Direktor Komercijalne banke prima 20.000 eura mesecno

JOPE

Aktivan član
Poruka
1.271
Ako je verovati, JA verujem, direktor Komercijalne banke, izvesni Ivica Smolovic, po recima Dragana Todorovica, predsednika poslanickog kluba Radikala u Skupstini Srbije, mesecno prima 20.000 eura a sa nekakvim bonusima i vise od toga. Visoke, nenormalne plate za nase uslove imaju i ostali clanovi menadzmenta Banke. Kako rece, za govornicom, G-din Todorovic vlastodrzsci Komercijalne banke su se debelo obezbedili i u slucaju da ne docekaju kraj mandata. Ukoliko ih neko najuri pre vremena primace, do isteka mandata platu iz prethodnog mandata.
Pa ljudi da li je to moguce?. Nije ovo ukradeno pitanje pokojnog Mladena Delica, vec gradjana Srbije. Kako ih nije SRAMOTA.
Gde je motka?
 
To i nije nekakva plata za direktora banke. Realno, ljudi na čelu banke imaju velike plate zbog velikih obaveza i specifičnosti posla.. Ovo je više "kiselo grožđe", nego afera....

Sad, što radikali nisu učili škole, pa ne mogu da postanu direktori, te je već druga stvar... Pa odgovorni poslovi nose sa sobom i velike plate, ali je većini draže da drpne 100 evra sad, nego 100.000 na godišnjem nivou, samo da nema nikakve odgovornosti...

Tema je budalaština, zašto Todorović ne priča kolike plate imaju smRadiklaski kadrovi u javnim preduzećima koje mi plaćamo? A pritom ništa ne rade i samo štetu prave. Umesto toga lakše je optuživati ljude koji rade i ZARADE te pare.
 
Zasto bi Tema bila budalastina. Pa ovo nije zabacen kraj pored Prokuplja, nazvan Donje brijanje, gde TI i mnogi ne razumejau, ama,bas, nista. Sto bi u nasim uslovima plata direktora bila 20 'iljadarki. Mozda Tamo negde. Bolje da su ponudili bolje uslove narodu da prezivi a ne da ga "cede" kamatama.
I nije to jedina "velika" plata. Ima ih Ohohoooooooo.
A ako znas koliko imaju radikali objavi pa cemo konetarisati.
JA sigurno nisam niihov.
Pojava me iritirala da pokrenem Temu. Ako ti se ne svidja-zbogom.
 
Ako je verovati, JA verujem, direktor Komercijalne banke, izvesni Ivica Smolovic, po recima Dragana Todorovica, predsednika poslanickog kluba Radikala u Skupstini Srbije, mesecno prima 20.000 eura a sa nekakvim bonusima i vise od toga. Visoke, nenormalne plate za nase uslove imaju i ostali clanovi menadzmenta Banke. Kako rece, za govornicom, G-din Todorovic vlastodrzsci Komercijalne banke su se debelo obezbedili i u slucaju da ne docekaju kraj mandata. Ukoliko ih neko najuri pre vremena primace, do isteka mandata platu iz prethodnog mandata.
Pa ljudi da li je to moguce?. Nije ovo ukradeno pitanje pokojnog Mladena Delica, vec gradjana Srbije. Kako ih nije SRAMOTA.
Gde je motka?

To moze tako i to prolazi samo u drzavnim firmama poput Komercijalne banke, JAT-a, Aerodroma, Telekoma,... u privatnim firmama to ne bi proslo, zato sve te firme u drzavnom vlasnistvu treba sto pre privatizovati, novi vlasnik ce razjuriti tu parazitsku gamad iz menadzmenta. Dakle, resenje je privatizacija za sve drzavne firme.
 
To i nije nekakva plata za direktora banke. Realno, ljudi na čelu banke imaju velike plate zbog velikih obaveza i specifičnosti posla.. Ovo je više "kiselo grožđe", nego afera....

Sad, što radikali nisu učili škole, pa ne mogu da postanu direktori, te je već druga stvar... Pa odgovorni poslovi nose sa sobom i velike plate, ali je većini draže da drpne 100 evra sad, nego 100.000 na godišnjem nivou, samo da nema nikakve odgovornosti...

Tema je budalaština, zašto Todorović ne priča kolike plate imaju smRadiklaski kadrovi u javnim preduzećima koje mi plaćamo? A pritom ništa ne rade i samo štetu prave. Umesto toga lakše je optuživati ljude koji rade i ZARADE te pare.

alo vlasnik komercijalne banke je drzava z:D

znaci 20.000 evra plata se isplacuje IZ BUDZETA

znas onog istog budzeta koji je prazan i koji vi zuti lopovi punite dranjem srpske sirotinje preko uvecenih racuna za telefon, gas, grejanje, prevoz, struju, benzin....
 
To moze tako i to prolazi samo u drzavnim firmama poput Komercijalne banke, JAT-a, Aerodroma, Telekoma,... u privatnim firmama to ne bi proslo, zato sve te firme u drzavnom vlasnistvu treba sto pre privatizovati, novi vlasnik ce razjuriti tu parazitsku gamad iz menadzmenta. Dakle, resenje je privatizacija za sve drzavne firme.

upravo tako . kako to da direktor nijedne privatne banke nema toliku platu z:D
 
E, sto mu je posao.
Pa zar hirurg, neki dobar komercijalista, finansijski9 irektor velike kompanije, daleko jace o Komercijalne banke, nema odgovornost za svoj posao.
Ovde je pitanje pljacke otimacine, pod plastom Drzave.
Znas li prijatelju koliko je to 2 miliona dinara mesecne plate? Cime je ON to, i njegovi saradnici, zasluzi(li)o. MOTKA.
 
alo vlasnik komercijalne banke je drzava z:D

znaci 20.000 evra plata se isplacuje IZ BUDZETA

znas onog istog budzeta koji je prazan i koji vi zuti lopovi punite dranjem srpske sirotinje preko uvecenih racuna za telefon, gas, grejanje, prevoz, struju, benzin....

Prvo, ako je državna firma to znači da je osnivač i/ili vlasnik država. A to nikako ne znači da je to javno preduzeće, pa da se isplaćuje iz budžeta.

S druge strane, ako banka ima politiku (kao što dosta firmi ima), da plata direktora zavisi od prihoda, onda jednostavnom računicom plata ne može biti limitirana. Dakle, ako direktoru sledi 1% od zarade firme, to znači da banka ima prihod od 2.000.000 evra mesečno. Za jednu banku poput komercijalne, to i nije neka imaginarna cifra. Pogotovo što komercijalna banka ima svoje investicione fondove i veliki broj komintenata.

Dakle, mislim da ne postoji krajnji limit nečije plate, šta god radio. Da li bi pristao da dodje neko na čelo EPS-a i da ga reorganizuje tako da ga ne proda, već da optimizuje troškove, poveća zaradu, zaposli nove ljude, proširi kapacitete i smanji cenu ka krajnjem korisniku. I taj neko da ima platu 50.000 evra. Naravno da bi ja pristao. Šta me briga ako neko zaradjuje puno, ako stvar funkcioniše. Ali ja sam ja, ja sam zaradjujem, i znam šta znači imati radnu obavezu. Neradnici i zajedljivci mogu samo da plaču, jer neće nikada prići ni blizu te cifre. Ali o tome su trebali da misle, kad su umesto da uče školu i idu na specijalizacije, radije mrsili mooda po kafanama i išli da se biju po utakmicama..
 

Back
Top