VODITE RACUNA KOME DAJETE ZIVOTINJE!!!!

mina21bg

Aktivan član
Poruka
1.778
ZA SVE ONE KOJI POKLANJAJU KUCE I MACE A POGOTOVO MACE:


ima svakakvih debila.poptisujete ugovore,napravite ih sami.obilazite zivotinju!!
mene je ejdna devojka ne fejsu pitala za civavu.kad sam joj objasnila sta i kako.posle dva dana mi kaze da je usvojila mesanca..i sve kao super.
posle 5 dana mi trazi macku jer je kuce dala rodjaki jer joj se mnogo svidjalo!!
laze!
sto posto ga je sutnula na ulicu!
sad oce macku.
onu moju crno belu.
i ja joj kazem vazi daces mi podatke.a ona meni odgovara ovo:




ja sam iz sremcice,nece maca SIGURNO da zawrsi bilo gde wan mog stana wec sam je nekako zawolela i preko slike.. :)..ali sad mi moji kazu da ce dati samo broj mog mobilnog da bi mogli da budemo u kontaktu zbog mace.


nece da daju adresu i swe to,posto smo jednom tako bili od nekih ljudi uzeli macu i isto tako dali adresu i fixni i mobilni i potpisali smo neki ugowor ,i swe tako neke podatke dali,pa se onda pojawila moja tetka iz bosne,a ona ima alergiju na dlake psa i macke,pa je dosla kod nas na mesec dana,i nismo bili tad u mogucnosti da drzimo macu,i culi smo se s tim ljudima,i zamolili ih da macu udome nekim drugim ljudima,ili tako wec nesto,i prawili su weliki problem,nisu hteli da uzmu macu nazad,pretili su nam nekim sudom i tako swasta nesto...i od tad su moji rekli ako ikada wise budemo uzimali macu,da necemo wise nikad dawati te neke najwaznije podatke tipa te adrese i fixni i tako neki licni podaci,nego samo broj mobilnog,i mi smo stwarno bili ozbiljni sto se tice te mace, i nikada je ne bi ostawili na ulici,i sl. kao i sad sto smo stwarno ozbiljni swi i zelimo macu,i da se swi brinemo o njoj i da je wise ni zbog cega ne wracamo,i tako da su mi rekli moji rekli da bi stwarno uzeli tu macu ali dajemo broj mobilnog(mog) i tako cemo se cesce cuti da jawim da je maca ok,da jawim ako prawi neki problem ,da se posawetujemo oko nekih stwari sa wama oko mace itd... pa ako moze tako..?..ja bih stwarno zelela tu macu a cuwala bih je kod sebe dokle god bude ziwa..,ako moze tako....? :(
















DEVOJKA JE JOVANA,KLINKA.15,16,17 GODINA TAKO NESTO




iz mog je kraja znaci sremcice.ako vas neko kontaktira ne dajte ili mi s eprvo javite za proveru!i pitajte da daju podatke.ako nece to je to!
 
Poslednja izmena:
drago mi je da ste shvatili i da ste me podrzali
na zalost mnogo je ovakvh ljudi

ona ce da cuva dobro macku??a dala je da je udome na drugo mesto jer joj je dosla tetka?a pansion?a neko da cuva?
ne,nego da je baci
osecam da je i to jadno kuce izbacila jer je piskilo po stanu
uzas
ja joj necu dati ali ostali vodite racuna sremcica je u pitanju devojka jovana(a nisam ja:))

i eni dolaze gosti koji ne podnese zivotinje a pse preziru pa ja svoje pse ne izbacujem
kome se ne svidja nek ne dolazi
cao dovidjenja
isto imam tetku koja urla kad vidi moje kucice,penje mi se po krevetima zena od 40 godina
pa nisam bacila pse
 
e sad je bila skoro neka prica o pravilima foruma
i mislim da je zabranjeno prenosenje privatne prepiske i stavljanje imena i prezimena
modle, ispravite me ako gresim
a sto se tice konkretne teme, 100% se slazem da treba proveravati ljude kojima dajete zivotinje, ali ne treba imati neke nerealne prohteve i zahteve
 
Meni je ovo stvarno strašno. Kome se ne dopada moja mačor ne mora uopšte da mi ulazi u kuću. On mi je sto puta važniji od nekih isfoliranih kretena koji se kobajagi plaše životinja ili ih ne vole, što je još deset puta gore. I meni je tetka koja nije ljubitelj mačaka dolazila na mesec dana i to kad je mačor bio mali i navikavao se da kaki u posudu sa peskom. Non stop je kukala i šizela kako cela kuća smrdi od njega, kako joj smeta što mjauče noću itd. pa nije bilo govora da mačor bilo gde ide čak ni privremeno, mogla je samo ona da ode u hotel ako joj se ne dopada naš ljubimac. I na kraju su se zavoleli :D
 
Uzas, zato ja prvo idem da vidim gde ide pas, posto se macama ne bavim, pa tek onda poklanjam, ako poklonim!

