Kosovski zavet

dobro , malo smo se zabavili ,otpevali i odigrali po koju ,
inace predlog je glup i ne bi ga trebalo prihvatiti iz vise razloga , prvi je zato sto drzava Srbija ne priznaje proglasenje nezavisnosti Kosova pa ne vidim smisao u tome da posebno obelezava taj dana , kada se tada pravno gledano za nasu drzavu nista nije ni desilo

dobro da si se setio :eek:.:pop::pop::pop:z:)ko pamti njiov 17 februVar( el se bese macke tog dana najvise onoz:))


vintage se zabunio.z:) mislio na 17 Mart!z:((z:((z:((
 
Andjeli-KosovojeSrbija-1.jpg


kraj.z:)
 
ZEMLJO MOJA


Zemljo moja u ciniju stala,
bese hrabra i ne tako mala
bese srecna ,ponosna i jaka,
lepa radna,zemlja veseljaka.

Zemlja rodna,puna bericeta,
i kolevka mog pradjeda,
zemlja vina rakije i meda
i sveg sto je snaga nasa htela,

Zemljo moja ja te oplakujem
kad te tudjin u torbe pakuje.,
nosi sve sto nasa dusa stvori,
nose hulje, zmije i zlotvori.

Gledam tuzna i molim se Bogu,
da vrati srecu nesrecnom narodu,
da nestane harac zlokobnog tudjinca
da pusti studenac sto ga zlom proguta.

Zemljo moja ,moja bolna rano,
stala si mi eto u ciniju samo.

JA
 
dobro , malo smo se zabavili ,otpevali i odigrali po koju , al ne vidim kakve to ima veze sa temom ?
inace predlog je glup i ne bi ga trebalo prihvatiti iz vise razloga , prvi je zato sto drzava Srbija ne priznaje proglasenje nezavisnosti Kosova pa ne vidim smisao u tome da posebno obelezava taj dana , kada se tada pravno gledano za nasu drzavu nista nije ni desilo
a drugi je jednostavan ,ako se ne odrzavaju sednice skupstine nigde van Beograda , onda ne znam zasto bi se odrzavale bas u Mitrovici , a ne u Subotici ili Pirotu
a ima tu i jos razloga kao sto su troskovi koji bi se stvarali da se svita od 250 ljudi sa sve obezbedjenjima i sluzbama seljaka 300 km dalje , a ni u Beogradu nemaju sve uslove za normalan rad a kamoli u nekoj selendri dole

Не прави се дилеја по обичају. Предлог је на месту, и значио би нашем народу доле, а и послата би била јасна порука како Тачију тако и западу.
 
Okamenjena sto stojis u izlokanoj krvi vere svoje,
okamenjena sto gledas istrgnute ruke koje se mole,
okamenjena sto cutis kad utvare zlap prevrcu utrobe tvoje,
skupi snage,bori se .nedaj da netragom
nestane pravoslavlje,
ime i prezime tvoje.
Probudi se GRACANICE!


JA
 
Откуд ти то... јес` ти ћорав, јел` видиш шта је Ђелић рекао... 2014. смо у ЕУ!
Ту нема више збора... а ондааааааааа... мед и млеко!
Све ће да процвета и усред зиме! Имаћемо по три жетве годишње, у Кг ће да се праве Пежо, Рено, Фолксваген, Тојота, Ланд Ровер... и ко зна шта све још. Мораћемо да увозимо радну снагу јер код нас неће бити незапослених и Срби ће радити само фине послове, ђубретари ће опет да буду Шиптари, као некад!
Ма лепола једна неописива!!!

Једва чекам!

Uz malu napomenu ..........bez onog ĐELIĆEVOG u Skupštini......AJMO,AJMO,HAJDE,HAJDE............sa nilveliranom *umnošću* nadahnutog donatorskog euforičnog duševnog i očinjeg slepila u tonizaciji CRNO je BELO.........ili U TUNELU usred MRAKA..ne ostvarljivo je CITIRANO.........mislim malo morgen ili malo sutra../osim dela teksta citiranog/ koji se odnosi na -FATALJISTE-...ma ko uspe nek dovrši sam......................a za prepadnute KOSOVO JE SRBIJA NA VEKE VEKOVA..............BOŽE POMOZI.........
 
