DIVLJE ZIVOTINJE U CIRKUSKIM PREDSTAVAMA-za ili protiv?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

galadriel

Zainteresovan član
Poruka
185
Danas sam sa odusevljenjem procitala srecan zavrsetak price o igrajucim medvedima.Jos jednom,svaka cast aktivistima koji su se izborili za prava ovih izmucenih medveda:worth:To me je podstaklo da otvorim novu temu o slicnim mucenicima koji svoje zivote provode po kavezima cirkuskih vlasnika,sibani,muceni,transportovani iz mesta u mesto,ponizavani i kaznjavani,sve zarad tudje zabave i materijalne koristi(zar je nekome odlazak u Cirkus i gledanje ovakvih scena zabava?:dontunderstand:strasno:dash:).Cirkus za one koji vole akrobate,zonglere,klovnome i tome slicno (nisam nikada boravila u istom tako da mi nije poznato ko sve jos ucestvuje pored onih jadnih,namucenih zivotinja) verovetno treba da postoji,koliko god taj vid zabave meni bio neprivlacan (svi smo mi razliciti) ali mucenje i sibanje zivotinja-ZAKONSKI ZABRANITI A IZVRSIOCE OVAKVIH DELA ZAKONSKI KAZNJAVATI!!!:rtfm:Ako smo vec resili da idemo putem evropskih integracija,dajte da se konacno oslobodimo nekih paganskih vidova zabavljanja,igranja medveda po ulicama,sibanja zivotinja da bi stajale na dve noge umesto na cetiri kako ih je priroda obdarila,nosenje pitona oko vrata, i tome sl.(opet kazem nisam boravila,tako da nisam tacno upucena na kakve ih sva strahote teraju:sad2:).Videla sam neke delove novog Zakona koji tek treba da se daju na glasanje,pa se u jednom delu pominje i zabrana cirkuskih predstava.Iskreno se nadam da ce biti izglasan:hvala:
 
Poslednja izmena od moderatora:
"Videla sam neke delove novog Zakona koji tek treba da se daju na glasanje,pa se u jednom delu pominje i zabrana cirkuskih predstava.Iskreno se nadam da ce biti izglasan..."

Jesi videla da li će vlasnicima obezbediti i neki lakši posao? Dreseri, kaskaderi i ostali treba da dobiju beneficirani radni staž. A svako ko je mečku držao pod lancima/ nazovi kontrolom, treba da dobije bar mercedes, ako ne platu u visini istog iznosa.

Aj molim te, javi nam kako su glasali.

Hvala
 
Danas sam sa odusevljenjem procitala srecan zavrsetak price o igrajucim medvedima.Jos jednom,svaka cast aktivistima koji su se izborili za prava ovih izmucenih medveda:worth:To me je podstaklo da otvorim novu temu o slicnim mucenicima koji svoje zivote provode po kavezima cirkuskih vlasnika,sibani,muceni,transportovani iz mesta u mesto,ponizavani i kaznjavani,sve zarad tudje zabave i materijalne koristi(zar je nekome odlazak u Cirkus i gledanje ovakvih scena zabava?:dontunderstand:strasno:dash:).Cirkus za one koji vole akrobate,zonglere,klovnome i tome slicno (nisam nikada boravila u istom tako da mi nije poznato ko sve jos ucestvuje pored onih jadnih,namucenih zivotinja) verovetno treba da postoji,koliko god taj vid zabave meni bio neprivlacan (svi smo mi razliciti) ali mucenje i sibanje zivotinja-ZAKONSKI ZABRANITI A IZVRSIOCE OVAKVIH DELA ZAKONSKI KAZNJAVATI!!!:rtfm:Ako smo vec resili da idemo putem evropskih integracija,dajte da se konacno oslobodimo nekih paganskih vidova zabavljanja,igranja medveda po ulicama,sibanja zivotinja da bi stajale na dve noge umesto na cetiri kako ih je priroda obdarila,nosenje pitona oko vrata, i tome sl.(opet kazem nisam boravila,tako da nisam tacno upucena na kakve ih sva strahote teraju:sad2:).Videla sam neke delove novog Zakona koji tek treba da se daju na glasanje,pa se u jednom delu pominje i zabrana cirkuskih predstava.Iskreno se nadam da ce biti izglasan:hvala:

