Црвене вође жуте партије

Софија

Legenda
Poruka
52.897
Pismo iz Demokratske stranke
Crvene vođe žute partije

Pranje prljavih biografija, neškolovani i primitivni kadrovi iz bivšeg režima, dobro organizovani predstavnici seksualnih manjina na ključnim pozicijama u stranci, pljačka vojvođanskog Fonda za kapitalna ulaganja, i mnoštvo drugih skandala, potakli su dugogodišnjeg člana Demokratske stranke iz Novog Sada da nakon teksta "Kapitalni fond i topli tenderi" objavljenog u Tabloidu, o svemu ovome progovori prvi put pred srpskom javnošću.

Povod za ovo pismo je vaš naslov i tekst u Tabloidu ,,Kapitalni fond i topli tenderi" u kome se pominje kriminalno i nemoralno ponašanje vodećih ljudi pokrajine. Na žalost, većina toga je tačna, a ono malo što ne znam neću da ocenjujem.
Vaš članak je samo javno potvrdio ono što već prilično dugo potresa javnost i ne vidi se gde je tome kraj. Primetio sam da su iznete informacije, pojedinačno tačne, ali malo nedorečene pa se prigušuje realna i istinska brutalnost sadašnjih vlastodržaca koja se svakodnevno primenjuje po glavi stanovnika.
Pogađate i ja sam jedan od tih stanovnika kao i moja porodica, pa imam višestruku potrebu i jednu kočnicu da vam napišem ovo pismo.
Nije korektno da kao dugogodišnji član DS-a pišem protiv sopstvene stranke, pa i neću. Pisaću vam o pojavama koje zaista nemaju nikakve veze sa strankom i strankama uopšte, pošto po mojoj proceni u Srbiji stranke više ne postoje. Postoje samo organizovane grupe na vlasti i oko nje.
Cela ova kriminalno-seksualna grupa predstavlja, može se slobodno reći, posledicu, a u nekom kontekstu i cilj inspiratora Zoranovog ubistva.
Na početku teksta ste pomenuli Miću Jovovića koji je poznat po tome što je vodio devedesetih godina kampanju protiv Zorana Đinđića unutar stranke služeći se najgnusnijim lažima koje je širio po opštinskim odborima, obilazeći ih sa još nekoliko predsednika OO.
Nakon 5. oktobra imao je lošu prolaznost pa su ga šlepali i nameštali mu mesto u stranci na račun drugih opštinskih odbora. Primenio je istu taktiku širenja laži i pritisaka na članstvo, koje je totalno neinformisano zajedno sa Dušanom Elezovićem, i postavio je nekoliko predsednika opštinskih odbora po principu što gori to boljim da bi obezbedio siguran glas na pokrajinskoj skupštini stranke za predsednika, što je bio cilj njegovog političkog ,,oca" Jovovića.
Dušan Elezović je rano ostao bez roditelja i odrastao je kod oca Momčila Milovića. Obojicu ih je doveo u stranku Jovović.
Jovović je, inače, poznat u užim krugovima u DS-u i kao veliki obožavalac mnogo mlađih devojaka sa kojima izlazi po okolnim čardama i izaziva gađenje i kod samog osoblja.
Za predsednika Izvršnog odbora postavljaju Mišu Gagića, jednog od optuženih (tako je tad trebalo nekim strukturama BIA) za ubistvo Boška Peroševića, koga su "jurili'' i tražili tamo gde nije sigurno bio, a u isto vreme ga čuvali u kući tetke u Bačkoj Palanci, u sklopu parade za javnost.
Najbrutalnija kadrovska kombinatorika desila se u Bačkoj Palanci. Dan nakon ubistva premijera, Kosta Stakić dolazi u prostorije stranke i objavljuje da je on poverenik koji treba da pripremi izbore za opštinski odbor koji je raspušten zbog falsifikovanih izbora i postojanja tajnog člana. Pre toga je bio revnosni korisnik usluga i privilegija SPS-a i to godinama, koji ga je zaposlio u "Zadrugaru" kao direktora. Nakon osam meseci hvataju ga u krađi guma i kardana, dobija otkaz. Posle suđenja, presudu sklanja tadašnji tužilac Trošić, Kertesov kadar iz Vukovara, inače zadužen za sklanjanje predmeta u fioke, a na molbu tadašnjeg predsednika OODS-a. Za uzvrat Stakić će kasnije ući u stambenu komisiju kao "siguran glas" SPS-a koji je tad bio na vlasti u opštini (2001-2002).
