Amerikanac ubio sebe, ženu i petoro dece zbog gubitka posla

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.265
Zbog otkaza ubio porodicu
28. januar 2009. | 15:53 | Izvor: B92
Beograd -- Amerikanac Irvin Lupo ubio je svoju ženu i petoro dece, a potom izvršio samoubistvo u rastrojstvu zbog gubitka posla.

Očajan zbog gubitka posla, Irvin Lupo je telefonirao lokalnoj televiziji i poslao faks kojim je najavio da će pobiti porodicu. Televizija je odmah o tome obavestila policajce, koji su u kući zatekli leševe i revolver pored tela muškarca. Bezizlazna ekonomska situacija naterala je Irvina Lupoa na očajnički potez.

I on i njegova supruga dobili su otkaz u bolnici u kojoj su radili.

Pre nego što je pobio svoju porodicu, Irvin je objašnjenje poslao jednoj TV stanici.

Umesto opravdanja za zločin, postavio je pitanje - zašto da ostavi decu nekom drugom, ako on i žena ne mogu da brinu o njima.

Zaposleni u TV stanici odmah su obavestili policiju.

"Irvin Lupo poslao je pismo napisano na dve strane Kanalu 7 u Los Anđelesu. On je i telefonom pozvao TV stanicu oko 8:30 ujutru i ispričao sve o svojim problemima sa poslodavcem. Mi smo razgovarali i sa njegovim poslodavcem. U Lupovoj poruci jasno je pisalo da će ubiti ženu, decu i sebe", rekao je zamenik šefa policije Los Anđelesa Kenet Garner.

Policajci su prekasno stigli u porodičnu kuću u predgrađu Los Anđelesa.

Otac je već ubio dvogodišnje blizance, petogodišnje bliznakinje i osmogodišnju ćerku.

Iako u faksu koji je poslao stoji da su se on i žena dogovorili da je smrt jedini izlaz, policija još uvek nije sigurna da li je i ona umešana u čin ubistva.

Gradonačelnik Los Anđelesa šokiran je drugim porodičnim ubistvom koje se u tom gradu dogodilo u poslednja dva meseca zbog ekonomske krize.

"Nema reči kojima se može opisati ova tragedija. Nema načina da se shvati ovakav bezumni čin. Jedino što mogu da kažem je da ne razumem šta može da natera bilo koga da na takav način uzme sudbinu u svoje ruke", rekao je gradonačelnik Antonio Viljaraigosa.

Prve komšije ne mogu da poveruju da se nešto tako strašno dogodilo u njihovom kraju.

Oni imaju samo reči hvale za porodicu Lupo.

"Divna, normalna, srećna porodica. Bili su veoma srećni. Videlo se da vole svoju decu i jedno drugo. Nikada se nije čulo ništa loše o njima, a videlo se da su deca zaista srećna", "Još jedna porodica je stradala zbog loše situacije. To se nastavlja. Čovek mora biti jak u lošoj ekonomskoj situaciji koja nas sve pogađa", reči su njihovih komšija.

Detalji iz poslednjeg faksa koji je Irvin poslao nisu obelodanjeni.

Poznato je da im je jedan od administratora u bolnici poručio da ne moraju da se trude da dolaze na posao ubuduće i da slobodno mogu da raznesu sebi glave.

Posle njihove žalbe ljudskim resursima, Irvinovi su primili izvinjenje, ali su posle dva dana otpušteni, stoju u pismu.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=01&dd=28&nav_category=78&nav_id=341807

--------------------------------

katastrofa :(

gde ide ovaj kapitalizam?
 
Nema veze kapitalizam sa tim, taj je bio nervno rastrojen. Desetine hiljada Amerikanaca proglase bankrot svake godine po raznim osnovama, pa nit' se ubijaju niti sta.

da ali ranije nije bilo ovakvih vesti da se neko ubije sebe zenu petoro dece zbog gubitka posla

to znaci da su ranije ljudi i ako su propadali , ipak videli neki izlaz i buducnost

a izgleda da je kriza sada veca nego ikada u americi, i ovaj covek jednostavno nije video nikakav izlaz i zato se ucinio ovaj bezuman akt.

mene u celoj prici fascinira najvise da se cak i njegova supruga slozila sa time! Znaci nije sad on poludeo pa to uradio nego oni su zajedno o tome razgovarali i jednostavno nisu videli nikakav izlaz iz svoje teske finansijske situacije.
 
Ogroman broj Amerikanaca svake godine proglasava bankrot, sto znaci da gube stosta, neki i kuce, kola, pravo na dobijanje kredita, itd.

Kod ovog coveka je u nekom afektu doslo do ekstremne reakcije na sve te strahove i slutnje. U Americi nije najgora uvreda biti ni glup, ni ruzan, ni sta ja znam sta, nego luzer. E, ovaj nije mogao da istrpi da bude luzer, i da mu deca idu u javne skole.
 
Mogu reći samo da je - kreten.

Pa zamislite kako je devedesetih bilo 10 000 000 naših ljudi? Sigurno su bili u 3x goroj situaciji nego ovaj kreten

Pa bili smo u goroj situaciji ali realno gledano mi nismo ni "okusili raj" da bi znali "sta je pakao"... I nemoj molim te sa pricom da nam je za vreme komunizma bilo lepo jer je ta tema previse diskutabilna...Bilo je lepo kome? Vecina ljudi je tad zivela na selu i nisu imali pojma sta je luksuz...Najveci luksuz je bilo da kupe masinu za pranje vesa i sl. sto danas spada u najosnovniju potrepstinu..
 
