Eurovision - Nikad gori

Incognito

Poznat
Poruka
8.226
Zasto - prosta stvar, sve zemlje su glasale za pesme koje jedva mogu da prodju (ima samo 2-3 pesme koje su nesto vredele a upale u prvih 10) kako bi njihova zemlja imala sto vise sansi u 'drugom krugu'...

Logicno je zasto smo upali i mi, i Hrvatska i Bosna (ovo je tek bilo grozno) i Makedonija - skandinavske zemlje i zemlje zapadne Evrope su glasale za nas 'divljake', nadajuci se da kad njihov kandidat prodje u 'drugi krug' sve okolne zemlje ce radije glasati za istog nego za nekog tamo iz ex-SFRJ sto je do juce trcao po planinama s' puskom...

Iskreno, zemlje koje su po meni zasluzile da prodju:

- Holandija
- Albanija
- Letonija

A ostatak je bio gori od ocaja... Nadam se da ce sledeci Eurovision opet vratiti ziri, jer ocito je da su uglavnom prosle najgore pesme...
 
Incognito:
Zasto - prosta stvar, sve zemlje su glasale za pesme koje jedva mogu da prodju (ima samo 2-3 pesme koje su nesto vredele a upale u prvih 10) kako bi njihova zemlja imala sto vise sansi u 'drugom krugu'...

Logicno je zasto smo upali i mi, i Hrvatska i Bosna (ovo je tek bilo grozno) i Makedonija - skandinavske zemlje i zemlje zapadne Evrope su glasale za nas 'divljake', nadajuci se da kad njihov kandidat prodje u 'drugi krug' sve okolne zemlje ce radije glasati za istog nego za nekog tamo iz ex-SFRJ sto je do juce trcao po planinama s' puskom...

Iskreno, zemlje koje su po meni zasluzile da prodju:

- Holandija
- Albanija
- Latvija

A ostatak je bio gori od ocaja... Nadam se da ce sledeci Eurovision opet vratiti ziri, jer ocito je da su uglavnom prosle najgore pesme...

Slazem da su pjesme bile ocaj...
Iskreno,skoro ni jedna mi se ne svidja.Ali,Srbija i Montenegro se fino predstavila,kao i Makedonija,a u Bosnu mi ne diraj... :wink:
 
Ma onaj nas nesrecnik sa ukradenom pesmom upao medju prvih 10...

Isto kao i Tose, Deen i neki Hrvat za koga prvi put cujem... Kao sto rekoh, ostale zemlje su glasale za nas 'divljake' nadajuci se da cemo im biti manja konkurencija... E sad, problem je u tome sto ni njihovi ne upadose bas zato sto su svi glasali za pesme koje ne bi trebale da budu pretnja u finalu...
 
Incognito:
Ma onaj nas nesrecnik sa ukradenom pesmom upao medju prvih 10...

Isto kao i Tose, Deen i neki Hrvat za koga prvi put cujem... Kao sto rekoh, ostale zemlje su glasale za nas 'divljake' nadajuci se da cemo im biti manja konkurencija... E sad, problem je u tome sto ni njihovi ne upadose bas zato sto su svi glasali za pesme koje ne bi trebale da budu pretnja u finalu...
:lol: :lol: :lol:
ovo je dobro :wink:
nisam gledala, nemam pojma o cemu se radi, ali...
pametna neka taktika :shock:
 
Incognito:
Ma onaj nas nesrecnik sa ukradenom pesmom upao medju prvih 10...

Isto kao i Tose, Deen i neki Hrvat za koga prvi put cujem... Kao sto rekoh, ostale zemlje su glasale za nas 'divljake' nadajuci se da cemo im biti manja konkurencija... E sad, problem je u tome sto ni njihovi ne upadose bas zato sto su svi glasali za pesme koje ne bi trebale da bud u pretnja u finalu...