Vidiš ja se slažem sa tobom,ali se ne slažem sa tim što ti svako jutro progutaš jednu živi zlatnu ribicu iz akvarijuma. Ja znam da se neki Kinezi leče tako od nekih bolesti. Istina je da ja nisam nikad bio u tvom stanu. Istina je da nisam ni video da si jela zlatne ribice,ali znam da ima ljudi (u Kini) koji to rade. Zato se zalažem da se u Srbiji strogo zabrani tebi i tebi sličnim osobama da gutate žive zlatne ribice,nanoseći im tako neizrecive patnje.
(opet kazem nisam boravio kod tebe u stanu,tako da nisam tačno upućen kakve sve strahote radiš zlatnim ribicama)Video sam neke delove novog Zakona koji tek treba da se daju na glasanje,pa se u jednom delu pominje i zabrana gutanja zlatnih ribica (koja se događa u Kini). Iskreno se nadam da ce biti izglasan ovaj Zakon koji je nama u Srbiji neophodan da nas izvede iz krize i uvede u svetliju budućnost EU.z:plez:
 
"Videla sam neke delove novog Zakona koji tek treba da se daju na glasanje,pa se u jednom delu pominje i zabrana cirkuskih predstava.Iskreno se nadam da ce biti izglasan..."

Jesi videla da li će vlasnicima obezbediti i neki lakši posao? Dreseri, kaskaderi i ostali treba da dobiju beneficirani radni staž. A svako ko je mečku držao pod lancima/ nazovi kontrolom, treba da dobije bar mercedes, ako ne platu u visini istog iznosa.

Aj molim te, javi nam kako su glasali.

Hvala

Njima te životinje nisu krive što nisu išli u školu, da bi se nad njima iživljavali i izrabljivali ih. Uporedi prosečni životni vek životinje u cirkusu sa istom vrstom u divljini ili u nekom zoološkom vrtu u kom stvarno vode računa o svojim štićenicima. (Onaj u BG nije parametar.) I uzmi u obzir da oni te životinje neretko oslepljuju, vade im očnjake, kidaju kandže i ko zna šta im još sve rade da bi ih održali pod kontrolom. To bi bilo kao da makroa "okivaš u zvezde" jer je sa glupim, temperamentnim narkomankama-prostitutkama teško izaći na kraj. Na kraju krajeva, nkv radnik u Čistoći ima veću platu nego što je moj muž u prethodnoj firmi imao sa fakultetskom diplomom, eto im inspiracije šta da rade i čime da se bave. Opet se pozivam na poreklo mog psa. Umeo je da igra na zadnjim nogama kad smo ga našli ali je zato imao štenećak u početnoj fazi. Kad smo ga izlečili i počeli da ga izvodimo, saznali su kod koga je pas, na kojoj adresi i kuda se kreće, nekoliko puta su pokušavali da ga ukradu ali se on uvek vraćao što znači da mu je kod mene bolje. Ne može čak ni pas da zavoli nekoga ko ga tuče, tera ga da ide samo na zadnjim nogama i ne pruža mu ni osnovnu negu. Štaviše, sve sam bliže ubeđenju da je slične vlasnike imala i kuca koju sam juče našla i u rekordnom roku udomila.
 