Porodica Stakić je, inače, poreklom iz slavonskog mesta Neštin i poznata je bila po tome što se obogatila za vreme ondašnjeg jugoslovenskog kreditnog čuda po imenu "Zeleni plan" kao ugledna komunistička seljačka porodica koja je "morala" da napreduje za primer drugima, a sve uz prijateljstvo nekadašnjeg ministra Save Vlajkovića, kasnije "palog" u pljački za vreme Miloševićevog režima.
Kasnije je kum, prvi čovek SPS-a Mika Jović gurao mladog Stakića. Zanimljivo je da je Mikin kum Jovica Stanišić, pa eto ti roda i kumstva za šta god treba!
Znajući da članstvo i opštinski odbor tu gadost ne bi podneli, učlanjuje ga tajno, i danas je član sa falsifikovanom pristupnicom iz 1995!
Ubrzo se ispostavilo da on ima neobičnu podršku Miće Jovovića i Dušana Elezovića, konobara i sadašnjeg predsednika Pokrajinskog odbora DS-a, i da je on njihov izbor, a ne izbor palanačkih članova DS-a, i da baš takvi trebaju, sa tim kvalitetima.
Do sada ga je predsednik jedne stranke na lokalnoj televiziji i na konferencijama za štampu nekoliko puta prozivao i čitao mu broj presude koja nije otišla na izvršenje. Takođe, odgovarao je i za nasilje u porodici, što je poznato ovdašnjoj službi hitne pomoći i policiji, ali za politički vrh Pokrajine to nije bilo bitno i nije bilo prepreka da ga kandiduju za predsednika opštine. Naprotiv, to je lično odobrio Nikola Pavičić, siva eminencija Miloševićeve "jogurt revolucije", sa kojim se danas intimno konsultuje Bojan Pajtić!
Pavičić ove godine treba da kupi Karađorđevo u kome Vojska Srbije namerno ništa neće da radi i namerno dozvoljava propast ovog državnog dobra, da mu bude što jeftinije.
Zanimljivo je da je baš Mirko Cvetković odgovoran za privatizaciju Sintelona, gde je po proceni zaposlenih, i ekonomista koji su tad bili upućeni, a posle marginalizovani zbog ukazivanja na krađu, ukradeno preko milijardu današnjih evra (nije sva inostrana imovina ušla u procenu, a ukraden je i državni deo)!
Prema nekim kriterijumima, Stakić je korisnik i velikih bespovratnih sredstava za razvoj, koja dobijaju izgleda samo poneki članovi DS-a za poslušnost ma šta to podrazumevalo, gde jedan deo para ide gde ide, a o čemu je vaš list već pisao.
Hohštapleraj tih stranih tela u DS-u ide dotle da su u nekoliko opština predsednici opštinskih odbora sazvali sednicu pre prošlogodišnjeg Đurđevdana, stranačke slave čija se centralna proslava održavala u Zrenjaninu. Cilj sednice je bio da kažu članovima kako tamo ne treba ići jer "nije uputno"!?
Koga je trebalo poniziti i bojkotovati: Tadića, domaćina, goste ili slavu?
Ni to nije sve. U palanački opštinski odbor DS-a ekspresno se učlanjuju ljudi i stavljaju na odborničke liste. Na opšte iznenađenje, u stranku ulaze sve bivši prvi ljudi JUL-a i SPS-a, očito nekome potrebni da potisnu i eliminišu iz javnosti ono što zaista vredi u DS-u. Postoje i liste u opštinskim odborima na kojima su imena onih koje ne treba pozivati u stranku pošto su "opasni " po sadašnje rukovodstvo!
Naravno, jako se vodi računa da se imenovanja i postavljenja na funkcije i mesta u javnim preduzećima maksimalno sakriju jer su svojevrsna uvreda za celokupno članstvo i one koji su glasali za DS. Tako se i desilo nešto neverovatno da su danas, posle 15. godina postojanja Demokratske stranke u bačkopalanačkom Opštinskom odboru sve sami fanatici bivšeg režima:

1. Kosta Stakić (do 2002. godine SPS kandidat, falsifikovana pristupnica DS-a) lažno predstavljen novim članovima koji se učlanjuju pritisnuti bedom kako bi dobili neki posao ili da ne odlete sa posla.
2. Moma Milojević, policajac iz Krajine, u ono vreme odan Mihalju Braciki Kertesu, šefu Miloševićeve carine, član DS-a od izbora. To mu je, inače, četvrta stranka za godinu dana, klasičan stranački parazit: nije važna stranka, samo je važno koliki je moj deo.
3. Milutin Rujević- napustio SPS, PSS, pokret za Palanku, DS (zataškava uzbunu u hitnoj pomoći kad Kosta prebije ženu, što nije redak slučaj, o tome sve zna i policija) član je DS-a od izbora.
4. Milorad Paripović - predsednik izvrsnog odbora JUL-a do 2000. godine sa čijih se konferencija za štampu moglo čuti "treba izmisliti Goli otok za žutu gamad". Inače takođe "višestruki" političar, član PSS-a, DSS-a, Pokreta za Palanku i član od ovih izbora Demokratske stranke. Poznat je po tome što je sve zatvorio što je otvorio, zadužen i zavisan, zna da radi samo kad mu se posao namesti...
5. Jole Šijakov - doušnik Udbe, nekadašnji član i siguran glas u Upravnom odboru preduzeća AD Sintelon, koji je donosio kriminalne odluke i opljačkao 3.000 zaposlenih, član je DS-a od 2005. Pre toga je bio obožavalac lika i dela Mihalja Kertesa, pa je na taj način došao do kapitala u privatizaciji Sintelona, kupio firmu sa kojom ne zna šta da radi (do izbora nisu dobili ni jedan posao) sad trguje tenderima inspirisan Fondom za kapitalna ulaganja.
Predsednici mesnih odbora se ne biraju. Stakić predloži ime, a članstvo prethodno izlobirano, glasa javno da verifikuje sopstvenu poslušnost. Ostatak članstva i ne zna da ima novog predsednika, važno je da izađu na izbore, a kad postave bilo kakvo pitanje ili traže objašnjenje, umesto odgovora ide kritika o ''njihovom neradu'' i poruka koju je lično Dušan Elezović izrekao članstvu prilikom spašavanja i ustoličavanja Koste Stakića: ,,nije DS biro za zapošljavanje, mi se borimo za bolje sutra, za vašu decu".
6. Đorđe Višekruna, momak iz Bačke Palanke izbačen iz Opštinskog odbora DS-a, ali je potom učlanjen u novosadski odbor i posle samo mesec dana postaje zamenik Momčila Milovića u Fondu za kapitalne investicije. Ubrzo je dobio i službeni auto kojim se vozika po Palanci i koji često koriste i njegovi drugari. Inače, ovaj momak ustaje oko deset sati i posao mu je da bude u zategnutim pantalonama i napuderisan.
U međuvremenu je bio član DSS-a i Nove Srbije, i iz njih je izbačen.
 
