Manikir i Pedikir za Pse

animal lover

Primećen član
Poruka
972
Veoma sam se iznenadila kada sam na TV programu videla radjenje manikira i pedikira psu......a po zavrsetku mazan mu je crveni lak, jer je kuca nosila crvenu haljinicu.....iskreno sam protiv mazanja laka i radjenja manikira i pedikira......ok je skratiti nokte psu ako mu oni smetaju, ali radjenje manikira i pedikira, a tek mazanje laka- to je vec previse....pa me zanima vase misljenje i stav o ovoj novoj "psecoj modi".....z:girl:z:girl:
 
Pa sigurno da to nije sasvim normalno, meni to cak spada u zlostavljanje, u redu je oblaciti ii ili bilo sta drugo sto ima svrhu i neki smisao, da zivotinji daje neku zastiti ili utice na zdravlje u pozitivnom smislu, al ovo...uzas!
 
To je isto kao haljinice sa karnerićima... Radi se da bi se vlasnik a ne pas lepo osećao. Dobro, u redu, skratiti nokte i, ako treba, uraditi neki blaži piling i masažu šapa, čak sam primetila da mom GIzmu prija da ga malo izmasiram po leđima, valjda su ga stigle godine, ali što je mnogo, mnogo je!
 
Zone toliko voli da kopa, neumorno kopa, da kojim slucajem ima manikirane nokte to bi licilo na zemljopisnu kartu, sareno, razmrljano:rotf::rotf::rotf:

Ma kakav bre manikir za pse, budalastina ljudska! Jedino priznajem skracivanje noktiju iz objektivnih razloga, mada bih i tada preporucila vise setnje i trckanja po betonu, a manje izlezavanja po kuciz:)
 
xexexexee....:rotf: samo mogu da zamislim.........meni nekako taj lak psima bas ruzno stoji....narusava im njihovu prirodnu lepotu........ne znam sta je tu coveku lepo, jer bas je popularno ne toliko kod nas vec u USA i drugim stranim zemljama......
 
sa stanovishta zivotinja, to je zlostavljanje, ako prelazi meru normalnog... znachi skracivanja noktiju, i redovne nege shapa...

sa stanovishta ljudi, tu ima 2 tumachenja:
-sa stanovishta choveka koji se setio toga to je genijalno, nashao je nachin kako da idiotima uzme velike kolichine para nizashta (posebno shto je to osmishljeno za poznate lichnosti i njihovu 'decu').
-sa stanovishta ljudi koji vode zivotinje na to - idioti :)
 
Kakva budalastina...Ne mogu da verujem :dash:.Sad me ova prica podsetila na davnu izjavu Alberta Ajnstajna -"Ljudska glupost i svemir su beskonacni,mada za svemir nisam siguran.":klap: Pa ne moze se od psa praviti fensi drugarica za shopping ili izlazak u grad (ja imam french pa mom kucetu nalakirajte isto tako nokte da bi bile modno uskladjene kada se pojavimo na ulici :udriglavu::udriglavu::udriglavu:).PAS NIJE COVEK ,pas od vajkada vazi za covekovog najboljeg prijatelja i to tako treba i da ostane :zag:.Ne treba psecu ljubav zloupotrebljavati.Moj Fibic ima obicnu bundicu za hladne zimske dane(nemamo karnerice,cirkone,leptirice,imamo najobicniju,sto bi moja nana rekla klot :super:),golokoza je pa moram da je oblacim:zima:.Uopste nije odusevljena,poleti na vrata kada joj kazem napolje ali cim vidi da nosim bundicu,usunja se i spusti usi.Ne voli:thumbdown:...Jedva cekam da otopli...
 
Poslednja izmena:
potpuno se slazem sa tobom galadriel.....ali mene nesto drugo interesuje....da li taj lak skodi noktima psima? da li se on skida sa acetonom, kao i kod coveka?.....ako se skida acetonom, onda je to zaista stetno- cak je stetno i za covekove nokte, a kamoli za psece.......pa me zanima misljenje sa naucne (veterinarske) strane......mogu samo da zamislim mog jareta sa nalakiranim noktima:rotf:-koma:D:D.......
 
Pa ako se zna da je i lak,ne samo aceton,stetan za ljudske nokte pretpostavljam da i za zivotinjske vazi isto (sorry,ja sa ekonomista ).Nazalost,i ovo sa manikirom i pedikirom za pse je jos jedan primer kako vlasnici zloupotrebljavaju ljubav svojjih ljubimaca.:poludeo::poludeo::poludeo:Glupost,glupost,glupost...:udriglavu:
 

Back
Top