Njima te životinje nisu krive što nisu išli u školu, da bi se nad njima iživljavali i izrabljivali ih. Uporedi prosečni životni vek životinje u cirkusu sa istom vrstom u divljini ili u nekom zoološkom vrtu u kom stvarno vode računa o svojim štićenicima. (Onaj u BG nije parametar.) I uzmi u obzir da oni te životinje neretko oslepljuju, vade im očnjake, kidaju kandže i ko zna šta im još sve rade da bi ih održali pod kontrolom. To bi bilo kao da makroa "okivaš u zvezde" jer je sa glupim, temperamentnim narkomankama-prostitutkama teško izaći na kraj. Na kraju krajeva, nkv radnik u Čistoći ima veću platu nego što je moj muž u prethodnoj firmi imao sa fakultetskom diplomom, eto im inspiracije šta da rade i čime da se bave. Opet se pozivam na poreklo mog psa. Umeo je da igra na zadnjim nogama kad smo ga našli ali je zato imao štenećak u početnoj fazi. Kad smo ga izlečili i počeli da ga izvodimo, saznali su kod koga je pas, na kojoj adresi i kuda se kreće, nekoliko puta su pokušavali da ga ukradu ali se on uvek vraćao što znači da mu je kod mene bolje. Ne može čak ni pas da zavoli nekoga ko ga tuče, tera ga da ide samo na zadnjim nogama i ne pruža mu ni osnovnu negu. Štaviše, sve sam bliže ubeđenju da je slične vlasnike imala i kuca koju sam juče našla i u rekordnom roku udomila.

Ovo se po SVIM zakonima (i EUropskim) smatra KRAĐOM!!!
Ako pas ima vlasnika onda MORA da se vrati vlasniku.
Molim moderatore da IP adresu ovog korisnika dostave MUP-u R Srbije na dalju obradu.:thumbdown:
 
Zlatne ribice ne gutamo,ni ja ni moj pas,koji jeste Kinez,golokozi ali sa manom depigmentacije oka,tako da za sudije mozda nije zlatan ali za mene svakako jeste.I necu joj dati zlatnu ribicu da bi joj okce ozdravilo.Necu da skrecem sa teme.

Kako da ti verujem? Ja sam čuo da se to radi u Kini. Zato se zalažem da se ovde donesu zakoni koji će STROGO kazniti SRBE za to!!!:evil:
 
Iako je ovo podforum o životinjama , očigledno da moramo mešati i druge stvari! Porediti dresere u cirkusu sa Romima koji su svuda u svetu, a naročito ovde marginalizovana grupa, ne treba ni pokušavati! Cirkusa je ionako sve manje, a oni koji su preostali ili su uzdigli svoj rad, tačke i umešnost na nivo umetnosti ili liče na vašarske šatre kao što je ovaj koji godinama šeta po Srbiji pod različitim imenima, a trenutno je "Corona" ( Medrano, Safari).Ipak je svest tih artista u skladu sa njihovim standardom, koji je mnogo veći nego kod Roma, a da ne govorimo o diskriminaciji zbog boje kože.Svakako su komentari o tome da li je Romima konfiskovana imovina ili su dobili neku nadoknadu, potpuno suvišni i upereni protiv akcije koju je sproveo Vier Pfoten. Njihov stav je bio da se postave na takav način,a da ne demonstriraju silu, jer sila često ima kontra efekat.
Gomila nezaposlenih artista, žonglera i pantomimičara čeka na posao, tako da se tačke sa životinjama veoma lako mogu zameniti za one sa ljudima. Muka mi je dok gledam "civilizovanu" Evropu koja se u Monte Karlu, oduševljava iživljavanju nad životinjama, a kod nas je to sve još jadnije i žalosnije!
Na redu su cirkusi i zlovrtovi širom Srbije!
 
Cini mi se da je tema skrenula u drugom pravcu...Zao mi je sto su zongleri,pantomimicari i klovnovi nezaposleni ili cekaju na posao,ali je li to izgovor da se zivotinja maltretira,siba i ponizava:ljutko:?Ja sam nezaposleni ekonomista,moram da radim bedan posao mimo moje struke da bih ustedela pare za specijalizaciju u novembru,pa ne mogu gore pomenute slucajeve da sazaljevam (jedan clan rece da onima koji su vodili "mecku" treba dati beneficirani radni staz,a zonglerima laksi posao,ili jos bolje mercedes za zasluge:dash:Pa sta cemo onda sa fakultetski obrazovanima koji su ostali bez posla?Njima treba po toj logici rudnike zlata pokloniti...Jel trebaju da vode "mecke" po ulici jer nemaju radno mesto i platu,pa da se na njima izivljavaju?).Svako treba da radi posao za koji je kvalifikovan,obdaren,skolovan,kako god, ali maltretiranje zivotinja ne dolazi u obzir.Nikakva diskriminacija nije u pitanju,niti je bitna necija boja koze,ni nacionalnost,ni verska pripadnost,niti neko ima prava da se na tako nesto poziva na i time pravda svoje postupke.Za maltretiranje i ponizavanje zivotinja nema izgovora.:poludeo:
 