Vidi...nisam bas sigurna za to...Slazem se s tobom da pjesme nisu izabrane na 'pravedan' (ko jos zna sta to znaci?!! :? )nacin,medjutim mislim da glasanje nije islo tako...
Za BiH su glasali Turci,i dijaspora(jer Bosanaca ima svuda razbacanih po svijetu c c c),za Srbiju ovi iz RS...i tako dalje...sve u svemu-politika...
 
Pre ovih kvalifikacija, forumasi su uglavnom imali stav: ma nema sanse Lane da prodje, plagijat je, losa je pesma, los je pevac itd itd
Sad kad je prosao, sad opet neko trazi opravdanje zbog toga. Kao, jeste uzas je ali je prosao zbog toga i toga...

Ako ti je drago sto je nas predstavnik prosao, onda se raduj, ako nije, onda si u problemu...
Proso covek. Super! Zbog cega? Boli me...
 
lady me:
Pre ovih kvalifikacija, forumasi su uglavnom imali stav: ma nema sanse Lane da prodje, plagijat je, losa je pesma, los je pevac itd itd
Sad kad je prosao, sad opet neko trazi opravdanje zbog toga. Kao, jeste uzas je ali je prosao zbog toga i toga...

Ako ti je drago sto je nas predstavnik prosao, onda se raduj, ako nije, onda si u problemu...
Proso covek. Super! Zbog cega? Boli me...

upravo...
 
Meni je drago da je Tose prosao dalje jer on to stvarno zasluzuje. Ali isto tko mi je drago i da je Zeljko u finalu.
Bez uvrede nekome ali ja stvarno ne vidim sta Bosna sa onakvim pevacem, pesmom i napustom uopste radi na Evroviziji.
 
chokolada:
Meni je drago da je Tose prosao dalje jer on to stvarno zasluzuje. Ali isto tko mi je drago i da je Zeljko u finalu.
Bez uvrede nekome ali ja stvarno ne vidim sta Bosna sa onakvim pevacem, pesmom i napustom uopste radi na Evroviziji.

Nije zato sto sam porjeklom iz Bosne,ali meni se svidja njegov nastup....(nisam ga gledala veceras,ali jesam vidjela spot)
Mislim,onako "ziva" je pjesma,dize publiku na noge,a jedino sto mi se ne svidja jeste DEEN!!!(pri tome mislim njegov nacin oblacenja ) :?

 
Ovako, posto sam sve to gledao 'krajickom' oka, nisam mnogo paznje obracao na scenski nastup...

Nije da mi nije drago sto je nas prosao, cak i ako je Zeljko... Drago mi je naravno, samo mislim da nije zasluzio... Mada, kad pogledas, ni mnogi ostali nisu zasluzili, tako da kad bi izbacili stvarno ocaj-od-ocaja pesme, on bi se ipak nekako utkao u prvih 10...

Po meni najgore pesme su imale Bosna i Danska... Ono je stvarno bilo ocajno... Onaj 'evnuh' iz Izrala ima glas ali mu je pesma toliko ocajna bila da zaista nije mogao da prodje... Estonija takodje, s' tim sto mi se dopao onaj 'cirkuzant' ala Rammstein style... Ne znam kako je ona klinka sa Kipra prosla - em nema glas, em je odabrala da peva baladu da to jos vise potvrdi... Slovenci su takodje bili OK pri pocetku pesme, ali posle se sve nekako razvodni tako da i nisu zasluzili da prodju... Ukrajina u 'shakira' fazonu stvarno ne znam kako je prosla... Monako je takodje bila jedna od ocajnijih pesama itd. itd.

Jedina pesma koja me je odusevila je ova sto je pevala Albanka... Ima poprilicno dobar tekst, a ona stvarno ima prelep glas...
 
Incognito:
Zasto - prosta stvar, sve zemlje su glasale za pesme koje jedva mogu da prodju (ima samo 2-3 pesme koje su nesto vredele a upale u prvih 10) kako bi njihova zemlja imala sto vise sansi u 'drugom krugu'...