Poslednja izmena:
KOSOVSKA MITROVICA - Skupština zajednica opština Kosova i Metohije pozvala je narodne poslanike Skupštine Srbije da 17. februara, na godišnjicu jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova, održe sednicu parlamenta u severnom delu Kosovske Mitrovice.
Poziv je upućen predsedniku i premijeru Srbije, ministru za Kosovo i Metohiju, predsednicima svih poslaničkih klubova u Skupštini Srbije, predsedniku Odbora za Kosovo i Metohiju i Odbora za bezbednost.
- Poziv smo uputili svim političkim strukturama s ciljem da se 17. februara ponište svi nelegalni pravni akti, kao i sve odluke iz nelegalnog kosovskog ustava. Očekujemo da Slavica Đukić-Dejanović zakaže sednicu 17. februara 2009. u Kosovskoj Mitrovici, svesni da bi ovakav čin mogao da poremeti odnose sa EU, koja je glavni promoter nezavisnosti Kosova, ali i imajući u vidu izjave Vuka Jeremića, koje nedvosmisleno govore da će Srbija, ukoliko bude potrebe, između EU i Kosova izabrati Kosovo. Ovaj poziv takođe će biti i jedan test, proba za srpske poslanike. Kao kosovski zavet - sumnjaćemo u namere političara koji ne dođu 17. februara na Kosovo - izjavio je Marko Jakšić (DSS) po izlasku sa sednice Skupštine.

(glas-javnosti)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bice kletve ko ne dodje !!!

Uopshte ne razumem svrhu otvaranja ove teme, posebno shta se to tebe tiche?! :roll:
 
Uz malu napomenu ..........bez onog ĐELIĆEVOG u Skupštini......AJMO,AJMO,HAJDE,HAJDE............sa nilveliranom *umnošću* nadahnutog donatorskog euforičnog duševnog i očinjeg slepila u tonizaciji CRNO je BELO.........ili U TUNELU usred MRAKA..ne ostvarljivo je CITIRANO.........mislim malo morgen ili malo sutra../osim dela teksta citiranog/ koji se odnosi na -FATALJISTE-...ma ko uspe nek dovrši sam......................a za prepadnute KOSOVO JE SRBIJA NA VEKE VEKOVA..............BOŽE POMOZI.........

Jeste, vidim sve je pomogo Bog da je Kosovo deo Srbije... Zapamti da tri puta Bog pomaže i da Bog ne pomaže onima koji se o njega ogreše... I Bog pomaže samo onima koji vole i pomažu bližnjega svoga. Zato šiptari imaju Kosovo, Hrvati Knin, a Srbi ovo što imaju. Pa ti razmisli o tome.
 
Jeste, vidim sve je pomogo Bog da je Kosovo deo Srbije... Zapamti da tri puta Bog pomaže i da Bog ne pomaže onima koji se o njega ogreše... I Bog pomaže samo onima koji vole i pomažu bližnjega svoga. Zato šiptari imaju Kosovo, Hrvati Knin, a Srbi ovo što imaju. Pa ti razmisli o tome.

:roll:

A kad bi popalili sve crkve po srbiji verovatno bi nam tada pomogao............
 
:roll:

A kad bi popalili sve crkve po srbiji verovatno bi nam tada pomogao............

Lupetaš po običaju, da imaš šta pametno da kažeš, verovatno bi te tvoji bližnji slušali, pa ne bi smarao ovde. Mi smo svoje izdali, svoje smo prodali, u crkvi nam lopovi, a međusobno se mrzimo. Nama Bog neće pomoći, dokle se to ne promeni. Ako se ikad i promeni. Do tada Srbija ide gde je naumila, a to je u propast. Kad budeš ponizno ćutao, radio, Bogu se molio i svoje pomagao, možda ćeš nešto i shvatiti...
 
Dalibor bg

PREĆUTAĆU....a Ti......... u fazonu ili trendu -IZVEŠTAČA sa lica mesta ili ne sklada pola i avatara- RAZMISLI o svom napisanom a MOM..normalno ODĆUTANOM.............ništa lično..............
 
Dalibor bg

PREĆUTAĆU....a Ti......... u fazonu ili trendu -IZVEŠTAČA sa lica mesta ili ne sklada pola i avatara- RAZMISLI o svom napisanom a MOM..normalno ODĆUTANOM.............ništa lično..............

Moj srpski brate, ti misli o svom, a ja ću o svom. Ti ćuti, a ja neću. O Boga se ogrešismo i o tome ćutasmo.... Pa nam popovi voze A8 svi odreda... A hoćeš da ti Bog pomogne? To mi nešto ne ide zajedno.
 