U gradskom odboru DSNS kažu da je namestio tuču momaka među kojima je bio i on od strane jedne grupe, kako bi bio žrtva i uspeo da prevari čak i Dragana Đilasa. Naravno, Đilas mu se odužio i predložio da ga nagrade. Druga verzija ove priče kaže da je posle te tuče bio "simpatičan dečko", po oceni Bojana Pajtića, pa ga je nezvanično imenovao za telohranitelja. Istovremeno je i njegov otac dobio posao u JP Vojvodina vode kao čuvar sa velikim ovlašćenjima.
7. Mitar Kalajdžić - rođak Koste Stakića postavljen je za kordinatora Fonda za kapitalna ulaganja i kontroliše sve projekte po opštinama. Ovaj čovek je bez kvalifikacije i bilo kakvog znanja. Jedino što je radio do svoje 43. godine je obilazak kuća oko Nove godine u kostimu Deda Mraza, za koga je i sam Stakić tvrdio da je "emancipovani hipik u godinama", a zapravo je reč o neradniku koga žena izdržava.
Stakiću su potrebni nekompetentni nestručni i poslušni kadrovi svesni svog neznanja i zavisnosti, tako da uvek izglasaju sve sto on predlozi, a ne postoji nijedan predlog koji nije bio njegov. Kako se biraju izvođači radova u Fondu za kapitalna ulaganja? Da li iko zna šta je restrikcioni način biranja izvođača? Kako se pozivaju izvođači i po kojim kriterijumima?
Po dosadašnjem radu, najblaža ocena Fonda za kapitalna ulaganja bi se mogla formulisati kao rad ,,Koza Nostre" - tri emancipovana i samosvesna Crnogorca" , nekoliko seksualno ,,naprednih" demokrata i nekoliko predstavnika nacionalnih zajednica koji su spremni na sve za nešto evra i naravno Statut Pokrajine po kome oni postaju samozvana božanstva sa pravom samostalnosti.
Svim mesnim zajednicama u kojima nisu demokrate na vlasti uskraćen je novac za projekte bez obzira o čemu se radi i koliko je to hitno, pa imamo slučaj ciničnih poruka u nekoliko MZ gde ne postoji vodovod: ,,kad pobede demokrate pićete vode". U čemu je onda razlika između demokrata i politike koju je vodio Kertes devedesetih godina kad je otimao lekove na granici i zatrpavao Palanku, gde su ih preprodavali privatnicima, a u isto vreme su po Srbiji ljudi umirali bez insulina i ostalih lekova i morali poslednji dinar da daju za njih.
Samo određene firme čije poreklo kapitala potiče iz devedesetih, i naročito profesionalno iskustvo onog vremena koje podrazumeva krađu, danas mogu da "plivaju" u prljavoj vodi vojvođanske tranzicije.
O statutu Vojvodine članovi opštinskih odbora DS-a ne znaju ništa, niti je iko to pročitao, ali su izglasali podršku mehanički. Statut po kome se vraća biranje kadrova po ključu nije donet zbog Mađara i Slovaka, nego zbog "evropejskih Crnogoraca" u DS-u, kako bi posle sledećih izbora ostali na svojim funkcijama ili na nekom drugom mestu , pošto znanje nije kriterijum.
Ovaj statut koji je mamac za podelu Demokratske stranke, dokaz je da su najbolji đaci Slobe, Mire i Jovice sad u DS-u. To su ljudi koji doživljavaju vlast kao politički apostoli iz devedesetih godina: sa ludačkim sjajem u očima kakav je u svojim nastupima imao Mihalj Kertes.
Bracike Kertesa, Palančani se sećaju i kad se oduševljavao Miljenkom Hrkačem, i bivao hapšen kao aktivista velikohrvatskog "mas-pokreta", pa su mu to malo oprostili ili su morali da mu oproste kad je postao Srbin, zbog njegove moći, ali i bede u koju ih je doveo.
Slična je situacija i u Titelu i još nekim opštinama gde se svakodnevno uživo, pred očima lokalne javnosti, demantuje svaka Tadićeva reč izrečena u predizbornoj kampanji i posle kampanje. Naravno, sve se krije pod frazama o "opštem stanju", "procesu integracije", "približavanje Evropskoj uniji", i na bezbroj drugih načina.
Danas imamo to isto i još gore u Vojvodini, i ovim pismom Vas podržavam u rušenju obmane po imenu Demokratska stranka koju čini mala grupa ljudi posebnih sklonosti. Ta grupa uskraćuje celo naše društvo za kvalitet u ljudskim resursima koji DS zaista ima, bez namere da omalovažim bilo koju drugu političku stranku. Dakle, ovo što vidite je fatamorgana što ne znači da DS ne postoji i nema pozitivni potencijal.
Zato pišem ovo pismo podrške Vama i Vašoj spremnosti da prozovete pojave i ponašanja koja prave od naše zemlje najveću septičku jamu u ovom delu Evrope i sveta. Zato i tvrdim da postoje danas u Srbiji samo dve vrste ljudi po svojim namerama i znanju.
Nisam se plašio Kertesa i javno sam mu se suprotstavio 89. i svih narednih godina, ali ovih ljudi koji su amnestirali i reketirali njega, Stanišića i sve naše biznismene koje je napravila BIA, i koji i danas isisavaju život iz celog stanovništva Srbije, iskreno se plašim.
Sve što je u Srbiji valjalo je uništavano, osporavano, ubijano i sklanjano... Čini se ponekad kao da su klonirani sa tim osobinama od pedeset godina unazad, i da su samo menjali političko obeležje.
Danas se suočavamo sa novitetima u političkim strukturama i dilemom da li našu decu da delimo na pasive i aktivne kadrove, pošto je to već prilično dugo jedini kriterijum.
Diploma im treba samo kao pokriće pred svetom i kao lep ukras na zidu. Novac da počnu nešto, roditelji ne mogu da daju jer su porodice u Srbiji pljačkane generacijama pa ništa nije ostalo.
Kad je takva situacija, i ako sam član DS-a od 1992. godine, sve napisano ima za cilj da Vam pomogne, ne u borbi protiv jedne stranke, nego u borbi protiv štetočina i stvarnih državnih neprijatelja u svakom smislu.
Извор

________________________________________________

Прочитајте обавезно!
 
