trudnoca, neplodni dani i slcno relativno hitno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
53
ima li ko da objasni kolika je mogucnost da devojka zatrudni par dana posle prestanka mece...cuo sam neke price da posle mece postoji nekoliko "sigurnih dana" mada to i sam znam nije bas toliko sigurno....pa bih molio samo ako neko moze nesto vise da mi kaze o tome i uopste o stvaranju jajne celije koliko traje kada je spremna za oplodnju..... 3 dan posle mece stojko mi se otrgao i ucinio zna se sta tako da sad cekamo "rezultate" ucinjenog dela... koji su prvi sigurni znaci trudnoce i kada se javljaju? hvala...
 
johnny_english_opet:
ima li ko da objasni kolika je mogucnost da devojka zatrudni par dana posle prestanka mece...cuo sam neke price da posle mece postoji nekoliko "sigurnih dana" mada to i sam znam nije bas toliko sigurno....pa bih molio samo ako neko moze nesto vise da mi kaze o tome i uopste o stvaranju jajne celije koliko traje kada je spremna za oplodnju..... 3 dan posle mece stojko mi se otrgao i ucinio zna se sta tako da sad cekamo "rezultate" ucinjenog dela... koji su prvi sigurni znaci trudnoce i kada se javljaju? hvala...

Bez namere da pridikujem na vec toliko puta observiranu temu neogovornosti prema sopstvenom i partnerovom zdravlju i, u krajnjem slucaju, zivotu - sto je nedopustivo u danasnje vreme koje nudi veliki gotovo neogranicene mogucnosti zastite i edukacije o istoj - uputila bih sve kojima se ovakva nesmotrenost ipak dogodi, da se potrude da ne odlazu resavanje problema metodom 'cekanja' sta ce se i da li ce se dogoditi, vec da reaguju odmah nakon 'incidenta'. Devojka bi trebalo da odmah nakon odnosa koji je imala nezasticena (sutra) poseti ginekologa koji ce primeniti metodu kntracepcije poznatu kao 'dan posle' - hormosnkom oralnom metodom izaziva se ciklus, tako da se eventualna trudnoca na ovaj nacin anulira.
Sada, posto je vreme vec odmaklo, najbolje bi bilo da odmah uradite barem kucni test na trudnocu ili da se, sto je najbolje, devojka obrati ginekologu radi provere.
Molim Vas, setite se da je trudnoca mozda i najblaza posledica nezasticenih odnosa. Ne dovodite sebe u situaciju da strahujete za sopstveni zivot cekajuci u agoniji rezultate HIV testa.
 
Takodje bez namere da pridikujem i drzim predavanja koliko ste oboje neodgovorni prema sebi, postoji vise tema na ovom forumu koje se bave plodnim, neplodnim danima, potencijalnom trudnocom, kontracepcijom...tako da zaista mislim da jos jedna takva tema nam zaista nije potrebna.
A sve sto je rekla ugadnubaburastem stoji, tako da nemam sta da dodam.
Pozdrav i katanac!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top