DIVLJE ZIVOTINJE U CIRKUSKIM PREDSTAVAMA-za ili protiv?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sad ste poceli i o religiji da pisete na temi o zivotinjama u cirkusima:think:

Mislim da bi bio red da sad prekinete raspravu,svako je izneo svoje misljenje i ovo vec prerasta u klasicno prepucavanje. Naravno,ni jedna strana nece odustati od svog stava,a silno ce se truditi da ubedi drugu stranu kako je bas njen stav ispravan.

Molim vas ne vredjajte jedni druge i vratite se na temu.
 
Ja sam protiv svakog vida maltretiranja životinja, ali sam i protiv diskriminacije.
Ajde ponovo 103 put. (Baš žene teško shvataju):lol:
Dokle god Sima iz Laćarka ima pravo da koristi konja za vuču pa kad onemoća on ga zakolje i pravi od njega kobasice, i Pera iz Malog Mokrog Luga ima pravo terati slona da stoji na lopti a kad ne bude više sposoban za loptu,onda i slon može u kobasice.
Jel ti jasno? Pošto si žensko ajde još jednom.:roll:
Kakva je razlika između ubijanja:slona,konja,tigra,kera, mačke,majmuna,teleta, ovce,svinje, jelena,divokoze,gnua?:dontunderstand:
Dokle god je dozvoljeno jednom čoveku korištenje i ubijanje životinja radi: rada,lova,ishrane,medicinskoh eksperimenata itd... onda mora biti dozvoljeno i drugom čoveku da drži životinju radi: igranja fudbala, skakanja kroz obruč,stajanja na lopti Jel jasno sad? :worth:
Ajde tebi ponovo... po ko zna koji put:
Tema su cirkuske životinje i njihovo izrabljivanje, patnja zarad čovekove zabave.
To što neko izrabljuje konja u Laćarku ne opravdava meltretiranje svih životinja na planeti!
Ako želiš temu o tome - izvoli, otvori je.
 
Ajde tebi ponovo... po ko zna koji put:
Tema su cirkuske životinje i njihovo izrabljivanje, patnja zarad čovekove zabave.
To što neko izrabljuje konja u Laćarku ne opravdava meltretiranje svih životinja na planeti!
Ako želiš temu o tome - izvoli, otvori je.

To znači da ja moram da pišem samo ono što se tebi sviđa e neće moći. Ja imam svoj stav a ti možeš da plačeš ako ti se ne svidi. Ja smatram da cirkus NIJE maltretiranje životinja. Barem nije mnogo veće nego što je maltretiranje ostalih životinja i ljudi u ovoj državi koje se sprovodi od EU. Ti trikovi koji se odnose kao na neko vređanje ne prolaze kod mene. Ja ne vređam nikoga. A ako te vređa moj stav to je tvoj a ne moj problem.:bye:
 
stvarno ne vidim u cemu je problem
ima toliko tema o raznim monstruoznim stvarima, i ima tema o cirkusima i ti si dosao na temu o cirkusima da pricas o klanicama i ciganskim konjima.... :dontunderstand:

Po 104 put; ne može biti Cirkus problem do god postoje eksperimenti in vivo na životinjama, dok ti vodiš pudlicu u kaputiću, dok jedeš prase na ražnju itd... Cirkus je svojevrsno maltretiranje životinja ali neuporedivo manje nego neke druge stvari koje se rade.:bye:
 
To znači da ja moram da pišem samo ono što se tebi sviđa e neće moći. Ja imam svoj stav a ti možeš da plačeš ako ti se ne svidi. Ja smatram da cirkus NIJE maltretiranje životinja. Barem nije mnogo veće nego što je maltretiranje ostalih životinja i ljudi u ovoj državi koje se sprovodi od EU. Ti trikovi koji se odnose kao na neko vređanje ne prolaze kod mene. Ja ne vređam nikoga. A ako te vređa moj stav to je tvoj a ne moj problem.:bye:
:worth:
Ne. Niko te ne sprečava da iznosiš svoje stavove. to je, između ostalog, i uloga Foruma. Ali na odgovarajućim temama.:worth:
I kao što reče Mica, to što na ovom svetu ima mnogo većih zlodela, ne sprečava nas da konstatujemo kako je i maltretiranje životinja u cirkusu jedno od njih. :dash:
O ostalom - na odgovarajućem mestu. naročito o EU, religiji i sl.
Lično, niti me vređa tvoj stav, niti se izjašnjavam po pitanju tvog stava. Samo pokušavam da ti objasnim da nema smisla širiti priču pogotovo na EU i ostale, koliko kapiram, tebi bliske i omiljene teme.
I da... ne moram da plačem. ja mogu i da brišem! :cao:
 
