Najbolji ljubavni film

izgleda da se većina slaže oko dva filma:

the notebook

Godine 1940. mlada žena dolazi u gradić Sibruk, mesto na obali u Severnoj Karolini, da provede leto sa svojom porodicom. Još uvek tinejdžerka, Eli Hamilton (Rejčel Mekadams) na karnevalu upoznaje lokalnog momka Nou Kalouna (Rajan Gozling). Noa nekako oseća da on i Eli treba da budu zajedno, iako on radi u mlinu i pripada nižem staležu. Tokom jednog strasnog i opuštenog leta na jugu oni su se zaljubili jedno u drugo.
Okolnosti - Drugi svetski rat - uticale su na to se razdvoje, ali oboje su proganjale uspomene. Kada se Noa vratio iz rata, Eli je nestala iz njegovog života, ali ne i iz srca. Eli se vratila u Sibruk, gde su se oni prvi put sreli i zavoleli. Međutim, sada je ona verena i treba da se uda za Lona (Džejms Marsden), vojnika koga je upoznala dok je radila kao volonterka u bolnici. Decenijama kasnije, jedan čovek (Džejms Garner) čita beležnicu svoje žene (Džina Roulands). Mada su njene uspomene izbledele, ona se setila priče o Eli i Noi - i za nekoliko trenutaka bila je sposobna da oživi strastan period i vreme kada su se oni zaklinjali da će zauvek ostati zajedno i

eternal sunshine of the spotless mind

Džoel (Keri) otkriva da se njegova bivša devojka Klementina (Vinslet), sa kojom je bio u vezi dugo godina, podvrgla psihijatrijskom eksperimentu u kome se briše njeno sećanje na Džoela. Frustriran idejom da se njegova bivša devojka ne seća vremena koje su proveli zajedno, Džoel se prepušta istom procesu kod doktora Hauarda Mercvejka (Tom Vilkinson) kako bi našao način da povrati njenu memoriju. Pošto je u pitanju proces koji evoluira, veći deo filma odigrava se unutar Džoelovog uma i njegovog sećanja na prve dane njihove strasti. Dok doktor i njegovi saradnici (Kirsten Danst, Mark Rufalo, Elajdža Vud) prolaze kroz lavirinte Džoelovog uma, on shvata da ne želi da zaboravi Klementinu i namerava da napusti proces.
nisam gledala ni prvi ni drugi

ali pre nego što skinem the notebook, samo neko da mi kaže da li je mnogo tužan? :)
inace, za mene najbolji film,
tacnije, najlepse ljubavne scene -
uvek i zauvek - "Dirty Dancing"
koliko god puta gledala, jeza me podilazi,
narocito na "finalnom plesu",
dok traje pesma " the time of my life"
:heart:

herzmalen.gif
 
Ma, ja volim pogledati i neku simpatičnu limunadicu - kako ih obično zovete:
Serendipity, Stigla vam je pošta, Bridžit Džons, Love Actually, 6 dana 7 noći, Prljavi Ples, Sweet November...
a ne mogu da ne spomenem:
Sjaj u travi, Prohujalo s vihorom, Mačka na usijanom limenom krovu, Notebook...a Ljepotica i Zvijer? :)
sve su mi to lijepe priče...
u svakom slučaju, zaboravila sam sigurno još neke super naslove...
 
kako ti panov lavirint naivan?
pre svega je brutalan i mucan. kao nocna mora, a opet tragican do bola.
kao zivot.

Kako sam mogao iz prvih petnaestak minuta da zakljucim da je brutalan, mucan i tragican do bola? Jednostavno nesto mi je zasmetalo da film odgledam do kraja, delovalo mi je da je losa kopija par slicnih filmova koji su se pojavili malo ranije. Ne znaci da sam u pravu...mozda ga ipak odgledam jednom. Uostalom ukusi su razliciti...neko je spominjao Jesen u Njujorku a meni je :bljak:
 
zanima me koji su vam najdraži i najbolji (po vama) ljubavni filmovi
filmovi koji imaju dobru priču, filmovi koji su dobri za gledanje u dvoje :heart:
oni koji su vas nasmejali i oni koji su vas rastužili

pre par godina je organizovan izbor za najlepši ljubavni film svih vremena
na prvom mestu se našao film "kazablanka" sa ingrid bergman i hemfrijem bogartom iz 1942. godine
na drugom mestu je klasik iz 1939, "prohujalo sa vihorom" sa vivijen li i klarkom gejblom a na trećem mjuzikl iz 1961. godine "priča sa zapadne strane"

volela bih da čujem vaše preporuke ali i malo opširnije komentare - ako može - glavni glumci, o čemu se radi i slično ...

KLJUC KLJUC
 
Stokerov Dracula, Geri, Vinona, Keanu...prica o ozloglashenom predstavljena na najlepshi nachin. Po mom misljenju najlepsi po intenzitetu emocija ljubavni film svih vremena.
Fantasticna muzika.
Sweeney Todd- Depp, helena carter...takodje po istinitim likovima, fenomenalan film. Oba gledala nebrojeno puta.
Elizabeth I i Golden age, takodje nit vodilja kroz ceo film njen ljubavni zivot.

odgledala sa Ray Winston-om - fotografija i prica, fenomenalno
 

Back
Top