pomoć), rado ću sve ispraviti/dopuniti. Ateiste sam stavio radi poređenja. Lista je poređana po azbučnom redu, da se niko ne ljuti.

orijentacija.gif
 
Одмах да ти кажем да где год си код Православаца ставио ПАКАО преправи и стави ЛОШЕ... толико...
Pazi, seks pre braka i van braka u pravoslavlju spada u smrtne grehove ("Ne čini preljubu") tako da bi ipak trebalo da stoji "Pakao"... ako ima još neko da baci malo svetla na ovaj problem, bio bih mu zahvalan.
 
Za nas ateiste se zna, "safe" seks je uvek dobrodošao, ako svi učesnici u njemu uživaju, onda stvarno nije bitno ko je učesnik, bitno je da su svi srećni. Mene bi više interesovalo da mi lokalni hrišćani svih denominacija objasne kako se bore sa celibatom, da li nekad požele da su kao ateisti (tj. dal' ih Đavo kuša) I tako, na tu temu...
 
Za nas ateiste se zna, "safe" seks je uvek dobrodošao, ako svi učesnici u njemu uživaju, onda stvarno nije bitno ko je učesnik, bitno je da su svi srećni. Mene bi više interesovalo da mi lokalni hrišćani svih denominacija objasne kako se bore sa celibatom, da li nekad požele da su kao ateisti (tj. dal' ih Đavo kuša) I tako, na tu temu...
I sad si ti kao neki baja što si ateista? Kao zayebo si nas :roll: A kažeš nije ti bitno ko je učesnik? Znači ateisti propagiraju homoseksualni i zoo seks? Hm ... opet ispadamo bolji :plez:

@ostali ateisti: Ako vam toliko smetamo mi hrišćani što uopšte dolazite na ovaj pod forum?
 
Imam za autora tabele nekoliko smernica u vezi sa budizmom, ako može z:lol:

Buda je u jednom govoru izneo da seksualni odnos sa (1) ženskom osobom koja je još pod starateljstvom roditelja, to jest maloletna; (2) zaštićena Učenjem, tj. monahinje ili one koje su uzele zavet celibata; (3) udate; (4) izdržavaju kaznu, tj. zatvorenice i (5) one koje su okićene vencima, tj. verene jeste pogrešan. Isto važi i za muškarce.

Sa druge strane, seks pre braka sa punoletnim osobama, suprotnog ili istog pola, ako ne potpadaju pod ovih pet grupa i u vezu ulaze dobrovoljno, ne znači kršenje moralnih pravila.

Za monahe i monahinje važi zavet celibata. Kršenje tog zaveta znači gubitak monaškog statusa, ne odlazak u pakao i slično. Uopšte ideja raja i pakla se u budizmu razlikuje od ostalih religija, jer to nisu večna stanja, već prolazna. I tamo se ne odlazi zato što je neko prekršio nešto što je nekakav bog rekao, već jedino ako se ponašamo nemoralno.

Imajući u vidu izvorni budizam, moj predlog za izmenu tabele je (naravno ovo važi za nezaređene):

Seks kod (maloletnih) tinejdžera Ne
Seks pre braka Da
Seks van braka Ne
Razvod (ako ovo znači imati seks
sa nekim pošto smo se razveli
a ta osobe nije u onih
pet kategoriaja) Da
Masturbacija Da
Abortus Ne
Kontracepcija Da
Sveštenstvo stupa u brak Ne
Žensko sveštenstvo (ako ovo znači
da monahinje mogu imati seks) Ne
Homoseksualna orijentacija Da
Homoseksualno vođenje ljubavi Da
Homoseksualni brakovi Da
Homoseksualno sveštenstvo Ne

Eto, tek da pomognem z:lol:
 
ukupno:
Seks kod (maloletnih) tinejdžera Ne
Seks pre braka Da
Seks van braka Ne
Razvod (ako ovo znači imati seks
sa nekim pošto smo se razveli
a ta osobe nije u onih
pet kategoriaja) Da
Masturbacija Da
Abortus Ne
Kontracepcija Da
Sveštenstvo stupa u brak Ne
Žensko sveštenstvo (ako ovo znači
da monahinje mogu imati seks) Ne
Homoseksualna orijentacija Da
Homoseksualno vođenje ljubavi Da
Homoseksualni brakovi Da
Homoseksualno sveštenstvo Ne

Nije ni cudo sto ljudi prelaze u budiste, budizam ce osvojiti svet, nekako je prihvatljiviji-uglavnom.
 

Back
Top