Po 104 put; ne može biti Cirkus problem do god postoje eksperimenti in vivo na životinjama, dok ti vodiš pudlicu u kaputiću, dok jedeš prase na ražnju itd... Cirkus je svojevrsno maltretiranje životinja ali neuporedivo manje nego neke druge stvari koje se rade.:bye:

ja nit imam pudlicu nit svog psa oblachim..... :whistling:

rekoh,jeste manje maltretiranje nego npr. kada u kini svakodnevno oderu ko zna koliko zivih zivotinja pa ih puste da umiru posle u bolovima bez koze,ali i dalje sam protiv cirkusa i tachka
 
ja nit imam pudlicu nit svog psa oblachim..... :whistling:

rekoh,jeste manje maltretiranje nego npr. kada u kini svakodnevno oderu ko zna koliko zivih zivotinja pa ih puste da umiru posle u bolovima bez koze,ali i dalje sam protiv cirkusa i tachka

Ja sam protiv onih koji su protiv Cirkusa, mada realno kad razmislim veći cirkus od ove teme teško može da se i zamisli.:think:
 
Tema su cirkuske životinje i njihovo izrabljivanje, patnja zarad čovekove zabave.


Не већ је тема ово: DIVLE ZIVOTINJE U CIRKUSKIM PRETSTAVAMA-za ili protiv?

Значи пожељно је аргументовано сучељавање мишљења, као и на целом форуму, наравно без вређања и уз
придржавање одредби Правилника, а забрањивати неком да износи свој став, на културан начин, спада под
испољавање нетолеранције према другачијем мишљењу.
 
Не већ је тема ово: DIVLE ZIVOTINJE U CIRKUSKIM PRETSTAVAMA-za ili protiv?

Значи пожељно је аргументовано сучељавање мишљења, као и на целом форуму, наравно без вређања и уз
придржавање одредби Правилника, а забрањивати неком да износи свој став, на културан начин, спада под
испољавање нетолеранције према другачијем мишљењу.

Najzad neko parlamentaran.:cmok:
 
Не већ је тема ово: DIVLE ZIVOTINJE U CIRKUSKIM PRETSTAVAMA-za ili protiv?

Значи пожељно је аргументовано сучељавање мишљења, као и на целом форуму, наравно без вређања и уз
придржавање одредби Правилника, а забрањивати неком да износи свој став, на културан начин, спада под
испољавање нетолеранције према другачијем мишљењу.
Upravo tako.:)
S tim što ovde nikom nije zabranjeno da ispolji svoj stav.
Samo je jedan korisnik uporan u stalnom ponavljanju sopstvenog stava, pa smo morali malo da reagujemo. :cool:
 
protiv nacisto, jer nebi voleo jednog dana da me neki zeleni strpa u kavez i odvede u marsovski cirkus:eek:

Da li i vi ostali viđate Marsovce?:D
images
 
Antički "Leteći cirkus"

Čuveni vic o mrtvom papagaju iz popularne britanske humorističke serije Monti Pajton zasmejavao je ljude još u četvrtom veku u Grčkoj.

Naime, novi engleski prevod grčke knjige "Filogelos: navučen na smeh" sadrži vic u kome se neki čovek žali da je rob kojeg je nedavno kupio umro.

"Bože blagi", odgovara mu prodavac robova, "kada je bio kod mene nikada nije radio takve stvari".

