Vaginalni Orgazam

da li si citao "Izvestaj Hite"??
sve o zenskoj seksualnosti, o vaginalnom orgazmu na 30 strana...pravac Plato i kupi, korisna stvarcica.

pa, Frojd je zasluzan za ukidanje zenskog klitorisa, mislim da je red na nam ga vrate :D :lol:

tek 8% zena redovno dozivljava vaginalni orgazam i to samo zbog zgodnog polozaja klitorisa (koji je ipak najzasluzniji, ma sta tvrdio Frojd).....
do skoro se tvrdilo da su zene koje dozivljavaju klitorisni orgazam frustrirane i nezrele....neverovatno nepoznavanje zenske anatomije. misteriju bednih seksualnih zivota su razresili tek Masters i Jonhsonova, nacrtali celu stvar, prst ovde, prst onde, nesto tamo.....
i gle!
jeste, shvatam, jdenostavnije je za muskarce da se na bakcu sa tamo nekim klitorisima ali .....
ima li jos neko pitanje o vaginalnom orgazmu??? :lol:

ah da, jastuce pod guzu (misionarska poza) i vaginalni orgazam je lakse postici (a zasto naslucujes i sam).
koliko je muskarcima bitno koju vrstu orgazma zena postize? da li su zene koje postizu vaginalne orgazme po vama zenstvenije?
 
ok, ok, nije samo klitoris
tu je i famozna tacka G koja se nalazi na gornjem zidu vagine, nekih 3 cm od ulaza (izlaza, kako ti drago) cijom stimulacijom dolazi do vaginalnog orgazma.
hm, poze....od nazad, i tako se najlakse stimulise ta tacka.
ali sve zavisi od gradje i osetljivosti zene. nekom je kl. osetljiviji a nekome G tacka.
mada, s obzirom da svaka zena zna TACNO gde joj se nalazi klitoris :lol: a ima muke da nadje svoju G tacku....pa valjda je ocito sta je osetljivije :lol: :lol: :shock:
navodno, G tacka je malo drugacija na dodir od okoline.....tu vec moras sam da se snadjes.
:oops:
 
Ok, onda ces dobiti odgovor... Jedan ciko je to ovako lijepo objasnio...
"Kunilingus je složenica dvije riječi: cunnus, što znači vagina, i lingus, što znači jezik. Kunilingus je, dakle, u užem smislu riječi, draškanje vagine jezikom. U širem, općeprihvaćenom, značenju, to je oralni seks koji se pruža ženama, ne samo jezikom, i ne samo vagine. Dapače, vagina i nije primarni organ koji se stimulira oralnim seksom, nego klitoris, taj mali organ koji predstavlja veliku misteriju za nebrojenu mušku populaciju. Klitoris je, da se igramo anatomije, mali organ koji se nalazi na unutrašnjoj strani velikih usana, neposredno ispod gornjeg završetka, a iznad urinarnog otvora. Toliko o orijentaciji, za ostalo se potrudite sami!"...

P.S. Znas li sta je felacio...? :roll:
 
Prosto receno, felacio je oralno zadovoljavanje muskarca... Uobicajeno, najprostije se kaze - pusenje qrca...
Ovo je dakle varijanta oralnog seksa... Polni dijelovi tijela muskarca stimulisu se poljupcima, milovanjem ustima, usnama i jezikom...
Felacio je apsolutno najcesce upotrebljavana varijanta oralnog seksa...
Istovremeno zadovoljavanje - kunilingus i felacio - predstavlja pozu 69...
Ako te vise zanima o tome potrazi pod fellatio...
 
Ja sam cvrsto ubedjena u to da vaginalni orgazam NE POSTOJI.zena fizioloski,nije ni predvidjena za orgazam,jer on nije ni bitan za produzetak vrste,tako da "ono sto je doslo" sto lici na orgazam sigurno nije vaginalni.To je samo mit...
 
Nisi u pravu,orgazam je jako bitan.
Kontrakcijom vagine telo pomaze spermatozoidima da plivaju uzvodno,i da dospeju do jajasca...bla,bla.Znaci ima svoju ulogu u produzetku vrste.
 

Back
Top