Sta raditi u slucaju gubljenja/kradje telefona?

ShadowNinjaMan

Primećen član
Poruka
549
Eo ovako.Bio sam pre nekih sat vremena na trcanju.Mobilni je bio upaljen jer sam zvao druga.Otisli mi na trcanje i izgleda mi ispao iz jakne dok sam trchao neko ga nashao uzeo iskljucio...Zvao sam i zvao al nishta iskljucen je..E sada neprijatno je malo da se kod nekog nalaze vashe privatne stvari kao sto su slike porodice,sastanci,kucni telefon + sam odvojio dosta moje plate za to...Da li ima ikakve sanse da se mobilni pronadje i da li je iko imao slicne situacije?
sony erricsson K550i je u pitanju.
 
Eo ovako.Bio sam pre nekih sat vremena na trcanju.Mobilni je bio upaljen jer sam zvao druga.Otisli mi na trcanje i izgleda mi ispao iz jakne dok sam trchao neko ga nashao uzeo iskljucio...Zvao sam i zvao al nishta iskljucen je..E sada neprijatno je malo da se kod nekog nalaze vashe privatne stvari kao sto su slike porodice,sastanci,kucni telefon + sam odvojio dosta moje plate za to...Da li ima ikakve sanse da se mobilni pronadje i da li je iko imao slicne situacije?
sony erricsson K550i je u pitanju.

Shansa uvek postoji....
treba da odesh u muriju i da prijavish nestanak istog ali pod uslovom da imash ugovor o kupovini istog i njegov IMEI broj...u protivnom vajde nema...
Takodje,sve zavisi od pandura (jel su raspolozeni da to urade) , jer kod nas to bash nije praksa da se radi obicnim smrcnicima....ali mozda ti moze pomoci malo vishe ako prijavish kradju telefona,novcanika i josh koje cega.....tada su malo delotvojrniji...
Pa neka ti je sa srecom....a sl.put pamet u glavu te napravi kopije tel . imenika na komp i slike ne drzi u telefoni....nekada mogu i da te iskrompomituju...
 
tesko da ce ti ga oni pronaci, osim ako taj koji ga je pronasao vec ne ode kod njih i kaze "evo ja nasao ovaj mob"...sto nece biti....
ne razumem ako vec neko ima telefon na kom drzi jako bitne podatke, privatne/poslovne, zasto ga nosi na npr. trcanje? telefon je potrosna roba, i na njemu ne treba drzati nista u originalu (uvek postoji mogucnost da se osteti, pokvasi, pokvari i da ti podacu budu zauvek izgubljeni, zato backup podataka na komp. redovno! ), ili kao u ovom slucaju moze da se izgubi, ukrade, otme...i sta onda? Mnogo lakse se kupi drugi telefon nego nadoknade svi izgubljeni podaci, imenik, slike...
 
tesko da ce ti ga oni pronaci, osim ako taj koji ga je pronasao vec ne ode kod njih i kaze "evo ja nasao ovaj mob"...sto nece biti....
ne razumem ako vec neko ima telefon na kom drzi jako bitne podatke, privatne/poslovne, zasto ga nosi na npr. trcanje? telefon je potrosna roba, i na njemu ne treba drzati nista u originalu (uvek postoji mogucnost da se osteti, pokvasi, pokvari i da ti podacu budu zauvek izgubljeni, zato backup podataka na komp. redovno! ), ili kao u ovom slucaju moze da se izgubi, ukrade, otme...i sta onda? Mnogo lakse se kupi drugi telefon nego nadoknade svi izgubljeni podaci, imenik, slike...

Policija moze lako da locira telefon preko IMEI, cak i da izvadi listing svih brojeva koji su zvati sa tog telefona i sve kartice koje su ubacene u taj telefon, jednostavno to ne rade jer ih je bas briga osim ako nije neko vece kriminalno delo, ili nije telefon ukraden sa bmw-om ili nekim audijem od nekog budzovana. Ja znam jedan takav slucaj jos kad je bio aktuelan 3410, ljudi su zvati na informativni razgovor samo sto su ubacili u telefon karticu da probaju pre kupovine....
 

Back
Top