U Monti Pajtonovom vicu, napisanom 16 vekova kasnije, prodavac tvrdi da "Norveški plavi papagaj" nije mrtav već da samo "čezne za fjordovima".:klap:
 
STORIJA KAO TRAJNI CIRKUS
Ako volite veštine cirkuske umetnosti (nikada ne znam da li je cirkus umetnost ili veština), ako se divite žonglerima, klovnovima, vratolomnoj vožnji na koturaljkama, gimnastičkoj efektnoj igri i ostalom bogatstvu u svetu veoma cenje zabave, onda predstavu Cirkus Istorija možete pratiti kao veoma zadovoljan gledalac diveći se umeću naših poznatih glumaca i glumica u sasvim različitim „ulogama“ od onih u kojima smo navikli da ih gledamo... U prostoru cirkuskog manježa Sonja Vukićević je stvarala svojevrstan snažan i bolan Veliki Mažnjež Istorije krvavog traga u kojem su na zadivljujući način glumice govorile tekstove muških, a glumci ženskih Šekspirovih likova. Sa te tako zamišljene scene struji unisono dramatičan i dinamičan impuls svih izvođača od kojih bi svaki ponaosob zasluživao posebno biranim rečima obrazloženu pohvalu.

Milica ZAJCEV, Danas
 
CIRQUE DU SOLEIL

Svet fantazije se pribli ž ava onoliko koliko je to za većinu ljudi moguće. Pada tama... Muzika pulsira u vazduhu... Magič na i bizarna stvorenja se vesele i skaču tamo-amo po podu i u vazduhu. Tajanstvene žabe i magična svetla se pojavljuju i nestaju. Nijedna reč se ne izgovara ni na jednom ovozemaljskom jeziku, ali priča se ipak razume.

Ne, vi niste izgubili dodir sa stvarnošću, niti prešli u neki paralelni univerzum - zakoračili ste u svet “Cirque du Soleil”-a, jedinstvene kanadske trupe koja je ispisala stranice svoje istorije svetskog uspeha.

Istorija „Cirque du Soleil“-a počinje 1982. godine kada je grupa žonglera na štulama i gutača vatre (tada poznatih pod imenom „Club des talons hauts“ - što znač i „Klub visokih potpetica“) došla u Baie-Saint-Paul, malu kvebešku zajednicu, da rade kao ulič ni zabavljač i. Ova neprofitabilna kompanija bila je zasnovana samo na jednom principu: “promovisati cirkuske umetnosti i ulič ne izvođače”. U daljem radu, ova nova organizacija stvorila je “Cirque du Soleil” u periodu svojih najranijih predstava. U junu 1984. godine „Cirque du Soleil“ je i zvanič no oformljen zahvaljujući doprinosu i apelima kvebeške vlade. Ime koje znač i “Sunčani cirkus” ili “Cirkus sunca” dao je osnivač trupe Guy Lalibert.

„Cirque du Soleil“ dosta odstupa od cirkuske tradicije. Naglašavajući angažovanje ljudi kao izvođača, ovaj cirkus ne koristi životinje u tu svrhu. Umesto toga, njihove predstave su kombinacija elemenata uličnih predstava i zabavljačkih nastupa na javnim mestima, cirkusa, opere, baleta i rok muzike. U predstave su uključeni ljudi odgume, žongleri, klovnovi i akrobate na trapezu - a njihovi kostimi su izuzetno živopisni. U cirkuskim predstavama tradicionalno se ne koristi snimljena muzika; osim nekih izuzetaka, sva muzika se svira uživo i u mnogim predstavama delovi sa govorom se izvode na cirkuskom jeziku, nepostojećem jeziku koji je izmislila kompanija. Ovi elementi uglavnom ostaju stalno prisutni tokom celog izvođenja programa. Ipak, predstave obuhvataju i “glavne” i “prateće” tačke.

Glavne tač ke izvode izvođači u stalnoj postavi, od kojih neki mogu biti uključeni u više tačaka. Nisu u svakom nastupu prikazane sve veštine. Prateće tačke izvode se tokom glavnog programa (obično su to tačke sa klovnovima). Na taj način, predstave „Cirque“-a mogu varirati, a nastupi imaju tendenciju da evoluiraju vremenom. Na primer, „Cirque“ je uveo upotrebu bandži konopaca u tačkama u vazduhu i napravio modifikovanu trambolinu za gimnastičke akrobacije zvanu „Power Track“ („Moćna staza“), od kojih su obe inovacije usvojili i drugi cirkusi. Deci ispod 5 godina nije dozvoljen ulaz u teatar, a posetioci ispod 18 godina moraju biti u pratnji punoletne osobe.