Poslednja izmena:
Srbija je puna neskolovanih i nekvalifikovanih ljudi u svim oblastima, i to nije nista novo.
Takodje tih preletaca je uvek bilo u svim strankama,
ali je najvise tog sljama posle 5. oktobra preslo u dss
Ниси управу.
Али чак и да је прешло највише шљама у дсс, морам да те питам за почетак да ли је тај дсс сад у власти?

Друго, прочитај пажљиво цео текст и обрати пажњу на то ко ведри и облачи у ДС-у који је У ВЛАСТИ икоји има највећи број министарских места.

Дакле, ко је данас битнији ДСС или ДС за опстанак Србије?
 
Ниси управу.
Али чак и да је прешло највише шљама у дсс, морам да те питам за почетак да ли је тај дсс сад у власти?

Друго, прочитај пажљиво цео текст и обрати пажњу на то ко ведри и облачи у ДС-у који је У ВЛАСТИ икоји има највећи број министарских места.

Дакле, ко је данас битнији ДСС или ДС за опстанак Србије?

ne branim ja ds, i kod njih ima dosta takvih
u stvari u svim strankama.
secam se kad je spo preuzeo vlast u Bgu, odjednom su mnogi direktori javnih preduzeca presli iz sps-a ili jula u spo
 
Ниси управу.
Али чак и да је прешло највише шљама у дсс, морам да те питам за почетак да ли је тај дсс сад у власти?

Друго, прочитај пажљиво цео текст и обрати пажњу на то ко ведри и облачи у ДС-у који је У ВЛАСТИ икоји има највећи број министарских места.

Дакле, ко је данас битнији ДСС или ДС за опстанак Србије?

Ovo što danas DS radi je surova i sirova realnost. Deo lopovske zaostavštine i dugova koji je DSS napravio, DS danas rešava kompromisima, koji na žalos nisu baš pozitivna stvar, ali se moraju rešavati i manje su zlo, nego da je neko drugi stavio šapu na to.
 
formirati stranku z:mrgreen:
SFK stranka forumasa krstarice
Predsednik Sofija
gen.sekretar Torente
Не хвала...у политику никад. ;) Имам ја моју лепу професију која ми узгред пружа и добар живот, тако да не морам да правим компромисе.;)

Ovo što danas DS radi je surova i sirova realnost. Deo lopovske zaostavštine i dugova koji je DSS napravio, DS danas rešava kompromisima, koji na žalos nisu baš pozitivna stvar, ali se moraju rešavati i manje su zlo, nego da je neko drugi stavio šapu na to.
Ти још увек ниси научио да сабираш и одузимаш до десет.
 
Ne znam sto si toliko ostrascena Sofija. Ajde molim te reci mi.. ono ozbiljno pitam ne podhebavam... za koga ces ti glasati i koja opcija od postojecih je bolja za Srbiju? Navedi ili politicara ili stranku, partiju koja bi po tebi bila najmanje bolna a opet ucinila Srbiju naprednijom nego sto je danas.

Kaži mi javno ko bi po tebi oporavio i tradicionalne ali i ekonomske vrednosti Srbije.

Mislim da je red da to kažes kada stalno opljuvavas po forumu.

Hvala unapred

Droid :)
 
Ne znam sto si toliko ostrascena Sofija. Ajde molim te reci mi.. ono ozbiljno pitam ne podhebavam... za koga ces ti glasati i koja opcija od postojecih je bolja za Srbiju? Navedi ili politicara ili stranku, partiju koja bi po tebi bila najmanje bolna a opet ucinila Srbiju naprednijom nego sto je danas.

Kaži mi javno ko bi po tebi oporavio i tradicionalne ali i ekonomske vrednosti Srbije.

Mislim da je red da to kažes kada stalno opljuvavas po forumu.

Hvala unapred

Droid :)

Sofija, uz dužno poštovanje, i ja bih želeo da znam to isto... Ti i dalje živiš u 20. veku ili šta već? Da li su ti mašinski ispirali mozak u DSS-u ili je nešto treće. Daj bar neku smernicu da znaš šta pišeš i pričaš. Pliz
 

Back
Top