Pa bili smo u goroj situaciji ali realno gledano mi nismo ni "okusili raj" da bi znali "sta je pakao"... I nemoj molim te sa pricom da nam je za vreme komunizma bilo lepo jer je ta tema previse diskutabilna...Bilo je lepo kome? Vecina ljudi je tad zivela na selu i nisu imali pojma sta je luksuz...Najveci luksuz je bilo da kupe masinu za pranje vesa i sl. sto danas spada u najosnovniju potrepstinu..

Prvo, ja uopšte pojma nemam kako je bilo u komunizmu jer imam nešto preko 20 godina.

Drugo, apsolutno je smiješno i govoriti "većina ljudi je živela na selu", nij nego!!!

Standard i BDP iz 1989. još nisu dostignuti. Ako je neko tada imao 500 maraka platu, a onda zbog rata, inflacije i sl. 2 godine je istu imao oko 5 maraka ili je uopšte nije imao, svakako je gora situacija od američke! Ljudi nisu imali šta jesti.
Svakako se sećam 1999. i tadašnjih nestašica.

Hej, čovjek je ubio petero djece!!!

Ne znam kako možete i na jedan jedini način da a opravdavate.

Kreten je, kreten i to najgori. Pobogu, koliko samo porodica postoji u kome oba roditelja ne rade.
 
Prvo, ja uopšte pojma nemam kako je bilo u komunizmu jer imam nešto preko 20 godina.

Drugo, apsolutno je smiješno i govoriti "većina ljudi je živela na selu", nij nego!!!

Standard i BDP iz 1989. još nisu dostignuti. Ako je neko tada imao 500 maraka platu, a onda zbog rata, inflacije i sl. 2 godine je istu imao oko 5 maraka ili je uopšte nije imao, svakako je gora situacija od američke! Ljudi nisu imali šta jesti.
Svakako se sećam 1999. i tadašnjih nestašica.

Hej, čovjek je ubio petero djece!!!

Ne znam kako možete i na jedan jedini način da a opravdavate.

Kreten je, kreten i to najgori. Pobogu, koliko samo porodica postoji u kome oba roditelja ne rade.

Kao prvo nije potrebno da neko zivi u vreme komunizma da sabere dva i dva...ko je isao u osnovnu skolu (dakle nije trebalo ici ni u srednju dovoljno je zavrsiti osnovnu) imao bi neko elementarno znanje o proslosti svoje zemlje...
Sto se tice coveka ubice boze moj niko ga ne opravdava...Svi ljudi su razliciti...A tebi ako je tesko da shvatis bilo sta u vezi zemlje u kojoj zivis kako ces znati ista o americkom mentalitetu...Zato nema razloga da se ljutis...
 
Kao prvo nije potrebno da neko zivi u vreme komunizma da sabere dva i dva...ko je isao u osnovnu skolu (dakle nije trebalo ici ni u srednju dovoljno je zavrsiti osnovnu) imao bi neko elementarno znanje o proslosti svoje zemlje...
Sto se tice coveka ubice boze moj niko ga ne opravdava...Svi ljudi su razliciti...A tebi ako je tesko da shvatis bilo sta u vezi zemlje u kojoj zivis kako ces znati ista o americkom mentalitetu...Zato nema razloga da se ljutis...

;) ;) ;)

***, šta ću kad sam poljoprivrednik, završio 4 osnovne i okopavam njivu...
 
truli zapad..
ko je bio, video...
bez posla i bez novca...si bukvalno, ali bukvalno na ulici!

a u americi nije retka pojava da roditelji isteraju decu iz kuce, i redovna je pojava da komsija koji za tebe ima samo reci hvale jer kad god se sretnete da taj kaze "Good morning Ms Smith"...

a tamo je na ulici strasno, jer zivog coveka ne mozes sresti, osim narkomana, kriminalaca, ubica itd...

taj svet je ozbiljna diktatura, koju drzava bas na taj nacin i sprovodi...strah od gubitka posla i novca...

nista ne opravdava ovakav cin...ali u takvoj situaciji...stvarno treba mnooooooooooooogooooo snage...
 
da ali ranije nije bilo ovakvih vesti da se neko ubije sebe zenu petoro dece zbog gubitka posla

Гебелс је урадио исту ствар. Да ли је неко претерано жалио његову децу?

Пре месец два ако се сећате неки Ром, отац петоро деце бацио се у понор. Разлог: дуг за струју осамдесет иљада.

Такве страхоте се свакодневно дешавају, само је питање да ће их новинари пренети.
 
nisi...
ali imas tetku, mamu, tatu...strinu na selu..pa odes kod nekog od njih..a da ne pominjem drugare iz osnovne, srednje, faksa, vrtica, kraja...

a u americi kad odes kod mame u goste u drugi grad spavas u hotelu!
z:hm:

Pa to, kod nas se natovaris na grbacu omatorelim roditeljima dok ne skapaju i ostave ti stan.

Eventualno ih nabijes u neki kokosarnik na Belim Vodama da bi sebi kupio stan od njihovih para.

Nismo mi nista bolji od Amera. Mi smo nacija omatorele dece.
 
jeste da ima tovarenja i parazitiranja kod nas al ipak mi smo od amerikanaca mnogo vise solidarni pa se zato ovakve stvari kod nas ne desavaju kao kod njih

kod njih je tamosvako za sebe - individualizam u punoj meri je prisutan

vec sa 16 godina ocevi/majke tamo traze od dece da rade i da pokrivaju mortgage tj kredit za kucu/stan za sopstvenu sobu.

sa 20 godina roditelji te vec nogiraju iz kuce itd.
 

Back
Top