Najbolji ljubavni film

gost 149401

Domaćin
Poruka
3.536
zanima me koji su vam najdraži i najbolji (po vama) ljubavni filmovi
filmovi koji imaju dobru priču, filmovi koji su dobri za gledanje u dvoje :heart:
oni koji su vas nasmejali i oni koji su vas rastužili

pre par godina je organizovan izbor za najlepši ljubavni film svih vremena
na prvom mestu se našao film "kazablanka" sa ingrid bergman i hemfrijem bogartom iz 1942. godine
na drugom mestu je klasik iz 1939, "prohujalo sa vihorom" sa vivijen li i klarkom gejblom a na trećem mjuzikl iz 1961. godine "priča sa zapadne strane"

volela bih da čujem vaše preporuke ali i malo opširnije komentare - ako može - glavni glumci, o čemu se radi i slično ...
 
Poslednja izmena:
Bram Stoker's Dracula.....Francis Ford Coppola....I have crossed oceans of time to find you.....i dalje ga povremeno pogledam....i veze me za proslost....taj film sam dobila od jednog coveka koga sam mnogo volela, kad smo se prvi put videli, i prvi put zagrlili.....:)....
a Gary Oldman je u filmu neprevazidjen.....
 
ja najviše volim one bljutave hihi
sa obaveznim happy end - om

tipa dobili ste poštu (you've got mail, 1998, Tom Hanks, Meg Ryan)

You_ve_got_mail_Varese)VSD_6015.jpg


a dva puta sam plakala joj
prvi put gledajući ljubavnu priču (love story, 1970, Ali MacGraw, Ryan O'Neal)
drugi put me je rasplakao sjaj u travi (splendor in the grass, 1961, Natalie Wood, Warren Beatty)

... Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not; rather find strength in what remains behind ...

ne znam koji me je đavo terao da ih gledam šmrc
 
Bram Stoker's Dracula.....Francis Ford Coppola....I have crossed oceans of time to find you.....i dalje ga povremeno pogledam....i veze me za proslost....taj film sam dobila od jednog coveka koga sam mnogo volela, kad smo se prvi put videli, i prvi put zagrlili.....:)....
a Gary Oldman je u filmu neprevazidjen.....
lepo :)
a ja nisam gledala taj film, baš ću da ga potražim
:rida:
 
Stokerov Dracula, Geri, Vinona, Keanu...prica o ozloglashenom predstavljena na najlepshi nachin. Po mom misljenju najlepsi po intenzitetu emocija ljubavni film svih vremena.
Fantasticna muzika.
Sweeney Todd- Depp, helena carter...takodje po istinitim likovima, fenomenalan film. Oba gledala nebrojeno puta.
Elizabeth I i Golden age, takodje nit vodilja kroz ceo film njen ljubavni zivot.
 

Back
Top