Logicno je zasto smo upali i mi, i Hrvatska i Bosna (ovo je tek bilo grozno) i Makedonija - skandinavske zemlje i zemlje zapadne Evrope su glasale za nas 'divljake', nadajuci se da kad njihov kandidat prodje u 'drugi krug' sve okolne zemlje ce radije glasati za istog nego za nekog tamo iz ex-SFRJ sto je do juce trcao po planinama s' puskom...

Iskreno, zemlje koje su po meni zasluzile da prodju:

- Holandija
- Albanija
- Letonija

A ostatak je bio gori od ocaja... Nadam se da ce sledeci Eurovision opet vratiti ziri, jer ocito je da su uglavnom prosle najgore pesme...

Nemoj bre da pises gluposti!!!
Prvo ti si jedina budala koja ce podrzati albance,jel znas kada ce neko od njihovih sipsija da napise ovako nesto za naseg takmicara-NIKAD,zato nemoj da pljujes svoje!!! Jer ako sam ne postujes i ne cenis ono sto je tvoje,kako ce to uraditi drugi???
 
Mica-Bg:
Incognito:
Zasto - prosta stvar, sve zemlje su glasale za pesme koje jedva mogu da prodju (ima samo 2-3 pesme koje su nesto vredele a upale u prvih 10) kako bi njihova zemlja imala sto vise sansi u 'drugom krugu'...

Logicno je zasto smo upali i mi, i Hrvatska i Bosna (ovo je tek bilo grozno) i Makedonija - skandinavske zemlje i zemlje zapadne Evrope su glasale za nas 'divljake', nadajuci se da kad njihov kandidat prodje u 'drugi krug' sve okolne zemlje ce radije glasati za istog nego za nekog tamo iz ex-SFRJ sto je do juce trcao po planinama s' puskom...

Iskreno, zemlje koje su po meni zasluzile da prodju:

- Holandija
- Albanija
- Letonija

A ostatak je bio gori od ocaja... Nadam se da ce sledeci Eurovision opet vratiti ziri, jer ocito je da su uglavnom prosle najgore pesme...

Nemoj bre da pises gluposti!!!
Prvo ti si jedina budala koja ce podrzati albance,jel znas kada ce neko od njihovih sipsija da napise ovako nesto za naseg takmicara-NIKAD,zato nemoj da pljujes svoje!!! Jer ako sam ne postujes i ne cenis ono sto je tvoje,kako ce to uraditi drugi???
e to mu dodje tu negde...thats right :wink:
 
Mislim da svi treba da zdusno navijamo da nas predstavnik pobedi u finalu,bez obzira da li to zasluzuje ili ne i da li je nekome od nas Zeljko (ne)simpatican to uopste nije bitno!Bitno je samo da je on reprezent nase zemlje pred celom Evropom,te zbog toga treba da se radujemo i podrzavamo ga,a nikako omalozavati..
 
Evo ja licno zivim u Skandinaviji i glasala sam naravno za svog zemljaka.Cula sam pesmu i ranije ali odushevio me je,nisam omiljenik Zeljka Joksimovica ali opet mislim da je zasluzio da ide dalje i iskreno receno volela bi i da pobedimo jer pesma je mnogo lepa i pogotovo mi koji zivimo sa strane, pravo u srce me je pogodila.
A to shto se tice politike to je tacno,zadnjih neznam ni ja koliko godina sve se radi o politici barem ja tako sticem uticaj. :!: :)
 
Ma naravno da cu navijati za Zeljka, nisam toliki licemer, ali bi s' druge strane bilo licemerno govoriti da je to najbolja pesma (a nije).

Ja ipak muziku stavljam iznad drzava, nacija, vera i cega vec... to je umetnost, a kvalitet ne zavisi od 'zemlje porekla'... Briga me da li ce neko od Albanaca reci da li je Zeljko dobar ili ne, ne mogu lomiti jezik i reci da njihova pesma ne valja... Pesma im je odlicna, a ova devojka ima stvarno dobar glas. Najbolji zenski vokal koji je sinoc nastupio po mom misljenju...