Lupetaš po običaju, da imaš šta pametno da kažeš, verovatno bi te tvoji bližnji slušali, pa ne bi smarao ovde. Mi smo svoje izdali, svoje smo prodali, u crkvi nam lopovi, a međusobno se mrzimo. Nama Bog neće pomoći, dokle se to ne promeni. Ako se ikad i promeni. Do tada Srbija ide gde je naumila, a to je u propast. Kad budeš ponizno ćutao, radio, Bogu se molio i svoje pomagao, možda ćeš nešto i shvatiti...

Ne lupetam ja nego ti,a to se da videti po postovima.
A sto se tice obicaja ti ih se mnogo vise drzis,dok ja zapravo nikad nisam lupio,kao ti sto radis u svakom 2 postu..........

Da li mene moji slusaju to se ne moze zakljuciti po tome sto pisem na ovom sajtu.........znaci po tvojoj logici svi ovde dolaze zato sto ih niko ne slusa........usput i ti ovde pises koliko primecujem,tako da ti je teorija posve veoma debilna :hahaha:

A sada da ti dajem odgovor za konstataciju o bogu zaista nema potrebe,i ja i ti smo sve rekli u postu pre ovog..........eto tako.

a ako hoces da se izvadis,evo dzentlmenski cu ti pruziti priliku,ti nesto naskrabaj a ja cu reci da si u pravu........jel :ok:
 
Moj srpski brate, ti misli o svom, a ja ću o svom. Ti ćuti, a ja neću. O Boga se ogrešismo i o tome ćutasmo.... Pa nam popovi voze A8 svi odreda... A hoćeš da ti Bog pomogne? To mi nešto ne ide zajedno.



Pametnome je i cutnja ,odgovor kroz sinfomiju tisine.Ako si se ogresio-okaj,nemoj se u tudje ime izjasnjavati i izvinjavati kao nas predsednik.Kako vidis sta pop vozi a ne vidis avione koji ti prelecu sa tovarima zlata koji se iznose iz tvoje zemlje-ili ih ti sa zemlje koordiniras.Pomoli se bogu da te vrati na pravi put-ides ka ponoru.
 
Uopshte ne razumem svrhu otvaranja ove teme, posebno shta se to tebe tiche?! :roll:

I sam Marko Jaksic zna da od ovakvih performansa nema nista, nego koristi svoj polozaj od kojeg se ne skida vec 10 god. ( inace pored svoje plate kao lekar koja je napuhana jedno 3 puta, ima najmanje 7-8 raznih politickih funkcija za koje dobija platu-e ), plus to da je umesan u mnostvo sumnjivih rabota...

Zar nije bilo mnostvo rezolucija o Kosovu i oko Kosova u Skupstini Srbije ?
 
I sam Marko Jaksic zna da od ovakvih performansa nema nista, nego koristi svoj polozaj od kojeg se ne skida vec 10 god. ( inace pored svoje plate kao lekar koja je napuhana jedno 3 puta, ima najmanje 7-8 raznih politickih funkcija za koje dobija platu-e ), plus to da je umesan u mnostvo sumnjivih rabota...

Zar nije bilo mnostvo rezolucija o Kosovu i oko Kosova u Skupstini Srbije ?

To nije odgovor na moje pitanje. Shta si hteo da postignesh postavljajuci ovu temu?

Kad smo kod rezolucije, zar tebe ne bi trebalo vishe da zabrinjava ona koju tvoj narod ne poshtuje?
 
Не прави се дилеја по обичају. Предлог је на месту, и значио би нашем народу доле, а и послата би била јасна порука како Тачију тако и западу.

sta bi mu znacilo , sto ce u njihovoj selendri da poslanici spavaju,zevaju , zderu i piju za dzabe ,lupaju o klupe i cupaju jedni druge za kosu , bas bi se usrecili od njih , a Tachi bi se usro od tuge , meni se jeftine patetike i gluposti
 
Jeste, vidim sve je pomogo Bog da je Kosovo deo Srbije... Zapamti da tri puta Bog pomaže i da Bog ne pomaže onima koji se o njega ogreše... I Bog pomaže samo onima koji vole i pomažu bližnjega svoga. Zato šiptari imaju Kosovo, Hrvati Knin, a Srbi ovo što imaju. Pa ti razmisli o tome.

Jesi li ti svestan svojih nebuloza....kako smo se mi o boga ogresili.....aj majke ti bezi od tastature dok ne popijes lekic...!

Takva mi je sluzba a i dobro placaju...
*** sad se stvarno dvoumim ko je najpametniji u vasem siptarskom oboru...ovaj saboru....:)
 
Poslednja izmena:

Back
Top