Poslednja izmena:
Ovo se po SVIM zakonima (i EUropskim) smatra KRAĐOM!!!
Ako pas ima vlasnika onda MORA da se vrati vlasniku.
Molim moderatore da IP adresu ovog korisnika dostave MUP-u R Srbije na dalju obradu.:thumbdown:

:hahaha:

pa ako vlasnik napusti zivotinju koja nije chipovana,jer da jeste cipovana,ne bi smeo da je napusti i ako mimi's mom uzme tu zivotinju i nadje joj novog vlasnika,to nije kradja....
 
:hahaha:

pa ako vlasnik napusti zivotinju koja nije chipovana,jer da jeste cipovana,ne bi smeo da je napusti i ako mimi's mom uzme tu zivotinju i nadje joj novog vlasnika,to nije kradja....

Ako vlasnik napusti automobil koji nije registrovan,jer da jeste registrovan,ne bi smeo da ga napusti i ako mimi's mom uzme taj automobil i nađe mu novog vlasnika, TO JESTE KRAĐA. :rtfm:
 
Ako vlasnik napusti automobil koji nije registrovan,jer da jeste registrovan,ne bi smeo da ga napusti i ako mimi's mom uzme taj automobil i nađe mu novog vlasnika, TO JESTE KRAĐA. :rtfm:

pa sad...vidi ovako; ako ti pozoves svoj "automobil", a on se ne odazove...vec otrci drugome...+ nema broj..."sasije"...aj dokazi da je to tvoj "automobil"

i jos par stvaricica;
ako te se "automobil" boji i bjezi od tebe...mozda si ga...zlostavljao
da ne pominjem da ga nisi registrirao, vodio... mehanicaru i tako to...
= bolje da cutis jer novi zakon uopce nije...uvidjavan prema "neodgovornim vlasnicima...automobila" :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
pa sad...vidi ovako; ako ti pozoves svoj "automobil", a on se ne odazove...vec otrci drugome...+ nema broj..."sasije"...aj dokazi da je to tvoj "automobil"

i jos par stvaricica;
ako te se "automobil" boji i bjezi od tebe...mozda si ga...zlostavljao
da ne pominjem da ga nisi registrirao, vodio... mehanicaru i tako to...
= bolje da cutis jer novi zakon uopce nije...uvidjavan prema "neodgovornim vlasnicima...automobila" :mrgreen:

:hvala: A da i ne pominjemo zastarevanje "krađe" dotičnog "automobila"! :lol:
 
Da... Ne samo batine, užareni ugalj, bič i štap... I zanemarivanje u smislu neadekvatne ishrane i veterinarske nege i napuštanje su vidovi zlostavljanja čak i u ovoj važećoj manjkavoj Odredbi o zaštiti i dobrobiti životinja koja postoji u okviru Zakona o veterinarstvu. Ako ne verujete, piše lepo sve na sajtu MInistarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede. (Tako da, kad bi dotični zakon mogao da se primenjuje retrogradno, prethodni vlasnici mog psa bi onako familijarno zaglavili na društveno-korisni rad, da skupljaju lišće po parku! No dobro, ovde su tema cirkuske životinje a moj Gizmo nije imao ama baš nikakve šanse da to postane, kod njih ne bi poživeo dovoljno a ja nisam to dozvolila.)
 