Danas se „Cirque du Soleil“ smatra jednim od najboljih svetskih cirkusa među seniorskim cirkuskim izvođačima. Što je najvažnije, „Cirque du Soleil“ je uspeo da uzdigne cirkusko iskustvo na viši nivo umetnič kog izvođenja i popularnosti u doba kada mali broj cirkusa opstaje. Oni takođe maštaju da nove projekte ispune energijom koja i jeste srž njihovih predstava. Oni žele i da pomognu mladim ljudima da prožive svoje snove... i da ih ostvare.

• Nagrade
„Cirquedu Soleil“ je osvojio mnoge ugledne nagrade od svog nastanka 1984. godine, uključ ujući „Emmy“, „Drama Desk“, „Bambi“ i ACE nagrade, „Gemeaux“ i „Felix trofeje“ i priznanje „Rose d'Or de Montreux“.

• Zaposleni širom sveta
Trenutno zapošljava preko 2100 ljudi, uključ ujući 500 izvođač a iz celog sveta.

• Fanovi do današnjeg dana
Od svog nastanka 1984. godine, više od 23 miliona ljudi iz celog sveta videlo je nastupe „Cirque du Soleil“-a.

• Portfolio predstava
„Cirque du Soleil“ je proizveo 13 predstava: „Cirque du Soleil“ (1985), „La Magie Continue“ („Magija se nastavlja“ - 1986), „Cirque Réinvent“é(„Ponovo izmišljeni cirkus“: 1987-1989), „Nouvelle Expérience“ („Novo iskustvo“: 1990-1991), „Fascination“ („Fascinacija“ - 1992), „Saltimbanco“ (1992-2001), „Mystère“ („Misterija“ - izvodi se od 1993), „Alegría“ (1994-2001), „Quidam“ (1996-2002), „O“ (izvodi se od oktobra 1998), „La Nouba“ (izvodi se od decembra 1998) i „Dralion“ (izvodi se od aprila 1999).

• Humanitarne aktivnosti
Oformljen od strane „Cirque du Soleil“-a 1994. godine, „Cirque du Monde“ pruža pomoć mladima koji imaju probleme tokom svog odrastanja. Kroz cirkuske radionice „Cirque du Monde“ daje mladim učesnicima priliku da dožive nešto pozitivno što može delovati kao katalizator u sticanju samopouzdanja i formiranju lič nosti tokom njihovog odrastanja. Stotine mladih u Južnoj Americi, Evropi i Kanadi imalo je koristi od „Cirque du Monde“-a.
 
Prvi moderni cirkus koji je gostovao u nasem gradu je bio "Moira Orfei", negdje poslije zemljotresa, u ranim sedamdesetim. To je bio italijanski cirkus, cije su vlasnice bile sestre Orfei (Moira i Oriana), "dive holivudske C produkcije". Taj se cirkus razlikovao od ostalih po tome sto se vecina cirkuskih tacaka odvijala na ledu i zahtijevala pored klizackih i akrobatskih jos i umjetnicke kvalitete artista, te je zbog toga bio svojevrsna senzacija za to doba, rekao bih preteca danasnjih modernih cirkusa. Sjecam se da sam otisao i na dnevnu (matine) i na vecernju predstavu. Posto bi se vlasnica cirkusa Moira Orfei pojavila na kraju svake predstave, sva u perju u "Josephina Baker style" kostimu na klizaljkama, predstave su bile atraktivne i za odrasle (MA), narocito za muski dio gledalista. Sjecam se da je prof. Nakic bio na vecernjoj predstavi, naravno u lozi. No, ipak mislim da je umjetnicka komponenta u tom "karnevalu na ledu" bila razlog do tada "nevidjene posjete banjalucana" jednoj cirkuskoj predstavi.

Cirkus se nalazio na lokaciji iza Elektrotehnickog fakulteta. Kako jedna takva "produkcija" zahtijeva ogromnu tehnicku podrsku, citava ta "masinerija" se bila rasprostrla od "Safikadinog groba" do Vodovoda, pa sve do Vrbasa i Husedzinovica kuce, te ispred Kastela, sve do pijace. Toliko sam bio uzbudjen da vidim prvu predstavu (popdnevnu), da sam dosao 3 sata ranije kako bih razgledao zivotinje, sunjao se oko cirkusa, ne bi li dokucio koju cirkusku tajnu iako sam znao da takve stvari postoje samo u filmovima, te oprobao sve one gluposti sto idu sa cirkusom (secerna vata, usecerene jabuke i sl.) z:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top