ma znas sta je najgore,
sto i ako odes i vidis sve super.lepo stan,ok je ljude..
ko zna sta ce biti posle..
odglume oni ..
podatke ako odbiju da daju takvom ni ne treba dati zivotinju
bolje da je slobodna na ulici
nego da je damo nekom zlotvoru u ruke..
 
ja sam je oduvala.ali se bojim da ne usvoji od nekog drugog.jer ako ste citali tekst videcete da vec jeste i potpisivala je ugovor.pa je ispao problem.
pa mi je pripretila posle da moze da ceka macku ispred zgrade da se omaci i da uzme pa da je izbaci posle niko nece saznati..
ja sve lep[o ,objasnjavaj,da pokusam da je urazumim da shvati..samo pazite
 
ja bih stwarno zelela tu macu a cuwala bih je kod sebe dokle god bude ziwa..,ako moze tako....? :(


Ova se ponaša kao da su mačke roba za iznajmljivanje! :udriglavu:

Verovatno kroz dve nedelje kada bi shvatila koliko pažnje i nege je potrebno maci, ponovo bi joj došao ''neki rođak'' koji nije alergičan na mačju dlaku, nego možda ma mačju hranu ili možda pesak.... Znači tako bi kod nje životinja ostala dok bude živa!!! :eek::roll::roll::roll:

Ovakve stvari su i razlog zašto smo moja devojka i ja odustali od udomljavanja mačića (mada se sada ne kajemo i uživamo sa njima :D)... Pored onog najbolesinjeg predloga naše komšinice da mače drži u špajzu, bilo je i još glupih komentara... tipa mnogo će se linjati, a mačja dlaka nije zdrava, pa ću je držati na terasi (a terasa otvorenog tipa - zamislite mače koje ima ''svoj dom'' a smrzava se na terasi na onako niskim temperaturama koje su bile nedavno)...

Osnovi problem ljudi koji nikada nisu imali životinje, a žele da dobiju neku na poklon je upravo to što misle da su životinje igračke koje ako im se ne svide mogu da bace (brkaju plišane igračke, fotogafije koje su negde videli i živa stvorenja).
 
svako zivo bice ima svoje potrebe, a ja svima govorim da je zivotinja kao malo dete, oslanja se i zavisi iskljucivo od svojih vlasnika, i jeste, velika je obaveza, da se ne lazemo!
pre udomljavanja bi trebalo dobro otvoriti oci buducem vlasniku (u slucaju da nije imao zivotinju ranije) da ne ulece u tu avanturu ako potpuno nije svestan sta ga ceka.
 
znate kako je najbolje?
prvo ih "ishamarash" svim onim cinjenicama (redovne vakcine, hranjenje, setanje, cetkanje, dlake po stanu, mjaukanje-lajanje, vrsenje nuzde,grickanje stvari i sl.) a onda sve one lepe stvari koje dolaze kad udomite ljubimca.
pa ko prezivi taj razgovor bez trunke zgrazavanje moze da vodi zivotinju kuci uz uslov da redovno izvestava kako se ljubimac snasao i je li sve ok.
 
Ja sam jedno poduže vreme,12 godina,(= imala žensku macu i redovno mačiće,čak i po nekoliko puta godišnje i nikada manje od 6 mačića!Živim na kraju grada i dosta mi je toga kada nađem bačene životinje u DŽAKU!!!#$%&&Od malena sam znala da to nikada neću raditi tako da sam uvek poklanjala mačiće...Kada mi se desio sleseći slučaj bila sam dosta mlađa,ali jedna porodica mi je tražila mače,i ja videla fini neki ljudi i ja im poklonim...Mače lepo raslo sve u redu,kada ono kažu jednog dana da im je nestalo ili da im je neko ukrao!I sledeći put,ajde dešava se,znam koliko puta su krali meni mačiće (jednom sam videla kako staju kola ispred moje kuće,izlaze neka deca i uzimaju mi mace,nazad u kola i gas,a ja trčala za njima...)'=...)i ajde reko ja njima poklonim opet mače i njima se desi isto!Obišla sam macu i bila je i ugojena i sve u redu, ali sledeći put im nisam dala macu,za svaki slučaj...Šta mislite je li to bilo zaista slučaj krađe ili slučajnog nestanka ili je tu nešto ipak ,,smr*di"?
 
kao prvo:
mozda cu delovati drsko ,ali nije tako
sterilisi macku
sterilisite sve!
nije fer
ako ih volimo moramo da im pomognemo da za koju godinu ne budu ovoliko muceni.na raznorazne nacine.
smanjite broj.kad ih ne bude ovoliko cuvace ih ko malo vode na dlanu
neki su nepopravljivi.
kod tih ljudi je stvarno moglo da bude da je ukradena ili otisla izgubila se
ali ako je dugo bila tu onda nema sanse
poginula,pa oni slagali
ko sto rade i danas..
 

Back
Top