Poslednja izmena:
Odgledala sam ali jedva nesto na preskoke,rasplakala sam se,ovo je stvarno strasno :sad2::sad2::sad2:Postavila sam ovu temu i napomenula da u Cirkusu nikada nisam bila,zato sto sam pravi ljubitelj svih zivotinja i nikakvo maltretiranje nad istim nicime ne opravdavam a kamoli da mi tako nesto bude vid zabave.Nekim clanovima foruma (ja sam smatrala da je ovaj za prave ljubitelje zivotinja:think:) izgleda ovo nije bilo jasno pa su usledili bezvezni komentari (jadni kaskaderi,zongleri,klovnovi,od cega ce da zive ako se ukinu cirkuske predstave)...Zasto su jadni?Zato sto ih niko ne bije niti ponizava kao ove jadne zivotinje?:poludeo::poludeo::poludeo:Pa kako bi bilo da onaj isfrustrirani trener okrene motku pa umesto da bije slona pocne da bije zonglere jer nisu dobro odvezbali svoju tacku?Ili jos bolje da motkom malo bije sam sebe,mozda bi mu to frustraciju izlecilo,mada cisto sumnjam.:poludeo:Uostalom,ja nisam ni rekla da artisti svojim poslom ne trebaju vise da se bave.Svoje vestine mogu da pokazuju i zabavljaju svoju publiku ali sve zivotinje im treba oduzeti i vratiti u njihovo prirodno staniste (tacno,napisala sam ukinuti cirkuske predstave,ali se ovaj deo odnosio na tacke sa zivotinjama,pa je mozda tu bila zabuna jer se nisam ispravno izrazila).I naravno da smatram da sve mucitelje treba Zakonski kaznjavati:rtfm:.Zaista se nadam se da ce Zakon u Srbiji konacno osloboditi zivotinje daljeg ponizavanja i zloupotrebljavanja.A sto se tice onog dela snimka gde slonovi svoje mucitelje gaze,slonovi su vrlo inteligentne zivotinje (sve zivotinje su inteligentne,sve osecaju,boje se i bole ih batine kao sto i nas ljude bole) koje jako dugo pamte,pa je u onim slucajevima pored toga,verovatno i momenat stecene frustracije ovih zivotinja dosao u prvi plan.Neka krajnji komentar za odusevljenu publiku "istreniranim" zivotinjama,"trenerima",onim napadnutim muciteljima,i svima onima koji ovakav vid "zabave" podrzavaju (opet,kao u jednoj temi sto sam citirala) bude izjava Alberta Ajnstajna "LJUDSKA GLUPOST I SVEMIR SU BESKONACNI,MADA ZA SVEMIR NISAM BAS SIGURAN":worth:
 

Ovo je samo jedan od mnoštva primera.

Naravno da sam protiv.
Sticajem okolnosti, bila sam iza cirkuskih kulisa i vrlo dobro znam šta sam tamo videla ... a i da nisam, svakom čoveku trebalo bi da bude jasno da živa bića nisu igračke, i da je divljim životinjama mesto - u divljini.

Tebi se čudim. Ako si bila u cirkusu onda znaš da je slon debelokožac, tako da je ovo udaranje po slonu jedva nešto kao da psa kucneš novinama. Da ga ovaj nije udarao iz sve snage slon ga verovatno ne bi ni primetio. Osim toga kako "divlje" životinje vratiti u divljinu.kad tamo nisu nikad bile. Ti jako dobro znaš da bi te živitinje propale za mesec dana. Osim toga u čemu je razlika između cirkuskih životinja i drugih radnih životinja? Vi ste se u svojim toplim stanovima uz španske serije potpuno izolovale od pravog života. Da li znaš da se samo u Unsko-Sanskom kantonu BiH trenutno nalazi preko 10 000 radnih konja koji izvlače drva iz šume? Da li znaš koliko ljudi mesečno strada na tim poslovima? A o konjima da ne govorim. To su takvi poslovi gde su i ljudi i konji potrošna roba. Da li znaš koliko lovačkih kerova strada od divljih svinja i vukova godišnje? Da li znaš koliko je hiljada zdravih ovaca pobijeno na Manjači prošle godine kad se pojavila bruceloza? Da li znaš kako su završili magarci koji se sastavni deo stada ovaca? Da li i kod vas u BG postoje Romi koji egzistenciju svoje porodice zasnivaju na sakupljanju starog papira a špediter im vuče neko mršavo konjče? Znate li da pojedine porodice Roma bolju hranu daju medvedu nego svom ostarelom ocu,jer medved zarađuje a otac ne i za medveda mora da bude (koliko-toliko).Koliko miliona životinja završi u klanicama? Vi ste se totalno izolovale od stvarnog života. Zašto ne probate da vratite svoje kućne ljubimce u "prirodu",pa zaboga to su "divlje životinje". Da li mislite da je prirodno držati kera u stanu? Ja ti odgovorno tvrdim da je najmršaviji lovački ker kod nekog siromaha na selu sretniji nego vaši ugojeni psi koji život provode u stanu. On ide u lov, bori se sa drugom divljom životinjom i pobedi i zakolje nju ili izgubi i pogine. TO JE ŽIVOT. Pse je bog stvorio kao zveri da ubijaju ili budu ubijene. Gradske dame su od njih napravile ruglo,cipelice,odelce,kaputić itd.. To je u pravom smislu ZLOČIN. Treba pokrenuti akciju da se zabrani DRŽANJE KEROVA U STANU!!!:thumbdown:
 