Navijacu za Zeljka, naravno, ali cu zdusno podrzavati i Holandiju, Albaniju i Letoniju, jer te pesme zaista zasluzuju da se dobro kotiraju, i koja god da pobedi, nasa ili neka od ove 3 (tacnije 2 jer Letonija nazalost nije prosla... a opasno su mi licili na Sidartu iz Slovenije po stilu), bice mi drago... Ako nasa pobedi, bice mi drago sto je nasa... Ako pobedi neka od ove 2 bice mi drago je ce ocigledno biti izabran kvalitet...

A sad, koliko ce se politika umesati, to ostaje samo da nagadjamo...
 
Nezvanicno, mi smo na trecem mestu:

http://www.oikotimes.com/europrediction.htm

iza Ukrajine i Grcke :) a Grci nam beze sa poen!

Licno mislim da je nasa pesma najkvalitetnija, manje-vise njegov glas. Najemocionalnija. Neobicna je zbog svih tih instrumenata. Solo na violini mi se posebno dopada.

Budimo realni, pisala je zena (Leontina) koja je jedan od popularnijih tekstopisaca (ne kazem da mi se inace njene pesme dopadaju) Zeljko je profesionalac, pogledajte samo nagrade koje je izdobijao. Svira prva violina Beogradske filharmonije (Miloshevic). Nose kreacije nashe najpopularnije (VR) kreatorke (opet, ne kazem da mi se dopada) Mnogo bolje od ovoga ne mozemo!!! Jednostavno i ako se nekome ne svidja to je to :)

Samo uporedite nasu pesmu sa hrvatskom koja je najobicnija baladica a jos ne ni nesto posebno pevljiva. Mozda vec sledece godine mi cemo imati neku sasvim obicnu pesmu i bice nas sramota ;) E, zato sam sada 100% uz nase!

P.S. Tose nije losh ;)
 
Slažem se da Albanija ima dobrog predstavnika,Bosna je po meni igrala na gej varijantu,Toše je mogao bolje,Hrvati su trebali da pevaju na maternjem,a LANE MOJE mi se mnogo svidja, naročito muzika. Ja sam svoj glas sinoć dala nama.
 
Melisa:
Nezvanicno, mi smo na trecem mestu:

http://www.oikotimes.com/europrediction.htm

iza Ukrajine i Grcke :) a Grci nam beze sa poen!

Licno mislim da je nasa pesma najkvalitetnija, manje-vise njegov glas. Najemocionalnija. Neobicna je zbog svih tih instrumenata. Solo na violini mi se posebno dopada.

Budimo realni, pisala je zena (Leontina) koja je jedan od popularnijih tekstopisaca (ne kazem da mi se inace njene pesme dopadaju) Zeljko je profesionalac, pogledajte samo nagrade koje je izdobijao. Svira prva violina Beogradske filharmonije (Miloshevic). Nose kreacije nashe najpopularnije (VR) kreatorke (opet, ne kazem da mi se dopada) Mnogo bolje od ovoga ne mozemo!!! Jednostavno i ako se nekome ne svidja to je to :)

Samo uporedite nasu pesmu sa hrvatskom koja je najobicnija baladica a jos ne ni nesto posebno pevljiva. Mozda vec sledece godine mi cemo imati neku sasvim obicnu pesmu i bice nas sramota ;) E, zato sam sada 100% uz nase!

P.S. Tose nije losh ;)

ovo boldirano...slazem se :wink:
 
ej...
jos nesto...
da su svi oni tako losi,kao sto govorite,ne bi sada bili u finalu...mislim,ima tu i politike,ali mislim i da to vazi samo za razvijene zemlje...
Ko bi to glasao za Bosnu,SCG ili Hrvatsku,da pjesma ne valja nista...
Niko...
Druga je stvar neka poznatija zemlja kao sto je Svedska,Belgija,Spanija,ili npr. Ukraina koja ima mnogo susjeda...Tu se vec moze govoriti o takvim,politickim,ili nekim drugim 'namjestenim' stvarima...

p.s.Tose je zasluzio da dobije vise glasova od ovih jadnih '21'
 

Back
Top