.......
Osim toga u čemu je razlika između cirkuskih životinja i drugih radnih životinja?
Ogromna.
Cirkuske životinje "služe" samo za zabavu i da bi to naučile, a neko platio da vidi (što npr. slon stoji na lopti ) užasno pate. nepotrebno.
..........
Da li znaš koliko lovačkih kerova strada od divljih svinja i vukova godišnje?
Slična priča... Čovek se zabavlja loveći (nemoj sad da počnemo o lovu i "sportu" u kome puškom, sa bezbedne udaljenosti, napadaš životinju koja nije ni kriva ni dužna, niti ima bilo kakve šanse da se odbrani (osim kod "spretnih" lovaca koji je potpuno promaše!), psa uključuje u to ne zato što pas u tome uživa, već zato što on (čovek) u tome uživa...
.............
Da li znaš koliko je hiljada zdravih ovaca pobijeno na Manjači prošle godine kad se pojavila bruceloza?
Ja ne znam. No, to i dalje ne opravdava držanje životinja po cirkusima
..............
Da li znaš kako su završili magarci koji se sastavni deo stada ovaca?
............
Odgovor je isti
Da li mislite da je prirodno držati kera u stanu?
Ništa manje prirodno od toga da sam čovek živi na 13. spratu.
I ništa manje prirodno od pucanja i to uz pomoć snajpera na životinje u divljini.
...........
Ja ti odgovorno tvrdim da je najmršaviji lovački ker kod nekog siromaha na selu sretniji nego vaši ugojeni psi koji život provode u stanu. On ide u lov, bori se sa drugom divljom životinjom i pobedi i zakolje nju ili izgubi i pogine. TO JE ŽIVOT. Pse je bog stvorio kao zveri da ubijaju ili budu ubijene. Gradske dame su od njih napravile ruglo,cipelice,odelce,kaputić itd.. To je u pravom smislu ZLOČIN. Treba pokrenuti akciju da se zabrani DRŽANJE KEROVA U STANU!!!:thumbdown:

Možeš "odgovorno" da tvrdiš bilo šta.
ja ti, opet, tvrdim da moj pas, koji ima dvorište, uživa kada uđe u kuću i izvali se na pod! Takođe tvrdim da je teška glupost tvrditi da je ikog na ovom svetu "bog stvorio kao zveri da ubijaju ili budu ubijene". Slično su tvrdili i rimski imperatori koji su se zabavljali borbama gladijatora.
Inače, ovde ima mnogo boljih prirodnjaka od mene, ali čak i ja ti mogu objasniti prostu činjenicu d ni jedna životinja (osim čoveka) u prirodi ne ubija radi zabave ili bilo čega sličnog. Životinje ubijaju isključivo da bi se prehranile i preeživele. Ili da bi se odbranile.
Samo "humani" čovek ima pušku i njome ubija iz zabave i sporta!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top